2021-04-14   12:41:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            33.36   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            36.48   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            36.99   
Veronika Ruzic  2006  S71            37.45   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            38.25   
Ellen Folkelind  2006  Föreningen Ale Simmarna            38.98   
Freja Malmgren  2007  S71            39.12   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            39.42   
Saga Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            39.68   
10  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            40.61   
11  Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            41.07   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            42.12   
13  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            42.39   
14  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            42.94   
15  Malia Moffett  2006  Herlev Svømning            44.35   
16  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            44.46   
17  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            44.53   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            45.57   
19  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            46.03   
20  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            46.22   
21  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            47.48   
22  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            47.92   
23  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            47.94   
24  Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            50.19   
25  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            56.51   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            29.97   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.37   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            30.92   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.56   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.56   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.63   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.82   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            31.94   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømmeklub            32.03   
10  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.16   
11  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            32.23   
12  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.64   
13  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            32.77   
14  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            32.94   
15  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            32.95   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            33.02   
17  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            33.21   
18  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            33.27   
19  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            33.34   
20  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.42   
21  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            33.43   
22  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            33.90   
23  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.04   
24  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            34.07   
25  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            34.25   
26  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.61   
27  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            34.69   
28  Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            34.75   
29  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.84   
30  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.88   
31  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.27   
32  Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            35.29   
33  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            35.46   
34  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.47   
35  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            35.52   
36  Signe Eie  2005  Herlev Svømning            35.55   
37  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            35.66   
38  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            35.78   
39  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            35.84   
40  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømmeklub            36.03   
41  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            36.44   
42  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            36.46   
43  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            36.53   
44  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.56   
45  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            36.67   
46  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            36.70   
47  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            36.84   
48  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            36.90   
49  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.96   
50  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            37.00   
51  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            37.05   
52  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.09   
53  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            37.33   
54  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            38.21   
55  Lilly Cramer Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            38.28   
56  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            38.32   
57  Alva Olofsson  2005  S71            38.60   
58  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            38.64   
59  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.82   
60  Olivia Sköld  2004  S71            38.94   
61  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            38.99   
62  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            39.27   
63  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            39.33   
64  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            39.42   
65  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            39.48   
66  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            39.73   
67  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            39.81   
68  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            39.97   
69  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna            40.01   
70  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.69   
71  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.13   
72  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            42.54   
73  Olivia Bratt  2004  Herlev Svømning            43.27   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner