2019-08-17   13:46:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Jääkarhu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jääkarhu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 tammikuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Hinkka  2005    332  35.09        1:15.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.34                 
                     
Moona Korpikoski  2005    262  38.40        1:21.37   
  Nokian Pyry  1:19.61                 
                     
Heta Hakkarainen  2005    255  40.85        1:22.11   
  Keravan Uimarit  1:29.91                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    252  38.69        1:22.37   
  Uinti Tampere  1:22.79                 
                     
Melina Rantala  2005    223  40.20        1:25.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.35                 
                     
Kiia Alenius  2005    206  40.88        1:28.05   
  Tatu Tampere  1:32.33                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    198  40.56        1:29.21   
  Porin Uimaseura  1:38.57                 
                     
Hilla Penttilä  2005    198  42.70        1:29.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.90                 
                     
Elvira Lydén  2006    192  42.77        1:30.15   
  Uinti Tampere  1:36.63                 
                     
10  Aino Välimaa  2006    179  42.44        1:32.39   
  Uinti Tampere  1:31.43                 
                     
11  Hilla Känkänen  2006    177  42.80        1:32.65   
  Porin Uimaseura  1:39.61                 
                     
12  Emmi Lapikisto  2005    164  44.50        1:35.06   
  Uinti Tampere  1:33.12                 
                     
13  Henni Halme  2005    160  43.77        1:35.86   
  Uinti Tampere  1:38.31                 
                     
13  Iida Salonen  2005    160  43.82        1:35.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
15  Enni Halttunen  2005    156  41.73        1:36.72   
  Uinti Tampere  1:44.15                 
                     
16  Hilda Mäkelä  2005    155  44.42        1:36.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.00                 
                     
17  Olivia Levula  2006    154  44.30        1:37.01   
  Kankaanpään Uimarit  1:44.58                 
                     
18  Karoliina Hirvelä  2006    154  44.93        1:37.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
19  Elena Surakka  2005    149  44.52        1:38.10   
  Uinti Tampere  1:49.16                 
                     
20  Vea Victoria Ramsten  2005    148  45.10        1:38.26   
  Porin Uimaseura  1:42.52                 
                     
21  Julia Rauhala  2006    148  45.69        1:38.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.95                 
                     
22  Heidi Nurminen  2005    147  44.68        1:38.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Oona Turunen  2006    146  46.31        1:38.82   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.82                 
                     
24  Eeva Toroi  2005    141  45.92        1:40.00   
  Uinti Tampere  1:47.08                 
                     
25  Olivia Talvitie  2006    139  47.85        1:40.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:46.77                 
                     
26  Josefina Uitto  2006    138  45.36        1:40.70   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Nella Kortteinen  2007    132  48.26        1:42.22   
  Uinti Tampere  1:59.02                 
                     
28  Ellida Tuominen  2006    130  47.47        1:42.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:39.33                 
                     
29  Emilia Peuhkurinen  2005    127  48.21        1:43.55   
  Uinti Tampere  1:54.11                 
                     
30  Aada Lehtoniemi  2005    123  47.23        1:44.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:47.20                 
                     
31  Emilia Rahola  2006    123  47.67        1:44.58   
  Porin Uimaseura  1:39.81                 
                     
32  Karoliina Salmi  2006    122  47.67        1:44.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:46.49                 
                     
33  Elli Isometsä  2007    115  48.76        1:46.91   
  Kankaanpään Uimarit  1:51.59                 
                     
34  Jenna Luoma  2005    114  51.03        1:47.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:50.56                 
                     
35  Tilda Saario  2005    112  51.39        1:47.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:45.56                 
                     
36  Silva Salonniemi  2006    103  51.22        1:50.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:48.37                 
                     
37  Veronika Hristova  2006    101  52.23        1:51.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
38  Pinja Pakkanen  2006    99  53.47        1:52.26   
  Kankaanpään Uimarit  1:53.28                 
                     
39  Joanna Salonen  2006    95  46.34        1:53.99   
  Uinti Tampere                   
                     
Ilona Niemi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:31.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jenna Nousiainen  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:51.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Noora Suonsivu  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:24.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ronja Makkonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Venny Korjonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Venla Suihkonen  2002    531  30.15        1:04.30   
  Octopus Lohja  1:05.18                 
                     
Jenni Moisio  2002    530  30.14        1:04.33   
  Nokian Pyry  1:06.01                 
                     
Emma von Dickoff  2002    483  32.31        1:06.36   
  Uinti Tampere  1:05.93                 
                     
Emma Kajanto  2002    455  31.90        1:07.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Sofia Nieminen  2002    444  32.25        1:08.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.05                 
                     
Anni Turkkila  2002    418  33.17        1:09.60   
  Jämsänkosken Ilves  1:10.06                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    385  34.46        1:11.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.49                 
                     
Olivia Salomaa  2003    380  34.47        1:11.86   
  Uinti Tampere  1:20.74                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    380  33.50        1:11.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.64                 
                     
10  Siiri Toiva  2002    374  34.74        1:12.23   
  Nokian Pyry  1:12.57                 
                     
11  Nanna Sinerkari  2004    350  35.36        1:13.82   
  Keravan Uimarit  1:14.35                 
                     
12  Soile Auvinen  2002    348  35.41        1:14.02   
  Uinti Tampere  1:14.11                 
                     
13  Sini Korin  2003    347  34.63        1:14.05   
  Nokian Pyry  1:17.57                 
                     
14  Maiju Harju  2002    336  34.82        1:14.87   
  Uinti Tampere  1:13.49                 
                     
15  Mariia Sherstiuk  2003    328  35.41        1:15.48   
  Uinti Tampere  1:15.41                 
                     
16  Nelli Vartiainen  2002    327  37.45        1:15.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.36                 
                     
17  Evgenia Vlasova  2003    322  36.44        1:15.96   
  Uinti Tampere  1:15.82                 
                     
18  Santra Nieminen  2004    318  36.51        1:16.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.73                 
                     
19  Sofia Ellonen  2004    317  36.30        1:16.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.03                 
                     
20  Siiri Niskasaari  2004    316  37.04        1:16.41   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:18.96                 
                     
21  Jemina Knuutila  2002    316  35.58        1:16.43   
  Uinti Tampere  1:17.38                 
                     
22  Ilona Hjelt  2002    315  36.94        1:16.47   
  Jämsänkosken Ilves  1:15.34                 
                     
23  Ilona Halima  2003    312  36.88        1:16.71   
  Uinti Tampere  1:17.64                 
                     
24  Aada Viitamäki  2003    305  36.34        1:17.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.58                 
                     
25  Salla Rantala  2004    304  37.02        1:17.42   
  Nokian Pyry  1:18.01                 
                     
26  Hanni Riikonen  2002    303  37.41        1:17.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.18                 
                     
27  Olivia Salminen  2003    303  37.78        1:17.47   
  Valkeakosken Uimaseura  1:18.69                 
                     
28  Minea Wiren  2003    299  37.24        1:17.84   
  Nokian Pyry  1:20.49                 
                     
29  Sanna Peltonen  2002    294  37.64        1:18.26   
  Uinti Tampere  1:20.52                 
                     
30  Alina Talja  2004    284  37.70        1:19.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.61                 
                     
31  Siiri Reinonen  2004    283  37.60        1:19.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:20.74                 
                     
32  Frida Ekman  2004    279  37.92        1:19.67   
  Uinti Tampere  1:24.35                 
                     
33  Nea Parkatti  2004    274  38.75        1:20.14   
  Swimming Jyväskylä  1:21.64                 
                     
34  Nita Tenho  2004    271  38.51        1:20.41   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:22.08                 
                     
35  Viivi Nieminen  2002    270  39.39        1:20.54   
  Uinti Tampere  1:20.51                 
                     
36  Sanna Pajula  2003    265  37.74        1:21.05   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.88                 
                     
37  Anni Koivula  2003    264  37.18        1:21.15   
  Nokian Pyry  1:29.47                 
                     
38  Silja Rossi  2004    262  38.52        1:21.37   
  Uinti Tampere  1:24.55                 
                     
39  Liisa Lassila  2003    258  37.76        1:21.78   
  Kouvolan Uimarit  1:21.70                 
                     
40  Vilma Rantala  2003    257  38.54        1:21.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.42                 
                     
41  Liisa Siikala  2003    256  39.51        1:21.98   
  Uinti Tampere  1:23.58                 
                     
42  Noora Pätiälä  2004    255  40.17        1:22.06   
  Uinti Tampere  1:29.59                 
                     
43  Milla Salminen  2003    255  37.82        1:22.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.24                 
                     
44  Sanni Salmi  2003    246  38.69        1:23.01   
  Nokian Pyry  1:24.73                 
                     
45  Venla Mäkelä  2003    240  39.65        1:23.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.11                 
                     
46  Noora Kuparinen  2004    240  40.28        1:23.76   
  Swimming Jyväskylä  1:26.35                 
                     
47  Pinja Kallio  2004    236  40.18        1:24.19   
  Kankaanpään Uimarit  1:23.32                 
                     
48  Emma Nieminen  2002    235  38.98        1:24.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.34                 
                     
49  Jessika Liimatta  2004    226  39.54        1:25.44   
  Tatu Tampere  1:26.33                 
                     
50  Noora Kylmämetsä  2004    224  40.75        1:25.69   
  Uinti Tampere  1:26.90                 
                     
51  Hilma Husari  2004    223  41.01        1:25.86   
  Nokian Pyry  1:29.80                 
                     
52  Sofia Blomfelt  2003    222  40.66        1:25.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.80                 
                     
52  Wilma Lassila  2004    222  41.26        1:25.94   
  Tatu Tampere  1:25.27                 
                     
54  Saara Kiuru  2004    215  40.15        1:26.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.68                 
                     
55  Siiri Levonoja  2004    206  42.45        1:28.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.46                 
                     
56  Nella Kukkonen  2003    206  41.60        1:28.16   
  Keravan Uimarit  1:24.93                 
                     
57  Ranja Ruotoistenmäki  2004    205  41.49        1:28.20   
  Uinti Tampere  1:34.77                 
                     
58  Viivi Heittokangas  2004    204  42.11        1:28.40   
  Uinti Tampere  1:28.08                 
                     
59  Lotta Laine  2003    196  41.93        1:29.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.39                 
                     
60  Amanda Malminen  2004    174  43.73        1:33.19   
  Nokian Pyry  1:32.58                 
                     
61  Aino Suominen  2004    171  44.43        1:33.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.90                 
                     
62  Jemina Vainio  2004    167  45.77        1:34.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.11                 
                     
63  Ronja Mustalahti  2004    167  44.06        1:34.45   
  Nokian Pyry  1:34.84                 
                     
64  Ella Happonen  2003    161  44.09        1:35.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.65                 
                     
65  Saga Peltolehto  2003    160  44.87        1:35.81   
  Nokian Pyry  1:35.39                 
                     
66  Roosa Koivumaa  2004    156  43.66        1:36.66   
  Nokian Pyry  1:38.11                 
                     
67  Linda Koivisto  2004    155  42.65        1:36.75   
  Nokian Pyry                   
                     
68  Hilla Muukka  2004    127  47.90        1:43.59   
  Uinti Tampere                   
                     
Ella Suominen  2004              DNS   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.55                 
                     
Kerttu Rintola  2004              DNS   
  Porin Uimaseura  1:32.33                 
                     
 
Laji 5, 100m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    650  29.45        1:00.09   
  Tatu Tampere  59.86                 
                     
Suvi Huhtanen  1999    630  29.38        1:00.72   
  Uinti Tampere  1:00.30                 
                     
Nea Reunanen  2001    534  31.25        1:04.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.52                 
                     
Susanna Ellonen  1999    524  30.83        1:04.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.49                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    520  31.39        1:04.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:04.39                 
                     
Lotta Aho  1999    519  30.83        1:04.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.32                 
                     
Camilla Tyven  2001    518  30.83        1:04.81   
  Nokian Pyry  1:03.31                 
                     
Vanessa Pönnighaus  1999    518  30.39        1:04.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.93                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    510  31.12        1:05.16   
  Uinti Tampere  1:05.48                 
                     
10  Armi Auvinen  2000    506  31.45        1:05.32   
  Uinti Tampere  1:05.88                 
                     
11  Roosa Mäkinen  1999    504  30.89        1:05.39   
  Uinti Tampere  1:03.75                 
                     
12  Saara Svahn  2001    487  32.04        1:06.15   
  Jämsänkosken Ilves  1:06.51                 
                     
13  Nelli Uusitalo  1999    479  31.51        1:06.51   
  Jämsänkosken Jyry  1:06.20                 
                     
14  Aino Jussila  2000    472  31.52        1:06.86   
  Uinti Tampere  1:06.46                 
                     
15  Johanna Suova  1999    470  32.11        1:06.93   
  Uinti Tampere  1:05.08                 
                     
16  Annika Lepistö  2001    448  32.37        1:08.01   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:07.92                 
                     
17  Netta Nyberg  2001    443  33.39        1:08.27   
  Uinti Tampere  1:08.18                 
                     
18  Sini Tuominen  2000    438  32.35        1:08.55   
  Uinti Tampere  1:06.28                 
                     
19  Anni Aro  2001    421  33.13        1:09.42   
  Nokian Pyry  1:09.59                 
                     
20  Anni Matikainen  2001    418  33.11        1:09.62   
  Nokian Pyry  1:10.15                 
                     
21  Emmi Kortteinen  2000    403  33.16        1:10.47   
  Uinti Tampere  1:07.44                 
                     
22  Kamilla Karppinen  2001    375  34.26        1:12.19   
  Uinti Tampere  1:12.66                 
                     
23  Emma Latva  2001    354  34.73        1:13.60   
  Uinti Tampere  1:10.48                 
                     
24  Emmi Kilpinen  2000    346  35.05        1:14.10   
  Uinti Tampere  1:08.47                 
                     
25  Mai Multimäki  2000    345  35.53        1:14.18   
  Uinti Tampere  1:12.22                 
                     
26  Daria Marishina  2001    327  34.91        1:15.55   
  Uinti Tampere  1:15.91                 
                     
27  Sara Lehtinen  1999    309  35.19        1:16.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.76                 
                     
28  Kerttu Virtanen  2000    306  36.83        1:17.25   
  Tatu Tampere  1:13.30                 
                     
29  Aurora Hirvonen  2000    292  36.22        1:18.48   
  Uinti Tampere  1:17.74                 
                     
30  Emmi Kallioinen  2000    290  36.45        1:18.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.61                 
                     
31  Nuppu Toiva  2001    271  37.52        1:20.40   
  Nokian Pyry  1:20.67                 
                     
32  Marissa Cavallotti  2000    258  37.59        1:21.75   
  Uinti Tampere  1:18.91                 
                     
33  Säde Kotiniitty  2001    253  38.53        1:22.32   
  Uinti Tampere  1:20.81                 
                     
 
Laji 5, 100m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tessa Nurminen  1994    694  27.70        58.80   
  Eura Swimming Team  57.12                 
                     
Aino Puomila  1992    645  28.98        1:00.24   
  Tatu Tampere  59.87                 
                     
Nea Virta  1996    605  29.33        1:01.55   
  Uinti Tampere  1:00.32                 
                     
Emma Männikkö  1998    595  30.03        1:01.90   
  Uinti Tampere  1:01.88                 
                     
Carita Luukkanen  1996    593  30.18        1:01.97   
  Uinti Tampere  1:01.10                 
                     
Mari Kausiala  1997    547  30.35        1:03.64   
  Tatu Tampere  1:03.74                 
                     
Erika Lahtinen  1998    534  31.45        1:04.16   
  Uinti Tampere  1:04.76                 
                     
Emilia Potkonen  1998    493  32.25        1:05.88   
  Uinti Tampere  1:06.04                 
                     
Ida Tahvanainen  1997    486  31.53        1:06.21   
  Uinti Tampere  1:04.15                 
                     
10  Roosa Andelin  1998    477  31.87        1:06.63   
  Hyvinkään Uimaseura  1:04.65                 
                     
11  Noora Vallinen  1998    366  34.91        1:12.77   
  Nokian Pyry  1:12.54                 
                     
12  Terhi Ikonen  1988    351  35.61        1:13.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  16 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner