Resultater for TYR Herning Grand Prix 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Sønderriis | 1997 | 29.57 | 1:09.50 | 1:55.75 | 2:31.57 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 33.70 | 1:15.50 | 2:03.26 | 2:40.73 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 30.80 | 1:09.88 | 1:51.52 | 2:23.85 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.91 | 1:07.03 | 1:50.68 | 2:26.21 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 32.49 | 1:10.44 | 1:51.91 | 2:26.41 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Piessenberger | 1999 | 37.93 | 1:20.51 | 2:13.07 | 2:50.45 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Mirza Cehobaic | 1998 | 34.06 | 1:17.49 | 2:11.83 | 2:53.95 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | DSQ | Fuld neddyk afs ryg | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.28 | 1:03.84 | 1:44.90 | 2:14.95 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 31.42 | 1:07.81 | 1:47.15 | 2:19.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 30.93 | 1:07.19 | 1:47.51 | 2:20.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 31.74 | 1:07.90 | 1:48.45 | 2:21.86 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | 29.29 | 1:05.82 | 1:49.71 | 2:22.73 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | 31.83 | 1:08.83 | 1:51.29 | 2:24.78 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 33.26 | 1:10.81 | 1:52.33 | 2:26.10 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Magnus Havemann | 2000 | 31.50 | 1:07.81 | 1:54.32 | 2:26.99 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | 34.11 | 1:11.48 | 1:56.75 | 2:31.60 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | August Becktor | 2001 | 33.17 | 1:11.74 | 1:57.32 | 2:33.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 32.85 | 1:14.96 | 1:59.22 | 2:34.44 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 34.35 | 1:18.08 | 2:01.61 | 2:37.85 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | 34.78 | 1:14.08 | 2:04.08 | 2:38.49 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.51 | 1:16.59 | 2:01.67 | 2:38.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver Veile | 2001 | 34.45 | 1:14.08 | 2:05.18 | 2:42.43 | ||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 35.62 | 1:19.96 | 2:09.23 | 2:45.20 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Martin Madsen | 2001 | 38.54 | 1:21.99 | 2:09.03 | 2:46.15 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 35.74 | 1:19.15 | 2:10.62 | 2:46.53 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 38.59 | 1:20.27 | 2:11.38 | 2:47.89 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 38.74 | 1:24.94 | 2:12.27 | 2:48.77 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Lund | 2001 | 35.79 | 1:19.00 | 2:12.79 | 2:50.57 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | André Iversen | 2001 | 38.70 | 1:22.88 | 2:14.19 | 2:51.00 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 39.67 | 1:21.91 | 2:16.56 | 2:52.07 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Philip Hørup | 2001 | 37.18 | 1:23.50 | 2:18.91 | 3:00.37 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Andreas Hansen | 2001 | 40.24 | 1:29.17 | 2:20.32 | 3:02.25 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicolai S Christensen | 2000 | 44.85 | 1:31.99 | 2:27.22 | 3:09.41 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Daniel Poulsen | 2001 | 44.86 | 1:39.92 | 2:36.99 | 3:24.45 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 32.55 | 1:12.69 | 1:54.47 | 2:29.96 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 33.40 | 1:13.53 | 1:56.65 | 2:30.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 34.95 | 1:14.99 | 2:00.69 | 2:36.18 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 35.33 | 1:15.58 | 2:01.67 | 2:38.08 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.44 | 1:14.68 | 1:59.99 | 2:39.24 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | 36.33 | 1:18.63 | 2:01.39 | 2:39.28 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Daniel Gallacher | 2002 | 34.68 | 1:15.75 | 2:04.75 | 2:41.60 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 33.98 | 1:13.92 | 2:05.25 | 2:42.33 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 38.91 | 1:23.23 | 2:07.06 | 2:44.56 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 36.97 | 1:18.28 | 2:08.22 | 2:45.57 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 34.45 | 1:15.59 | 2:05.58 | 2:46.83 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.87 | 1:18.16 | 2:09.22 | 2:47.95 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Oskar Allerslev | 2002 | 38.61 | 1:22.42 | 2:12.96 | 2:50.29 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 37.92 | 1:19.87 | 2:13.90 | 2:52.99 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 41.40 | 1:24.61 | 2:21.60 | 2:59.56 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Marius Gystad | 2003 | 40.64 | 1:30.50 | 2:22.61 | 3:01.58 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Peter Hansen | 2004 | 37.17 | 1:24.95 | 2:18.73 | 3:01.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | William Sloth | 2003 | 40.03 | 1:33.18 | 2:22.60 | 3:03.59 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 45.46 | 1:31.59 | 2:26.09 | 3:05.18 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 42.03 | 1:30.04 | 2:24.43 | 3:06.89 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Mads Lund | 2002 | 45.72 | 1:34.21 | 2:28.84 | 3:07.74 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | 47.52 | 1:33.74 | 2:27.93 | 3:09.90 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 45.24 | 1:34.81 | 2:30.85 | 3:11.26 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Noah Brendholdt | 2004 | 48.23 | 1:37.37 | 2:28.79 | 3:13.60 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Niels Døssing | 2003 | 46.97 | 1:34.18 | 2:32.79 | 3:14.67 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 47.89 | 1:40.04 | 2:34.06 | 3:16.91 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Søren Have | 2004 | 42.97 | 1:39.68 | 2:36.36 | 3:20.34 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Lucas Rosenborg | 2004 | 47.18 | 1:38.82 | 2:39.57 | 3:22.68 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Kasper Hansen | 2004 | 49.85 | 1:40.53 | 2:42.08 | 3:24.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 48.73 | 1:40.57 | 2:41.38 | 3:29.03 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Jonas Brinkmann | 2002 | 47.21 | 1:39.74 | 2:45.45 | 3:32.18 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 50.17 | 1:45.09 | 2:49.04 | 3:38.65 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 53.41 | 1:47.82 | 2:51.51 | 3:40.93 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Kevin Salby | 2003 | 56.41 | 1:55.91 | 3:01.80 | 3:56.03 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mads Mikkelsen | 2004 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |