2019-11-17   14:48:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Citadellsim    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    30.78  1:04.95  1:40.18    2:15.92   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.59  1:13.49  1:51.78    2:29.05   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømmeklub    33.92  1:12.12  1:52.05    2:29.26   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.93  1:15.11  1:54.69    2:33.71   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    36.93  1:15.87  1:56.60    2:34.13   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.97  1:16.06  1:57.20    2:35.51   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    36.78  1:16.65  1:58.73    2:38.16   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.13  1:17.89  2:00.32    2:39.76   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    37.34  1:18.14  2:00.07    2:40.24   
10  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    39.48  1:21.36  2:03.87    2:43.84   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    38.30  1:19.08  2:03.12    2:46.47   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    38.66  1:20.97  2:04.78    2:47.19   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.98  1:21.64  2:06.43    2:50.69   
14  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    41.98  1:26.14  2:11.43    2:54.36   
15  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    42.90  1:28.48  2:15.42    2:58.42   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.08  1:29.91  2:16.16    3:00.60   
17  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    43.94  1:31.55  2:20.68    3:06.65   
18  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    43.48  1:30.64  2:19.94    3:07.02   
19  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    44.14  1:31.24  2:21.88    3:09.06   
20  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    45.42  1:33.91  2:23.19    3:10.70   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    50.80  1:48.62  2:44.35    3:37.95   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    31.07  1:04.86  1:41.10    2:15.69   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.16  1:04.90  1:41.04    2:16.46   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    32.57  1:07.03  1:42.19    2:16.83   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.09  1:09.61  1:45.28    2:20.77   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    34.56  1:10.89  1:46.82    2:20.96   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    32.11  1:07.80  1:45.58    2:22.49   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    32.69  1:08.31  1:46.28    2:23.47   
Alexander Trudov  1999  S71    34.08  1:11.08  1:49.08    2:26.58   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.02  1:10.96  1:48.74    2:27.07   
10  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.89  1:10.97  1:50.29    2:27.90   
11  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.17  1:11.76  1:51.06    2:28.18   
12  Philip Chen  2000  S71    33.64  1:11.41  1:50.78    2:28.47   
13  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.46  1:12.67  1:51.57    2:28.58   
14  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    34.71  1:12.46  1:51.35    2:28.84   
15  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    33.96  1:11.78  1:51.13    2:30.08   
16  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    34.35  1:11.63  1:50.80    2:30.59   
17  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.60  1:13.28  1:52.98    2:30.83   
18  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.50  1:14.06  1:53.74    2:32.28   
19  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.54  1:15.96  1:56.13    2:34.00   
20  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub    37.33  1:16.34  1:56.38    2:35.40   
21  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.67  1:15.99  1:57.08    2:35.98   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner