2020-06-01   08:01:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    311          34.99   
  Kemin Uimaseura  35.85                 
Lotta Moilanen  2006    285          36.03   
  Oulun Uinti 1906  39.48                 
Sara Seppänen  2006    231          38.62   
  Oulun Lohet  42.73                 
Noora Tennilä  2007    198          40.68   
  Oulun Uinti 1906  41.32                 
Oona Lipponen  2006    194          40.98   
  Kemin Uimaseura  43.78                 
Vilja Säntti  2008    191          41.16   
  Oulun Uinti 1906  41.61                 
Janina Paakkolanvaara  2006    178          42.16   
  Kemin Työväen Uimarit  42.66                 
Aurora Rantala  2006    158          43.84   
  Oulun Lohet  44.27                 
Anette Kärkkäinen  2006    157          43.92   
  Kajaanin Uimaseura                   
10  Pinja Junttari  2006    153          44.33   
  Kemin Työväen Uimarit  45.39                 
11  Ellen Krüger  2007    132          46.60   
  Oulun Lohet  49.94                 
12  Emma Olivia Mattila  2007    81          54.63   
  Oulun Uinti 1906  54.77                 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    376          32.86   
  Oulun Uinti 1906  32.82                 
Anni Ranta-Valkama  2004    373          32.95   
  Swimming Club Rovaniemi  35.25                 
Inka Lytz  2004    368          33.09   
  Swimming Club Rovaniemi  34.93                 
Lilja Ukkola  2004    351          33.62   
  Oulun Uinti 1906  35.63                 
Viivi Tonteri  2004    351          33.63   
  Oulun Uinti 1906  34.92                 
Saara Niemi  2005    344          33.84   
  Haukiputaan Heitto  35.66                 
Tessa Tattari  2004    340          33.97   
  Kokkolan Uimaseura  37.09                 
Siiri Rahikkala  2004    285          36.05   
  Oulun Uinti 1906  37.57                 
Iida Heiko  2004    283          36.12   
  Oulun Uinti 1906  39.27                 
10  Riina Niemi  2005    265          36.90   
  Swimming Club Rovaniemi  36.79                 
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005    261          37.13   
  Oulun Uinti 1906  37.64                 
12  Anniina Kanste  2004    248          37.73   
  Haukiputaan Heitto  38.22                 
13  Petra Laukkanen  2004    247          37.79   
  Oulun Lohet  40.16                 
14  Wenla Niemi  2004    244          37.95   
  Swimming Club Rovaniemi  39.76                 
15  Maiju Huttunen  2005    237          38.33   
  Swimming Club Rovaniemi  39.66                 
16  Inka Karjalainen  2004    235          38.45   
  Oulun Uinti 1906  40.01                 
17  Saana Lauhava  2005    229          38.76   
  Swimming Club Rovaniemi  40.27                 
18  Reetta Piira  2004    227          38.86   
  Swimming Club Rovaniemi  41.13                 
19  Ronja Kämäräinen  2004    220          39.25   
  Swimming Club Vuokatti  41.13                 
20  Lidia Evans  2005    213          39.68   
  Swimming Club Vuokatti  43.13                 
21  Emilia Karppinen  2004    208          39.99   
  Kajaanin Uimaseura  41.63                 
22  Mikaela Laaksola  2004    197          40.78   
  Swimming Club Vuokatti  40.94                 
23  Ella-Olivia Tikkanen  2005    195          40.86   
  Oulun Uinti 1906  40.37                 
24  Saga Tuisku  2005    185          41.64   
  Kemin Työväen Uimarit  44.05                 
25  Eveliina Vakkuri  2005    178          42.18   
  Kemin Työväen Uimarit  43.25                 
26  Pinja Lohiniva  2005    176          42.30   
  Oulun Uinti 1906  43.42                 
27  Amanda Riuttanen  2005    175          42.39   
  Oulun Uinti 1906  44.73                 
28  Emma Tolonen  2004    174          42.50   
  Kajaanin Uimaseura  46.97                 
29  Aada Hirvasoja  2005    168          42.95   
  Haukiputaan Heitto  43.90                 
29  Mandi Vuoristo  2005    168          42.95   
  Oulun Lohet                   
31  Roosa Hautamäki  2005    112          49.09   
  Oulun Uinti 1906  48.81                 
31  Venla Salonen  2005    112          49.09   
  Oulun Lohet                   
33  Anniina Törmi  2005    106          50.10   
  Oulun Uinti 1906  47.99                 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katariina Kourula  2002    505          29.78   
  Kemin Uimaseura  30.47                 
Heta Järvenpää  2001    494          30.00   
  Haapajärven Kiilat  29.75                 
Emma Haglund  2003    489          30.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.04                 
Heidi Blankenstein  2001    486          30.18   
  Oulun Lohet  30.49                 
Nelle Ojakippola  2001    482          30.25   
  Vieskan Uimarit  30.45                 
Moonica Pirhonen  2001    458          30.77   
  Oulun Uinti 1906  31.13                 
Senni Keisu  2001    430          31.42   
  Oulun Lohet  31.95                 
Emma Hämäläinen  2003    429          31.46   
  Vieskan Uimarit  32.58                 
Emma Laatikainen  2003    416          31.77   
  Swimming Club Vuokatti  32.88                 
10  Minja Lukkari  2003    408          31.99   
  Oulun Uinti 1906  31.00                 
11  Tara Korkiakoski  2003    396          32.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.18                 
12  Amalia Siekkinen  2002    386          32.57   
  Oulun Lohet  33.04                 
13  Katariina Kuulasmaa  2003    380          32.76   
  Swimming Club Rovaniemi  35.58                 
14  Sara Ylimäki  2003    361          33.31   
  Kemin Uimaseura  33.57                 
15  Hanna Rantanen  2002    354          33.52   
  Kemin Uimaseura  33.50                 
16  Pinja Sipovaara  2002    320          34.68   
  Haukiputaan Heitto  34.93                 
17  Lotta Niskanen  2002    317          34.80   
  Oulun Lohet  37.18                 
18  Ida Rantala  2002    304          35.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.56                 
19  Satu Immonen  2003    301          35.37   
  Swimming Club Vuokatti  35.78                 
20  Siiri Keisu  2003    290          35.85   
  Oulun Lohet  37.46                 
21  Aino Raappana  2001    272          36.60   
  Oulun Lohet  35.89                 
22  Anette Kinnunen  2002    262          37.06   
  Oulun Lohet  38.29                 
23  Tanja Uusitalo  2003    247          37.80   
  Oulun Uinti 1906  40.06                 
24  Emmi Palo  2003    238          38.28   
  Kemin Uimaseura  37.93                 
25  Julia Laukkanen  2003    229          38.74   
  Haukiputaan Heitto  38.66                 
26  Linnéa Nygård  2002    228          38.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.37                 
27  Nella Valtanen  2003    220          39.30   
  Kajaanin Uimaseura  40.99                 
28  Krista Korento  2003    111          49.27   
  Oulun Lohet  48.64                 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Kanervo  1999    716          26.52   
  Oulun Uinti 1906  26.11                 
Veera Kivirinta  1995    623          27.77   
  Oulun Uinti 1906  27.38                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    586          28.35   
  Oulun Uinti 1906  28.04                 
Anna Röytiö  1998    559          28.80   
  Swimming Club Rovaniemi  28.42                 
Milja Mielty  2000    542          29.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.30                 
Linda Luoma-Kyyny  1996    540          29.14   
  Swimming Club Rovaniemi  29.10                 
Sonja Portin  1998    539          29.15   
  Oulun Lohet  28.12                 
Janette Karppinen  1996    522          29.47   
  Oulun Lohet  29.55                 
Malla Huusko  1999    521          29.49   
  Oulun Uinti 1906  29.36                 
10  Fanny Pesonen  2000    519          29.52   
  Oulun Uinti 1906  29.39                 
10  Kaisa Pulkkinen  2000    519          29.52   
  Tornion Uimaseura  29.34                 
12  Jenni Niskanen  1999    515          29.60   
  Rovaniemen Uimaseura  29.66                 
13  Noora Siltari  2000    488          30.13   
  Kemin Uimaseura  30.44                 
14  Anni Rajaniemi  2000    487          30.16   
  Oulun Uinti 1906  30.76                 
15  Enni Hukka  1997    480          30.30   
  Swimming Club Rovaniemi  29.60                 
16  Karoliina Pulkkinen  1998    477          30.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.50                 
17  Katriina Korpi  2000    475          30.40   
  Oulun Lohet  30.50                 
18  Niina Pelkonen  1997    471          30.49   
  Oulun Lohet  30.94                 
19  Eveliina Palo  1999    447          31.02   
  Kemin Uimaseura  30.58                 
20  Emma Nikula  1998    417          31.76   
  Vieskan Uimarit  32.02                 
21  Tiia Pudas  1999    411          31.90   
  Vieskan Uimarit  31.30                 
22  Silvia Pravato  1998    409          31.95   
  Oulun Uinti 1906  31.91                 
23  Elina Pulkkinen  1999    408          31.97   
  Oulun Uinti 1906  31.27                 
24  Karita Juntunen  1999    398          32.25   
  Rovaniemen Uimaseura  32.40                 
25  Milla Kortetjärvi  2000    390          32.47   
  Oulun Uinti 1906  33.34                 
26  Ada Niskala  2000    377          32.82   
  Rovaniemen Uimaseura  32.52                 
27  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    376          32.87   
  Haukiputaan Heitto  32.37                 
28  Katariina Jyrälä  2000    375          32.90   
  Oulun Uinti 1906  31.73                 
29  Martta Rautiainen  1998    353          33.56   
  Oulun Uinti 1906  32.57                 
30  Silja Kanto  2000    352          33.59   
  Kemin Uimaseura  33.43                 
31  Hilla-Elli Ryynänen  2000    308          35.11   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Tiia Kujala  1968    293          35.72   
  Oulun Uinti 1906  35.10                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner