Resultat för UGP 4 2016, Sjöbo
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
39.68 |
1:25.07 |
2:10.74 |
|
2:58.05 |
|
2 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.37 |
1:26.85 |
2:15.11 |
|
3:02.71 |
|
3 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
41.62 |
1:28.57 |
2:17.09 |
|
3:04.40 |
|
4 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.25 |
1:32.55 |
2:22.24 |
|
3:10.22 |
|
5 |
Frida Jansson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
41.73 |
1:31.29 |
2:21.39 |
|
3:10.73 |
|
6 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
40.25 |
1:28.17 |
2:19.09 |
|
3:11.19 |
|
7 |
Julia Rieschel |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
44.08 |
1:33.22 |
2:24.35 |
|
3:14.22 |
|
8 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.66 |
1:33.70 |
2:24.81 |
|
3:14.32 |
|
9 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.65 |
1:34.35 |
2:24.81 |
|
3:15.67 |
|
10 |
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.31 |
1:34.98 |
2:26.25 |
|
3:15.97 |
|
11 |
Hanne Husby |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
42.59 |
1:33.70 |
2:25.10 |
|
3:16.02 |
|
12 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
44.57 |
1:35.74 |
2:27.39 |
|
3:17.97 |
|
13 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.13 |
1:37.27 |
2:30.43 |
|
3:23.28 |
|
14 |
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.21 |
1:37.92 |
2:33.40 |
|
3:23.65 |
|
15 |
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
47.05 |
1:38.88 |
2:32.34 |
|
3:24.12 |
|
16 |
Emelie Stridh |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
46.45 |
1:39.17 |
2:33.69 |
|
3:26.98 |
|
17 |
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
48.91 |
1:42.48 |
2:35.88 |
|
3:28.39 |
|
18 |
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
46.98 |
1:40.46 |
2:35.79 |
|
3:30.37 |
|
19 |
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
47.13 |
1:41.99 |
2:37.52 |
|
3:31.53 |
|
20 |
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
48.03 |
1:42.66 |
2:37.47 |
|
3:32.49 |
|
21 |
Anna Melgar |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
47.48 |
1:43.69 |
2:42.01 |
|
3:38.51 |
|
22 |
Vanessa Johansson |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
49.33 |
1:45.04 |
2:42.79 |
|
3:39.98 |
|
23 |
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
49.89 |
1:46.50 |
2:44.87 |
|
3:41.86 |
|
24 |
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
52.50 |
1:52.20 |
2:52.05 |
|
3:49.85 |
|
25 |
Susanne Sarabi |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
53.59 |
1:53.63 |
2:55.85 |
|
3:56.63 |
|
26 |
Tyra Sivtoft |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
56.23 |
2:01.11 |
3:06.42 |
|
4:09.00 |
|
27 |
Ida Husby |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
57.91 |
2:02.81 |
3:09.96 |
|
4:16.42 |
|
- |
Saga Lundgren |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Amanda Dihle |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Hedda Andréasson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.66 |
1:21.09 |
2:07.01 |
|
2:51.50 |
|
2 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.94 |
1:22.49 |
2:09.38 |
|
2:56.47 |
|
3 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
40.97 |
1:27.57 |
2:15.20 |
|
3:02.04 |
|
4 |
Elna Jepsson |
2002 |
Simklubben Ran |
|
41.27 |
1:28.94 |
2:19.07 |
|
3:08.77 |
|
5 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.46 |
1:33.99 |
2:25.12 |
|
3:14.98 |
|
6 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
49.73 |
1:44.97 |
2:42.37 |
|
3:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.02 |
1:23.83 |
2:08.86 |
|
2:52.99 |
|
2 |
Felicia Schubert |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
40.03 |
1:26.44 |
2:12.42 |
|
2:59.67 |
|
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
41.23 |
1:27.72 |
2:15.87 |
|
3:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.51 |
1:18.10 |
2:01.34 |
|
2:44.96 |
|
2 |
Vickie Berg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
36.64 |
1:19.06 |
2:03.06 |
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:49 |
|