2019-09-21   15:58:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  10 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 31, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    33.14  1:10.11  1:49.05    2:28.81   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen    35.36  1:14.38  1:53.85    2:34.68   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.96  1:16.32  1:57.82    2:39.99   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.66  1:20.45  2:03.86    2:47.74   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    38.56  1:22.71  2:07.90    2:52.11   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.74  1:25.10  2:10.82    2:53.58   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.08  1:24.03  2:09.38    2:54.52   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    40.46  1:26.25  2:12.78    2:57.18   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    40.88  1:26.77  2:13.57    2:57.39   
10  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    38.86  1:24.53  2:12.06    2:57.71   
11  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen    38.90  1:24.91  2:12.48    2:57.87   
12  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    40.75  1:27.03  2:14.01    3:02.11   
13  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    41.70  1:28.70  2:17.28    3:02.75   
14  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.59  1:28.44  2:15.73    3:03.97   
15  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    40.63  1:28.17  2:17.51    3:05.00   
16  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    44.27  1:33.27  2:21.93    3:10.37   
17  Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    44.35  1:34.26  2:24.01    3:14.05   
18  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    43.72  1:35.55  2:29.00    3:16.51   
19  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    43.40  1:33.92  2:25.08    3:17.76   
20  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    48.14  1:40.97  2:33.95    3:25.35   
21  Linus Svensson  2002  SK Stimmet    47.15  1:41.52  2:34.49    3:26.81   
22  Sebastian Hedar  2001  Göteborg Sim    49.77  1:45.70  2:43.81    3:38.30   
23  Victor Lindgren  2002  Alingsås SLS    54.95  1:58.96  2:59.96    3:59.29   
24  Simon Johansson  2003  SK Stimmet    56.51  1:59.59  3:02.80    4:02.40   
25  Jesper Figas  2003  Alingsås SLS    59.01  2:04.02  3:09.05    4:11.62   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            DNS   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Nam Do  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
Oscar Jebsen Setterberg  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  10 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  16:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner