2019-12-16   10:09:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo A6 Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Speedo A6 Cup 2016    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  15:29   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 maj 2016         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: 1:44.88 2012-05-19 
Dansk senior: Landsholdet 01.35,77 - 11-12-2008 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hils Drenge 1 Hillerød  Hillerød Svømmeklub            1:53.14   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      29.51        29.51   
  Victor Kjærsgaard  1998      31.80        1:01.31   
  Philip Agerskov  1998      27.03        1:28.34   
  Andreas Noer Sejrskild  1998      24.80        1:53.14   
                     
Triton Dreng 1  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:53.15   
  Daniel Berg Wenk  2000      29.30        29.30   
  Mads Raaby Jensen  2001      31.74        1:01.04   
  Johan Joensen  2000      26.74        1:27.78   
  Niels Paulli Sparholt  2000      25.37        1:53.15   
                     
A6 Drenge 1  1996  A6            1:56.87   
  Frederik Bojesen  2002      31.66        31.66   
  Rasmus Thilleman  2001      35.30        1:06.96   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      25.59        1:32.55   
  Nikolai Skelsager  1996      24.32        1:56.87   
                     
Triton Årgang Drenge 1  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.78   
  Mikkel Hjelm  2003      33.15        33.15   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      31.90        1:05.05   
  Kasper Bonnichsen  2002      28.37        1:33.42   
  Lasse Darlem Brandt  2003      29.36        2:02.78   
                     
Haslev Medley Drenge 1  Haslev Svømmeklub            2:05.81   
  Nicolai Andreassen  2001      33.42        33.42   
  Viktor Eibye  2001      38.34        1:11.76   
  Jakob Dynesen  2000      28.37        1:40.13   
  Emil Compen  2000      25.68        2:05.81   
                     
Vsk Drenge 1  Værløse Svømmeklub            2:08.33   
  Asbjørn Hammershøj  2000      32.10        32.10   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      35.44        1:07.54   
  Alexander Ravn Borch  2001      31.13        1:38.67   
  Tobias Sundwall  2001      29.66        2:08.33   
                     
Haslev Medley Drenge 2  Haslev Svømmeklub            2:11.34   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      33.36        33.36   
  Noel Sander Vestergaard  2003      38.81        1:12.17   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000      31.06        1:43.23   
  Frederik Birch Jørgensen  2001      28.11        2:11.34   
                     
A6 Drenge 2  A6            2:11.98   
  Nicolai Therkelsen  2003      34.50        34.50   
  Morten Østergaard  2002      34.78        1:09.28   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      33.59        1:42.87   
  Mads Lind  2002      29.11        2:11.98   
                     
Hils Drenge 2 Hillerød  Hillerød Svømmeklub            2:12.18   
  Triton Årgang Drenge 1      32.79        32.79   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      38.00        1:10.79   
  Frederik Clausen  2001      32.29        1:43.08   
  Christian Galsøe  2002      29.10        2:12.18   
                     
10  Kvik Drenge Regional  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.01   
  Andreas Zastrow Nygaard  2003      34.61        34.61   
  Arthur Hansen  2002      38.62        1:13.23   
  Lukas Majvig Andersen  2003      32.51        1:45.74   
  Valentin Wahl  2003      29.27        2:15.01   
                     
11  Hils Drenge 3 Hillerød  Hillerød Svømmeklub            2:19.01   
  Oscar Lykke Fischer  2002      35.05        35.05   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      39.25        1:14.30   
  Villads Kruse  2003      34.67        1:48.97   
  Thorbjørn Jari Ikkala  2002      30.04        2:19.01   
                     
12  Herlev Knægte 1  Herlev Svømning            2:19.90   
  Peter Eskjær-Køppen  2002      32.28        32.28   
  Adar Benli  2001      42.25        1:14.53   
  Philip Hansen  2001      33.84        1:48.37   
  Mathias Jelshøj  2001      31.53        2:19.90   
                     
13  Herlev Knægte 2  Herlev Svømning            2:23.83   
  Kristian Moffett  2003      38.87        38.87   
  Gustav Bendix Beiter  2003      40.48        1:19.35   
  Mathias Lindgaard  2004      34.35        1:53.70   
  Gabriel Elmedyb  2004      30.13        2:23.83   
                     
14  Kvik Drenge C1  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.59   
  Andreas Zastrow Nygaard  2003      37.71        37.71   
  Niklas Wiese Dobel  2004      40.95        1:18.66   
  Casper Puggaard  2005      34.05        1:52.71   
  Mathias Christensen  2004      32.88        2:25.59   
                     
15  A6 Drenge 3  A6            2:27.41   
  Emil Witzner Hansen  2004      37.05        37.05   
  Victor Toftehøj  2003      42.58        1:19.63   
  Emil Schmidt  2006      36.48        1:56.11   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      31.30        2:27.41   
                     
16  Haslev Medley Drenge 3  Haslev Svømmeklub            2:45.27   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      41.56        41.56   
  Victor Compen  2003      45.76        1:27.32   
  Jonas P. Dahrup  2004      45.08        2:12.40   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      32.87        2:45.27   
                     
17  Kvik Drenge C2  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:51.84   
  Nicolas Mønsted-Martin  2004      47.61        47.61   
  Sebastian Saxtoft  2004      45.31        1:32.92   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      44.88        2:17.80   
  Oliver Schäbethal  2004      34.04        2:51.84   
                     
18  Græsrødderne  2001  Frederiksværk Svømmeklub            2:57.34   
  Daniel Didriksen  2002      36.66        36.66   
  Andreas Østerlund  2005      1:07.74        1:44.40   
  Nicklas Andersen  2001      30.64        2:15.04   
  Alexander Asmussen  2004      42.30        2:57.34   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  15:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark