2020-06-01   07:44:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:17   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    316  37.04        1:16.18   
  Oulun Uinti 1906  1:13.49                 
                     
Cedu Decena  2004    230  41.69        1:24.70   
  Oulun Lohet  1:30.49                 
                     
Benjamin Evans  2003    209  43.39        1:27.43   
  Swimming Club Vuokatti  1:29.47                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    206  41.92        1:27.90   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mikael Ryynänen  2003    205  43.31        1:28.03   
  Oulun Lohet  1:29.95                 
                     
Lauri Saarela  2003    194  43.14        1:29.58   
  Oulun Lohet  1:29.04                 
                     
Rasmus Koskela  2004    152  47.25        1:37.27   
  Oulun Uinti 1906  1:36.23                 
                     
Topi Fordell  2005    144  47.36        1:39.00   
  Swimming Club Vuokatti  1:42.95                 
                     
Joona Suorsa  2003    139  46.53        1:40.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Roope Hyvärinen  2003    132  49.40        1:41.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.24                 
                     
11  Tuukka Alatalo  2003    122  50.45        1:44.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Aapo Karjalainen  2004    121  51.57        1:44.81   
  Kajaanin Uimaseura  1:54.16                 
                     
13  Jimi Kenttälä  2004    108  54.32        1:49.06   
  Oulun Uinti 1906  1:51.55                 
                     
14  Matias Utunen  2003    98  53.55        1:52.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Miko Saukkonen  2006    93  55.22        1:54.59   
  Kemin Uimaseura  1:53.97                 
                     
16  Nooa Kaunisto  2007    83  58.82        1:58.63   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Nygård  2000    467  32.78        1:06.94   
  Oulun Uinti 1906  1:05.68                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    455  31.77        1:07.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.11                 
                     
Claes Fjellström  2001    421  33.45        1:09.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.03                 
                     
Perttu Somero  2001    419  33.26        1:09.39   
  Lahden Kaleva  1:08.36                 
                     
Tiitus Taskila  2001    416  34.14        1:09.55   
  Oulun Uinti 1906  1:08.55                 
                     
Jesse Anttila  2002    357  35.92        1:13.21   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.21                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    340  36.12        1:14.38   
  Oulun Lohet  1:14.49                 
                     
Ville Korpilähde  2002    294  37.72        1:18.10   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.94                 
                     
Samu Peltonen  2000    270  39.18        1:20.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.93                 
                     
10  Oliver Kela  2002    259  40.16        1:21.40   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.22                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janne Lantto  1994    578  30.88        1:02.33   
  Oulun Lohet  1:02.19                 
                     
Juho Laatikainen  1999    507  31.32        1:05.13   
  Swimming Club Vuokatti  1:05.13                 
                     
Atte Somero  1999    442  32.99        1:08.15   
  Lahden Kaleva  1:10.16                 
                     
Aaron Joki  1999    399  33.51        1:10.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner