2020-06-01   08:45:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:58   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pinja Taskila  2004    492  38.40        1:21.48   
  Oulun Uinti 1906  1:24.36                 
                     
Laura Markuksela  2004    448  38.80        1:24.07   
  Oulun Lohet  1:27.63                 
                     
Viivi Säntti  2005    371  40.93        1:29.53   
  Oulun Uinti 1906  1:32.00                 
                     
Petra Ansaranta  2004    345  42.61        1:31.75   
  Oulun Uinti 1906  1:35.91                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    325  45.61        1:33.53   
  Oulun Uinti 1906  1:34.52                 
                     
Saara Niemi  2005    316  45.66        1:34.43   
  Haukiputaan Heitto  1:40.53                 
                     
Aada Heiskanen  2004    306  47.69        1:35.39   
  Oulun Uinti 1906  1:39.77                 
                     
Inka Elamaa  2004    305  45.27        1:35.52   
  Oulun Lohet  1:35.81                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    281  46.77        1:38.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.99                 
                     
10  Lilja Ukkola  2004    274  46.52        1:39.01   
  Oulun Uinti 1906  1:35.16                 
                     
11  Inka Lytz  2004    271  46.84        1:39.41   
  Swimming Club Rovaniemi  1:50.94                 
                     
12  Miina Torvikoski  2006    259  49.87        1:40.88   
  Kemin Uimaseura  1:41.63                 
                     
13  Anni Ranta-Valkama  2004    248  47.96        1:42.37   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.32                 
                     
14  Emilia Juutilainen  2004    239  49.74        1:43.61   
  Rovaniemen Uimaseura  1:47.73                 
                     
15  Lotta Moilanen  2006    226  51.07        1:45.57   
  Oulun Uinti 1906  1:54.06                 
                     
16  Essi Vilhelmiina Virta  2005    216  52.15        1:47.15   
  Oulun Uinti 1906  1:50.86                 
                     
17  Jatta Nurmela  2004    214  52.52        1:47.42   
  Haukiputaan Heitto  1:46.99                 
                     
18  Kreetta Somero  2004    211  49.73        1:48.01   
  Lahden Kaleva                   
                     
19  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    187  53.93        1:52.42   
  Kemin Uimaseura  1:52.39                 
                     
20  Vilja Säntti  2008    174  55.18        1:55.22   
  Oulun Uinti 1906  2:02.40                 
                     
21  Petra Laukkanen  2004    173  54.56        1:55.29   
  Oulun Lohet  1:53.75                 
                     
22  Jenna Salonen  2004    171  55.60        1:55.75   
  Oulun Uinti 1906  1:58.00                 
                     
23  Juulia Alarvo  2004    168  55.70        1:56.55   
  Oulun Lohet  2:00.30                 
                     
24  Roosa Hautamäki  2005    161  58.95        1:58.26   
  Oulun Uinti 1906  2:00.33                 
                     
25  Noora Tennilä  2007    157  57.78        1:59.24   
  Oulun Uinti 1906  2:06.22                 
                     
26  Lidia Evans  2005    153  58.10        2:00.22   
  Swimming Club Vuokatti  1:59.56                 
                     
27  Veera Pulkkinen  2004    152  58.07        2:00.44   
  Oulun Lohet  1:59.53                 
                     
28  Saana Uusitalo  2005    151  56.77        2:00.72   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Wenla Niemi  2004    151  56.62        2:00.80   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
30  Teresa Pulkkinen  2005    150  58.75        2:01.03   
  Oulun Lohet  1:57.72                 
                     
31  Pinja Lohiniva  2005    137  1:00.76        2:04.54   
  Oulun Uinti 1906  2:03.91                 
                     
32  Sofia Kilpeläinen  2005    122  1:02.36        2:09.44   
  Oulun Uinti 1906  2:14.06                 
                     
33  Anniina Törmi  2005    108  1:04.60        2:14.91   
  Oulun Uinti 1906  2:15.42                 
                     
34  Martta Ryynänen  2005    103  1:00.80        2:17.22   
  Oulun Lohet                   
                     
35  Riia Koskenkari  2004    102  1:04.17        2:17.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santra Peuralahti  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:54.81                 
                     
Jasmin Manninen  2004              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:53.81                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Maiju Huttunen  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riika Huttula  2001    511  40.05        1:20.45   
  Oulun Lohet  1:21.18                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    407  41.90        1:26.78   
  Oulun Lohet  1:25.91                 
                     
Alina Huotari  2002    401  42.69        1:27.23   
  Oulun Lohet  1:24.37                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    391  44.31        1:27.99   
  Vieskan Uimarit  1:28.63                 
                     
Emma Laatikainen  2003    382  43.32        1:28.68   
  Swimming Club Vuokatti  1:27.49                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    350  41.97        1:31.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.85                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    272  46.29        1:39.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.56                 
                     
Kaisla Leskelä  2003    270  47.82        1:39.44   
  Oulun Lohet  1:43.04                 
                     
Linnéa Nygård  2002    251  48.90        1:41.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.24                 
                     
10  Ida Rantala  2002    237  49.43        1:43.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.22                 
                     
11  Satu Immonen  2003    207  52.46        1:48.77   
  Swimming Club Vuokatti  2:03.16                 
                     
12  Emmi Palo  2003    190  52.88        1:51.85   
  Kemin Uimaseura  1:48.82                 
                     
Martta Nygård  2003              DSQ  RU 
  Oulun Uinti 1906  1:31.23                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veera Kivirinta  1995    587  35.76        1:16.85   
  Oulun Uinti 1906  1:10.50                 
                     
Katri Hurskainen  2000    483  38.51        1:21.99   
  Oulun Lohet  1:23.42                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    461  41.07        1:23.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.31                 
                     
Eveliina Palo  1999    448  40.10        1:24.09   
  Kemin Uimaseura  1:23.76                 
                     
Jonna Laukkanen  1998    433  40.66        1:25.02   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.80                 
                     
Emma Nikula  1998    361  42.30        1:30.34   
  Vieskan Uimarit  1:30.00                 
                     
Nadja Hahto  1999    318  43.13        1:34.21   
  Oulun Lohet  1:33.94                 
                     
Venla Niemelä  1999    315  44.20        1:34.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner