2019-11-23   03:58:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2015 Åben Klasse, 4. Division Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Div., Gr. 2    Udskriftsdato  05 december 2015   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 december 2015         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Odder Piger    559          4:33.69   
  Odder Svømmeklub  59:59.03                 
  Johanne Skovgaard Terp  1999      32.91  1:07.84      1:07.84   
  Mette Dyrhauge Winther  1998      36.67  1:19.34      2:27.18   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      30.02  1:03.89      3:31.07   
  Marie Christensen  2002      29.85  1:02.62      4:33.69   
                     
Aas Damer - Diskløb    502          4:43.80  Diskløb 
  Aarhus Swim                   
  Ida Bøgh Hald  2001      33.73  1:10.37      1:10.37   
  Mia Seehausen  2001      39.04  1:24.40      2:34.77   
  Nikoline Østerberg  2000      31.37  1:08.79      3:43.56   
  Line Johannsen  2001      28.45  1:00.24      4:43.80   
                     
Rsk Piger    461          4:51.81   
  Ringe Svømme Klub  59:59.03                 
  Nicoline Ahrentsen  2000      35.27  1:12.41      1:12.41   
  Caroline Larsen  2001      38.26  1:23.33      2:35.74   
  Stine Madsen  1999      32.62  1:11.22      3:46.96   
  Amalie Pedersen  2000      30.68  1:04.85      4:51.81   
                     
Delta Damer    438          4:56.86   
  DeltaSwim                   
  Ida L. Bendtsen  2000      35.68  1:13.91      1:13.91   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      37.18  1:20.19      2:34.10   
  Charlotte Bisgaard  2001      35.27  1:18.22      3:52.32   
  Cathrine Skau Hansen  1999      30.44  1:04.54      4:56.86   
                     
Stm Damer    434          4:57.80   
  Swim Team Midtjylland  59:59.03                 
  Trine Guldberg  1999      33.85  1:09.89      1:09.89   
  Frederikke Asfeldt  1999      39.27  1:23.45      2:33.34   
  Frederikke Suhnsen  2002      36.16  1:19.16      3:52.50   
  Mette Høgild Svane  2000      31.71  1:05.30      4:57.80   
                     
Viborg Damer    427          4:59.46   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Rebecca E. Jakobsen  2003      35.96  1:12.86      1:12.86   
  Ida Marie Nielsen  1995      38.40  1:24.39      2:37.25   
  Josefine Heuer  2003      34.50  1:15.13      3:52.38   
  Sofie Rahbek Hansen  2000      31.98  1:07.08      4:59.46   
                     
Hsk Piger    415          5:02.34   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
  Julie Oxenvad  1997      31.71  1:05.38      1:05.38   
  Christine Rasmussen  2001      42.18  1:29.46      2:34.84   
  Didde Meyer  2001      35.94  1:17.44      3:52.28   
  Freja Larsen  2001      33.77  1:10.06      5:02.34   
                     
Horsens Piger 2  2002    403          5:05.28   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
  Sofie Bach Nielsen  2003      38.11  1:17.47      1:17.47   
  Frederikke Brændgaard  2001      39.69  1:24.65      2:42.12   
  Nanna Sund  2000      34.12  1:15.45      3:57.57   
  Caroline Liboriussen  2002      1:07.71  1:07.71      5:05.28   
                     
Durup Piger  2000    342          5:22.37   
  Durup IF                   
  Carli Mark  2002      35.31  1:14.50      1:14.50   
  Camilla Veile  2000      41.42  1:30.38      2:44.88   
  Anika Andersen  2001      37.72  1:25.87      4:10.75   
  Andrea K. Pedersen  2000      34.49  1:11.62      5:22.37   
                     
Aarhus Swim Piger  1999              DSQ  3.sv.forkert rækkef. 
  Aarhus Swim  59:59.03                 
  Ida Bøgh Hald  2001      33.97  1:10.56      1:10.56   
  Mia Seehausen  2001      35.49  1:15.71      2:26.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  05 december 2015 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark