Resultater for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 36.96 | 1:16.56 | 1:56.34 | 2:35.26 | |||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.67 | 1:20.12 | 2:02.07 | 2:43.15 | |||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.27 | 1:21.08 | 2:03.98 | 2:45.35 | |||
4 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 40.09 | 1:25.76 | 2:15.46 | 3:02.91 | |||
5 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 44.59 | 1:30.92 | 2:18.44 | 3:03.30 | |||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 43.59 | 1:31.83 | 2:19.84 | 3:03.40 | |||
7 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.72 | 1:32.23 | 2:19.76 | 3:05.73 | |||
8 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.16 | 1:35.22 | 2:23.44 | 3:11.60 | |||
9 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 47.13 | 1:36.63 | 2:25.88 | 3:12.36 | |||
10 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 47.28 | 1:37.40 | 2:28.13 | 3:15.50 | |||
11 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.64 | 1:37.48 | 2:30.02 | 3:20.06 | |||
12 | Matilde Madsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 47.20 | 1:38.56 | 2:31.37 | 3:20.91 | |||
13 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 48.45 | 1:40.95 | 2:33.28 | 3:22.76 | |||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 75m | |||||
- | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Svømning mave 150m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 44.52 | 1:30.77 | 2:16.97 | 3:00.98 | |||
2 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 42.80 | 1:31.80 | 2:19.14 | 3:03.46 | |||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 45.15 | 1:34.14 | 2:19.98 | 3:09.60 | |||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.63 | 1:36.56 | 2:26.38 | 3:11.90 | |||
5 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 45.91 | 1:36.29 | 2:28.18 | 3:18.84 | |||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.46 | 1:39.62 | 2:31.42 | 3:21.15 | |||
7 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.88 | 1:40.59 | 2:32.39 | 3:21.61 | |||
8 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 50.69 | 1:43.43 | 2:39.01 | 3:32.01 | |||
9 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 49.29 | 1:43.53 | 2:38.05 | 3:33.06 | |||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 53.70 | 1:52.84 | 2:52.93 | 3:50.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |