2019-11-23   04:06:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    1:05.58  2:16.78  3:28.11    4:39.35   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.13  2:16.73  3:30.09    4:40.98   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.75  2:25.26  3:40.08    4:53.86   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:10.86  2:27.09  3:43.73    4:59.71   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.54  2:27.14  3:44.41    5:00.46   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    1:11.75  2:30.50  3:49.14    5:06.74   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.57  2:34.88  3:55.65    5:12.33   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    1:14.12  2:33.28  3:53.65    5:14.34   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.97  2:35.39  3:57.21    5:14.83   
10  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    1:14.91  2:36.71  3:58.35    5:16.32   
11  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    1:15.80  2:37.43  3:59.07    5:18.13   
12  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.97  2:41.12  4:07.62    5:31.33   
13  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.65  2:42.42  4:10.14    5:37.87   
14  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    1:20.00  2:46.82  4:14.04    5:38.39   
15  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    1:20.71  2:48.61  4:16.63    5:41.74   
16  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    1:20.11  2:48.29  4:16.70    5:42.38   
17  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:21.27  2:49.70  4:17.71    5:42.58   
18  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:20.66  2:50.37  4:20.14    5:48.16   
19  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    1:24.33  2:58.44  4:31.53    5:57.06   
20  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:24.29  2:59.66  4:35.88    6:07.57   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:02.90  2:11.38  3:20.89    4:29.99   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:04.42  2:14.08  3:23.30    4:33.25   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    1:06.29  2:18.97  3:33.38    4:44.96   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.87  2:30.50  3:51.40    5:09.82   
Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    1:16.43  2:39.46  4:01.23    5:19.25   
Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    1:12.15  2:33.68  3:56.61    5:19.34   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    1:14.84  2:38.79  4:04.30    5:26.12   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.01  2:40.61  4:06.10    5:27.24   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:15.11  2:39.87  4:06.65    5:34.05   
10  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    1:20.69  2:48.66  4:17.55    5:39.31   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.58  2:14.40  3:26.79    4:36.70   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.36  2:15.56  3:26.15    4:37.20   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:04.18  2:15.59  3:28.55    4:41.36   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    59.86  2:05.21  3:10.78    4:17.14   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:02.33  2:12.53  3:24.55    4:37.12   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:06.10  2:19.98  3:33.13    4:47.05   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    1:09.41  2:25.39  3:41.85    4:53.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner