2019-08-24   05:40:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Simmis-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  23 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 tammikuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.58 2015-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Flyckt  2001    674  34.47        1:13.36   
  Cetus Espoo  1:12.62                 
                     
Ada Nyström  2001    547  36.78        1:18.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.38                 
                     
Saija Mikkonen  2001    492  38.04        1:21.48   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.02                 
                     
Emma Koiranen  2001    440  40.09        1:24.57   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.86                 
                     
Maija Liukkonen  2001    436  40.35        1:24.84   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.45                 
                     
Emma Kotiranta  2001    435  39.53        1:24.87   
  Cetus Espoo  1:20.45                 
                     
Milla Nikkanen  2002    426  39.42        1:25.46   
  Nurmijärven Uinti  1:27.38                 
                     
Pippi Nordström  2001    423  39.54        1:25.68   
  Helsingin Uimarit  1:22.43                 
                     
Anni Hirvo  2001    415  39.95        1:26.21   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.93                 
                     
10  Säde Lahtinen  2001    398  40.97        1:27.46   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.22                 
                     
11  Helmiina Toivonen  2004    396  42.27        1:27.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.03                 
                     
12  Milla Hyttinen  2003    382  41.57        1:28.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.89                 
                     
13  Sarah Tepponen  2001    378  41.16        1:28.94   
  Helsingin Uimarit  1:30.82                 
                     
14  Iiris Himanto  2001    368  42.93        1:29.79   
  Gladius Kirkkonummi  1:25.78                 
                     
15  Aino Kontiainen  2002    358  42.34        1:30.59   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.99                 
                     
16  Julia Sairanen  2003    356  43.08        1:30.76   
  Lahden Uimaseura  1:28.84                 
                     
17  Sohvi Kallinen  2004    349  43.93        1:31.33   
  Lahden Uimaseura  1:30.53                 
                     
18  Siiri Välimaa  2002    337  43.58        1:32.46   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.82                 
                     
19  Nea Mustonen  2004    324  44.26        1:33.65   
  Lahden Uimaseura  1:36.11                 
                     
20  Anna Retva  2003    310  44.79        1:35.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.75                 
                     
21  Wilma Långström  2004    300  45.60        1:36.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:37.71                 
                     
22  Janna Salminen  2003    284  46.44        1:37.85   
  Lahden Uimaseura  1:41.00                 
                     
23  Kiira Vuorinen  2001    278  45.88        1:38.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.42                 
                     
24  Iiris Jämsä  2004    274  47.10        1:38.99   
  Mikkelin Uimaseura  1:46.95                 
                     
25  Emma Hakala  2004    250  48.00        1:42.05   
  Helsingin Uimarit  1:43.06                 
                     
26  Kerttu Hirvonen  2002    235  47.81        1:44.26   
  Voikkaan Viesti  1:42.28                 
                     
27  Ada Hakkarainen  2005    224  51.01        1:45.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:54.94                 
                     
28  Milla Hälikkä  2004    211  51.65        1:48.01   
  Helsingin Uimarit  1:54.70                 
                     
29  Veera Korsoff  2005    204  51.92        1:49.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.73                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.58 2015-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Moona Koski  1999    700  34.59        1:12.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.85                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    636  35.94        1:14.79   
  Lahden Uimaseura  1:13.21                 
                     
Ida Hulkko  1998    619  34.07        1:15.48   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.61                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    595  35.90        1:16.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.92                 
                     
Emmi Kölhi  2000    578  36.61        1:17.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.67                 
                     
Maija Hirvo  1997    559  37.14        1:18.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.11                 
                     
Fanny Nyström  1999    543  37.12        1:18.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.18                 
                     
Riina Strengell  1997    525  37.76        1:19.72   
  Cetus Espoo  1:18.05                 
                     
Aura Lehtonen  1998    515  37.48        1:20.27   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.80                 
                     
10  Sofia Lehtinen  2000    509  38.70        1:20.59   
  Cetus Espoo  1:18.56                 
                     
11  Tiia Louhevaara  1997    507  36.20        1:20.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Heini Tähkä  1998    505  38.16        1:20.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.42                 
                     
13  Roosa Nieminen  1999    503  37.76        1:20.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.07                 
                     
14  Emma Ingberg  1999    479  37.26        1:22.19   
  Vanders  1:21.47                 
                     
15  Lotta Upanne  1998    468  38.20        1:22.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Selma Soininen  1999    468  39.28        1:22.88   
  Kampuksen Plaani  1:27.28                 
                     
17  Roosa Andelin  1998    459  38.78        1:23.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.53                 
                     
18  Henrika Parviainen  1997    457  39.40        1:23.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Kia Karike  1999    439  39.52        1:24.64   
  Cetus Espoo  1:21.01                 
                     
20  Helena Knaapi  1999    437  39.60        1:24.74   
  Cetus Espoo  1:19.83                 
                     
21  Sanni Knuutila  1997    436  39.63        1:24.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.30                 
                     
22  Iida Koiranen  2000    419  40.79        1:25.93   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.70                 
                     
23  Myra Bengts  2000    404  41.24        1:27.02   
  Cetus Espoo  1:23.27                 
                     
24  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    380  42.42        1:28.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.49                 
                     
25  Siiri Salokorpi  2000    367  42.16        1:29.86   
  Cetus Espoo  1:26.25                 
                     
26  Emilia Riipinen  2000    356  41.00        1:30.75   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.36                 
                     
27  Sanni Alamattila  1999    352  43.01        1:31.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.88                 
                     
28  Fanny Virtanen  2000    342  43.28        1:31.94   
  Cetus Espoo  1:29.66                 
                     
29  Enni Kanerva  2000    279  46.62        1:38.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.78                 
                     
30  Annika Niemi  2000    274  45.88        1:38.96   
  Simmis Wanda  1:39.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  23 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner