2019-11-18   16:03:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai-ilta

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Moilanen  2006    223          48.60   
  Oulun Uinti 1906  49.62                 
Janina Paakkolanvaara  2006    180          52.18   
  Kemin Työväen Uimarit  53.64                 
Kaisa Keränen  2007    176          52.59   
  Oulun Lohet  53.83                 
Pinja Junttari  2006    172          52.92   
  Kemin Työväen Uimarit  55.01                 
Vilja Säntti  2008    168          53.34   
  Oulun Uinti 1906  52.99                 
Ellen Krüger  2007    150          55.48   
  Oulun Lohet  57.14                 
Vilja Takalo  2006    148          55.68   
  Kajaanin Uimaseura  58.56                 
Noora Tennilä  2007    140          56.73   
  Oulun Uinti 1906  53.34                 
Isabella Yu  2006    136          57.26   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Oona Lipponen  2006    119          59.91   
  Kemin Uimaseura  57.35                 
11  Emma Autio  2007    113          1:00.80   
  Oulun Lohet  1:00.11                 
12  Emma Olivia Mattila  2007    112          1:01.13   
  Oulun Uinti 1906  1:01.36                 
13  Kaisa Tolonen  2006    84          1:07.11   
  Kajaanin Uimaseura  1:06.66                 
13  Pinja Perälä  2006    84          1:07.11   
  Kemijärven Kaiku  1:08.10                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    400          40.01   
  Oulun Uinti 1906  40.81                 
Saara Niemi  2005    327          42.77   
  Haukiputaan Heitto  45.32                 
Teea Jestoi  2005    312          43.43   
  Kokkolan Uimaseura  46.39                 
Vilma Rintala  2005    259          46.21   
  Kokkolan Uimaseura  46.35                 
Alexia Tahkola  2005    201          50.27   
  Oulun Lohet  50.20                 
Laura Rajavaara  2005    190          51.26   
  Oulun Uinti 1906  51.49                 
Amanda Riuttanen  2005    188          51.37   
  Oulun Uinti 1906  51.29                 
Vilma Kiviniemi  2005    170          53.18   
  Oulun Uinti 1906  53.63                 
Tuulia Harju  2005    160          54.28   
  Kokkolan Uimaseura  55.84                 
10  Roosa Hautamäki  2005    155          54.78   
  Oulun Uinti 1906  51.68                 
11  Lidia Evans  2005    154          54.94   
  Swimming Club Vuokatti  56.99                 
12  Pinja Lohiniva  2005    142          56.38   
  Oulun Uinti 1906  55.33                 
13  Saana Uusitalo  2005    142          56.45   
  Oulun Lohet  55.38                 
14  Sointu Purola  2005    141          56.58   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Reetta Pietilä  2005    140          56.72   
  Oulun Uinti 1906  57.27                 
16  Vilmiina Grekula  2005    137          57.14   
  Oulun Uinti 1906  1:02.28                 
17  Eveliina Vakkuri  2005    126          58.78   
  Kemin Työväen Uimarit  57.87                 
18  Elin Thodin  2005    120          59.69   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:00.99                 
19  Saga Tuisku  2005    114          1:00.70   
  Kemin Työväen Uimarit  57.79                 
20  Anniina Törmi  2005    112          1:01.06   
  Oulun Uinti 1906  1:01.39                 
21  Martta Ryynänen  2005    112          1:01.15   
  Oulun Lohet  56.66                 
22  Sofia Kilpeläinen  2005    106          1:02.20   
  Oulun Uinti 1906  1:00.42                 
Pihla Louhela  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  59.27                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anastasia Parfenova  2004    355          41.61   
  Kemijärven Kaiku  42.85                 
Sofia Nurkkala  2004    308          43.64   
  Kokkolan Uimaseura  44.24                 
Noora Kuparinen  2004    300          43.99   
  Swimming Jyväskylä  48.18                 
Emilia Juutilainen  2004    239          47.45   
  Rovaniemen Uimaseura  48.39                 
Veera Kinnunen  2004    199          50.45   
  Swimming Jyväskylä  47.57                 
Aada Tourunen  2004    184          51.78   
  Swimming Jyväskylä  52.80                 
Iida Heiko  2004    171          53.10   
  Oulun Uinti 1906  51.76                 
Emma Tolonen  2004    163          53.88   
  Kajaanin Uimaseura  54.10                 
Viivi Kortelainen  2004    145          56.11   
  Kajaanin Uimaseura  59.08                 
10  Lotta Heino  2004    134          57.50   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Mikaela Laaksola  2004    130          58.11   
  Swimming Club Vuokatti  54.63                 
12  Noora Aikio  2004    124          59.11   
  Kemin Uimaseura                   
13  Ronja Kämäräinen  2004    115          1:00.59   
  Swimming Club Vuokatti  1:00.87                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Kuulasmaa  1994    550          35.96   
  Swimming Club Rovaniemi  35.32                 
Heidi Kivioja  2000    512          36.85   
  Vieskan Uimarit  36.56                 
Anni Rajaniemi  2000    496          37.22   
  Oulun Uinti 1906  37.64                 
Minja Lukkari  2003    471          37.88   
  Oulun Uinti 1906  37.58                 
Emilia Leppänen  1999    468          37.96   
  Swimming Jyväskylä  37.02                 
Reetta Kanervo  1999    458          38.24   
  Oulun Uinti 1906  39.37                 
Eveliina Palo  1999    441          38.73   
  Kemin Uimaseura  38.56                 
Viivi Merisalo  2002    432          38.99   
  Swimming Jyväskylä  40.08                 
Elizaveta Parfenova  2001    431          39.02   
  Kemijärven Kaiku  37.49                 
10  Olivia Viitala  2000    420          39.34   
  Kokkolan Uimaseura  37.75                 
11  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    410          39.67   
  Haukiputaan Heitto  38.81                 
12  Noora Siltari  2000    409          39.71   
  Kemin Uimaseura  39.59                 
13  Peppi Palokangas  2002    404          39.86   
  Swimming Jyväskylä  41.77                 
14  Emma Laatikainen  2003    380          40.67   
  Swimming Club Vuokatti  40.62                 
15  Emma Nikula  1998    366          41.19   
  Vieskan Uimarit  41.80                 
16  Julia Latva-Pirilä  2000    360          41.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.86                 
17  Sole Piirainen  2002    358          41.49   
  Swimming Club Vuokatti  42.25                 
18  Eeva Paapio  2001    354          41.66   
  Swimming Jyväskylä  43.90                 
19  Veera Laakkonen  2003    350          41.80   
  Kampuksen Plaani  41.37                 
20  Emilia Härkönen  2001    343          42.08   
  Kokkolan Uimaseura  40.81                 
21  Noora Kuhna  2000    338          42.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.08                 
22  Hanna Mangeloja  2001    335          42.41   
  Swimming Jyväskylä  43.62                 
23  Laura Vierikko  2000    326          42.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.63                 
23  Roosa Raiskila  1998    326          42.83   
  Kokkolan Uimaseura  40.11                 
25  Niina Piipponen  2000    316          43.25   
  Swimming Jyväskylä  43.16                 
26  Liina Rajaniemi  2003    316          43.28   
  Rovaniemen Uimaseura  44.59                 
27  Nea Nygård  2002    315          43.30   
  Kokkolan Uimaseura  43.91                 
28  Matilda Lindholm  2001    314          43.36   
  Kokkolan Uimaseura  46.38                 
28  Noora Leppänen  2001    314          43.36   
  Swimming Jyväskylä  43.18                 
30  Heidi Ruonavaara  1996    302          43.91   
  Kemin Työväen Uimarit  43.06                 
31  Miina Laukka  2003    285          44.75   
  Kempeleen Pyrintö  44.82                 
32  Tinja Harju  2002    281          44.96   
  Kokkolan Uimaseura  45.76                 
33  Kristiina Ruotsalainen  2001    278          45.12   
  Rovaniemen Uimaseura  47.79                 
34  Iida Saraniemi  2003    278          45.14   
  Rovaniemen Uimaseura  45.22                 
35  Pauliina Haarala  2000    271          45.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.80                 
36  Anniina Kylkisalo  2001    266          45.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.35                 
37  Silja Kanto  2000    256          46.40   
  Kemin Uimaseura  45.74                 
38  Cecilia Raudaskoski  2002    248          46.92   
  Swimming Jyväskylä  48.48                 
39  Stina Roth  2001    243          47.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.02                 
40  Anette Kinnunen  2002    235          47.75   
  Oulun Lohet  48.47                 
41  Martta Rautiainen  1998    234          47.82   
  Oulun Uinti 1906                   
42  Aada Tapio  2003    233          47.88   
  Rovaniemen Uimaseura  49.35                 
43  Fanny Koivisto  2001    217          49.05   
  Kokkolan Uimaseura  52.44                 
44  Satu Immonen  2003    214          49.21   
  Swimming Club Vuokatti  47.62                 
45  Siiri Keisu  2003    213          49.31   
  Oulun Lohet  49.97                 
46  Almiina Ketola  2001    203          50.10   
  Rovaniemen Uimaseura  50.68                 
47  Unna Teppo  2003    189          51.29   
  Rovaniemen Uimaseura  52.25                 
48  Karolina Arola  2001    180          52.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.60                 
49  Helmi Viertorinne  2003    176          52.52   
  Swimming Jyväskylä  55.02                 
50  Eveliina Kuula  2002    175          52.66   
  Swimming Jyväskylä  52.86                 
51  Venla Ylisuvanto  2003    170          53.19   
  Kemin Työväen Uimarit  53.72                 
52  Lotta Jokinen  2000    151          55.36   
  Swimming Jyväskylä  55.88                 
Vanessa Onatsu  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  47.92                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner