2020-06-01   06:18:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    236          43.77   
  Kemin Uimaseura  43.63                 
Sara Seppänen  2006    215          45.16   
  Oulun Lohet  47.24                 
Janina Paakkolanvaara  2006    198          46.37   
  Kemin Työväen Uimarit  49.68                 
Noora Tennilä  2007    178          48.07   
  Oulun Uinti 1906  49.41                 
Vilja Säntti  2008    160          49.78   
  Oulun Uinti 1906  50.14                 
Pinja Junttari  2006    154          50.38   
  Kemin Työväen Uimarit  51.71                 
Oona Lipponen  2006    143          51.69   
  Kemin Uimaseura  49.83                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eevi Peltonen  2004    344          38.60   
  Oulun Lohet  39.39                 
Henna Känsäkangas  2004    277          41.49   
  Kokkolan Uimaseura  40.34                 
Kreetta Somero  2004    259          42.42   
  Lahden Kaleva  45.09                 
Emilia Juutilainen  2004    233          43.95   
  Rovaniemen Uimaseura  47.93                 
Nanna Savolainen  2004    232          44.00   
  Oulun Lohet  50.30                 
Anniina Kanste  2004    229          44.17   
  Haukiputaan Heitto  43.88                 
Riina Niemi  2005    217          45.03   
  Swimming Club Rovaniemi  45.25                 
Maiju Huttunen  2005    203          45.98   
  Swimming Club Rovaniemi  47.15                 
Noora Aikio  2004    188          47.17   
  Kemin Uimaseura  49.27                 
10  Emilia Karppinen  2004    176          48.23   
  Kajaanin Uimaseura  49.05                 
11  Saga Tuisku  2005    171          48.67   
  Kemin Työväen Uimarit  52.48                 
12  Wenla Niemi  2004    170          48.81   
  Swimming Club Rovaniemi  53.56                 
13  Maija Lämsä  2005    169          48.86   
  Kajaanin Uimaseura  51.95                 
14  Inka Karjalainen  2004    166          49.23   
  Oulun Uinti 1906  52.41                 
15  Saana Lauhava  2005    161          49.68   
  Swimming Club Rovaniemi  47.30                 
16  Ronja Kämäräinen  2004    158          50.01   
  Swimming Club Vuokatti  51.75                 
17  Ella-Olivia Tikkanen  2005    134          52.82   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Saana Näsi  2004    130          53.41   
  Kemin Uimaseura  52.69                 
19  Eveliina Vakkuri  2005    119          54.95   
  Kemin Työväen Uimarit  53.90                 
20  Roosa Hautamäki  2005    114          55.75   
  Oulun Uinti 1906  53.41                 
21  Mikaela Laaksola  2004    112          56.10   
  Swimming Club Vuokatti  54.41                 
22  Sofia Kilpeläinen  2005    88          1:00.80   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Anniina Törmi  2005    74          1:04.21   
  Oulun Uinti 1906  1:05.70                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida-Maria Laine  2001    515          33.75   
  Oulun Lohet  33.64                 
Madeleine Hiltunen  2003    514          33.78   
  Oulun Lohet  33.69                 
Jenni Louhimo  2001    475          34.66   
  Oulun Uinti 1906  37.12                 
Pauliina Lohilahti  2002    468          34.83   
  Oulun Lohet  34.94                 
Roosa Kärkkäinen  2003    431          35.81   
  Oulun Lohet  35.48                 
Emma Haglund  2003    423          36.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.65                 
Martta Nygård  2003    403          36.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Nea Nygård  2002    401          36.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
Nita Poutiainen  2003    396          36.82   
  Oulun Lohet  37.89                 
10  Sofia Saukko  2001    356          38.16   
  Swimming Club Rovaniemi  38.25                 
11  Katariina Kourula  2002    343          38.65   
  Kemin Uimaseura  40.46                 
12  Heidi Blankenstein  2001    330          39.13   
  Oulun Lohet  39.68                 
13  Laura Heikkilä  2002    300          40.40   
  Oulun Uinti 1906  41.22                 
14  Katariina Kuulasmaa  2003    291          40.83   
  Swimming Club Rovaniemi  44.63                 
15  Siiri Keisu  2003    273          41.68   
  Oulun Lohet  46.60                 
16  Hanna Rantanen  2002    249          42.98   
  Kemin Uimaseura  41.05                 
17  Anette Kinnunen  2002    209          45.55   
  Oulun Lohet  47.36                 
18  Tanja Uusitalo  2003    199          46.30   
  Oulun Uinti 1906  48.12                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Mielty  2000    551          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.16                 
Petra Äkkinen  2000    547          33.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.85                 
Emma Karsila  1992    506          33.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Noora Siltari  2000    505          33.98   
  Kemin Uimaseura  33.44                 
Veera Kivirinta  1995    494          34.23   
  Oulun Uinti 1906                   
Venla Niemelä  1999    493          34.24   
  Swimming Club Rovaniemi  33.12                 
Jenni Kylkisalo  1999    466          34.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.94                 
Linda Luoma-Kyyny  1996    458          35.10   
  Swimming Club Rovaniemi  34.78                 
Ada Niskala  2000    429          35.87   
  Rovaniemen Uimaseura  35.63                 
10  Niina Pelkonen  1997    398          36.76   
  Oulun Lohet                   
11  Laura Saloranta  1997    388          37.09   
  Haukiputaan Heitto  36.21                 
12  Laura Fält  1998    379          37.38   
  Oulun Lohet  35.75                 
13  Jonna Laukkanen  1998    378          37.42   
  Swimming Club Vuokatti  34.14                 
14  Alexandra Pihlajamäki  1998    353          38.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Martta Rautiainen  1998    348          38.47   
  Oulun Uinti 1906  38.15                 
Mari Hekkala  2000              DNS   
  Oulun Uinti 1906  34.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner