2020-04-04   23:53:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:33   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Rantasuo  2006    192          41.63   
  Oulun Lohet  43.52                 
Weeti Niemi  2006    137          46.60   
  Swimming Club Rovaniemi  48.85                 
Elias Mikkonen  2005    136          46.66   
  Oulun Lohet  48.11                 
Artturi Väänänen  2005    130          47.40   
  Oulun Uinti 1906                   
Topi Fordell  2005    130          47.41   
  Swimming Club Vuokatti  49.10                 
Tuomas Romsi  2005    122          48.42   
  Kemin Uimaseura  47.88                 
Paavo Tapio  2005    121          48.59   
  Oulun Lohet  52.11                 
Erik Peuhkuri  2006    103          51.13   
  Oulun Uinti 1906  50.36                 
Roni Heikkinen  2005    92          53.07   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Lauri Siurua  2005    92          53.12   
  Oulun Uinti 1906  53.84                 
11  Noa Korhonen  2005    88          53.97   
  Oulun Lohet  49.71                 
12  Miko Saukkonen  2006    74          57.16   
  Kemin Uimaseura  54.68                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    416          32.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.28                 
Paavo Erkinaro  2003    303          35.77   
  Oulun Uinti 1906  35.74                 
Vili Rantasuo  2004    189          41.89   
  Oulun Lohet  41.81                 
Karlo Kilpinen  2003    177          42.75   
  Kemin Uimaseura  43.47                 
Rasmus Koskela  2004    168          43.50   
  Oulun Uinti 1906  46.37                 
Roope Hyvärinen  2003    152          45.04   
  Kemin Työväen Uimarit  49.24                 
Elmeri Kuulasmaa  2004    132          47.16   
  Swimming Club Rovaniemi  47.80                 
Aapo Karjalainen  2004    124          48.12   
  Kajaanin Uimaseura  49.37                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    436          31.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.59                 
Tiitus Taskila  2001    426          31.93   
  Oulun Uinti 1906  32.21                 
Perttu Somero  2001    418          32.14   
  Lahden Kaleva  33.10                 
Topias Nygård  2000    417          32.17   
  Oulun Uinti 1906  30.33                 
Valtteri Taskinen  2002    265          37.41   
  Oulun Uinti 1906  39.93                 
Veeti Taimisto  2002    202          40.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksi Rajaniemi  2002    190          41.79   
  Oulun Uinti 1906                   
Henrik Siltari  2002    182          42.40   
  Kemin Uimaseura  42.56                 
Juuso Mikael Tiensuu  2001    177          42.75   
  Kemin Uimaseura  39.84                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janne Lantto  1994    566          29.06   
  Oulun Lohet  28.26                 
Juho Laatikainen  1999    490          30.48   
  Swimming Club Vuokatti  31.26                 
Adam Vik  1996    489          30.51   
  Oulun Uinti 1906  30.60                 
Juho Herva  1998    461          31.10   
  Oulun Lohet  30.57                 
Tuomas Lohiniva  1997    366          33.60   
  Oulun Uinti 1906  32.51                 
Tapio Siltari  1963    263          37.48   
  Kemin Uimaseura  36.59                 
Felix Ollus  1999    252          38.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.28                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner