2019-10-20   19:39:56
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Swim Open Stockholm

Below are all results from the competition shown by session.

Competition session

Results Event 1 (Finals) - Official
Results Event 1 (Finals) - Official 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  18:11   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
Event 1, 200m Breaststroke Men, Finals 
WR: Akihiro Yamaguchi (1994) 2:07.01 2012-09-15 
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
NR: Erik Persson (1994) 2:10.41 2015-08-06 
OS: 2:09.65 EM: 2:14.77 EJM: 2:18.18/2:20.38 
 
 
Place  Name  Born  Club  Code  50m  100m  150m    Finish  Status 











 
Marco Koch  1990  DSW 1912 Darmstadt  GER  29.30  1:02.01  1:35.25    2:08.46   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap  SWE  29.82  1:02.89  1:36.14    2:10.35  NR 
Giedrius Titenis  1989  Lithuania  LTU  29.25  1:02.15  1:36.77    2:13.33   
Laurent Carnol  1989  Luxembuorg  LUX  30.30  1:04.47  1:38.97    2:13.73   
Sverre Næss  1992  Bergensvømmerne  NOR  30.63  1:04.70  1:38.38    2:13.84   
Michael Jamieson  1988  Edingburgh University  GBR  30.39  1:04.15  1:38.58    2:13.99   
Oleg Kostin  1992  Russia  RUS  30.57  1:05.23  1:40.49    2:15.44   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim  SWE  31.16  1:06.13  1:41.67    2:17.68   
Cameron van der Burgh  1988  Tuks Pretoria  RSA  29.26  1:02.88  1:37.55    2:11.94   
10  Daniils Bobrovs  1997  BJSS Ridzene-Ziepniekkalns  LAT  31.26  1:05.77  1:41.36    2:17.24   
11  Irakli Bolkvadze  1994  Georgia  GEO  31.01  1:06.22  1:41.81    2:17.93   
12  Bartlomiej Roguski  1993  Poland  POL  31.42  1:06.65  1:41.71    2:17.97   
13  Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  DEN  31.78  1:06.91  1:43.54    2:19.97   
14  Edoardo Giorgetti  1989  Circolo Canottieri Aniene  ITA  31.14  1:06.92  1:43.41    2:20.05   
14  Jacek Arentewicz  1997  Poland  POL  31.39  1:06.81  1:42.99    2:20.05   
16  Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap  SWE  31.92  1:07.03  1:43.67    2:21.08   
17  Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap  SWE  31.80  1:06.91  1:42.58    2:18.62   
18  Marcin Stolarski  1996  Poland  POL  31.33  1:07.42  1:43.57    2:19.53   
19  Teemu Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä  FIN  31.76  1:08.13  1:44.58    2:20.11   
20  Gal Nevo  1987  Israel  ISR  32.11  1:08.14  1:44.82    2:20.65   
21  Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne  NOR  32.06  1:07.48  1:43.83    2:20.74   
22  Mads Henry Steinland  1997  Bærumsvømmerne  NOR  31.35  1:07.16  1:44.11    2:22.58   
23  Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap  SWE  33.32  1:09.28  1:45.93    2:22.60   
23  Tomas Klobucnik  1990  Dukla Banska Bystrica  SVK  31.98  1:08.63  1:45.49    2:22.60   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  18:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner