Resultater for Guldsprint
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör |
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 57.40 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 40.80 | ||||||
2 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 46.14 | ||||||
3 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.03 | ||||||
5 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.09 | ||||||
6 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.54 | ||||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 52.60 | ||||||
8 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 1:00.82 | ||||||
- | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 35.29 | ||||||
2 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.67 | ||||||
3 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.35 | ||||||
4 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.43 | ||||||
5 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.13 | ||||||
6 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.87 | ||||||
7 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.04 | ||||||
8 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 40.07 | ||||||
9 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.31 | ||||||
10 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.58 | ||||||
11 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 41.24 | ||||||
12 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.43 | ||||||
13 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 42.28 | ||||||
14 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.68 | ||||||
15 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 43.79 | ||||||
16 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 46.32 | ||||||
- | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.95 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.19 | ||||||
3 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.42 | ||||||
4 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.31 | ||||||
5 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.66 | ||||||
6 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 33.82 | ||||||
7 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 34.05 | ||||||
8 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.85 | ||||||
9 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.20 | ||||||
10 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.36 | ||||||
11 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 36.20 | ||||||
12 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.31 | ||||||
13 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 38.38 | ||||||
14 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.22 | ||||||
15 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 49.03 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 29.29 | ||||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.75 | ||||||
3 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.94 | ||||||
4 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.18 | ||||||
- | Agnes Utterström | 1992 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |