Resultat för Märsky-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Katie LEDECKY (1997) 3:58.37 2014-08-23 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Saarelainen |
2002 |
|
460 |
1:14.65 |
2:34.65 |
3:52.96 |
|
5:08.76 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
5:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
391 |
1:14.46 |
2:35.98 |
4:00.23 |
|
5:25.91 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
5:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
324 |
1:18.26 |
2:48.09 |
4:18.84 |
|
5:47.05 |
|
|
Cetus Espoo |
5:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miia Puranen |
2001 |
|
303 |
1:20.90 |
2:52.67 |
4:24.43 |
|
5:54.51 |
|
|
Voikkaan Viesti |
5:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
281 |
1:23.39 |
2:57.60 |
4:32.33 |
|
6:03.74 |
|
|
Cetus Espoo |
6:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kerttu Hirvonen |
2002 |
|
277 |
1:25.83 |
3:00.47 |
4:35.64 |
|
6:05.49 |
|
|
Voikkaan Viesti |
6:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Skinnari |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Katie LEDECKY (1997) 3:58.37 2014-08-23 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
667 |
1:05.43 |
2:14.82 |
3:24.59 |
|
4:32.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
572 |
1:06.94 |
2:20.55 |
3:33.90 |
|
4:47.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
560 |
1:09.14 |
2:22.84 |
3:36.58 |
|
4:49.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
526 |
1:08.77 |
2:23.73 |
3:40.99 |
|
4:55.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
508 |
1:10.83 |
2:27.66 |
3:44.64 |
|
4:58.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
396 |
1:16.20 |
2:38.00 |
4:01.77 |
|
5:24.44 |
|
|
Simmis Grani |
5:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mio Harju |
2002 |
|
398 |
1:09.35 |
2:25.90 |
3:43.61 |
|
4:59.08 |
|
|
TaTu Tampere |
5:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
536 |
1:05.76 |
2:13.82 |
3:22.32 |
|
4:30.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Soukola |
1999 |
|
506 |
1:03.34 |
2:12.88 |
3:24.40 |
|
4:36.15 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
4:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Hurula |
1999 |
|
409 |
1:09.43 |
2:24.29 |
3:41.23 |
|
4:56.32 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
533 |
30.80 |
|
|
|
1:08.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
525 |
32.26 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saara-Maria Muurinen |
1996 |
|
472 |
33.59 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Sihvonen |
1998 |
|
466 |
33.22 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
446 |
33.62 |
|
|
|
1:12.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
432 |
34.15 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Natalie Soive |
1999 |
|
387 |
34.34 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
379 |
35.77 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Simmis Grani |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Pere |
2000 |
|
319 |
36.41 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Hirvo |
1999 |
|
274 |
37.88 |
|
|
|
1:25.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
510 |
28.99 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
321 |
32.53 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte-Mikael Ahonpää |
2001 |
|
289 |
34.02 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
TaTu Tampere |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
270 |
34.21 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
TaTu Tampere |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Martola |
2000 |
|
263 |
35.21 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
261 |
34.65 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
222 |
37.57 |
|
|
|
1:22.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
222 |
37.09 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Vanders |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Åström |
2002 |
|
187 |
34.82 |
|
|
|
1:26.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Branea |
2001 |
|
156 |
40.98 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valle Joenranta |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
590 |
27.80 |
|
|
|
59.38 |
|
|
Kampuksen Plaani |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
541 |
28.90 |
|
|
|
1:01.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli Soramies |
1998 |
|
539 |
27.76 |
|
|
|
1:01.21 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian Johansson |
1969 |
|
536 |
28.74 |
|
|
|
1:01.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Viitikko |
1996 |
|
528 |
28.35 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
491 |
28.41 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
442 |
29.10 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
331 |
32.61 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
572 |
34.29 |
1:11.96 |
1:51.47 |
|
2:29.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
378 |
38.89 |
1:23.13 |
2:09.12 |
|
2:51.53 |
|
|
Kurikan Ryhti |
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Pajari |
2001 |
|
376 |
40.90 |
1:25.66 |
2:10.33 |
|
2:51.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Tuokko |
2002 |
|
334 |
42.32 |
1:27.38 |
2:14.00 |
|
2:58.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
308 |
42.08 |
1:28.57 |
2:16.39 |
|
3:03.70 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
253 |
47.14 |
1:37.53 |
2:28.73 |
|
3:16.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
621 |
35.68 |
1:11.85 |
1:48.06 |
|
2:25.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
587 |
34.73 |
1:12.07 |
1:51.31 |
|
2:28.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
403 |
39.21 |
1:22.08 |
2:05.13 |
|
2:47.94 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Karola |
2000 |
|
352 |
38.55 |
1:22.96 |
2:09.10 |
|
2:55.70 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
395 |
35.22 |
1:13.99 |
1:53.73 |
|
2:32.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
343 |
37.35 |
1:17.65 |
1:59.67 |
|
2:39.88 |
|
|
TaTu Tampere |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Koskinen |
2002 |
|
251 |
42.27 |
1:27.80 |
2:13.47 |
|
2:57.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pietari Virta |
1997 |
|
475 |
32.45 |
1:08.11 |
1:44.70 |
|
2:23.36 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
468 |
34.12 |
1:10.24 |
1:47.10 |
|
2:24.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.45 2015-08-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirke Penter |
2001 |
|
457 |
38.86 |
1:24.78 |
2:13.29 |
|
3:00.58 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
2:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
440 |
41.50 |
1:27.72 |
2:15.35 |
|
3:02.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
409 |
39.77 |
1:27.48 |
2:18.73 |
|
3:07.35 |
|
|
Vanders |
3:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
326 |
46.00 |
1:37.83 |
2:30.20 |
|
3:21.92 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
300 |
44.56 |
1:39.25 |
2:34.23 |
|
3:27.64 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Peltoniemi |
2002 |
|
260 |
48.79 |
1:45.10 |
2:42.10 |
|
3:37.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kerttu Hirvonen |
2002 |
|
237 |
49.80 |
1:48.66 |
2:48.05 |
|
3:44.62 |
|
|
Voikkaan Viesti |
3:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
224 |
52.93 |
1:51.96 |
2:51.36 |
|
3:48.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiira Tulkki |
2003 |
|
181 |
53.47 |
1:57.05 |
3:01.62 |
|
4:05.74 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.45 2015-08-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
541 |
38.29 |
1:21.64 |
2:06.24 |
|
2:50.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Kuivaniemi |
2000 |
|
314 |
45.01 |
1:36.73 |
2:30.10 |
|
3:24.47 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
313 |
46.29 |
1:39.06 |
2:32.45 |
|
3:24.67 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
514 |
36.04 |
1:15.74 |
1:57.31 |
|
2:38.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
285 |
40.54 |
1:28.94 |
2:19.92 |
|
3:12.78 |
|
|
TaTu Tampere |
3:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
699 |
31.80 |
1:08.10 |
1:45.00 |
|
2:23.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
628 |
33.35 |
1:10.33 |
1:48.62 |
|
2:28.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
571 |
33.89 |
1:12.20 |
1:52.07 |
|
2:33.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Soramies |
1998 |
|
518 |
34.70 |
1:14.25 |
1:55.76 |
|
2:38.10 |
|
|
Voikkaan Viesti |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:26 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
SE: Ari-Pekka Liukkonenq (1989) 49.44 2016-03-20 |
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
SE: Ari-Pekka Liukkonenq (1989) 49.44 2016-03-20 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:26 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:47.07 2014-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
238 |
2:42.89 |
3:34.81 |
5:40.77 |
|
7:12.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:47.07 2014-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
598 |
1:09.71 |
2:38.41 |
4:08.91 |
|
5:18.54 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:42 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
348 |
1:18.83 |
2:49.14 |
4:27.04 |
|
5:46.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
317 |
1:30.46 |
2:57.28 |
4:39.51 |
|
5:57.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
6:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Martola |
2000 |
|
314 |
1:22.15 |
2:52.26 |
4:41.72 |
|
5:58.55 |
|
|
Cetus Espoo |
5:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Soukola |
1999 |
|
456 |
1:09.88 |
2:34.52 |
4:05.47 |
|
5:16.58 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
5:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:42 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:49 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 28.20 2015-07-03 |
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 28.20 2015-07-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:49 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.79 2015-08-08 |
|
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.79 2015-08-08 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Adam PEATY (1994) 26.42 2015-08-04 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Adam PEATY (1994) 26.42 2015-08-04 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:45 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:25.48 2015-08-04 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
493 |
1:13.48 |
2:31.10 |
3:49.27 |
5:07.74 |
19:31.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:26.13 |
7:44.85 |
9:03.17 |
10:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.54 |
12:58.35 |
14:16.43 |
15:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16:54.42 |
18:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
453 |
1:16.27 |
2:36.50 |
3:57.55 |
5:19.83 |
20:04.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:42.46 |
8:04.66 |
9:25.91 |
10:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.91 |
13:26.58 |
14:46.84 |
16:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.77 |
18:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
378 |
1:16.30 |
2:38.42 |
4:02.88 |
5:28.60 |
21:19.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
6:55.29 |
8:21.36 |
9:47.56 |
11:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.92 |
14:07.33 |
15:34.42 |
17:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
18:28.47 |
19:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
305 |
1:23.52 |
2:56.37 |
4:28.78 |
6:02.08 |
22:54.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:35.01 |
9:08.96 |
10:44.05 |
12:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:52.72 |
15:26.27 |
16:58.67 |
18:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
20:00.07 |
21:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miia Puranen |
2001 |
|
297 |
1:21.29 |
2:53.09 |
4:26.51 |
6:00.21 |
23:07.02 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
7:34.00 |
9:08.20 |
10:41.90 |
12:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13:50.77 |
15:24.32 |
16:57.54 |
18:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
20:05.44 |
21:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
16:45 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:47 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Soukola |
1999 |
|
545 |
1:05.57 |
2:15.68 |
3:26.78 |
4:38.16 |
17:46.09 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
17:48.73 |
|
|
5:49.82 |
7:01.73 |
8:13.59 |
9:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.99 |
11:50.28 |
13:02.01 |
14:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.96 |
16:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Hurula |
1999 |
|
456 |
1:09.08 |
2:25.23 |
3:41.48 |
4:58.11 |
18:50.93 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
6:14.97 |
7:32.43 |
8:48.65 |
10:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.72 |
12:36.01 |
13:51.45 |
15:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.65 |
17:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Martola |
2000 |
|
353 |
1:13.51 |
2:34.85 |
3:58.18 |
5:21.23 |
20:31.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:44.89 |
8:08.01 |
9:30.55 |
10:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.40 |
13:40.41 |
15:03.98 |
16:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.83 |
19:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Georg Närjä |
2002 |
|
282 |
1:19.19 |
2:46.91 |
4:15.45 |
5:44.19 |
22:07.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
7:13.79 |
8:43.46 |
10:13.75 |
11:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:14.32 |
14:44.14 |
16:13.01 |
17:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
19:11.47 |
20:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
16:47 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:56 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:14.20 2015-11-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
557 |
30.19 |
1:07.49 |
1:59.08 |
|
2:33.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Uuttu |
2001 |
|
465 |
33.97 |
1:16.85 |
2:06.06 |
|
2:42.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elina Jurvanen |
2001 |
|
439 |
35.76 |
1:18.00 |
2:08.46 |
|
2:45.90 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
435 |
36.07 |
1:19.41 |
2:06.67 |
|
2:46.39 |
|
|
Vanders |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
426 |
35.66 |
1:22.52 |
2:09.04 |
|
2:47.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
386 |
38.52 |
1:22.70 |
2:15.55 |
|
2:53.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonna Tiesmäki |
2001 |
|
370 |
36.15 |
1:20.73 |
2:13.85 |
|
2:55.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Saarelainen |
2002 |
|
356 |
35.69 |
1:23.68 |
2:19.76 |
|
2:57.85 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Tuokko |
2002 |
|
345 |
38.86 |
1:25.88 |
2:18.86 |
|
2:59.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Peltoniemi |
2002 |
|
335 |
38.50 |
1:25.03 |
2:20.94 |
|
3:01.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
325 |
36.54 |
1:25.82 |
2:19.28 |
|
3:03.27 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linda Merimaa |
2002 |
|
267 |
46.07 |
1:35.64 |
2:32.85 |
|
3:15.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:14.20 2015-11-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
599 |
30.84 |
1:08.54 |
1:54.80 |
|
2:29.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
579 |
32.43 |
1:12.07 |
1:55.26 |
|
2:31.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
565 |
32.59 |
1:11.27 |
1:59.12 |
|
2:32.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aura Lehtonen |
1998 |
|
523 |
34.38 |
1:16.54 |
2:00.71 |
|
2:36.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
514 |
32.46 |
1:15.55 |
1:59.13 |
|
2:37.42 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
513 |
34.87 |
1:17.04 |
2:02.87 |
|
2:37.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
512 |
32.88 |
1:10.91 |
2:00.82 |
|
2:37.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Sihvonen |
1998 |
|
395 |
35.32 |
1:23.31 |
2:12.92 |
|
2:51.77 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
16:56 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:03 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
341 |
34.43 |
1:14.67 |
2:06.45 |
|
2:43.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
333 |
35.41 |
1:16.59 |
2:06.98 |
|
2:44.31 |
|
|
TaTu Tampere |
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
325 |
38.33 |
1:19.57 |
2:08.00 |
|
2:45.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
288 |
34.90 |
1:19.57 |
2:13.71 |
|
2:52.43 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
288 |
36.39 |
1:22.06 |
2:11.84 |
|
2:52.45 |
|
|
TaTu Tampere |
2:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmeri Helander |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
649 |
27.68 |
1:01.93 |
1:40.48 |
|
2:11.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
559 |
30.04 |
1:06.84 |
1:47.29 |
|
2:18.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
483 |
30.22 |
1:07.55 |
1:49.97 |
|
2:25.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
461 |
32.01 |
1:11.45 |
1:52.29 |
|
2:27.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:03 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:15 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 24.43 2014-07-05 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.85 2016-03-27 |
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 24.43 2014-07-05 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.85 2016-03-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:15 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:20 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:25 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:30 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.93 2014-08-24 |
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.93 2014-08-24 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:30 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 1:00.64 2015-08-09 |
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 1:00.64 2015-08-09 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
652 |
32.06 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
609 |
32.84 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
591 |
34.03 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara-Maria Muurinen |
1996 |
|
475 |
35.42 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
466 |
34.72 |
|
|
|
1:14.92 |
|
|
Vanders |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Oesch |
1997 |
|
450 |
36.26 |
|
|
|
1:15.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
446 |
37.42 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Salla Elovirta |
1997 |
|
442 |
35.63 |
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Riina Karola |
2000 |
|
355 |
38.83 |
|
|
|
1:22.05 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
300 |
42.62 |
|
|
|
1:26.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miika Mäentaus |
1998 |
|
379 |
35.27 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:54 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.58 2015-08-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirke Penter |
2001 |
|
505 |
37.66 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
438 |
40.32 |
|
|
|
1:24.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
408 |
41.35 |
|
|
|
1:26.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
367 |
42.27 |
|
|
|
1:29.83 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Tuokko |
2002 |
|
308 |
44.54 |
|
|
|
1:35.25 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
307 |
43.60 |
|
|
|
1:35.34 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Salminen |
2002 |
|
290 |
45.95 |
|
|
|
1:37.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Hirvonen |
2002 |
|
247 |
48.04 |
|
|
|
1:42.45 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.58 2015-08-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
601 |
36.05 |
|
|
|
1:16.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
574 |
36.19 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
534 |
37.81 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
478 |
39.19 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
472 |
37.85 |
|
|
|
1:22.60 |
|
|
Vanders |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
391 |
42.75 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Natalie Soive |
1999 |
|
376 |
41.91 |
|
|
|
1:29.14 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
17:54 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
653 |
30.94 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
650 |
31.33 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli Soramies |
1998 |
|
517 |
33.62 |
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
498 |
29.48 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
476 |
35.01 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
458 |
35.25 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
438 |
35.52 |
|
|
|
1:16.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
419 |
34.08 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Kuitunen |
1998 |
|
401 |
35.67 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
379 |
33.68 |
1:15.44 |
2:01.30 |
|
2:48.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
288 |
37.36 |
1:22.79 |
2:12.94 |
|
3:04.33 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
488 |
33.94 |
1:13.38 |
1:54.04 |
|
2:34.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:14 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
222 |
35.91 |
1:22.22 |
2:13.18 |
|
3:04.11 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
610 |
28.88 |
1:02.21 |
1:36.39 |
|
2:11.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
541 |
30.75 |
1:06.09 |
1:41.42 |
|
2:16.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
535 |
30.51 |
1:05.71 |
1:41.23 |
|
2:17.30 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
437 |
30.50 |
1:07.39 |
1:47.53 |
|
2:26.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pietari Virta |
1997 |
|
417 |
30.39 |
1:05.09 |
1:44.44 |
|
2:29.16 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Soukola |
1999 |
|
366 |
31.73 |
1:09.63 |
1:52.00 |
|
2:35.82 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:14 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
523 |
32.82 |
1:09.37 |
1:45.45 |
|
2:20.19 |
|
|
Heinolan Isku |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
507 |
32.06 |
1:08.47 |
1:45.83 |
|
2:21.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tytti Härkönen |
2001 |
|
486 |
32.92 |
1:09.09 |
1:46.77 |
|
2:23.66 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
474 |
33.17 |
1:10.85 |
1:48.85 |
|
2:24.87 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stella Freystätter |
2003 |
|
455 |
34.61 |
1:12.11 |
1:49.45 |
|
2:26.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
423 |
35.49 |
1:14.49 |
1:53.14 |
|
2:30.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maija Liukkonen |
2001 |
|
384 |
35.94 |
1:15.25 |
1:56.37 |
|
2:35.42 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Diana Seiger |
2003 |
|
365 |
35.84 |
1:16.33 |
1:58.85 |
|
2:38.08 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Melissa Talvio |
2001 |
|
364 |
35.41 |
1:15.73 |
1:57.33 |
|
2:38.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
333 |
35.59 |
1:17.16 |
2:01.44 |
|
2:42.92 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linda Merimaa |
2002 |
|
292 |
37.91 |
1:21.37 |
2:05.92 |
|
2:50.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Suvi-Maaria Heinonen |
2002 |
|
268 |
39.22 |
1:24.61 |
2:12.58 |
|
2:55.22 |
|
|
Salon Uimarit |
2:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Pere |
2000 |
|
475 |
32.54 |
1:09.81 |
1:47.43 |
|
2:24.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elina Heino |
1999 |
|
313 |
39.61 |
1:21.95 |
2:04.93 |
|
2:46.37 |
|
|
Simmis Grani |
2:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:20 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
362 |
32.40 |
1:09.21 |
1:46.58 |
|
2:23.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mio Harju |
2002 |
|
345 |
32.31 |
1:08.99 |
1:47.54 |
|
2:25.32 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte-Mikael Ahonpää |
2001 |
|
293 |
33.78 |
1:12.04 |
1:53.48 |
|
2:33.51 |
|
|
TaTu Tampere |
2:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Jääskeläinen |
2002 |
|
246 |
37.30 |
1:20.83 |
2:03.89 |
|
2:42.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valle Joenranta |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
507 |
28.77 |
1:01.79 |
1:35.50 |
|
2:07.86 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Ruuttunen |
1995 |
|
482 |
28.50 |
1:02.02 |
1:36.60 |
|
2:10.07 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
402 |
33.70 |
1:09.20 |
1:44.21 |
|
2:18.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
11 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:26 |
|