2019-10-19   05:14:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:10   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    248  40.71        1:22.61   
  Oulun Lohet  1:22.92                 
                     
Nikita Semach  2005    234  41.18        1:24.24   
  Swimming Jyväskylä  1:25.88                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    225  40.48        1:25.38   
  Oulun Uinti 1906  1:27.90                 
                     
Cedric Decena  2004    206  43.47        1:27.83   
  Oulun Lohet  1:24.70                 
                     
Timo Elo  2004    185  44.72        1:31.05   
  Swimming Jyväskylä  1:41.50                 
                     
Elmeri Kauppila  2004    162  47.86        1:35.23   
  Oulun Lohet  1:38.38                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    154  48.73        1:36.70   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.23                 
                     
Henri-Pekka Iivonen  2004    145          1:38.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.41                 
                     
Visa Nissinen  2004    140  49.62        1:39.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.77                 
                     
10  Topi Fordell  2005    136  49.25        1:40.95   
  Swimming Club Vuokatti  1:39.00                 
                     
11  Lassi Lahtinen  2004    126  50.80        1:43.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:43.66                 
                     
12  Jimi Kenttälä  2004    121  52.59        1:44.82   
  Oulun Uinti 1906  1:49.06                 
                     
13  Tuomas Romsi  2005    102          1:51.02   
  Kemin Uimaseura  1:50.64                 
                     
14  Onni Kelloniemi  2004    102  54.67        1:51.09   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
15  Ville Ikola  2005    98  54.68        1:52.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:56.86                 
                     
16  Miko Saukkonen  2006    92  54.57        1:54.68   
  Kemin Uimaseura  1:53.97                 
                     
17  Nooa Kaunisto  2007    91  57.39        1:55.12   
  Kemin Uimaseura  1:58.63                 
                     
18  Kasperi Brandt  2004    89  55.96        1:56.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:57.28                 
                     
19  Antti Ylönen  2005    85  57.66        1:57.92   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
20  Roni Heikkinen  2005    73  1:00.25        2:04.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Lauri Siurua  2005    68  1:02.11        2:06.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Erik Peuhkuri  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Niilo Suhonen  2004              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  1:34.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    249  40.20        1:22.52   
  Oulun Uinti 1906  1:19.41                 
                     
Toni Lipponen  2003    217  41.45        1:26.32   
  Kemin Uimaseura  1:27.19                 
                     
Leevi Sipilä  2003    212  42.48        1:27.02   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.97                 
                     
Benjamin Evans  2003    209  43.11        1:27.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:27.43                 
                     
Lauri Saarela  2003    181  45.40        1:31.79   
  Oulun Lohet  1:29.04                 
                     
Egor Konev  2003    173  45.70        1:33.06   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.90                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brännkärr  2002    449  32.54        1:07.78   
  Kemin Työväen Uimarit  1:07.66                 
                     
Jesse Anttila  2002    431  33.99        1:08.71   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.21                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    425  33.94        1:09.06   
  Oulun Uinti 1906  1:10.95                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    336  36.46        1:14.69   
  Oulun Lohet  1:14.38                 
                     
Ville Korpilähde  2002    273  39.69        1:19.98   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.10                 
                     
Oliver Kela  2002    258  40.16        1:21.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.91                 
                     
Sampo Soininen  2002    234  40.57        1:24.28   
  Swimming Jyväskylä  1:22.11                 
                     
Kirill Helsing  2002    211  42.52        1:27.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.61                 
                     
Joonas Järvi  2002    210  42.65        1:27.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.98                 
                     
10  Atte Vehkala  2002    190  43.21        1:30.26   
  Swimming Jyväskylä  1:28.70                 
                     
11  Max Peltoperä  2002    177  45.33        1:32.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Henrik Siltari  2002    170  44.70        1:33.75   
  Kemin Uimaseura  1:33.89                 
                     
13  Rasmus Kullas  2002    168  45.35        1:33.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.27                 
                     
14  Veikko Pyyhtinen  2002    166  46.90        1:34.36   
  Swimming Jyväskylä  1:38.96                 
                     
15  Juhani Tapio  2002    146  48.89        1:38.45   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.79                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiitus Taskila  2001    431  33.50        1:08.74   
  Oulun Uinti 1906  1:08.55                 
                     
Ossi Kleimola  2001    423  34.29        1:09.14   
  Kouvolan Uimarit  1:08.30                 
                     
Jiri Järvinen  2001    377  35.56        1:11.84   
  Swimming Jyväskylä  1:14.29                 
                     
Atte Lindholm  2001    368  35.57        1:12.43   
  Swimming Jyväskylä  1:17.52                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    272  39.68        1:20.09   
  Kemin Työväen Uimarit  1:18.44                 
                     
Maxim Kolomainen  2001    264  40.99        1:20.88   
  Swimming Jyväskylä  1:22.46                 
                     
Petteri Maijala  2001    252  40.21        1:22.22   
  Swimming Club Rovaniemi  1:20.34                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    251  40.25        1:22.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.41                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    208  42.54        1:27.56   
  Kemin Uimaseura  1:29.49                 
                     
10  Elias Vainio  2001    181  44.70        1:31.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.09                 
                     
11  Henri Korpela  2001    163  46.39        1:34.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.56                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    429  33.38        1:08.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.21                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    395  34.49        1:10.77   
  Swimming Club Rovaniemi  1:07.51                 
                     
Onni Kartimo  2000    383  34.40        1:11.46   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.14                 
                     
Kimmo Salomaa  2000    220  43.62        1:25.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.09                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Leppälä  1998    424  33.12        1:09.11   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    343  36.25        1:14.20   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner