2019-10-21   21:04:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Elin Ristl  1999    548  34.56        1:11.02   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.37                 
                     
Emma Dubo  1999    524  35.28        1:12.06   
  Simklubben Elfsborg  1:08.57                 
                     
Antonia Prior  1999    433  37.45        1:16.81   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.95                 
                     
Emma Johansson  1997    429  37.77        1:17.05   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.40                 
                     
Marta Qvirist  1998    405  37.82        1:18.50   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:12.60                 
                     
Linnea Kaldrup  1996    357  38.16        1:21.92   
  Göteborg Sim  1:16.54                 
                     
Linnea Schöön  1998    341  39.54        1:23.12   
  Kungälvs Simsällskap  1:20.75                 
                     
Hanna Wretborn  1998    295  41.84        1:27.26   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:22.85                 
                     
Louise Jensen  1999    286  41.26        1:28.16   
  Kungälvs Simsällskap  1:20.52                 
                     
10  Alice Björnbom  1999    245  45.35        1:32.86   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:29.15                 
                     
11  Agnes Kramer  1998    226  46.36        1:35.35   
  Simklubben Laxen  1:34.15                 
                     
Johanna Åberg  1997              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:08.38                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sofie Wirfalk  2000    459  36.65        1:15.31   
  Simklubben Elfsborg  1:14.10                 
                     
Therese Baltzarsson  2001    435  37.14        1:16.67   
  SK Stimmet  1:16.96                 
                     
Johanna de Jonge  2001    428  37.19        1:17.11   
  Göteborg Sim  1:16.25                 
                     
Elin Lokrantz  2000    424  38.02        1:17.35   
  Trollhättans Simsällskap  1:14.45                 
                     
Stina Lindberg  2000    413  37.01        1:18.01   
  Simklubben Ran  1:07.84                 
                     
Isabelle Asserståhl  2000    402  39.38        1:18.74   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:13.14                 
                     
Klara Stigsson  2001    400  38.06        1:18.86   
  SK Stimmet  1:15.48                 
                     
Ebba Hultgren  2000    399  37.52        1:18.91   
  Kungsbacka Simsällskap  1:14.47                 
                     
Mariam Istiphan  2001    398  37.96        1:18.98   
  Jönköpings Simsällskap  1:16.42                 
                     
10  Julia Karamovic  2001    396  38.07        1:19.09   
  Simklubben Elfsborg  1:14.65                 
                     
11  Tilde Persson  2001    395  38.45        1:19.18   
  Göteborg Sim  1:16.19                 
                     
12  Sofia Bekken  2001    384  37.53        1:19.93   
  Kungsbacka Simsällskap  1:15.00                 
                     
13  Kajsa Svensson  2000    381  38.62        1:20.14   
  Trollhättans Simsällskap  1:12.40                 
                     
14  Lovisa Gröndahl  2000    371  38.93        1:20.85   
  Simklubben Laxen  1:16.91                 
                     
15  Elvira Skogsberg  2001    368  39.65        1:21.04   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:17.46                 
                     
16  Sissy Olsson  2001    364  39.23        1:21.38   
  Göteborg Sim  1:16.64                 
                     
17  Elsa Jörstam  2001    362  39.74        1:21.52   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:18.77                 
                     
18  Linnea Reuterberg  2001    355  40.30        1:22.04   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:18.43                 
                     
19  Matilda Brink  2001    347  40.44        1:22.68   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.01                 
                     
20  Alma Winberg  2001    345  41.37        1:22.82   
  Falköpings Simsällskap  1:18.84                 
                     
21  Hannah Lornell  2000    344  39.24        1:22.87   
  Simklubben Elfsborg  1:20.14                 
                     
22  Andrea Berggren  2000    342  40.82        1:23.05   
  Göteborg Sim  1:16.93                 
                     
23  Melina Robertson  2001    318  41.39        1:25.10   
  Trollhättans Simsällskap  1:18.38                 
                     
24  Amanda Johansson  2000    316  40.18        1:25.25   
  Göteborg Sim  1:18.91                 
                     
25  Ella Söderberg  2001    309  41.71        1:25.90   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.32                 
                     
26  Erika Grüneberger  2001    304  42.14        1:26.40   
  Simklubben Laxen  1:22.25                 
                     
27  Kinga Szczesniak  2001    280  41.86        1:28.80   
  SK Stimmet  1:22.99                 
                     
28  Elvira Lundqvist  2000    279  42.05        1:28.88   
  Simklubben Ran  1:22.76                 
                     
29  Ellen Olofsson  2000    276  41.63        1:29.23   
  S77 Stenungsund  1:24.38                 
                     
30  Alice Arberg  2000    269  42.81        1:30.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.71                 
                     
31  Emma Wennberg  2001    241  45.74        1:33.35   
  Göteborg Sim  1:32.80                 
                     
32  Elina Ryding  2000    217  47.41        1:36.69   
  S77 Stenungsund  1:33.12                 
                     
33  Alma Ericsson  2000    170  51.08        1:44.76   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:24.76                 
                     
Elin Gustafsson  2000              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:22.54                 
                     
Elsa Rehn  2000              DSQ   
  Falkenbergs Simklubb  1:27.20                 
                     
Emelie Gunnarsson  2001              DSQ   
  Falköpings Simsällskap  1:36.61                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Annie Hegmegi  2003    543  34.96        1:11.20   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.46                 
                     
Linda Fredriksson  2002    506  34.58        1:12.93   
  Simklubben Elfsborg  1:10.29                 
                     
Lisa Bergman  2002    460  36.71        1:15.28   
  S77 Stenungsund  1:12.39                 
                     
Linnea Edgren  2002    436  37.60        1:16.61   
  Göteborg Sim  1:13.57                 
                     
Hannah Hemberg  2002    412  38.49        1:18.05   
  Göteborg Sim  1:14.05                 
                     
Elsa Wahlbeck  2002    399  38.11        1:18.91   
  Simklubben Laxen  1:14.89                 
                     
Matilda Egelrud  2003    386  38.70        1:19.77   
  Jönköpings Simsällskap  1:16.30                 
                     
Nadija Sabic  2002    381  39.67        1:20.16   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.93                 
                     
Alva Back  2002    380  39.02        1:20.21   
  S77 Stenungsund  1:13.83                 
                     
10  Ella Simander  2002    376  39.45        1:20.52   
  Ronneby Simsällskap  1:15.69                 
                     
10  Ella Simonsson  2002    376  39.19        1:20.52   
  Göteborg Sim  1:20.36                 
                     
12  Magdalena Petersson  2002    367  39.32        1:21.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:17.02                 
                     
13  Petronella Ottosson  2002    361  39.48        1:21.62   
  Simklubben Laxen  1:18.54                 
                     
14  Tilda Hellström  2002    357  39.98        1:21.88   
  Trollhättans Simsällskap  1:18.36                 
                     
15  Wilma Gunnarsson  2002    346  40.05        1:22.72   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:15.94                 
                     
16  Josephine Ålenius  2002    346  39.85        1:22.76   
  Simklubben Laxen  1:19.56                 
                     
17  Wilma Bergman  2002    344  40.80        1:22.91   
  S77 Stenungsund  1:21.99                 
                     
18  Daniella Alström  2003    331  39.37        1:24.02   
  Trollhättans Simsällskap  1:20.27                 
                     
19  Hannah Fritz  2003    324  41.40        1:24.54   
  Simklubben Laxen  1:20.78                 
                     
20  Matilda Hallman  2003    319  42.01        1:25.05   
  S77 Stenungsund  1:22.63                 
                     
21  Nellie Tjernström  2003    306  42.30        1:26.19   
  Kungälvs Simsällskap  1:33.04                 
                     
22  Emilia Karlberg  2002    291  41.99        1:27.62   
  Simklubben Laxen  1:23.33                 
                     
23  Julia Wollentz  2002    291  42.75        1:27.69   
  Simklubben Laxen  1:22.67                 
                     
24  Alba Losada Johansson  2002    279  42.67        1:28.94   
  Simklubben Laxen  1:27.56                 
                     
25  Hilja Volmberg  2003    275  43.03        1:29.32   
  SK Stimmet  1:24.33                 
                     
26  Teigan Hussey  2002    274  43.83        1:29.46   
  Göteborg Sim  1:27.75                 
                     
27  Ebba Holmdahl  2003    269  44.72        1:29.94   
  Göteborg Sim  1:25.88                 
                     
28  Melinda Södergård-Flärd  2003    263  42.36        1:30.65   
  S77 Stenungsund  1:27.53                 
                     
29  Maja Edvardsson  2003    260  44.46        1:30.95   
  Alingsås SLS  1:27.11                 
                     
30  Embla Luani  2002    260  44.84        1:31.03   
  Simklubben Ran  1:31.61                 
                     
31  Ida Hildebrand  2002    258  1:31.28        1:31.28   
  Kungälvs Simsällskap  1:33.88                 
                     
32  Erika Sjögren  2002    256  42.50        1:31.50   
  Simklubben Ran  1:27.83                 
                     
33  Ebba Davidsson  2003    255  44.35        1:31.54   
  Falkenbergs Simklubb  1:29.85                 
                     
34  Ida Johansson  2002    236  45.68        1:34.02   
  Falköpings Simsällskap  1:31.44                 
                     
35  Sara Lundqvist Jenc  2002    233  46.10        1:34.32   
  Trollhättans Simsällskap  1:23.47                 
                     
36  Hanna Palmér  2002    232  46.37        1:34.49   
  Göteborg Sim  1:28.37                 
                     
37  Teresa Bohatsch  2003    221  1:36.11        1:36.11   
  Kungälvs Simsällskap  1:32.80                 
                     
38  Malin Karlsson  2002    212  45.36        1:37.43   
  Ronneby Simsällskap                   
                     
39  Engla Löfström  2003    198  46.77        1:39.68   
  Ronneby Simsällskap  1:34.46                 
                     
40  Indra Salander  2003    187  49.62        1:41.52   
  Alingsås SLS  1:41.58                 
                     
41  Sofia Berander  2003    185  47.68        1:41.91   
  Falkenbergs Simklubb  1:36.20                 
                     
42  Lova Skanse  2003    177  51.40        1:43.49   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
43  Moa Fagerström  2003    163  51.81        1:46.32   
  SK Stimmet  1:36.66                 
                     
44  Lisa Nilsson Johansson  2003    143  1:50.93        1:50.93   
  Simklubben Laxen  1:43.94                 
                     
45  Saga Eriksson  2003    132  54.91        1:53.93   
  Simklubben Laxen  1:40.99                 
                     
46  Annielle Strandh  2003    97  1:01.35        2:06.24   
  Simklubben Laxen  1:54.54                 
                     
Ellinor Olesen  2002              DNS   
  Göteborg Sim  1:18.60                 
                     
Erica Ivansson  2003              DNS   
  Simklubben Laxen  1:28.12                 
                     
Karin Widerberg  2003              DNS   
  Simklubben Laxen  1:20.40                 
                     
Lovisa Svensson  2002              DNS   
  Värnamo Simsällskap  1:15.18                 
                     
Natalia Lugowska  2002              DNS   
  Göteborg Sim  1:21.11                 
                     
Thea Ekeröös  2003              DNS   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Wilma Johansson  2002              DNS   
  Göteborg Sim  1:20.41                 
                     
Annie Ottosson  2002              DSQ   
  SK Stimmet  1:23.40                 
                     
Klara Sillerström  2003              DSQ   
  Alingsås SLS  1:31.96                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filippa Lind  2004    313  41.85        1:25.52   
  Falköpings Simsällskap  1:26.86                 
                     
Julia Jonsson  2004    291  42.41        1:27.62   
  Falköpings Simsällskap  1:26.62                 
                     
Lovisa Nilsson  2006    231  45.74        1:34.59   
  Ronneby Simsällskap  1:36.99                 
                     
Elsa Kanth  2004    210  48.22        1:37.76   
  Simklubben Laxen  1:34.76                 
                     
Amalia Mattisson  2004    210  48.75        1:37.78   
  Kungälvs Simsällskap  1:30.79                 
                     
Nikita Reljanovic  2004    195  47.82        1:40.11   
  Simklubben Laxen  1:43.39                 
                     
Ella Ljungdahl  2004    193  49.52        1:40.43   
  Simklubben Laxen  1:34.96                 
                     
Sofia Siwersjö  2004    189  49.75        1:41.12   
  Alingsås SLS  1:43.15                 
                     
Andrea Wollentz  2004    185  50.30        1:41.83   
  Simklubben Laxen  1:49.28                 
                     
10  Nellie Siwersjö  2006    172  53.18        1:44.48   
  Alingsås SLS  1:48.34                 
                     
11  Tilda Westergren  2004    172  49.85        1:44.50   
  Simklubben Laxen  1:37.16                 
                     
12  Emmalina Ottosson  2005    166  52.03        1:45.59   
  Simklubben Laxen  1:44.95                 
                     
13  Elsa Jonsson  2004    159  1:47.18        1:47.18   
  Simklubben Laxen  1:46.84                 
                     
14  Hanna Eliasson  2005    158  1:47.48        1:47.48   
  Alingsås SLS                   
                     
15  Emma Lundqvist  2005    150  52.98        1:49.17   
  Svenljunga Simklubb                   
                     
16  Linnea Ahlstrand  2004    131  56.67        1:54.41   
  Göteborg Sim  1:54.00                 
                     
17  Olivia Laaksonen  2006    124  57.72        1:56.36   
  Simklubben Laxen  2:00.87                 
                     
18  Ebba Björklund  2004    124  54.21        1:56.49   
  Simklubben Laxen  2:05.53                 
                     
19  Nadja Carlsson  2004    122  56.31        1:57.17   
  Göteborg Sim  1:50.65                 
                     
20  Leia Gustavsson  2007    99  59.07        2:05.59   
  Simklubben Laxen  2:06.39                 
                     
21  Sandra Barisic  2005    85  2:11.79        2:11.79   
  Simklubben Laxen                   
                     
22  Angelina Lydin  2005    78  1:06.85        2:15.66   
  Ronneby Simsällskap                   
                     
Ellen Gullberg  2005              DNS   
  Simklubben Laxen  1:36.30                 
                     
Rebecca Hägerroth  2004              DNS   
  Simklubben Laxen  1:55.11                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner