2019-08-26   05:46:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Simmis-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  23 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:53   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 tammikuu 2016         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sergey Kuznetsov  2000    713          25.10   
  Cetus Espoo  25.36                 
Santeri Hulkko  2000    476          28.72   
  Lahden Uimaseura  28.38                 
Henri Koski  2000    471          28.81   
  Gladius Kirkkonummi  29.94                 
Lauri Jämsén  2000    449          29.29   
  Järvenpään Uintiklubi  29.29                 
Niilo Ukkonen  2000    366          31.35   
  Mikkelin Uimaseura  31.63                 
Joona Salminen  2000    333          32.34   
  Cetus Espoo  34.29                 
Aapo Liljaniemi  2002    312          33.04   
  Nurmijärven Uinti  46.41                 
Onni Äijälä  2004    305          33.29   
  Hyvinkään Uimaseura  34.19                 
Victor Vardeka  2001    298          33.57   
  Helsingin Uimarit  37.59                 
10  Jon Byskov  2000    284          34.09   
  Nurmijärven Uinti  33.67                 
11  Mikael Jokinen  2001    275          34.48   
  Loimaan Uimaseura  35.86                 
12  Joel Korhonen  2002    270          34.69   
  Helsingin Uimarit  35.37                 
13  Roope Tsutsunen  2002    269          34.72   
  Lahden Uimaseura  35.74                 
14  Eetu Palvanen  2003    250          35.56   
  Lahden Uimaseura  36.14                 
15  Harald Åström  2001    229          36.63   
  Helsingfors Simsällskap  40.31                 
16  Santeri Pulkkinen  2004    225          36.86   
  Lahden Uimaseura  36.77                 
17  Taavi Backman  2004    203          38.11   
  Lahden Uimaseura  42.50                 
18  Alexander Fyhr  2002    190          38.97   
  Helsingfors Simsällskap  38.91                 
19  Elis Fokin  2003    164          40.96   
  Helsingfors Simsällskap  42.07                 
20  Olavi Saarinen  2002    163          41.04   
  Helsingfors Simsällskap  45.93                 
21  Nico Peltonen  2005    147          42.48   
  Hyvinkään Uimaseura  41.65                 
22  Oscar Taht  2003    97          48.71   
  Simmis Wanda  45.51                 
Alexander Nyman  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  42.87                 
Veeti Vainionpää  2001              DNS   
  Simmis Wanda  32.25                 
Henry Nyman  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  46.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  39.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riku Pöytäkivi  1993    744          24.75   
  Helsingfors Simsällskap  24.07                 
Evgeny Lomtev  1995    696          25.30   
  Helsingfors Simsällskap  24.75                 
Arttu Erkinaro  1992    644          25.97   
  Oulun Uinti 1906  25.90                 
Juho Seppälä  1999    614          26.38   
  Simmis Wanda  27.08                 
Pontus Kaisti  1997    611          26.43   
  Cetus Espoo  26.34                 
Christoffer Fredrikson  1997    602          26.55   
  Cetus Espoo  26.72                 
Topias Vainio  1997    573          27.00   
  Cetus Espoo  26.58                 
Antti Leiponen  1998    570          27.04   
  Järvenpään Uintiklubi  26.95                 
Saku Salo  1995    529          27.72   
  Uinti Tampere  26.72                 
10  Sami Pakarinen  1992    508          28.10   
  Vanders  26.76                 
11  Verneri Mattila  1999    506          28.14   
  ORCA Helsinki  28.13                 
12  Miika Pentti  1997    505          28.15   
  Swimming Jyväskylä  28.29                 
13  Lauri Kuitunen  1998    451          29.23   
  Hyvinkään Uimaseura  29.59                 
14  Alexi Taimela  1998    409          30.21   
  Gladius Kirkkonummi  31.06                 
15  Heikki Tervanen  1998    399          30.46   
  Järvenpään Uintiklubi  29.60                 
16  Joonas Kotiranta  1998    395          30.56   
  Cetus Espoo  30.23                 
Daniel Viitikko  1996              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  26.12                 
Henrik Häkkinen  1998              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  27.99                 
Kiril Pitkänen  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  32.31                 
Samuel Ruhanen  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  36.02                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  23 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner