2019-11-23   01:21:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2015 Åben Klasse, 4. Division Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Div., Gr. 2    Udskriftsdato  05 december 2015   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 december 2015         
 
 
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun (1900) 3:29.51 2009-11-28 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Odder Drenge    542          4:04.22   
  Odder Svømmeklub  59:59.03                 
  Oliver Degn  1996      28.61  1:00.55      1:00.55   
  Oskar Jørgensen  1998      32.32  1:09.04      2:09.59   
  Lasse Dall  1997      26.54  57.51      3:07.10   
  Simon Noesgaard Nielsen  1998      27.04  57.12      4:04.22   
                     
Aas Herre Diskløb    535          4:05.19  Diskløb 
  Aarhus Swim                   
  Anton Borg Hjort  2000      29.56  1:00.88      1:00.88   
  Magnus Mikkelsen  2001      31.69  1:07.20      2:08.08   
  Oskar Lindholm  2001      29.36  1:02.96      3:11.04   
  Simon Sønderriis  1997      25.60  54.15      4:05.19   
                     
Hsk Drenge    534          4:05.37   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
  Frederik Oxenvad  1999      29.85  1:00.57      1:00.57   
  Emil Knudsen  1999      31.84  1:08.00      2:08.57   
  Jonas Rohwedder  1998      28.84  1:01.53      3:10.10   
  Victor Kristensen  1999      25.80  55.27      4:05.37   
                     
Rsk Drenge    445          4:20.70   
  Ringe Svømme Klub  59:59.03                 
  Oliver Broholm  1999      27.98  58.10      58.10   
  Lasse Lundstrøm  1999      37.17  1:20.80      2:18.90   
  Frederik H Thomsen  1997      29.94  1:03.71      3:22.61   
  Kristoffer Desmareth  2000      27.49  58.09      4:20.70   
                     
Horsens Drenge 2  1998    408          4:28.47   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
  Andreas Rasmussen  2000      33.94  1:09.72      1:09.72   
  Viktor Bull Kramer  2000      35.55  1:15.19      2:24.91   
  Christian Juul Jensen  2000      29.49  1:04.55      3:29.46   
  Kasper Livbjerg  1998      28.04  59.01      4:28.47   
                     
Viborg Herre    395          4:31.31   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Sebastian Leimbeck  2001      34.02  1:09.34      1:09.34   
  Johan Nielsen  2001      34.52  1:14.28      2:23.62   
  Jakob Vingborg  1998      29.92  1:08.49      3:32.11   
  Chris Lund Rasmussen  2001      28.07  59.20      4:31.31   
                     
Stm Herre - Diskløb    366          4:38.21  Diskløb 
  Swim Team Midtjylland                   
  Johannes Wemmelund  2001      36.24  1:16.42      1:16.42   
  Hannibal Nørgård Petersen  2002      42.97  1:30.08      2:46.50   
  Mikkel B. Høgild  1998      26.41  56.65      3:43.15   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      26.40  55.06      4:38.21   
                     
Durup Herrer  2000    357          4:40.71   
  Durup IF                   
  Oliver Veile  2001      35.08  1:12.33      1:12.33   
  Kristian Avnskov Pedersen  1999      35.57  1:16.07      2:28.40   
  Kristoffer Østergaard  1999      30.81  1:07.00      3:35.40   
  Mads F. Nielsen  1999      29.94  1:05.31      4:40.71   
                     
Delta Herrer    340          4:45.31   
  DeltaSwim                   
  Daniel Jensen  2001      31.87  1:07.42      1:07.42   
  Kenneth Aaberg  1995      34.27  1:15.51      2:22.93   
  Martin Broch  2001      35.81  1:19.73      3:42.66   
  Emil Steenhold  2000      30.25  1:02.65      4:45.31   
                     
Stm Herrer              DSQ  2. sv. tyvstart 
  Swim Team Midtjylland  59:59.03                 
  Johannes Wemmelund  2001      35.84  1:14.81      1:14.81   
                     
Aarhus Swim Drenge  1997              DSQ  3. sv. Forkert række 
  Aarhus Swim  59:59.03                 
  Anton Borg Hjort  2000      29.19  1:00.59      1:00.59   
  Magnus Mikkelsen  2001      31.86  1:08.50      2:09.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  05 december 2015 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark