2019-09-21   22:22:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 8, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Elfsborg Mix 1              4:03.56   
  Simklubben Elfsborg  4:01.59                 
  Viktor Johansson  1999      28.83  59.64      59.64   
  Emelie Melin  2000      29.47  1:00.88      2:00.52   
  Anton Lornell  1998      28.62  58.87      2:59.39   
  Sofie Wirfalk  2000      30.82  1:04.17      4:03.56   
                     
Jönköping Mix 1  2000              4:04.38   
  Jönköpings Simsällskap  3:52.85                 
  Ishak Sabic  1999      27.95  57.22      57.22   
  Antonia Prior  1999      29.79  1:02.41      1:59.63   
  Filip Egelrud  2000      28.94  1:00.78      3:00.41   
  Elin Ristl  1999      30.80  1:03.97      4:04.38   
                     
Mass Mix 1              4:06.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  3:51.39                 
  Alfred Löfgren  1998      28.51  59.50      59.50   
  Elsa Jörstam  2001      31.41  1:06.05      2:05.55   
  Linnéa Lundborg  2000      29.67  1:03.86      3:09.41   
  Aron Qvirist  1998      26.69  56.71      4:06.12   
                     
S 77 Mix Lag 1              4:18.66   
  S77 Stenungsund  4:13.54                 
  Lisa Bergman  2002      33.45  1:09.68      1:09.68   
  Linus Holmdahl  2001      28.64  1:01.01      2:10.69   
  Alva Back  2002      31.40  1:04.84      3:15.53   
  Jesper Holmdahl  1999      29.75  1:03.13      4:18.66   
                     
Jönköping Mix 2  2001              4:18.69   
  Jönköpings Simsällskap  4:07.40                 
  Job Sanders  2003      30.78  1:04.32      1:04.32   
  Angelica Stark  1999      30.51  1:03.62      2:07.94   
  William Brink  1998      31.66  1:05.79      3:13.73   
  Emma Roos  1999      30.91  1:04.96      4:18.69   
                     
Mass Mix 2              4:19.03   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  3:58.91                 
  Leo Iséni  2001      29.28  1:01.63      1:01.63   
  Elvira Skogsberg  2001      31.64  1:07.32      2:08.95   
  Saga Janzén  2002      31.88  1:07.90      3:16.85   
  Joel Eliasson  1998      28.51  1:02.18      4:19.03   
                     
Göteborg Mix 1              4:19.05   
  Göteborg Sim  4:08.70                 
  Gustav Vallin  2001      29.40  1:02.58      1:02.58   
  Linnea Kaldrup  1996      31.87  1:08.65      2:11.23   
  Christina Ekstedt  1996      30.29  1:05.60      3:16.83   
  Gustav Nislander  2001      29.17  1:02.22      4:19.05   
                     
Trollhättan Mix Lag 1              4:20.54   
  Trollhättans Simsällskap  3:59.82                 
  Olivia Rudqvist  2000      31.02  1:04.71      1:04.71   
  Charlie Tranberg  2002      30.89  1:04.64      2:09.35   
  Elin Lokrantz  2000      31.31  1:06.15      3:15.50   
  Hampus Johannesson  2000      30.84  1:05.04      4:20.54   
                     
Göteborg Mix 2              4:23.15   
  Göteborg Sim  4:19.05                 
  Nicolas Söderberg  2001      31.06  1:03.27      1:03.27   
  Hannah Hemberg  2002      31.82  1:06.22      2:09.49   
  Linnea Edgren  2002      33.36  1:10.37      3:19.86   
  Philip Borgström Bishop  1999      30.21  1:03.29      4:23.15   
                     
10  Jönköping Mix 3  2002              4:27.83   
  Jönköpings Simsällskap  4:19.88                 
  Nadija Sabic  2002      34.24  1:12.31      1:12.31   
  Agnes Arberg  2001      32.43  1:07.20      2:19.51   
  Patrik Petkoczi  2002      31.98  1:07.08      3:26.59   
  Eldin Nukovic  2002      28.62  1:01.24      4:27.83   
                     
11  Göteborg Mix 3              4:29.32   
  Göteborg Sim  4:30.00                 
  Karl Bohlin  2001      32.19  1:06.55      1:06.55   
  Andrea Berggren  2000      33.50  1:10.43      2:16.98   
  Johanna de Jonge  2001      31.22  1:06.97      3:23.95   
  David Selin  2001      30.59  1:05.37      4:29.32   
                     
12  Mass Mix 3              4:29.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  4:08.46                 
  Alexander Fredholm  2001      30.87  1:05.04      1:05.04   
  Isabelle Asserståhl  2000      34.65  1:11.02      2:16.06   
  Wilma Gunnarsson  2002      33.90  1:11.83      3:27.89   
  Harald Eriksson  2000      29.19  1:01.95      4:29.84   
                     
13  Göteborg Mix 4[2003]  2003              4:35.03   
  Göteborg Sim  4:40.00                 
  Samuel Sjögren  1999      31.52  1:05.84      1:05.84   
  Tilde Persson  2001      33.97  1:10.71      2:16.55   
  Amanda Johansson  2000      33.43  1:11.86      3:28.41   
  William Segerdahl  2001      32.13  1:06.62      4:35.03   
                     
14  Ronneby SS Mix              4:38.94   
  Ronneby Simsällskap                   
  Ella Simander  2002      31.69  1:37.74      1:37.74   
  Pontus Andersson  2002      35.24  1:07.34      2:45.08   
  Hannes Wrenne  2004      36.39  1:12.78      3:57.86   
  Engla Löfström  2003      41.08  41.08      4:38.94   
                     
15  Falkenberg Mix  1999              4:39.65   
  Falkenbergs Simklubb  4:24.79                 
  Dennis Andersson  2001      31.30  1:05.77      1:05.77   
  Elsa Rehn  2000      35.26  1:15.74      2:21.51   
  Carl Storberg  2002      32.38  1:07.62      3:29.13   
  Linnea Karlsson  1999      33.13  1:10.52      4:39.65   
                     
16  Göteborg Mix 5              4:43.20   
  Göteborg Sim  4:45.17                 
  Einar Rättgård  2000      33.17  1:10.05      1:10.05   
  Wilma Johansson  2002      34.68  1:49.06      2:59.11   
  Ella Simonsson  2002      37.58  1:09.28      4:08.39   
  Erik Ahlstrand  1999      34.81  34.81      4:43.20   
                     
17  SK Stimmet Mix              4:45.49   
  SK Stimmet  4:35.40                 
  Klara Stigsson  2001      32.19  1:07.33      1:07.33   
  Simon Johansson  2003      39.62  1:24.53      2:31.86   
  Therese Baltzarsson  2001      32.04  1:06.85      3:38.71   
  David Schuldt  2002      31.91  1:06.78      4:45.49   
                     
18  Mass Mix 4              4:45.76   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  4:13.51                 
  William Norland  2001      32.12  1:08.43      1:08.43   
  Amayah Bergman  2002      33.83  1:12.50      2:20.93   
  Alma Ericsson  2000      37.07  1:18.79      3:39.72   
  Torsten Bohlin  1999      31.16  1:06.04      4:45.76   
                     
19  S 77 Mix Lag 2              4:49.00   
  S77 Stenungsund  4:44.35                 
  Wilma Bergman  2002      35.15  1:13.65      1:13.65   
  Jens Pettersson  2001      34.30  1:12.44      2:26.09   
  Matilda Hallman  2003      36.07  1:17.12      3:43.21   
  Alfred Thäng  2001      30.27  1:05.79      4:49.00   
                     
20  Trollhättan Mix Lag 2              4:58.87   
  Trollhättans Simsällskap  4:39.62                 
  Sara Lundqvist Jenc  2002      35.68  1:14.50      1:14.50   
  Patrik Chung  2000      33.31  1:11.14      2:25.64   
  Izabella Thompson  2003      34.91  1:13.56      3:39.20   
  Leon Heal  2003      36.71  1:19.67      4:58.87   
                     
21  SK Stimmet Mix [2003]  2003              5:02.11   
  SK Stimmet  5:23.61                 
  Robin Johansson  2000      29.42  1:01.73      1:01.73   
  Moa Fagerström  2003      44.45  1:34.96      2:36.69   
  Hilja Volmberg  2003      34.88  1:14.53      3:51.22   
  Linus Svensson  2002      33.61  1:10.89      5:02.11   
                     
22  Göteborg Mix 7              5:02.74   
  Göteborg Sim  5:03.34                 
  Loke Egnell  2003      35.24  1:14.45      1:14.45   
  Ellinor Olesen  2002      35.75  1:17.28      2:31.73   
  Ebba Holmdahl  2003      37.68  1:19.05      3:50.78   
  Oscar Ljungqvist  2002      32.58  1:11.96      5:02.74   
                     
23  Göteborg Mix 8              5:09.37   
  Göteborg Sim  5:24.49                 
  Love Mellegård Fastén  2003      37.51  1:17.39      1:17.39   
  Hanna Palmér  2002      37.04  1:19.40      2:36.79   
  Emma Wennberg  2001      36.52  1:17.63      3:54.42   
  Nicolas Liu  2003      35.09  1:14.95      5:09.37   
                     
24  Göteborg Mix 6              5:14.53   
  Göteborg Sim  4:53.57                 
  Lorand Vari  2002      32.97  1:10.05      1:10.05   
  Sissy Olsson  2001      34.83  1:12.95      2:23.00   
  Nadja Carlsson  2004      43.00  1:33.75      3:56.75   
  Sebastian Hedar  2001      36.38  1:17.78      5:14.53   
                     
25  Falkenberg Mix 2              5:24.37   
  Falkenbergs Simklubb  5:19.55                 
  Alexander Mcadam  2004      36.83  1:17.65      1:17.65   
  Sofia Berander  2003      1:28.91  2:07.52      3:25.17   
  Ebba Davidsson  2003      43.70  1:19.61      4:44.78   
  Mats Rehn  2002      39.59  39.59      5:24.37   
                     
26  Göteborg Mix 9              5:39.98   
  Göteborg Sim  5:34.06                 
  Nicolas Liu  2003      36.47  1:18.18      1:18.18   
  Linnea Ahlstrand  2004      45.10  1:39.72      2:57.90   
  Teigan Hussey  2002      37.06  1:18.93      4:16.83   
  Pooya Manuchehri Rad  2002      40.07  1:23.15      5:39.98   
                     
Mass Mix              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  4:39.15                 
  Ludwig Lundborg  2002                 
  Ella Söderberg  2001                 
  Axel Rosencrantz  2002                 
  Amayah Bergman  2002              DNS   
                     
Mass Mix 5              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  4:21.37                 
  Linus Hagedorn  2002                 
  Wilma Gunnarsson  2002                 
  Magdalena Petersson  2002                 
  Torsten Bohlin  1999              DNS   
                     
Mass Mix 6              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  4:27.92                 
  Alma Ericsson  2000                 
  Elin Gustafsson  2000                 
  William Norland  2001                 
  Lucas Häyhänen  2001              DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner