2020-05-29   13:06:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 helmikuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    418  37.22        1:17.71   
  Oulun Uinti 1906  1:17.90                 
                     
Pinja Taskila  2004    394  38.63        1:19.22   
  Oulun Uinti 1906  1:20.56                 
                     
Eevi Peltonen  2004    376  38.90        1:20.51   
  Oulun Lohet  1:21.49                 
                     
Inka Elamaa  2004    343  41.18        1:22.97   
  Oulun Lohet  1:25.29                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    320  40.68        1:24.91   
  Swimming Club Rovaniemi  1:29.47                 
                     
Aada Heiskanen  2004    311  41.65        1:25.72   
  Oulun Uinti 1906  1:24.18                 
                     
Viivi Tonteri  2004    298  41.14        1:26.94   
  Oulun Uinti 1906  1:28.02                 
                     
Saara Niemi  2005    297  42.77        1:27.06   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    286  43.48        1:28.20   
  Oulun Uinti 1906  1:26.52                 
                     
10  Viivi Säntti  2005    270  43.26        1:29.87   
  Oulun Uinti 1906  1:28.70                 
                     
11  Kreetta Somero  2004    256  43.99        1:31.47   
  Lahden Kaleva  1:35.23                 
                     
12  Tessa Tattari  2004    256  43.60        1:31.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.93                 
                     
13  Lilja Ukkola  2004    251  45.21        1:32.08   
  Oulun Uinti 1906  1:36.33                 
                     
14  Lidia Evans  2005    239  45.88        1:33.53   
  Swimming Club Vuokatti  1:39.91                 
                     
15  Essi Vilhelmiina Virta  2005    236  44.26        1:33.96   
  Oulun Uinti 1906  1:29.52                 
                     
16  Lotta Moilanen  2006    229  45.06        1:34.87   
  Oulun Uinti 1906  1:38.30                 
                     
17  Anniina Kanste  2004    221  46.09        1:35.99   
  Haukiputaan Heitto  1:35.17                 
                     
18  Maiju Huttunen  2005    207  48.89        1:38.13   
  Swimming Club Rovaniemi  1:43.13                 
                     
19  Emilia Juutilainen  2004    204  47.13        1:38.69   
  Rovaniemen Uimaseura  1:42.77                 
                     
20  Iida Heiko  2004    200  48.93        1:39.27   
  Oulun Uinti 1906  1:42.00                 
                     
21  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    197  48.53        1:39.81   
  Kemin Uimaseura  1:40.89                 
                     
22  Sara Seppänen  2006    194  49.81        1:40.29   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Reetta Piira  2004    177  50.36        1:43.39   
  Swimming Club Rovaniemi  1:47.48                 
                     
24  Ronja Kämäräinen  2004    175  49.82        1:43.89   
  Swimming Club Vuokatti  1:48.12                 
                     
25  Siiri Rahikkala  2004    169  49.94        1:44.93   
  Oulun Uinti 1906  1:41.39                 
                     
26  Juulia Alarvo  2004    157  52.99        1:47.58   
  Oulun Lohet  1:49.84                 
                     
27  Emma Tolonen  2004    147  52.78        1:49.96   
  Kajaanin Uimaseura  1:52.18                 
                     
28  Mikaela Laaksola  2004    122  54.00        1:57.03   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.35                 
                     
29  Saana Näsi  2004    116  55.18        1:58.86   
  Kemin Uimaseura  1:54.91                 
                     
30  Saana Lauhava  2005    83  47.98        2:13.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
31  Veera Pulkkinen  2004    75  52.84        2:17.57   
  Oulun Lohet  1:51.60                 
                     
Santra Peuralahti  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Lohiniva  2005              DNF   
  Oulun Uinti 1906  2:00.15                 
                     
Martta Ryynänen  2005              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida-Maria Laine  2001    541  34.65        1:11.31   
  Oulun Lohet  1:10.05                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    497  35.41        1:13.35   
  Oulun Lohet  1:12.74                 
                     
Liina Salin  2002    463  36.83        1:15.09   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.27                 
                     
Martta Nygård  2003    462  36.21        1:15.17   
  Oulun Uinti 1906  1:15.46                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    455  36.60        1:15.54   
  Oulun Lohet  1:16.32                 
                     
Riika Huttula  2001    453  36.26        1:15.67   
  Oulun Lohet  1:15.62                 
                     
Seela Peuralahti  2001    449  35.98        1:15.86   
  Oulun Uinti 1906  1:17.15                 
                     
Jenni Louhimo  2001    439  36.98        1:16.46   
  Oulun Uinti 1906  1:14.64                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    415  38.45        1:17.89   
  Oulun Lohet  1:17.39                 
                     
10  Nita Poutiainen  2003    398  38.48        1:18.96   
  Oulun Lohet  1:18.93                 
                     
11  Wilma Lakanen  2003    390  38.90        1:19.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.17                 
                     
12  Heta Järvenpää  2001    389  38.14        1:19.59   
  Haapajärven Kiilat  1:19.07                 
                     
13  Alina Huotari  2002    379  38.98        1:20.31   
  Oulun Lohet  1:18.91                 
                     
14  Nea Nygård  2002    376  39.46        1:20.50   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.02                 
                     
15  Tara Korkiakoski  2003    375  38.94        1:20.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.49                 
                     
16  Venla Säntti  2003    368  38.83        1:21.06   
  Oulun Uinti 1906  1:19.36                 
                     
17  Heidi Blankenstein  2001    344  39.85        1:22.93   
  Oulun Lohet  1:20.58                 
                     
18  Laura Heikkilä  2002    282  41.27        1:28.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Satu Immonen  2003    235  45.21        1:34.14   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.43                 
                     
20  Iida Nissilä  2003    230  46.19        1:34.74   
  Oulun Lohet  1:33.42                 
                     
21  Jenni Pyörälä  2002    110  57.27        2:00.95   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Venla Niemelä  1999    549  34.15        1:10.97   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.22                 
                     
Noora Siltari  2000    473  35.33        1:14.58   
  Kemin Uimaseura  1:13.66                 
                     
Emilia Kinnunen  2000    464  36.76        1:15.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.03                 
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    459  36.35        1:15.32   
  Oulun Lohet  1:12.45                 
                     
Veera Kivirinta  1995    450  37.35        1:15.83   
  Oulun Uinti 1906  1:13.28                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    436  36.99        1:16.60   
  Oulun Lohet  1:15.89                 
                     
Wendela Vuorinen  2000    431  36.35        1:16.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.62                 
                     
Ada Niskala  2000    404  38.14        1:18.57   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Tiia Pudas  1999    401  38.18        1:18.77   
  Vieskan Uimarit  1:19.52                 
                     
10  Laura Fält  1998    399  38.20        1:18.90   
  Oulun Lohet  1:15.21                 
                     
11  Martta Rautiainen  1998    368  39.28        1:21.09   
  Oulun Uinti 1906  1:23.85                 
                     
12  Emma Nikula  1998    362  39.16        1:21.54   
  Vieskan Uimarit  1:20.01                 
                     
Mari Hekkala  2000              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:15.58                 
                     
Jonna Laukkanen  1998              DNF   
  Swimming Club Vuokatti  1:15.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.08  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner