2020-09-24   16:53:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sihan Yu  2003    252  46.85  1:37.36  2:31.37    3:20.88   
  Oulun Uinti 1906  3:29.70                 
                     
Tudor Ratiu  2003    214  47.64  1:41.12  2:38.24    3:32.02   
  Swimming Club Rovaniemi  3:43.15                 
                     
Benjamin Evans  2003    203  50.13  1:43.93  2:41.90    3:35.97   
  Swimming Club Vuokatti  3:50.32                 
                     
Weeti Niemi  2006    200  50.39  1:46.22  2:42.18    3:36.86   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    197  51.89  1:47.16  2:44.33    3:38.03   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Karlo Kilpinen  2003    181  48.63  1:47.32  2:48.73    3:44.18   
  Kemin Uimaseura  3:52.52                 
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joonas Kuitunen  2000    460  35.83  1:17.25  2:00.60    2:44.47   
  Oulun Uinti 1906  2:41.39                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    444  38.75  1:21.07  2:04.54    2:46.45   
  Oulun Uinti 1906  2:52.90                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    440  36.18  1:19.73  2:03.61    2:46.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.12                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    419  37.96  1:21.32  2:06.23    2:49.60   
  Oulun Uinti 1906  2:50.68                 
                     
Antti Hirvonen  2000    411  38.36  1:22.02  2:07.64    2:50.74   
  Kajaanin Uimaseura  2:52.88                 
                     
Juho Anttila  2000    405  37.09  1:21.25  2:08.26    2:51.60   
  Oulun Uinti 1906  2:50.84                 
                     
Ivar Malm  2001    393  38.48  1:22.98  2:07.79    2:53.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.42                 
                     
Topias Nygård  2000    386  40.83  1:25.41  2:09.84    2:54.41   
  Oulun Uinti 1906  2:44.33                 
                     
Janne Tyni  2000    343  41.91  1:29.45  2:14.84    3:01.32   
  Oulun Lohet  2:57.48                 
                     
10  Kirill Helsing  2002    321  39.65  1:25.75  2:15.61    3:05.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:15.31                 
                     
11  Aleksi Rajaniemi  2002    294  44.81  1:34.79  2:25.00    3:10.83   
  Oulun Uinti 1906  3:16.55                 
                     
12  Henrik Siltari  2002    267  43.78  1:34.05  2:26.18    3:17.18   
  Kemin Uimaseura  3:20.81                 
                     
13  Juuso Mikael Tiensuu  2001    242  44.88  1:37.31  2:31.20    3:23.69   
  Kemin Uimaseura  3:17.83                 
                     
14  Joonas Järvi  2002    236  45.41  1:37.81  2:32.88    3:25.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:27.63                 
                     
15  Arttu Kojonen  2000    234  45.00  1:38.05  2:31.97    3:26.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:26.43                 
                     
16  Otso Rimpiläinen  2001    176  50.56  1:48.75  2:48.88    3:46.40   
  Swimming Club Vuokatti  3:44.83                 
                     
Elias Vainio  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:29.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Valtteri Setälä  2002              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kasperi Kuulasmaa  1996    571  34.51  1:14.30  1:54.07    2:33.02   
  Swimming Club Rovaniemi  2:33.10                 
                     
Mikko Säntti  1979    436  35.64  1:18.37  2:02.17    2:47.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner