2019-11-20   03:57:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.34  1:06.04  1:41.98    2:18.29   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.99  1:08.87  1:46.28    2:23.48   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.41  1:10.00  1:47.67    2:25.10   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap    32.87  1:10.25  1:48.17    2:25.45   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    33.37  1:10.97  1:48.76    2:25.73   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.65  1:09.63  1:48.47    2:25.84   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.11  1:10.38  1:49.38    2:27.93   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.63  1:11.48  1:50.05    2:28.31   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    32.95  1:11.71  1:51.18    2:29.58   
10  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    33.58  1:11.64  1:51.84    2:29.85   
11  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    33.58  1:12.62  1:51.84    2:30.63   
12  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb    33.97  1:12.29  1:51.94    2:31.73   
13  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    34.07  1:13.65  1:53.84    2:31.93   
14  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap    34.38  1:13.28  1:53.21    2:32.40   
15  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    34.12  1:12.90  1:54.07    2:34.85   
16  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    35.78  1:16.11  1:57.52    2:36.09   
17  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.33  1:15.57  1:57.31    2:36.38   
18  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    37.11  1:17.69  1:57.78    2:37.51   
19  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    35.64  1:15.95  1:57.92    2:38.96   
20  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.44  1:14.90  1:56.99    2:39.09   
21  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.54  1:17.06  1:59.75    2:39.15   
22  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    36.75  1:19.17  2:02.24    2:39.40   
23  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.01  1:17.90  2:00.81    2:41.49   
24  Linnea Christensen  2004  Trelleborg Sim    34.60  1:15.26  1:59.17    2:42.20   
25  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    35.80  1:17.17  1:59.92    2:42.22   
26  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.06  1:17.41  2:00.74    2:43.10   
27  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.09  1:20.76  2:03.46    2:45.16   
28  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    36.87  1:19.82  2:03.55    2:45.48   
29  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.62  1:20.30  2:03.94    2:45.90   
30  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.25  1:20.06  2:04.46    2:45.92   
31  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    37.82  1:20.15  2:05.03    2:47.33   
32  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.37  1:20.02  2:05.29    2:47.52   
33  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    36.75  1:18.90  2:04.12    2:48.47   
34  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.62  1:20.02  2:06.26    2:50.72   
35  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    37.53  1:21.80  2:07.23    2:51.69   
36  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.50  1:22.32  2:08.83    2:51.71   
37  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.97  1:25.18  2:11.84    2:53.85   
38  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.23  1:22.17  2:10.41    2:53.97   
39  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    39.11  1:23.25  2:10.14    2:57.46   
40  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    38.83  1:24.79  2:11.19    2:57.96   
41  Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim    40.07  1:27.03  2:16.95    3:02.88   
42  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.36  1:29.13  2:19.94    3:07.29   
43  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    42.20  1:32.37  2:21.01    3:07.42   
44  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap    41.86  1:30.73  2:21.57    3:07.89   
45  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    39.84  1:29.32  2:22.88    3:13.53   
46  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    41.67  1:30.65  2:23.30    3:16.57   
47  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.75  1:38.15  2:30.35    3:19.09   
48  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    44.17  1:37.73  2:29.87    3:21.29   
49  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.21  1:34.55  2:29.14    3:23.41   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.73  1:05.70  1:40.38    2:15.15   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.62  1:06.05  1:42.01    2:16.48   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    33.06  1:09.57  1:45.83    2:21.92   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    31.26  1:06.90  1:44.05    2:22.05   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    33.09  1:10.30  1:47.71    2:23.76   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    33.35  1:10.63  1:49.65    2:27.08   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    33.94  1:11.61  1:50.16    2:27.25   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    33.17  1:11.37  1:50.87    2:30.30   
Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    35.54  1:15.21  1:55.87    2:34.74   
10  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    36.47  1:16.22  1:57.17    2:35.23   
11  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.25  1:14.28  1:56.24    2:36.22   
12  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.76  1:14.79  1:56.13    2:37.08   
13  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.25  1:12.71  1:55.91    2:38.17   
14  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon    37.32  1:19.72  2:03.26    2:45.03   
15  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.27  1:19.82  2:03.18    2:45.54   
16  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    37.27  1:19.23  2:03.51    2:47.57   
17  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.60  1:19.71  2:05.33    2:48.42   
18  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    37.86  1:22.25  2:07.41    2:52.56   
19  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde    40.67  1:25.71  2:11.26    2:56.14   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.35  1:05.60  1:41.04    2:14.96   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    31.14  1:05.32  1:40.66    2:16.56   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    31.94  1:08.28  1:45.22    2:19.83   
Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.91  1:06.39  1:43.23    2:19.87   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    32.03  1:08.13  1:45.45    2:21.83   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    32.67  1:08.88  1:46.53    2:24.62   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    33.77  1:12.60  1:53.38    2:35.39   
Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    35.31  1:15.51  1:58.32    2:39.80   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    38.92  1:21.54  2:05.86    2:47.56   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap    30.39  1:04.31  1:39.37    2:13.50   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    30.90  1:05.41  1:40.97    2:15.77   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    30.67  1:06.01  1:43.52    2:17.45   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    31.74  1:06.58  1:42.36    2:17.88   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    32.02  1:07.08  1:43.93    2:21.21   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.17  1:08.04  1:45.79    2:21.36   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    32.47  1:08.23  1:45.04    2:21.53   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    43.79  1:31.23  2:20.21    3:09.27   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  10:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner