Results for Alm Brand Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 598 | 30.68 | 1:00.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 593 | 29.01 | 1:00.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.56 | |||||||||
3 | Anne Nielsen | 1999 | 573 | 29.81 | 1:01.29 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 570 | 29.84 | 1:01.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.30 | |||||||||
5 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 562 | 30.25 | 1:01.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 555 | 29.92 | 1:01.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 513 | 30.66 | 1:03.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 508 | 30.60 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
9 | Lenette Nielsen | 1997 | 506 | 30.88 | 1:03.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
10 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 502 | 31.01 | 1:04.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.68 | |||||||||
11 | Maja Meinert | 2001 | 491 | 31.04 | 1:04.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
12 | Nete Lund Madsen | 2001 | 489 | 31.40 | 1:04.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
13 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 488 | 31.50 | 1:04.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.17 | |||||||||
14 | Maria Rye | 2001 | 467 | 31.49 | 1:05.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.76 | |||||||||
15 | Mette Baack | 2000 | 464 | 31.26 | 1:05.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.76 | |||||||||
16 | Maria Kornum | 2001 | 464 | 31.54 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.95 | |||||||||
17 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 457 | 30.92 | 1:06.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
18 | Liv Hingeberg | 2001 | 456 | 31.70 | 1:06.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
19 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 451 | 32.38 | 1:06.34 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
20 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 451 | 32.13 | 1:06.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.61 | |||||||||
21 | Victoria Leth | 2002 | 445 | 31.70 | 1:06.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.08 | |||||||||
22 | Anna Mathiasen | 2000 | 439 | 32.54 | 1:06.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
23 | Therese Mardal | 2002 | 438 | 32.17 | 1:07.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
24 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 436 | 32.25 | 1:07.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.55 | |||||||||
25 | Lærke Als | 2002 | 431 | 32.34 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.87 | |||||||||
26 | Julia Harpøth | 2002 | 431 | 32.52 | 1:07.38 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
27 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 427 | 31.97 | 1:07.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
28 | Trine G. Sørensen | 1997 | 426 | 32.91 | 1:07.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
29 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 413 | 32.87 | 1:08.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.90 | |||||||||
30 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 409 | 32.95 | 1:08.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.20 | |||||||||
31 | Caroline Meyer | 2002 | 402 | 32.45 | 1:08.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.84 | |||||||||
32 | Karoline Nielsen | 1997 | 402 | 33.14 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.44 | |||||||||
33 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 398 | 33.11 | 1:09.18 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
34 | Randi Jørgensen | 2002 | 398 | 32.86 | 1:09.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
35 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 396 | 33.42 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
36 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 386 | 33.58 | 1:09.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
37 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 381 | 33.93 | 1:10.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
38 | Sofia Ingeberg | 2002 | 376 | 34.02 | 1:10.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
39 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 372 | 34.45 | 1:10.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
40 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 370 | 34.00 | 1:10.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.35 | |||||||||
41 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 362 | 34.32 | 1:11.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.73 | |||||||||
42 | Emma Rose Treney | 2002 | 355 | 34.39 | 1:11.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.44 | |||||||||
43 | Signe Christensen | 2001 | 347 | 34.37 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.30 | |||||||||
44 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 339 | 34.89 | 1:12.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.88 | |||||||||
45 | Emma Steen | 2000 | 319 | 35.66 | 1:14.46 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:13.01 | |||||||||
46 | Maja Volke | 2002 | 315 | 36.26 | 1:14.82 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.38 | |||||||||
47 | Karoline Lehmann | 1999 | 314 | 35.60 | 1:14.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
48 | Anna Maja Lund | 2002 | 309 | 36.33 | 1:15.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.85 | |||||||||
49 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 308 | 36.62 | 1:15.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.07 | |||||||||
50 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 306 | 35.61 | 1:15.53 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.07 | |||||||||
51 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 298 | 36.36 | 1:16.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
52 | Gro Sørensen | 2002 | 296 | 36.75 | 1:16.34 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.83 | |||||||||
53 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 294 | 35.93 | 1:16.54 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:25.81 | |||||||||
54 | Lykke Kanstrup | 2002 | 290 | 35.44 | 1:16.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.89 | |||||||||
55 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 288 | 37.30 | 1:17.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.50 | |||||||||
56 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 282 | 36.49 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.76 | |||||||||
57 | Sofia Bak | 2002 | 273 | 37.72 | 1:18.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
58 | Katrine Søndergaard | 2002 | 265 | 37.29 | 1:19.22 | |||||
Swim Team Neptun | 1:21.60 | |||||||||
59 | Ida Sabroe | 2002 | 202 | 41.63 | 1:26.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
60 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 201 | 40.81 | 1:26.87 | |||||
Stidsholt IF | 1:20.00 | |||||||||
- | Julie Tilsted | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
- | Katrine Egenæs | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 542 | 30.20 | 1:02.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.10 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 525 | 30.46 | 1:03.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.37 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 519 | 30.80 | 1:03.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.30 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 493 | 31.06 | 1:04.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.44 | |||||||||
5 | Holly Lønne Turner | 2003 | 492 | 30.97 | 1:04.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.91 | |||||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | 489 | 30.76 | 1:04.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.88 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 486 | 31.18 | 1:04.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | 479 | 30.71 | 1:05.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.38 | |||||||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | 475 | 31.32 | 1:05.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
10 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 472 | 31.59 | 1:05.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.87 | |||||||||
11 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 470 | 31.81 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.74 | |||||||||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 460 | 32.00 | 1:05.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.45 | |||||||||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 451 | 32.45 | 1:06.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 448 | 32.68 | 1:06.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 447 | 31.87 | 1:06.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.51 | |||||||||
16 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 442 | 31.75 | 1:06.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 433 | 33.22 | 1:07.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.28 | |||||||||
18 | Signe Thomsen | 2003 | 429 | 32.47 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:07.41 | |||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 425 | 32.22 | 1:07.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.55 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 32.30 | 1:07.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.62 | |||||||||
21 | Maria Mehlsen | 2003 | 419 | 33.41 | 1:08.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.78 | |||||||||
22 | Josefine Heuer | 2003 | 417 | 32.93 | 1:08.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.06 | |||||||||
23 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 413 | 33.26 | 1:08.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.87 | |||||||||
24 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 413 | 32.57 | 1:08.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
25 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 411 | 32.89 | 1:08.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.72 | |||||||||
26 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 410 | 33.19 | 1:08.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
27 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 402 | 32.82 | 1:08.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.15 | |||||||||
28 | Helga Bak | 2004 | 400 | 32.96 | 1:09.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
28 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 400 | 32.40 | 1:09.08 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
30 | Matilde Iversen | 2003 | 399 | 33.30 | 1:09.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
31 | Nicoline Dyrman | 2004 | 395 | 33.50 | 1:09.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.04 | |||||||||
32 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 395 | 33.16 | 1:09.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.96 | |||||||||
33 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 394 | 33.48 | 1:09.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.64 | |||||||||
34 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 394 | 32.75 | 1:09.41 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.48 | |||||||||
35 | Pipaluk Selbo | 2003 | 393 | 34.32 | 1:09.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.25 | |||||||||
36 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 381 | 34.70 | 1:10.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
37 | Camilla Kjær | 2003 | 381 | 34.28 | 1:10.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
38 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 377 | 34.53 | 1:10.46 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.52 | |||||||||
39 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 376 | 34.34 | 1:10.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
39 | Lærke Asmussen | 2003 | 376 | 33.97 | 1:10.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.10 | |||||||||
41 | Laura Marie Dige | 2004 | 375 | 33.83 | 1:10.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.19 | |||||||||
42 | Victoria Husted Volden | 2003 | 374 | 34.01 | 1:10.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.28 | |||||||||
43 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 370 | 34.58 | 1:10.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
44 | Eva Hjort | 2004 | 368 | 33.84 | 1:11.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.76 | |||||||||
45 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 368 | 33.41 | 1:11.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.68 | |||||||||
46 | Astrid Hassing | 2004 | 366 | 34.57 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.43 | |||||||||
47 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 364 | 32.99 | 1:11.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.08 | |||||||||
48 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 362 | 34.09 | 1:11.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.41 | |||||||||
49 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 357 | 34.55 | 1:11.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
50 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 357 | 34.50 | 1:11.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.09 | |||||||||
51 | Marlene Reitan | 2003 | 356 | 34.84 | 1:11.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.97 | |||||||||
52 | Veronica Brix | 2003 | 355 | 34.20 | 1:11.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.23 | |||||||||
53 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 353 | 34.85 | 1:12.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.07 | |||||||||
54 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 352 | 34.73 | 1:12.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
55 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 351 | 34.12 | 1:12.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.55 | |||||||||
56 | Clara Skrydstrup | 2004 | 351 | 34.13 | 1:12.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.88 | |||||||||
57 | Pernille Christensen | 2003 | 349 | 35.22 | 1:12.27 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.65 | |||||||||
58 | Katrine Rasmussen | 2004 | 349 | 34.91 | 1:12.29 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.55 | |||||||||
59 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 346 | 34.28 | 1:12.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
60 | Sara Bundgaard | 2003 | 334 | 35.07 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.68 | |||||||||
61 | Caroline Lysgaard | 2003 | 332 | 35.27 | 1:13.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.12 | |||||||||
62 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 329 | 35.55 | 1:13.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.52 | |||||||||
63 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 326 | 36.62 | 1:13.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.11 | |||||||||
64 | Mille Winther | 2003 | 321 | 36.20 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.96 | |||||||||
65 | Victoria Bjerre | 2003 | 317 | 35.72 | 1:14.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.53 | |||||||||
66 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 317 | 35.47 | 1:14.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.69 | |||||||||
67 | Maja M S Sørensen | 2004 | 316 | 36.10 | 1:14.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.41 | |||||||||
68 | Marie Jæger | 2003 | 314 | 35.45 | 1:14.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.28 | |||||||||
69 | Agnete Riis | 2003 | 312 | 36.41 | 1:15.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
70 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 311 | 35.76 | 1:15.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.09 | |||||||||
71 | Josephine Larsen | 2004 | 310 | 36.18 | 1:15.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.75 | |||||||||
72 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 305 | 37.48 | 1:15.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
73 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 299 | 35.71 | 1:16.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
74 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 297 | 36.39 | 1:16.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.94 | |||||||||
75 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 293 | 36.61 | 1:16.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
76 | Mathilde Møller | 2004 | 289 | 35.93 | 1:16.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.81 | |||||||||
77 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 282 | 37.75 | 1:17.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.45 | |||||||||
78 | Julie Jensen | 2003 | 280 | 37.58 | 1:17.74 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
79 | Selma Skipper | 2004 | 279 | 37.03 | 1:17.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.42 | |||||||||
80 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 277 | 36.64 | 1:18.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.18 | |||||||||
81 | Emma Jensen | 2003 | 277 | 37.81 | 1:18.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.87 | |||||||||
82 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 273 | 38.24 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.77 | |||||||||
83 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 270 | 37.83 | 1:18.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
84 | Frida Lind | 2004 | 266 | 37.64 | 1:19.13 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.14 | |||||||||
85 | Sille Lindberg | 2003 | 264 | 37.84 | 1:19.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.79 | |||||||||
86 | Marie Martens Christensen | 2004 | 260 | 37.69 | 1:19.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.95 | |||||||||
87 | Louise Høeg | 2003 | 255 | 38.24 | 1:20.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
88 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 249 | 38.65 | 1:20.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
89 | Majken Haarup | 2004 | 245 | 38.58 | 1:21.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.81 | |||||||||
90 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 244 | 40.25 | 1:21.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.22 | |||||||||
91 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 228 | 39.41 | 1:23.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.18 | |||||||||
92 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 227 | 39.79 | 1:23.40 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
93 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 217 | 41.60 | 1:24.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:38.68 | |||||||||
94 | Sille Mortensen | 2004 | 200 | 42.23 | 1:26.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.05 | |||||||||
95 | Oline Brandt | 2004 | 193 | 40.90 | 1:28.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.75 | |||||||||
96 | Kathrine Nonbye | 2004 | 183 | 42.41 | 1:29.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
97 | Emma Nonbye | 2003 | 165 | 42.10 | 1:32.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
98 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 160 | 45.34 | 1:33.69 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:41.56 | |||||||||
99 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 135 | 46.76 | 1:39.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:47.99 | |||||||||
100 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 134 | 46.79 | 1:39.25 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.14 | |||||||||
- | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:48.95 | |||||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:34.94 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.85 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 433 | 32.31 | 1:07.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.39 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 373 | 34.06 | 1:10.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.94 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 340 | 34.80 | 1:12.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 335 | 35.05 | 1:13.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
5 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 326 | 35.39 | 1:13.90 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.46 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 317 | 35.79 | 1:14.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 313 | 36.69 | 1:14.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 299 | 37.24 | 1:16.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.20 | |||||||||
9 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 290 | 36.54 | 1:16.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.85 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 289 | 35.78 | 1:16.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.09 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 279 | 37.77 | 1:17.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
12 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 277 | 38.09 | 1:18.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.76 | |||||||||
13 | Mie Asmussen | 2005 | 259 | 38.18 | 1:19.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.31 | |||||||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | 256 | 37.84 | 1:20.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.85 | |||||||||
15 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 238 | 39.34 | 1:22.09 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.49 | |||||||||
16 | Laura Frost Rainer | 2005 | 228 | 39.11 | 1:23.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.75 | |||||||||
17 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 204 | 42.83 | 1:26.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.43 | |||||||||
18 | Josefine Høgh | 2005 | 196 | 44.82 | 1:27.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.64 | |||||||||
19 | Signe Gade | 2005 | 195 | 42.15 | 1:27.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.46 | |||||||||
20 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 186 | 41.54 | 1:29.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freya Worm | 2006 | 182 | 41.45 | 1:29.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:33.58 | |||||||||
22 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 180 | 42.61 | 1:30.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.24 | |||||||||
23 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 172 | 44.41 | 1:31.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.98 | |||||||||
24 | Karoline Hansfort | 2006 | 160 | 44.13 | 1:33.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Caroline Marx | 2006 | 155 | 45.15 | 1:34.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:36.72 | |||||||||
26 | Caden Halle | 2005 | 144 | 44.15 | 1:37.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:45.56 | |||||||||
- | Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |