2019-09-21   15:57:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  10 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    28.36        1:00.44   
Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    29.02        1:02.02   
Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen    29.33        1:02.38   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12        1:06.89   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    30.16        1:07.34   
Max Sandgren  1999  Simklubben Laxen    31.47        1:09.76   
Johannes Andersson  1999  Simklubben Laxen    32.21        1:10.20   
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    32.35        1:12.54   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    33.37        1:12.89   
10  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.09        1:15.02   
11  Vincent Sverkersson  1999  Simklubben Laxen    34.79        1:17.01   
12  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.31        1:17.52   
13  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    38.77        1:22.36   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DNS   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.24        1:04.03   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    29.57        1:04.86   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.11        1:06.29   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.34        1:07.07   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    31.77        1:07.63   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    31.74        1:07.72   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    31.08        1:08.91   
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    32.15        1:09.31   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    33.62        1:11.44   
10  Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.46        1:11.97   
11  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.63        1:12.05   
12  Nam Do  2001  Simklubben Laxen    33.00        1:13.75   
13  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.50        1:14.42   
14  Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    33.30        1:14.56   
15  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    34.34        1:16.30   
16  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    36.17        1:17.95   
17  Thomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    37.10        1:18.51   
18  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    36.89        1:18.88   
19  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    35.68        1:21.48   
20  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    36.32        1:22.49   
21  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    36.81        1:22.90   
22  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.68        1:25.36   
23  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    37.55        1:26.30   
24  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    38.26        1:30.71   
                     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.47        1:06.59   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    32.84        1:10.90   
David Schuldt  2002  SK Stimmet    34.22        1:13.08   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    35.44        1:16.11   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    35.06        1:17.91   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.14        1:20.02   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    37.15        1:21.00   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    37.72        1:21.26   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    36.15        1:21.49   
10  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    36.58        1:21.72   
11  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    37.16        1:23.04   
12  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    38.64        1:24.52   
13  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    38.38        1:28.00   
14  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb    40.44        1:29.12   
15  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    39.86        1:30.13   
16  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    46.63        1:42.76   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Anton Madsen  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            DNF   
                     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    43.06        1:30.95   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    40.75        1:31.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  10 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner