2019-09-21   22:24:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Johan Hildesson  1992    659  26.55        53.89   
  Kungälvs Simsällskap  52.57                 
                     
Ishak Sabic  1999    581  27.66        56.20   
  Jönköpings Simsällskap  53.28                 
                     
Mathias Petrusson  1993    576  26.65        56.35   
  Kungälvs Simsällskap  54.07                 
                     
Robin Sandgren  1997    564  27.32        56.75   
  Simklubben Laxen  52.58                 
                     
Daniel Olsson-Shirazi  1997    555  28.12        57.06   
  Simklubben Ran  56.58                 
                     
Artin Shahsavar  1999    536  27.65        57.73   
  Simklubben Ran  54.65                 
                     
Fredrik Emanuelsson  1999    512  28.33        58.62   
  Kungälvs Simsällskap  54.74                 
                     
Lenny Persson  1977    507  28.21        58.80   
  Simklubben Ran  53.16                 
                     
Aron Qvirist  1998    507  27.78        58.82   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  54.39                 
                     
10  Jakob Sundén  1995    491  28.71        59.45   
  Varberg Sim  58.01                 
                     
11  Viktor Johansson  1999    481  28.47        59.86   
  Simklubben Elfsborg  56.94                 
                     
12  Anton Lornell  1998    476  29.30        1:00.05   
  Simklubben Elfsborg  57.11                 
                     
13  Alfred Löfgren  1998    475  28.94        1:00.11   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  56.85                 
                     
14  Philip Karlin-Reteike  1999    440  29.45        1:01.64   
  Simklubben Ran  1:00.12                 
                     
15  Johannes Andersson  1999    431  30.09        1:02.10   
  Simklubben Laxen  59.38                 
                     
16  Joel Eliasson  1998    423  29.67        1:02.45   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  58.98                 
                     
17  Jesper Holmdahl  1999    423  29.04        1:02.47   
  S77 Stenungsund  59.16                 
                     
18  Martin Isaksson  1998    416  29.58        1:02.83   
  Kungälvs Simsällskap  1:00.24                 
                     
19  Benjamin Gabrielsson  1999    406  29.54        1:03.30   
  Kungälvs Simsällskap  1:03.21                 
                     
20  Jesper Lövgren  1999    393  30.71        1:04.00   
  Simklubben Götene  1:02.06                 
                     
21  Ludvig Sohlberg  1999    393  30.81        1:04.03   
  Simklubben Götene  1:00.97                 
                     
22  Torsten Bohlin  1999    377  31.09        1:04.93   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:02.28                 
                     
23  Marcus Karlin-Reteike  1999    361  30.67        1:05.84   
  Simklubben Ran  1:02.55                 
                     
24  William Brink  1998    361  31.17        1:05.88   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.93                 
                     
25  Samuel Sjögren  1999    355  32.04        1:06.21   
  Göteborg Sim  1:03.30                 
                     
26  Erik Ahlstrand  1999    341  32.08        1:07.10   
  Göteborg Sim  1:05.70                 
                     
27  Jens Hedström  1981    244  35.50        1:15.07   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Vincent Sverkersson  1999              DSQ   
  Simklubben Laxen  1:06.47                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Erik Storberg  2000    502  28.35        59.02   
  Falkenbergs Simklubb  57.57                 
                     
Primus Olsson  2000    472  28.10        1:00.22   
  Simklubben Ran  57.85                 
                     
Robin Pettersson  2000    472  28.20        1:00.23   
  Värnamo Simsällskap  59.26                 
                     
Simon Svedberg  2001    468  28.93        1:00.38   
  Falköpings Simsällskap  59.09                 
                     
Linus Holmdahl  2001    467  29.00        1:00.44   
  S77 Stenungsund  57.38                 
                     
Gustav Vallin  2001    443  29.42        1:01.51   
  Göteborg Sim  57.73                 
                     
Axel Gustavsson  2000    438  29.57        1:01.73   
  Simklubben Götene  59.28                 
                     
Harald Eriksson  2000    436  29.73        1:01.86   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:01.98                 
                     
Hampus Johannesson  2000    428  29.45        1:02.22   
  Trollhättans Simsällskap  57.88                 
                     
10  Robin Johansson  2000    427  30.03        1:02.29   
  SK Stimmet  59.64                 
                     
11  Gustav Nislander  2001    420  29.63        1:02.61   
  Göteborg Sim  59.44                 
                     
12  Leo Iséni  2001    413  29.21        1:02.96   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  58.32                 
                     
13  Leonardo Nilsson  2000    406  29.81        1:03.33   
  Simklubben Ran  1:00.07                 
                     
14  Albin Svenneby  2001    404  29.94        1:03.43   
  Simklubben Elfsborg  1:02.25                 
                     
15  Nicolas Söderberg  2001    397  30.00        1:03.79   
  Göteborg Sim  1:01.01                 
                     
16  Albert Gudermanis  2000    394  31.20        1:03.94   
  Simklubben Ran  1:03.31                 
                     
17  David Engström  2001    393  30.42        1:04.02   
  Simklubben Elfsborg  1:01.20                 
                     
18  Alexander Fredholm  2001    378  31.04        1:04.83   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:01.20                 
                     
19  Lucas Häyhänen  2001    375  30.81        1:05.02   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.05                 
                     
20  Dennis Andersson  2001    373  31.07        1:05.12   
  Falkenbergs Simklubb  1:02.67                 
                     
21  Jonathan Einarsson  2001    369  31.31        1:05.40   
  Kungsbacka Simsällskap  1:03.74                 
                     
22  Albert Madurel  2001    364  31.66        1:05.64   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.78                 
                     
23  Isak Vaide  2001    354  31.61        1:06.26   
  Simklubben Laxen  1:02.78                 
                     
24  Karl Bohlin  2001    354  32.29        1:06.28   
  Göteborg Sim  1:03.04                 
                     
25  William Norland  2001    351  31.15        1:06.50   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:04.35                 
                     
26  David Selin  2001    348  31.33        1:06.69   
  Göteborg Sim  1:02.84                 
                     
27  Thomas Babana  2001    333  32.79        1:07.63   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.46                 
                     
28  Alfred Thäng  2001    331  31.69        1:07.76   
  S77 Stenungsund  1:05.82                 
                     
29  Noah Gustafsson  2000    327  31.74        1:08.06   
  Kungälvs Simsällskap  1:03.56                 
                     
30  Einar Rättgård  2000    316  32.30        1:08.85   
  Göteborg Sim  1:05.05                 
                     
31  Martin Ettberger  2001    314  32.45        1:08.95   
  Falkenbergs Simklubb  1:06.74                 
                     
32  Albin Eriksson-Hemberg  2001    314  32.41        1:08.96   
  Simklubben Elfsborg  1:06.97                 
                     
33  Aksel Dagberg  2000    298  32.87        1:10.17   
  Kungälvs Simsällskap  1:05.64                 
                     
33  Liam Johansson  2001    298  33.19        1:10.17   
  Alingsås SLS  1:08.27                 
                     
35  Patrik Chung  2000    288  33.13        1:11.03   
  Trollhättans Simsällskap  1:15.36                 
                     
36  Jens Pettersson  2001    272  34.77        1:12.35   
  S77 Stenungsund  1:11.29                 
                     
37  Johan Olsson Fagerberg  2001    253  35.02        1:14.12   
  Göteborg Sim  1:14.19                 
                     
38  Oliver Torbjörnsson  2001    232  34.52        1:16.26   
  Simklubben Laxen  1:12.13                 
                     
39  Sebastian Hedar  2001    213  37.01        1:18.43   
  Göteborg Sim  1:21.45                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Eldin Nukovic  2002    453  29.18        1:01.04   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.85                 
                     
Momir Reljanovic  2002    448  30.00        1:01.29   
  Simklubben Laxen  1:00.66                 
                     
Job Sanders  2003    423  30.19        1:02.48   
  Jönköpings Simsällskap  59.71                 
                     
Charlie Tranberg  2002    406  30.46        1:03.35   
  Trollhättans Simsällskap  1:00.93                 
                     
Hugo Vaide  2003    389  30.34        1:04.21   
  Simklubben Laxen  1:01.34                 
                     
David Schuldt  2002    388  30.99        1:04.31   
  SK Stimmet  1:01.26                 
                     
Walter Hero  2002    386  30.83        1:04.38   
  Simklubben Laxen  1:04.28                 
                     
Linus Hagedorn  2002    371  30.78        1:05.27   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:03.21                 
                     
Patrik Petkoczi  2002    370  31.13        1:05.32   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.81                 
                     
10  Linus Pettersson  2002    366  31.39        1:05.57   
  Svenljunga Simklubb  1:03.34                 
                     
11  Pontus Andersson  2002    349  31.75        1:06.58   
  Ronneby Simsällskap  1:12.66                 
                     
12  Ludwig Lundborg  2002    317  32.70        1:08.75   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.74                 
                     
13  Noah Emanuelsson  2003    314  33.42        1:08.97   
  Alingsås SLS  1:06.88                 
                     
14  Lorand Vari  2002    312  33.40        1:09.10   
  Göteborg Sim  1:09.35                 
                     
15  Anton Swedblom  2002    310  33.08        1:09.29   
  Simklubben Laxen  1:07.15                 
                     
16  Carl Storberg  2002    310  33.16        1:09.30   
  Falkenbergs Simklubb  1:05.46                 
                     
17  Edward Björkman  2002    309  33.24        1:09.32   
  Simklubben Laxen  1:07.73                 
                     
18  Oscar Ljungqvist  2002    308  1:09.46        1:09.46   
  Göteborg Sim  1:13.63                 
                     
19  Finn Gaudenz  2002    295  33.17        1:10.44   
  Simklubben Laxen  1:08.91                 
                     
20  Gustaf Jonsson  2003    288  33.89        1:10.96   
  Simklubben Laxen  1:08.77                 
                     
21  Axel Rosencrantz  2002    285  33.21        1:11.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:10.94                 
                     
22  Linus Svensson  2002    269  34.73        1:12.63   
  SK Stimmet  1:12.07                 
                     
23  Marcus Bjering  2002    266  34.77        1:12.89   
  Simklubben Laxen  1:11.84                 
                     
24  Loke Egnell  2003    262  35.10        1:13.26   
  Göteborg Sim  1:12.38                 
                     
25  Aleksa Kovijanic  2003    246  36.40        1:14.77   
  Simklubben Laxen  1:16.61                 
                     
26  Klas Sandgren  2002    244  35.05        1:14.99   
  Simklubben Elfsborg  1:20.47                 
                     
27  Mats Rehn  2002    228  36.32        1:16.77   
  Falkenbergs Simklubb  1:16.08                 
                     
28  Sigge Larsson  2002    219  36.53        1:17.72   
  Trollhättans Simsällskap  1:18.73                 
                     
29  Love Mellegård Fastén  2003    216  37.23        1:18.10   
  Göteborg Sim  1:15.71                 
                     
30  Lucas Nilsson  2003    211  38.18        1:18.69   
  Simklubben Laxen  1:18.28                 
                     
31  Noel Bohlin  2003    209  37.57        1:18.96   
  Alingsås SLS  1:15.59                 
                     
32  Leon Heal  2003    198  38.85        1:20.48   
  Trollhättans Simsällskap  1:20.37                 
                     
33  Pooya Manuchehri Rad  2002    195  39.14        1:20.82   
  Göteborg Sim  1:21.29                 
                     
34  Nicolas Liu  2003    194  36.03        1:20.90   
  Göteborg Sim  1:16.11                 
                     
35  Emil Curlow  2002    164  40.27        1:25.64   
  Falkenbergs Simklubb  1:26.09                 
                     
36  Gustav Arnell  2003    163  39.69        1:25.85   
  Göteborg Sim  1:26.31                 
                     
37  Victor Lindgren  2002    155  39.64        1:27.26   
  Alingsås SLS  1:26.46                 
                     
38  Lucas Lundvall  2002    154  39.94        1:27.39   
  Simklubben Laxen  1:19.61                 
                     
39  Simon Johansson  2003    152  42.13        1:27.77   
  SK Stimmet  1:25.60                 
                     
40  Filip Håll  2002    152  42.38        1:27.78   
  Kungälvs Simsällskap  1:33.44                 
                     
41  Lukas Jebsen Setterberg  2003    140  43.21        1:30.22   
  Göteborg Sim  1:38.15                 
                     
42  Jesper Figas  2003    123  44.54        1:34.30   
  Alingsås SLS  1:34.39                 
                     
43  Linus Rosdahl  2003    97  45.65        1:41.92   
  Simklubben Laxen  1:41.29                 
                     
Mohamad Hariri  2002              DNS   
  Simklubben Ran  1:14.09                 
                     
Philip Zasowski  2002              DNS   
  Göteborg Sim  1:11.36                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hannes Wrenne  2004    328  32.75        1:07.99   
  Ronneby Simsällskap  1:06.53                 
                     
Axel Vaide  2005    287  34.21        1:11.04   
  Simklubben Laxen  1:09.77                 
                     
Albin Ekstrand  2004    279  33.69        1:11.76   
  Simklubben Laxen  1:10.06                 
                     
Nils Gröndahl  2004    230  34.87        1:16.46   
  Simklubben Laxen  1:17.54                 
                     
Alexander Mcadam  2004    223  36.77        1:17.26   
  Falkenbergs Simklubb  1:16.92                 
                     
Maximilian Matovic  2004    194  39.16        1:20.96   
  Simklubben Laxen  1:25.50                 
                     
Axel Wahlbeck  2004    181  39.54        1:22.86   
  Simklubben Laxen  1:23.73                 
                     
Lukas Isaksson  2005    173  39.11        1:24.04   
  Simklubben Laxen  1:20.64                 
                     
Emil Wannem  2006    169  40.76        1:24.76   
  Simklubben Laxen  1:30.99                 
                     
10  Philip Lindgren  2004    162  41.36        1:25.93   
  Alingsås SLS  1:24.94                 
                     
11  Edwin Kalmteg  2004    155  39.84        1:27.26   
  Ronneby Simsällskap  1:23.15                 
                     
12  Joel Meuller  2004    153  1:27.55        1:27.55   
  Simklubben Laxen  1:23.69                 
                     
13  Hampus Rosdahl  2005    140  43.69        1:30.32   
  Simklubben Laxen  1:31.23                 
                     
14  Erik Hakopian  2004    132  42.09        1:32.00   
  Simklubben Laxen  1:29.17                 
                     
15  Emil Storberg  2004    115  43.80        1:36.25   
  Falkenbergs Simklubb  1:36.41                 
                     
16  Erik Isaksson  2005    112  46.10        1:37.11   
  Kungälvs Simsällskap  1:33.29                 
                     
17  Bence Márkus  2005    110  44.11        1:37.64   
  Simklubben Laxen  1:32.47                 
                     
August Anderud  2004              DNS   
  Simklubben Laxen  1:13.63                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner