Results for UGP1 & OLKA Sprint, Alingsås
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 2
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1 & OLKA Sprint | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Uponor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Emanuelsson | 2003 | Alingsås SLS | 43.17 | 1:29.12 | |||||
2 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.44 | 1:36.80 | |||||
3 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.25 | 1:38.53 | |||||
4 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 50.46 | 1:47.55 | |||||
5 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 54.57 | 1:49.75 | |||||
6 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.96 | 1:50.93 | |||||
7 | Philip Lindgren | 2004 | Alingsås SLS | 55.37 | 1:53.14 | |||||
8 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.99 | 1:53.28 | |||||
9 | Jesper Figas | 2003 | Alingsås SLS | 56.07 | 1:55.43 | |||||
10 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 56.98 | 2:01.62 | |||||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Uponor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 36.17 | 1:16.34 | |||||
2 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 38.08 | 1:20.45 | |||||
3 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 46.49 | 1:35.96 | |||||
4 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 48.30 | 1:41.40 | |||||
- | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Lindgren | 2002 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Uponor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.98 | 1:12.56 | |||||
2 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.21 | 1:15.94 | |||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 37.98 | 1:20.00 | |||||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.93 | 1:22.13 | |||||
5 | Liam Johansson | 2001 | Alingsås SLS | 42.29 | 1:29.00 | |||||
6 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 44.53 | 1:35.76 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Uponor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.24 | 1:08.86 | |||||
2 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 33.58 | 1:11.05 | |||||
3 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 38.64 | 1:20.35 | |||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 40.07 | 1:24.62 | |||||
5 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 41.00 | 1:25.52 | |||||
6 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 41.57 | 1:26.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:28 |