2020-06-01   08:40:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:21   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    240          47.42   
  Kemin Uimaseura  48.10                 
Vilja Säntti  2008    172          52.99   
  Oulun Uinti 1906  55.36                 
Noora Tennilä  2007    168          53.34   
  Oulun Uinti 1906  58.21                 
Janina Paakkolanvaara  2006    166          53.64   
  Kemin Työväen Uimarit  57.12                 
Oona Lipponen  2006    135          57.35   
  Kemin Uimaseura  59.12                 
Ellen Krüger  2007    132          57.88   
  Oulun Lohet  57.14                 
Sara Seppänen  2006    124          59.06   
  Oulun Lohet  57.88                 
Anette Kärkkäinen  2006    121          59.56   
  Kajaanin Uimaseura                   
Emma Olivia Mattila  2007    110          1:01.36   
  Oulun Uinti 1906  1:02.55                 
Pinja Junttari  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  55.01                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pinja Taskila  2004    500          37.13   
  Oulun Uinti 1906  37.77                 
Laura Markuksela  2004    436          38.85   
  Oulun Lohet  39.60                 
Anni Ranta-Valkama  2004    288          44.60   
  Swimming Club Rovaniemi  51.09                 
Inka Elamaa  2004    282          44.93   
  Oulun Lohet  43.62                 
Siiri Rahikkala  2004    221          48.73   
  Oulun Uinti 1906  49.96                 
Emilia Karppinen  2004    199          50.47   
  Kajaanin Uimaseura  51.48                 
Riina Niemi  2005    197          50.61   
  Swimming Club Rovaniemi  53.91                 
Jenna Salonen  2004    192          51.10   
  Oulun Uinti 1906  55.25                 
Amanda Riuttanen  2005    189          51.29   
  Oulun Uinti 1906  52.39                 
10  Roosa Hautamäki  2005    185          51.68   
  Oulun Uinti 1906  51.95                 
11  Iida Heiko  2004    184          51.76   
  Oulun Uinti 1906  56.02                 
12  Wenla Niemi  2004    181          52.11   
  Swimming Club Rovaniemi  58.77                 
13  Petra Laukkanen  2004    176          52.52   
  Oulun Lohet  53.48                 
14  Emma Tolonen  2004    161          54.10   
  Kajaanin Uimaseura  58.07                 
15  Reetta Piira  2004    161          54.12   
  Swimming Club Rovaniemi  55.52                 
16  Aada Hirvasoja  2005    161          54.14   
  Haukiputaan Heitto  55.81                 
17  Mikaela Laaksola  2004    157          54.63   
  Swimming Club Vuokatti  56.99                 
18  Pinja Lohiniva  2005    146          55.86   
  Oulun Uinti 1906  55.33                 
19  Lidia Evans  2005    133          57.74   
  Swimming Club Vuokatti  56.99                 
20  Saga Tuisku  2005    132          57.79   
  Kemin Työväen Uimarit  1:03.88                 
21  Eveliina Vakkuri  2005    132          57.87   
  Kemin Työväen Uimarit  59.42                 
22  Pihla Louhela  2005    123          59.27   
  Oulun Uinti 1906  1:02.00                 
23  Ella-Olivia Tikkanen  2005    122          59.35   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Anniina Törmi  2005    110          1:01.39   
  Oulun Uinti 1906  1:02.04                 
25  Ronja Kämäräinen  2004    106          1:02.10   
  Swimming Club Vuokatti  1:00.87                 
Saana Lauhava  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    501          37.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.76                 
Pauliina Lohilahti  2002    475          37.78   
  Oulun Lohet  38.99                 
Katariina Kourula  2002    457          38.25   
  Kemin Uimaseura  39.54                 
Nelle Ojakippola  2001    446          38.56   
  Vieskan Uimarit  37.53                 
Emma Hämäläinen  2003    426          39.17   
  Vieskan Uimarit  40.20                 
Henna Hökkä  2003    359          41.47   
  Oulun Uinti 1906  41.62                 
Sofia Saukko  2001    319          43.14   
  Swimming Club Rovaniemi  43.52                 
Malla Juutinen  2003    271          45.52   
  Oulun Lohet  47.10                 
Ida Rantala  2002    255          46.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.86                 
10  Linnéa Nygård  2002    251          46.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.88                 
11  Emmi Eskelinen  2003    239          47.45   
  Oulun Lohet  49.29                 
12  Hanna Rantanen  2002    228          48.19   
  Kemin Uimaseura  46.36                 
13  Satu Immonen  2003    219          48.88   
  Swimming Club Vuokatti  50.82                 
14  Siiri Keisu  2003    205          49.97   
  Oulun Lohet  51.19                 
15  Anette Kinnunen  2002    204          50.03   
  Oulun Lohet  50.52                 
16  Julia Laukkanen  2003    204          50.05   
  Haukiputaan Heitto  49.97                 
17  Emmi Palo  2003    182          51.97   
  Kemin Uimaseura  51.38                 
18  Iida Kaijala  2003    179          52.25   
  Oulun Lohet  54.64                 
19  Tanja Uusitalo  2003    162          54.00   
  Oulun Uinti 1906  53.26                 
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veera Kivirinta  1995    720          32.89   
  Oulun Uinti 1906  31.22                 
Emilia Kinnunen  2000    596          35.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.65                 
Milja Mielty  2000    550          35.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.34                 
Julia Korva  1999    522          36.59   
  Octopus Lohja  35.86                 
Anni Rajaniemi  2000    480          37.64   
  Oulun Uinti 1906  38.19                 
Katri Hurskainen  2000    473          37.81   
  Oulun Lohet  40.10                 
Katriina Korpi  2000    469          37.92   
  Oulun Lohet  35.84                 
Petra Äkkinen  2000    445          38.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.39                 
Eveliina Palo  1999    438          38.81   
  Kemin Uimaseura  38.56                 
10  Elina Pulkkinen  1999    415          39.51   
  Oulun Uinti 1906  41.48                 
11  Noora Siltari  2000    412          39.59   
  Kemin Uimaseura  41.33                 
12  Anna Röytiö  1998    410          39.68   
  Swimming Club Rovaniemi  39.12                 
13  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    407          39.77   
  Haukiputaan Heitto  38.81                 
14  Jenni Niskanen  1999    400          40.01   
  Rovaniemen Uimaseura  40.04                 
15  Ada Niskala  2000    392          40.27   
  Rovaniemen Uimaseura  41.08                 
16  Enni Hukka  1997    382          40.61   
  Swimming Club Rovaniemi  40.77                 
17  Fanny Pesonen  2000    364          41.26   
  Oulun Uinti 1906  41.36                 
18  Emma Nikula  1998    350          41.80   
  Vieskan Uimarit  42.00                 
19  Silvia Pravato  1998    341          42.19   
  Oulun Uinti 1906  41.91                 
20  Venla Niemelä  1999    319          43.12   
  Swimming Club Rovaniemi  42.79                 
21  Tiia Pudas  1999    319          43.14   
  Vieskan Uimarit  42.51                 
22  Tiia Kujala  1968    271          45.50   
  Oulun Uinti 1906  45.61                 
23  Silja Kanto  2000    267          45.74   
  Kemin Uimaseura  45.84                 
24  Hilla-Elli Ryynänen  2000    217          49.00   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner