Resultat för Borås Speedo Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Försök |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 29.80 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.36 | ||||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.79 | ||||||
4 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.21 | ||||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.67 | ||||||
6 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.69 | ||||||
7 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.08 | ||||||
8 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 32.19 | ||||||
9 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 32.88 | ||||||
10 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.96 | ||||||
11 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.16 | ||||||
12 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.36 | ||||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.48 | ||||||
14 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | ||||||
15 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 34.85 | ||||||
16 | David Wollersjö | 2000 | Göteborg Sim | 34.91 | ||||||
17 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.92 | ||||||
18 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 34.94 | ||||||
19 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.34 | ||||||
20 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.39 | ||||||
21 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.63 | ||||||
22 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 36.04 | ||||||
23 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 36.14 | ||||||
24 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.20 | ||||||
25 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.28 | ||||||
26 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 36.30 | ||||||
27 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 37.07 | ||||||
28 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.08 | ||||||
29 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 37.16 | ||||||
30 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.35 | ||||||
31 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.41 | ||||||
32 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 37.46 | ||||||
33 | Jakob Persson | 1999 | Simklubben Njord | 37.64 | ||||||
34 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.08 | ||||||
35 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 39.08 | ||||||
36 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 39.69 | ||||||
37 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 40.08 | ||||||
38 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.13 | ||||||
39 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 40.78 | ||||||
40 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 40.90 | ||||||
41 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.26 | ||||||
42 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 41.95 | ||||||
43 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 41.96 | ||||||
44 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.59 | ||||||
45 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 42.89 | ||||||
46 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.80 | ||||||
47 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 44.10 | ||||||
48 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 47.15 | ||||||
49 | Alexej Mashayekhi | 2002 | Angereds Simklubb | 47.68 | ||||||
50 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.20 | ||||||
51 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.64 | ||||||
52 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.03 | ||||||
- | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 32.11 | EXTRA | |||||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.16 | ||||||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.35 | ||||||
3 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.53 | ||||||
4 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.67 | ||||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.38 | ||||||
6 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.66 | ||||||
7 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.87 | ||||||
8 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 33.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 2, 50m Bröstsim Damer, Försök |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.69 | ||||||
2 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 35.10 | ||||||
3 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.20 | ||||||
4 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.30 | ||||||
5 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.35 | ||||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.36 | ||||||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.65 | ||||||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.84 | ||||||
9 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.59 | ||||||
10 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.69 | ||||||
11 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.70 | ||||||
12 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.94 | ||||||
13 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.96 | ||||||
13 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.96 | ||||||
15 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 37.45 | ||||||
16 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | ||||||
17 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.58 | ||||||
18 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.59 | ||||||
19 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
20 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.96 | ||||||
21 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.08 | ||||||
22 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.30 | ||||||
23 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 38.66 | ||||||
24 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.78 | ||||||
25 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 38.79 | ||||||
26 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.82 | ||||||
27 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | ||||||
28 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.02 | ||||||
29 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 39.21 | ||||||
30 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.27 | ||||||
31 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 41.05 | ||||||
32 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.08 | ||||||
33 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 41.31 | ||||||
34 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 41.65 | ||||||
35 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 41.73 | ||||||
36 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 41.79 | ||||||
37 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.09 | ||||||
38 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 42.19 | ||||||
39 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.65 | ||||||
40 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 42.81 | ||||||
41 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.86 | ||||||
42 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.20 | ||||||
43 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.23 | ||||||
44 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 43.34 | ||||||
45 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 43.39 | ||||||
46 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 43.52 | ||||||
47 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 43.63 | ||||||
48 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 43.73 | ||||||
49 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.06 | ||||||
50 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.28 | ||||||
51 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.46 | ||||||
52 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 44.79 | ||||||
53 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 44.98 | ||||||
54 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 45.15 | ||||||
55 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.54 | ||||||
56 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.05 | ||||||
57 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.86 | ||||||
58 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.92 | ||||||
59 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.95 | ||||||
60 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 48.85 | ||||||
61 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 50.24 | ||||||
62 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.46 | ||||||
63 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.75 | ||||||
64 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.85 | ||||||
65 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 53.36 | ||||||
66 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.40 | ||||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 2, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 34.06 | ||||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 34.30 | ||||||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.65 | ||||||
4 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.76 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.85 | ||||||
6 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.92 | ||||||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.34 | ||||||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.72 | 1:05.88 | 1:41.26 | 2:16.16 | |||
2 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.53 | 1:05.73 | 1:42.23 | 2:17.08 | |||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.09 | 1:05.79 | 1:42.88 | 2:18.68 | |||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.75 | 1:05.91 | 1:42.95 | 2:19.02 | |||
5 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 31.05 | 1:06.53 | 1:43.11 | 2:19.89 | |||
6 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.28 | 1:06.73 | 1:42.98 | 2:20.07 | |||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.69 | 1:07.44 | 1:45.19 | 2:24.30 | |||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.16 | 1:09.89 | 1:48.34 | 2:25.07 | |||
9 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 34.27 | 1:12.83 | 1:51.55 | 2:29.45 | |||
10 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.20 | 1:13.73 | 1:53.20 | 2:30.19 | |||
11 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.61 | 1:12.10 | 1:51.90 | 2:30.43 | |||
12 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.35 | 1:11.89 | 1:51.78 | 2:31.35 | |||
13 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.12 | 1:13.33 | 1:52.94 | 2:32.56 | |||
14 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 35.24 | 1:15.62 | 1:56.49 | 2:37.09 | |||
15 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 34.30 | 1:13.57 | 1:57.45 | 2:38.32 | |||
16 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.69 | 1:16.69 | 1:59.58 | 2:40.69 | |||
17 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 37.03 | 1:19.76 | 2:06.18 | 2:49.00 | |||
18 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.75 | 1:26.44 | 2:15.06 | 3:03.93 | |||
19 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.58 | 1:34.27 | 2:29.25 | 3:20.63 | |||
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.07 | 58.79 | 1:30.02 | 2:00.89 | |||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.23 | 1:01.66 | 1:35.59 | 2:08.02 | |||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.50 | 1:00.53 | 1:34.13 | 2:08.02 | |||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.70 | 1:04.38 | 1:40.76 | 2:13.82 | |||
5 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.02 | 1:05.54 | 1:41.80 | 2:17.52 | |||
6 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.66 | 1:05.28 | 1:41.92 | 2:19.00 | |||
7 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 32.10 | 1:08.56 | 1:44.76 | 2:19.70 | |||
8 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 31.67 | 1:08.31 | 1:44.97 | 2:20.04 | |||
9 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.00 | 1:08.14 | 1:46.31 | 2:23.91 | |||
10 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.19 | 1:09.12 | 1:47.56 | 2:24.67 | |||
11 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.24 | 1:10.45 | 1:48.42 | 2:26.07 | |||
12 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.08 | 1:12.20 | 1:52.05 | 2:30.79 | |||
13 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.70 | 1:12.59 | 1:53.19 | 2:32.41 | |||
14 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 33.56 | 1:13.21 | 1:55.37 | 2:35.68 | |||
15 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 34.62 | 1:16.31 | 1:59.41 | 2:40.41 | |||
16 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 34.43 | 1:16.35 | 2:00.93 | 2:42.64 | |||
- | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.20 | 56.01 | 1:25.20 | 1:53.24 | |||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.68 | 55.58 | 1:24.60 | 1:53.58 | |||
3 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.04 | 58.14 | 1:28.49 | 1:58.03 | |||
4 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.47 | 57.33 | 1:27.92 | 1:58.46 | |||
5 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 27.81 | 57.72 | 1:28.24 | 1:58.83 | |||
6 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.49 | 58.99 | 1:29.33 | 1:59.70 | |||
7 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.24 | 57.75 | 1:28.79 | 1:59.73 | |||
8 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.59 | 58.43 | 1:29.96 | 2:01.44 | |||
9 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.58 | 1:00.04 | 1:31.30 | 2:02.92 | |||
10 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 28.27 | 59.52 | 1:31.77 | 2:03.70 | |||
11 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.03 | 59.10 | 1:31.40 | 2:04.42 | |||
12 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.33 | 59.78 | 1:33.04 | 2:05.10 | |||
13 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 28.73 | 1:00.65 | 1:32.49 | 2:05.15 | |||
14 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.31 | 1:01.68 | 1:34.77 | 2:07.28 | |||
15 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 27.73 | 58.99 | 1:32.84 | 2:07.44 | |||
16 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.76 | 1:00.19 | 1:33.75 | 2:08.45 | |||
17 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.09 | 1:02.31 | 1:37.30 | 2:08.63 | |||
18 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.98 | 1:01.15 | 1:34.38 | 2:08.74 | |||
19 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.03 | 1:01.40 | 1:35.26 | 2:09.36 | |||
20 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.04 | 1:01.45 | 1:35.31 | 2:09.57 | |||
21 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.01 | 1:03.91 | 1:37.35 | 2:09.98 | |||
22 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.55 | 1:02.95 | 1:37.09 | 2:10.71 | |||
23 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.05 | 1:02.22 | 1:36.98 | 2:11.57 | |||
24 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.00 | 1:01.41 | 1:36.84 | 2:13.13 | |||
25 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 29.30 | 1:02.45 | 1:37.02 | 2:13.88 | |||
26 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 30.34 | 1:05.35 | 1:40.30 | 2:14.19 | |||
27 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.31 | 1:03.55 | 1:38.86 | 2:14.52 | |||
28 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 29.46 | 1:03.14 | 1:39.61 | 2:14.85 | |||
29 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.50 | 1:04.59 | 1:40.64 | 2:16.97 | |||
30 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.39 | 1:03.60 | 1:40.84 | 2:19.06 | |||
31 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 30.01 | 1:04.50 | 1:41.68 | 2:19.41 | |||
32 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.95 | 1:04.67 | 1:42.94 | 2:21.46 | |||
33 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.66 | 1:07.20 | 1:45.52 | 2:22.29 | |||
34 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.05 | 1:08.80 | 1:46.81 | 2:23.13 | |||
35 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 30.07 | 1:06.10 | 1:47.26 | 2:30.07 | |||
36 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 35.38 | 1:15.77 | 1:58.77 | 2:40.27 | |||
- | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Avonova |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.82 | 1:08.22 | 1:44.76 | 2:20.20 | |||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.08 | 1:08.99 | 1:45.55 | 2:21.48 | |||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.95 | 1:07.44 | 1:45.38 | 2:21.60 | |||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.50 | 1:05.62 | 1:44.05 | 2:22.01 | |||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.21 | 1:10.92 | 1:48.23 | 2:24.27 | |||
6 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.57 | 1:09.25 | 1:48.78 | 2:27.02 | |||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 34.17 | 1:12.70 | 1:51.56 | 2:28.58 | |||
8 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 35.03 | 1:13.11 | 1:51.70 | 2:28.77 | |||
9 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.89 | 1:13.48 | 1:52.98 | 2:29.68 | |||
10 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.39 | 1:11.73 | 1:50.98 | 2:29.69 | |||
11 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 34.47 | 1:13.05 | 1:52.32 | 2:30.09 | |||
12 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 35.51 | 1:14.64 | 1:52.71 | 2:30.32 | |||
13 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.54 | 1:13.87 | 1:52.78 | 2:30.75 | |||
14 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 34.62 | 1:13.80 | 1:52.73 | 2:31.06 | |||
15 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 34.89 | 1:13.80 | 1:53.53 | 2:31.65 | |||
16 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.95 | 1:13.95 | 1:53.56 | 2:32.86 | |||
17 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:15.47 | 2:36.61 | 2:36.61 | ||||
18 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.40 | 1:15.89 | 1:58.08 | 2:38.41 | |||
19 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.41 | 1:16.83 | 1:58.88 | 2:39.14 | |||
20 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.83 | 1:16.52 | 1:59.33 | 2:39.73 | |||
21 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.99 | 1:18.12 | 2:00.16 | 2:41.70 | |||
22 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 38.16 | 1:20.86 | 2:03.60 | 2:44.35 | |||
23 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.73 | 1:17.14 | 2:01.86 | 2:44.42 | |||
24 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 39.46 | 1:21.18 | 2:03.54 | 2:44.69 | |||
25 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 38.37 | 1:21.36 | 2:05.14 | 2:48.50 | |||
26 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.45 | 1:20.19 | 2:05.32 | 2:49.54 | |||
27 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.53 | 1:25.57 | 2:10.56 | 2:55.20 | |||
28 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.05 | 1:22.39 | 2:11.16 | 2:56.34 | |||
29 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.03 | 1:21.87 | 2:09.71 | 2:56.67 | |||
30 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:29.28 | 2:15.48 | 2:57.97 | 2:57.97 | |||
31 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.52 | 1:23.11 | 2:12.17 | 2:59.81 | |||
32 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.43 | 1:31.02 | 2:22.09 | 3:12.56 | |||
33 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.94 | 1:35.69 | 2:30.13 | 3:16.83 | |||
34 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.69 | 1:35.14 | 2:28.51 | 3:17.61 | |||
35 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.66 | 1:35.83 | 2:28.96 | 3:17.64 | |||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Avonova |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.08 | 1:05.02 | 1:38.71 | 2:12.35 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.89 | 1:04.14 | 1:38.85 | 2:13.58 | |||
3 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.05 | 1:04.08 | 1:39.69 | 2:16.20 | |||
4 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.89 | 1:06.62 | 1:41.89 | 2:16.61 | |||
5 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.91 | 1:06.61 | 1:42.50 | 2:16.96 | |||
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.49 | 1:07.02 | 1:43.31 | 2:17.87 | |||
7 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.37 | 1:07.82 | 1:43.78 | 2:18.76 | |||
8 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.94 | 1:05.99 | 1:43.59 | 2:20.53 | |||
9 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.94 | 1:07.49 | 1:44.93 | 2:22.84 | |||
10 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:09.52 | 1:46.98 | 2:23.23 | |||
11 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.71 | 1:10.02 | 1:47.16 | 2:23.48 | |||
12 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.63 | 1:09.99 | 1:48.60 | 2:26.19 | |||
13 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.85 | 1:09.39 | 1:48.00 | 2:26.34 | |||
14 | Felicia Thonander | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 32.85 | 1:09.84 | 1:48.10 | 2:26.44 | |||
15 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 34.31 | 1:12.14 | 1:50.28 | 2:27.40 | |||
16 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 32.28 | 1:09.78 | 1:48.75 | 2:27.45 | |||
16 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.46 | 1:10.87 | 1:49.57 | 2:27.45 | |||
18 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.04 | 1:09.62 | 1:48.13 | 2:27.54 | |||
19 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.97 | 1:09.94 | 1:48.30 | 2:27.85 | |||
20 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.34 | 1:10.42 | 1:49.23 | 2:28.29 | |||
21 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.08 | 1:11.46 | 1:50.22 | 2:28.37 | |||
22 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 34.03 | 1:11.72 | 1:51.88 | 2:30.83 | |||
23 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.26 | 1:13.02 | 1:53.25 | 2:33.16 | |||
24 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.99 | 1:12.46 | 1:52.86 | 2:34.42 | |||
25 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:15.90 | 1:55.75 | 2:35.01 | |||
26 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 35.91 | 1:16.30 | 1:58.59 | 2:36.68 | |||
27 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 34.73 | 1:14.80 | 1:56.31 | 2:37.09 | |||
28 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.23 | 1:15.70 | 1:58.24 | 2:38.29 | |||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.47 | 1:16.56 | 1:58.65 | 2:39.43 | |||
30 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.12 | 1:17.53 | 1:59.59 | 2:40.34 | |||
31 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.74 | 1:17.10 | 1:59.83 | 2:42.05 | |||
32 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.91 | 1:17.49 | 2:00.61 | 2:44.34 | |||
33 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.39 | 1:18.12 | 2:02.97 | 2:44.57 | |||
34 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.52 | 1:20.69 | 2:04.16 | 2:46.75 | |||
- | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Avonova |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 30.13 | 1:02.18 | 1:34.55 | 2:06.89 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.00 | 1:02.34 | 1:35.59 | 2:09.64 | |||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.73 | 1:04.99 | 1:38.38 | 2:11.19 | |||
4 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.92 | 1:03.89 | 1:38.54 | 2:13.00 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.39 | 1:05.39 | 1:39.95 | 2:13.22 | |||
6 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.64 | 1:05.71 | 1:40.78 | 2:14.68 | |||
7 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.57 | 1:05.70 | 1:40.21 | 2:15.18 | |||
8 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.52 | 1:06.01 | 1:41.32 | 2:16.50 | |||
9 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.84 | 1:05.53 | 1:41.38 | 2:16.70 | |||
10 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 31.81 | 1:06.28 | 1:41.99 | 2:16.72 | |||
11 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.35 | 1:06.00 | 1:42.36 | 2:18.79 | |||
12 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 33.03 | 1:08.35 | 1:44.52 | 2:20.32 | |||
13 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.39 | 1:05.39 | 1:43.24 | 2:21.11 | |||
14 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.30 | 1:06.31 | 1:44.06 | 2:21.19 | |||
15 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.04 | 1:09.27 | 1:46.22 | 2:22.86 | |||
16 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.80 | 1:07.99 | 1:45.41 | 2:23.28 | |||
17 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.34 | 1:09.19 | 1:46.95 | 2:24.41 | |||
18 | Sofia Bergkvist | 1995 | Örebro Simallians | 33.30 | 1:09.56 | 1:47.73 | 2:25.52 | |||
19 | Aurora Cartabellotta | 1999 | Simklubben S 02 | 34.45 | 1:12.17 | 1:51.00 | 2:27.93 | |||
20 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 33.74 | 1:11.15 | 1:49.96 | 2:28.70 | |||
21 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.72 | 1:09.81 | 1:49.69 | 2:29.61 | |||
22 | Elin Wendt | 1999 | Angereds Simklubb | 36.23 | 1:17.80 | 2:02.09 | 2:46.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.57 | 1:07.57 | |||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.68 | 1:11.94 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 35.06 | 1:12.16 | |||||
4 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 36.57 | 1:14.83 | |||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.47 | 1:14.85 | |||||
6 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 37.75 | 1:17.92 | |||||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.32 | 1:17.97 | |||||
8 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.93 | 1:20.62 | |||||
9 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.03 | 1:23.09 | |||||
10 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 41.10 | 1:24.10 | |||||
11 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.51 | 1:25.97 | |||||
12 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 42.34 | 1:26.56 | |||||
13 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 42.12 | 1:27.29 | |||||
14 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 44.07 | 1:31.20 | |||||
15 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.69 | 1:32.85 | |||||
16 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 46.16 | 1:35.06 | |||||
17 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 54.27 | 1:50.98 | |||||
- | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.32 | 1:02.31 | |||||
2 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 33.20 | 1:08.68 | |||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 33.56 | 1:08.90 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.12 | 1:09.75 | |||||
5 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 33.53 | 1:09.93 | |||||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.30 | 1:10.32 | |||||
7 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 33.60 | 1:10.36 | |||||
8 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.17 | 1:12.64 | |||||
9 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.93 | 1:14.14 | |||||
10 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 35.62 | 1:15.16 | |||||
11 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 37.06 | 1:16.79 | |||||
12 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.00 | 1:17.95 | |||||
13 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.69 | 1:19.31 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 29.92 | 1:01.92 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.05 | 1:02.54 | |||||
3 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 30.43 | 1:02.59 | |||||
4 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.09 | 1:04.29 | |||||
5 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 31.74 | 1:04.58 | |||||
6 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 31.22 | 1:05.02 | |||||
7 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.71 | 1:07.25 | |||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.26 | 1:07.29 | |||||
9 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.81 | 1:07.43 | |||||
10 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.74 | 1:08.20 | |||||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.20 | 1:08.98 | |||||
12 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.61 | 1:09.09 | |||||
13 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.35 | 1:09.16 | |||||
14 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 33.97 | 1:10.52 | |||||
15 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 34.94 | 1:10.84 | |||||
16 | Jakob Persson | 1999 | Simklubben Njord | 37.35 | 1:16.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.83 | 1:13.55 | |||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 36.13 | 1:14.07 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.73 | 1:14.36 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.58 | 1:14.72 | |||||
5 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 34.99 | 1:14.79 | |||||
6 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.14 | 1:15.30 | |||||
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 37.67 | 1:15.84 | |||||
8 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.96 | 1:17.34 | |||||
9 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.02 | 1:18.44 | |||||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 38.92 | 1:19.25 | |||||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 38.65 | 1:19.29 | |||||
12 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 38.75 | 1:19.49 | |||||
13 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 39.07 | 1:20.85 | |||||
14 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.37 | 1:24.54 | |||||
15 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 40.47 | 1:24.57 | |||||
16 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.26 | 1:25.98 | |||||
17 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.86 | 1:27.13 | |||||
18 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 41.80 | 1:27.26 | |||||
19 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.56 | 1:27.65 | |||||
20 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.67 | 1:28.31 | |||||
21 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 42.23 | 1:28.43 | |||||
22 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 44.35 | 1:28.81 | |||||
23 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 44.51 | 1:28.85 | |||||
24 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.29 | 1:30.51 | |||||
25 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 44.52 | 1:30.74 | |||||
26 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 43.71 | 1:30.94 | |||||
27 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.54 | 1:31.12 | |||||
28 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 46.18 | 1:34.16 | |||||
29 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 46.43 | 1:36.64 | |||||
30 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.49 | 1:41.22 | |||||
31 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.56 | 1:43.09 | |||||
32 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 52.87 | 1:44.48 | |||||
33 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 52.18 | 1:45.69 | |||||
34 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 54.74 | 1:51.34 | |||||
35 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 56.40 | 1:57.63 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 32.89 | 1:09.09 | |||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | 1:10.32 | |||||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.93 | 1:10.33 | |||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.92 | 1:11.74 | |||||
5 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.10 | 1:11.88 | |||||
6 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.56 | 1:12.38 | |||||
7 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.96 | 1:14.06 | |||||
8 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.99 | 1:14.07 | |||||
9 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 35.89 | 1:14.63 | |||||
10 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.79 | 1:14.73 | |||||
11 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 35.65 | 1:14.81 | |||||
12 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.12 | 1:15.84 | |||||
13 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 36.61 | 1:17.20 | |||||
14 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.43 | 1:18.06 | |||||
15 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 39.00 | 1:18.41 | |||||
16 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.77 | 1:18.48 | |||||
17 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:18.79 | |||||
18 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 39.29 | 1:20.60 | |||||
19 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.07 | 1:20.76 | |||||
20 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.73 | 1:22.68 | |||||
21 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.55 | 1:24.11 | |||||
22 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.88 | 1:24.22 | |||||
23 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 40.94 | 1:24.54 | |||||
24 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 41.21 | 1:24.86 | |||||
25 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 40.74 | 1:24.89 | |||||
26 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.56 | 1:24.94 | |||||
27 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.60 | 1:25.36 | |||||
28 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.12 | 1:25.99 | |||||
29 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 40.67 | 1:26.01 | |||||
30 | Negin Hashmati | 2000 | Angereds Simklubb | 42.15 | 1:26.58 | |||||
31 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.95 | 1:28.74 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:07.53 | |||||
2 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.54 | 1:08.92 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.54 | 1:09.77 | |||||
4 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 35.10 | 1:09.99 | |||||
5 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.74 | 1:10.50 | |||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 35.16 | 1:10.92 | |||||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.24 | 1:11.12 | |||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.53 | 1:11.75 | |||||
9 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.90 | 1:12.07 | |||||
10 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.55 | 1:13.09 | |||||
11 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 35.33 | 1:13.13 | |||||
12 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 35.12 | 1:13.57 | |||||
13 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.34 | 1:14.20 | |||||
14 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.76 | 1:16.58 | |||||
15 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.57 | 1:18.02 | |||||
16 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.85 | 1:18.28 | |||||
17 | Sofia Bergkvist | 1995 | Örebro Simallians | 39.16 | 1:18.80 | |||||
18 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 38.61 | 1:19.17 | |||||
19 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.41 | 1:19.48 | |||||
20 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 39.06 | 1:20.75 | |||||
21 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 40.06 | 1:22.20 | |||||
22 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.69 | 1:23.62 | |||||
23 | Elin Wendt | 1999 | Angereds Simklubb | 41.78 | 1:28.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Borås Simarena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.88 | 1:02.53 | 1:39.72 | 2:08.95 | |||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.09 | 1:00.97 | 1:38.41 | 2:09.74 | |||
3 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.76 | 1:03.30 | 1:43.15 | 2:13.77 | |||
4 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.50 | 1:03.50 | 1:43.75 | 2:15.06 | |||
5 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.63 | 1:03.45 | 1:44.56 | 2:15.68 | |||
6 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.51 | 1:02.54 | 1:45.02 | 2:16.61 | |||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.03 | 1:03.89 | 1:46.22 | 2:17.32 | |||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.99 | 1:05.64 | 1:49.75 | 2:21.13 | |||
9 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 28.86 | 1:06.09 | 1:47.22 | 2:21.73 | |||
10 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.27 | 1:06.40 | 1:49.02 | 2:22.61 | |||
11 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 28.83 | 1:07.79 | 1:49.60 | 2:22.65 | |||
12 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.54 | 28.56 | 1:07.73 | 2:23.62 | |||
13 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.28 | 1:08.86 | 1:51.55 | 2:24.09 | |||
14 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.24 | 1:09.59 | 1:51.40 | 2:24.31 | |||
15 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.29 | 1:07.28 | 1:52.78 | 2:24.47 | |||
16 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.61 | 1:07.65 | 1:51.06 | 2:24.53 | |||
17 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 31.05 | 1:11.63 | 1:51.61 | 2:25.78 | |||
18 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 30.49 | 1:08.99 | 1:54.16 | 2:26.46 | |||
19 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.43 | 1:08.52 | 1:52.36 | 2:26.62 | |||
20 | David Wollersjö | 2000 | Göteborg Sim | 31.32 | 1:10.97 | 1:54.58 | 2:26.79 | |||
21 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.18 | 1:10.04 | 1:54.23 | 2:27.66 | |||
22 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 30.87 | 1:09.71 | 1:54.43 | 2:28.24 | |||
23 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 30.54 | 1:09.35 | 1:54.49 | 2:28.66 | |||
24 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.80 | 1:10.12 | 1:55.26 | 2:30.54 | |||
25 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.38 | 1:14.97 | 1:56.16 | 2:30.80 | |||
26 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 33.60 | 1:15.58 | 1:57.36 | 2:32.55 | |||
27 | Tarek Alhaskir | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 29.37 | 1:11.74 | 1:57.08 | 2:33.19 | |||
28 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.24 | 1:12.98 | 1:58.57 | 2:33.22 | |||
29 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.44 | 1:09.34 | 1:57.74 | 2:33.45 | |||
30 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.19 | 1:14.95 | 1:59.15 | 2:33.76 | |||
31 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.44 | 1:13.70 | 2:01.23 | 2:34.03 | |||
32 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 29.19 | 1:10.47 | 1:57.65 | 2:34.12 | |||
33 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 31.88 | 1:12.62 | 2:00.72 | 2:36.27 | |||
34 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.14 | 1:11.76 | 2:00.63 | 2:36.29 | |||
35 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.91 | 1:14.40 | 2:00.49 | 2:36.56 | |||
36 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 29.98 | 1:13.84 | 2:01.31 | 2:36.94 | |||
37 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.72 | 1:16.20 | 2:03.13 | 2:37.56 | |||
38 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.55 | 1:15.06 | 1:59.62 | 2:37.68 | |||
39 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 32.62 | 1:15.49 | 2:02.07 | 2:37.80 | |||
40 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.13 | 1:18.59 | 2:00.73 | 2:38.09 | |||
41 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.10 | 1:17.68 | 2:00.83 | 2:38.61 | |||
42 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:13.44 | 2:00.57 | 2:40.83 | |||
43 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.91 | 1:17.78 | 2:05.31 | 2:40.94 | |||
44 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.67 | 1:17.93 | 2:05.88 | 2:41.33 | |||
45 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | 1:17.21 | 2:04.60 | 2:41.34 | |||
46 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.95 | 1:20.40 | 2:05.41 | 2:43.02 | |||
47 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.41 | 1:19.11 | 2:06.24 | 2:43.06 | |||
48 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:21.97 | 2:13.56 | 2:48.69 | |||
49 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:18.09 | 2:11.40 | 2:48.73 | |||
50 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.19 | 1:25.10 | 2:12.74 | 2:49.83 | |||
51 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 34.00 | 1:20.64 | 2:08.77 | 2:50.20 | |||
52 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 36.13 | 1:20.88 | 2:13.32 | 2:50.92 | |||
53 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.34 | 1:22.37 | 2:12.53 | 2:51.10 | |||
54 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 39.92 | 1:21.08 | 2:13.71 | 2:55.55 | |||
55 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.27 | 1:24.55 | 2:15.35 | 2:55.59 | |||
56 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 41.42 | 1:25.28 | 2:22.91 | 3:01.65 | |||
57 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.59 | 1:29.46 | 2:27.42 | 3:05.35 | |||
58 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 44.02 | 1:35.36 | 2:25.24 | 3:06.65 | |||
59 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.19 | 1:30.24 | 2:28.01 | 3:09.33 | |||
- | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 32.88 | 1:19.80 | 2:02.01 | 2:39.48 | EXTRA | ||
- | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 8, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Brämhults Juice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping Damer | 0 | Jönköpings Simsällskap | 3:58.27 | ||||||
Alma Thormalm | 1996 | 28.14 | 57.95 | 57.95 | ||||||
Klara Thormalm | 1998 | 27.46 | 59.12 | 1:57.07 | ||||||
Alice Müllern | 1998 | 28.49 | 1:00.51 | 2:57.58 | ||||||
Ebba Stillman | 1996 | 29.37 | 1:00.69 | 3:58.27 | ||||||
2 | Spårvägen Damer 1 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:07.25 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.30 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 29.51 | 1:01.53 | 2:01.80 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.85 | 1:02.80 | 3:04.60 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.07 | 1:02.65 | 4:07.25 | ||||||
3 | Skövde SS Damer Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:07.47 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 29.99 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 28.47 | 59.40 | 2:02.95 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 30.15 | 1:02.60 | 3:05.55 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 29.60 | 1:01.92 | 4:07.47 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 4:09.22 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 29.01 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Frida Andersson | 1991 | 28.33 | 59.93 | 2:03.01 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 29.66 | 1:02.04 | 3:05.05 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 30.00 | 1:04.17 | 4:09.22 | ||||||
5 | S02 Damer | 0 | Simklubben S 02 | 4:10.38 | ||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 29.38 | 1:00.21 | 1:00.21 | ||||||
Lina Berg | 1996 | 30.25 | 1:03.56 | 2:03.77 | ||||||
Julia Bellvik | 1996 | 29.80 | 1:03.15 | 3:06.92 | ||||||
Ebba Hellström | 1992 | 30.51 | 1:03.46 | 4:10.38 | ||||||
6 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:12.40 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 29.50 | 1:01.75 | 1:01.75 | ||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 29.52 | 1:01.94 | 2:03.69 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 30.40 | 1:03.86 | 3:07.55 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 30.68 | 1:04.85 | 4:12.40 | ||||||
7 | Skövde SS Damer Lag 2 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:16.24 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 30.86 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | 29.37 | 1:02.37 | 2:06.43 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 30.17 | 1:03.01 | 3:09.44 | ||||||
Sara Helgesson | 2000 | 32.11 | 1:06.80 | 4:16.24 | ||||||
8 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:18.96 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 31.37 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 30.49 | 1:03.78 | 2:08.74 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 30.14 | 1:04.23 | 3:12.97 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 31.40 | 1:05.99 | 4:18.96 | ||||||
9 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 4:21.58 | ||||||
Melina Robertson | 2001 | 32.47 | 1:08.19 | 1:08.19 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 29.59 | 1:02.04 | 2:10.23 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 31.27 | 1:07.13 | 3:17.36 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 30.26 | 1:04.22 | 4:21.58 | ||||||
10 | Skövde SS Damer Lag3 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:23.98 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 30.86 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 31.81 | 1:06.79 | 2:11.52 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 31.20 | 1:04.75 | 3:16.27 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 31.87 | 1:07.71 | 4:23.98 | ||||||
11 | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | 4:26.21 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 31.92 | 1:05.87 | 1:05.87 | ||||||
Thilda Larsson | 1999 | 31.24 | 1:06.16 | 2:12.03 | ||||||
Dagmar Cuperus | 2001 | 32.01 | 1:06.61 | 3:18.64 | ||||||
Linnea Persson | 2002 | 31.69 | 1:07.57 | 4:26.21 | ||||||
12 | Alvesta SS Damer | 0 | Alvesta Simsällskap | 4:30.73 | ||||||
Sandra Lange | 1999 | 32.76 | 1:08.58 | 1:08.58 | ||||||
Lamia Kaltak | 2001 | 31.91 | 1:06.37 | 2:14.95 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 32.05 | 1:06.30 | 3:21.25 | ||||||
Adna Drincic | 2001 | 33.01 | 1:09.48 | 4:30.73 | ||||||
13 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 4:30.84 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 32.20 | 1:07.89 | 1:07.89 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 30.81 | 1:04.14 | 2:12.03 | ||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 32.18 | 1:08.20 | 3:20.23 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 33.20 | 1:10.61 | 4:30.84 | ||||||
14 | Elfsborg Damer 3 [1916] | 0 | Simklubben Elfsborg | 4:31.82 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 32.43 | 1:08.19 | 1:08.19 | ||||||
Lina Maltesson | 2000 | 31.56 | 1:07.22 | 2:15.41 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 32.39 | 1:09.32 | 3:24.73 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 31.49 | 1:07.09 | 4:31.82 | ||||||
15 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:36.98 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 32.43 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 32.24 | 1:08.21 | 2:15.97 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.20 | 1:09.35 | 3:25.32 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 33.97 | 1:11.66 | 4:36.98 | ||||||
16 | Kungälv Damer | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:40.12 | ||||||
Alice Götestam | 2001 | 32.09 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Felicia Thonander | 2001 | 32.10 | 1:07.70 | 2:16.41 | ||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 35.37 | 1:13.86 | 3:30.27 | ||||||
Linnea Schöön | 1998 | 33.12 | 1:09.85 | 4:40.12 | ||||||
17 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:46.08 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 32.79 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 32.58 | 1:09.81 | 2:19.45 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 34.05 | 1:11.92 | 3:31.37 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 35.66 | 1:14.71 | 4:46.08 | ||||||
18 | Elfsborg Damer 4 [2005] | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:52.13 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | 33.90 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Julia Karamovic | 2001 | 33.91 | 1:13.25 | 2:24.22 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 35.35 | 1:15.70 | 3:39.92 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | 33.71 | 1:12.21 | 4:52.13 | ||||||
19 | SK 1970 Damer | 2001 | Simklubben 1970 | 4:56.65 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 31.65 | 1:06.30 | 1:06.30 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 34.63 | 1:12.08 | 2:18.38 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 36.56 | 1:18.27 | 3:36.65 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 36.33 | 1:20.00 | 4:56.65 | ||||||
20 | Elfsborg Damer 5 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:06.90 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 35.21 | 1:14.94 | 1:14.94 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 34.95 | 1:15.37 | 2:30.31 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 35.05 | 1:16.46 | 3:46.77 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 36.48 | 1:20.13 | 5:06.90 | ||||||
21 | Elfsborg Damer 6 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:15.23 | ||||||
Ebba Wahlberg | 2002 | 35.96 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Aoife Hjelm | 2002 | 35.17 | 1:17.40 | 2:34.79 | ||||||
Elsa Berge-Kleber | 2004 | 36.63 | 1:18.49 | 3:53.28 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 39.64 | 1:21.95 | 5:15.23 | ||||||
22 | Elfsborg Damer 7 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:39.77 | ||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 35.53 | 1:14.40 | 1:14.40 | ||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 40.27 | 1:27.74 | 2:42.14 | ||||||
Lara Johannsmeyer | 2003 | 39.68 | 1:26.73 | 4:08.87 | ||||||
Agnes Wahlberg | 2004 | 41.40 | 1:30.90 | 5:39.77 | ||||||
23 | Elfsborg Damer 8 | 0 | Simklubben Elfsborg | 6:19.11 | ||||||
Thilda Häll | 2005 | 40.87 | 1:30.71 | 1:30.71 | ||||||
Sarah Nilsson | 2003 | 46.24 | 1:42.17 | 3:12.88 | ||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 39.34 | 1:28.54 | 4:41.42 | ||||||
Sally Olsson | 2005 | 43.33 | 1:37.69 | 6:19.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.16 | ||||||
2 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 27.47 | ||||||
3 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.50 | ||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 27.65 | ||||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.89 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.90 | ||||||
7 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.06 | ||||||
8 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.24 | ||||||
9 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 28.31 | ||||||
10 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.72 | ||||||
11 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 28.80 | ||||||
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.84 | ||||||
13 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.87 | ||||||
14 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.97 | ||||||
15 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.04 | ||||||
16 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.11 | ||||||
16 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.11 | ||||||
18 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 29.34 | ||||||
19 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.41 | ||||||
20 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 29.42 | ||||||
21 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.46 | ||||||
22 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.59 | ||||||
23 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.79 | ||||||
24 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.80 | ||||||
25 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.91 | ||||||
26 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.92 | ||||||
27 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 30.01 | ||||||
28 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.03 | ||||||
29 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.05 | ||||||
30 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.06 | ||||||
30 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 30.06 | ||||||
32 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.08 | ||||||
33 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 30.11 | ||||||
33 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 30.11 | ||||||
35 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.19 | ||||||
36 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.22 | ||||||
37 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 30.24 | ||||||
38 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.25 | ||||||
39 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.30 | ||||||
40 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.43 | ||||||
41 | Felicia Thonander | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 30.47 | ||||||
42 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.56 | ||||||
43 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.57 | ||||||
44 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.58 | ||||||
45 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 30.67 | ||||||
46 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.73 | ||||||
47 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 30.82 | ||||||
48 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | ||||||
49 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.87 | ||||||
50 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 30.98 | ||||||
51 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.03 | ||||||
51 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.03 | ||||||
51 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.03 | ||||||
54 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 31.05 | ||||||
55 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 31.11 | ||||||
56 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 31.14 | ||||||
57 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.16 | ||||||
58 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 31.20 | ||||||
59 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.22 | ||||||
60 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.25 | ||||||
61 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.29 | ||||||
62 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.36 | ||||||
63 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 31.47 | ||||||
64 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 31.62 | ||||||
65 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.85 | ||||||
66 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 31.98 | ||||||
67 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.13 | ||||||
68 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.14 | ||||||
69 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.39 | ||||||
70 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | ||||||
71 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.61 | ||||||
72 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 32.73 | ||||||
73 | Aurora Cartabellotta | 1999 | Simklubben S 02 | 32.85 | ||||||
73 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 32.85 | ||||||
75 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.92 | ||||||
76 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 33.02 | ||||||
77 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.30 | ||||||
78 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.56 | ||||||
79 | Elin Wendt | 1999 | Angereds Simklubb | 33.65 | ||||||
80 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.66 | ||||||
81 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.76 | ||||||
82 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.97 | ||||||
83 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.99 | ||||||
84 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.00 | ||||||
85 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.05 | ||||||
86 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.23 | ||||||
87 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 34.31 | ||||||
88 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.46 | ||||||
89 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 34.65 | ||||||
90 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 34.87 | ||||||
91 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.31 | ||||||
92 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.45 | ||||||
93 | Negin Hashmati | 2000 | Angereds Simklubb | 35.56 | ||||||
94 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.80 | ||||||
94 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 35.80 | ||||||
96 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.90 | ||||||
97 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.83 | ||||||
98 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.98 | ||||||
99 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 38.31 | ||||||
100 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.49 | ||||||
101 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.87 | ||||||
102 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.15 | ||||||
103 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.88 | ||||||
104 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.05 | ||||||
105 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.80 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.81 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 27.16 | ||||||
4 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 27.20 | ||||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.54 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.88 | ||||||
7 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.95 | ||||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.50 | ||||||
2 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.68 | ||||||
3 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 25.11 | ||||||
3 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 25.11 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.32 | ||||||
6 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.55 | ||||||
7 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 25.75 | ||||||
8 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.76 | ||||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.80 | ||||||
10 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.86 | ||||||
11 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.90 | ||||||
11 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 25.90 | ||||||
13 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 25.94 | ||||||
14 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.04 | ||||||
15 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 26.05 | ||||||
16 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.06 | ||||||
17 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 26.15 | ||||||
18 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.18 | ||||||
18 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.18 | ||||||
20 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.23 | ||||||
21 | Tarek Alhaskir | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 26.33 | ||||||
22 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.34 | ||||||
23 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.36 | ||||||
24 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 26.48 | ||||||
25 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 26.57 | ||||||
26 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 26.60 | ||||||
27 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.74 | ||||||
28 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 26.85 | ||||||
29 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.88 | ||||||
30 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.10 | ||||||
31 | David Wollersjö | 2000 | Göteborg Sim | 27.17 | ||||||
32 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.31 | ||||||
33 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 27.39 | ||||||
34 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.56 | ||||||
35 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.68 | ||||||
36 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.77 | ||||||
37 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 27.78 | ||||||
38 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.02 | ||||||
39 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 28.04 | ||||||
40 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 28.19 | ||||||
41 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 28.25 | ||||||
42 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.30 | ||||||
43 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.32 | ||||||
44 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.33 | ||||||
44 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.33 | ||||||
46 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.36 | ||||||
47 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.48 | ||||||
48 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.50 | ||||||
49 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 28.61 | ||||||
50 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.74 | ||||||
51 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 28.81 | ||||||
51 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 28.81 | ||||||
51 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 28.81 | ||||||
54 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.95 | ||||||
55 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 29.01 | ||||||
56 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 29.16 | ||||||
57 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.18 | ||||||
58 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 29.33 | ||||||
59 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.34 | ||||||
60 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.39 | ||||||
61 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.46 | ||||||
61 | Jakob Persson | 1999 | Simklubben Njord | 29.46 | ||||||
63 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.51 | ||||||
64 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 29.77 | ||||||
65 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.80 | ||||||
66 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.87 | ||||||
67 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.98 | ||||||
68 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 29.99 | ||||||
69 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 30.25 | ||||||
70 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.52 | ||||||
71 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 30.91 | ||||||
72 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.11 | ||||||
73 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 31.13 | ||||||
74 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.36 | ||||||
75 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 31.39 | ||||||
76 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 31.65 | ||||||
77 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 31.81 | ||||||
78 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.84 | ||||||
79 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 32.07 | ||||||
80 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.20 | ||||||
81 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 32.21 | ||||||
82 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 32.33 | ||||||
83 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 32.55 | ||||||
84 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.65 | ||||||
85 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 33.73 | ||||||
86 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.18 | ||||||
87 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.04 | ||||||
88 | Alexej Mashayekhi | 2002 | Angereds Simklubb | 38.33 | ||||||
89 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | ||||||
90 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.92 | ||||||
91 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.61 | ||||||
- | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.35 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 24.55 | ||||||
3 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 24.76 | ||||||
4 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.91 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.27 | ||||||
6 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.56 | ||||||
7 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.71 | ||||||
8 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 25.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.75 | 1:13.24 | 1:54.92 | 2:37.99 | |||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.44 | 1:14.45 | 1:57.85 | 2:42.73 | |||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 34.86 | 1:16.93 | 2:01.59 | 2:49.70 | |||
4 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.13 | 1:20.40 | 2:05.84 | 2:51.04 | |||
5 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 40.08 | 1:25.57 | 2:11.68 | 2:56.80 | |||
6 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.29 | 1:21.90 | 2:09.47 | 2:57.38 | |||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 38.14 | 1:23.94 | 2:12.06 | 3:00.61 | |||
- | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.01 | 1:12.23 | 1:52.39 | 2:32.13 | |||
2 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 34.19 | 1:12.91 | 1:55.23 | 2:38.24 | |||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.71 | 1:16.71 | 1:58.45 | 2:39.53 | |||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.68 | 1:16.32 | 1:59.69 | 2:44.97 | |||
5 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.42 | 1:25.23 | 2:15.40 | 3:08.92 | |||
6 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.62 | 1:30.68 | 2:19.95 | 3:11.22 | |||
- | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 32.01 | 1:09.17 | 1:47.26 | 2:25.30 | |||
2 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.24 | 1:10.00 | 1:49.70 | 2:29.20 | |||
3 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.56 | 1:15.05 | 1:56.02 | 2:36.63 | |||
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.93 | 1:15.74 | 2:00.02 | 2:41.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.18 | 1:16.22 | 2:03.09 | 2:51.70 | |||
2 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 38.24 | 1:22.32 | 2:09.83 | 2:58.05 | |||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.31 | 1:22.81 | 2:12.40 | 2:58.69 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.19 | 1:03.65 | 1:39.37 | 2:15.62 | |||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.12 | 1:05.71 | 1:43.06 | 2:20.98 | |||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.35 | 1:13.90 | 1:56.58 | 2:39.09 | |||
- | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 29.91 | 1:03.81 | 1:38.40 | 2:12.69 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.28 | 1:01.62 | 1:36.98 | 2:14.42 | |||
3 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.50 | 1:04.05 | 1:39.67 | 2:15.77 | |||
4 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.32 | 1:07.18 | 1:44.35 | 2:22.64 | |||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.84 | 1:07.39 | 1:46.45 | 2:25.34 | |||
6 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 31.79 | 1:09.02 | 1:46.99 | 2:25.36 | |||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.91 | 1:05.15 | 1:42.95 | 2:26.43 | |||
8 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 30.57 | 1:06.19 | 1:45.78 | 2:26.57 | |||
9 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.49 | 1:09.24 | 1:48.16 | 2:28.17 | |||
10 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 34.18 | 1:14.18 | 1:56.44 | 2:39.21 | |||
11 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 30.92 | 1:11.28 | 1:56.79 | 2:44.08 | |||
- | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Ahnviks/Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.97 | 1:15.02 | |||||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.52 | 1:19.39 | |||||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.27 | 1:20.78 | |||||
4 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.17 | 1:21.02 | |||||
5 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.94 | 1:22.31 | |||||
6 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.84 | 1:22.64 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.21 | 1:23.12 | |||||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.77 | 1:23.36 | |||||
9 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.15 | 1:24.93 | |||||
10 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.70 | 1:26.66 | |||||
11 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.35 | 1:27.91 | |||||
12 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:28.74 | |||||
13 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 42.82 | 1:29.31 | |||||
14 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 42.26 | 1:30.28 | |||||
15 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.74 | 1:32.58 | |||||
16 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 44.59 | 1:32.87 | |||||
17 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.70 | 1:34.27 | |||||
18 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 44.65 | 1:34.84 | |||||
19 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | 1:35.91 | |||||
20 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 46.97 | 1:39.59 | |||||
21 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 49.61 | 1:42.84 | |||||
22 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.53 | 1:42.88 | |||||
23 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 48.36 | 1:43.63 | |||||
24 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.78 | 1:43.67 | |||||
25 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.88 | 1:44.28 | |||||
26 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.20 | 1:50.71 | |||||
27 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.60 | 1:51.17 | |||||
28 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 53.53 | 1:52.89 | |||||
29 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.92 | 1:53.94 | |||||
30 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 56.06 | 1:54.07 | |||||
31 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 52.35 | 1:55.52 | |||||
32 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 57.49 | 2:00.26 | |||||
33 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 57.28 | 2:01.52 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ahnviks/Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.56 | 1:18.25 | |||||
2 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.12 | 1:18.68 | |||||
3 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | 1:19.20 | |||||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.33 | 1:20.16 | |||||
5 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.61 | 1:20.96 | |||||
6 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 38.39 | 1:21.82 | |||||
7 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 40.25 | 1:25.26 | |||||
8 | Felicia Thonander | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 40.25 | 1:26.28 | |||||
9 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 41.84 | 1:27.70 | |||||
10 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 41.33 | 1:28.69 | |||||
11 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.61 | 1:29.58 | |||||
12 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 43.26 | 1:32.90 | |||||
13 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 44.19 | 1:32.95 | |||||
14 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 44.93 | 1:34.14 | |||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.99 | 1:36.11 | |||||
16 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 45.34 | 1:36.18 | |||||
17 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 45.61 | 1:36.24 | |||||
18 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 46.50 | 1:36.98 | |||||
19 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.23 | 1:37.11 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Ahnviks/Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 35.34 | 1:16.29 | |||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.37 | 1:17.36 | |||||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 36.19 | 1:17.48 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.27 | 1:18.65 | |||||
5 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.52 | 1:19.71 | |||||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.12 | 1:21.10 | |||||
7 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.72 | 1:22.66 | |||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.71 | 1:23.72 | |||||
9 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 39.72 | 1:25.77 | |||||
10 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.44 | 1:25.78 | |||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 39.43 | 1:25.85 | |||||
12 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 40.54 | 1:26.28 | |||||
13 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.47 | 1:27.09 | |||||
14 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 40.99 | 1:27.10 | |||||
15 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.29 | 1:27.51 | |||||
16 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 44.06 | 1:32.00 | |||||
17 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 44.29 | 1:40.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.75 | 1:18.82 | |||||
2 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 36.59 | 1:18.85 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:19.71 | |||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.23 | 1:20.05 | |||||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.08 | 1:22.42 | |||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.85 | 1:22.42 | |||||
7 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.44 | 1:23.00 | |||||
8 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 40.58 | 1:26.19 | |||||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.07 | 1:26.36 | |||||
10 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 40.75 | 1:27.18 | |||||
11 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 42.80 | 1:30.34 | |||||
12 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 44.02 | 1:31.99 | |||||
13 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 44.29 | 1:32.00 | |||||
14 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.55 | 1:32.79 | |||||
15 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 44.71 | 1:33.62 | |||||
16 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.86 | 1:36.40 | |||||
17 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 48.78 | 1:40.53 | |||||
18 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.72 | 1:41.75 | |||||
19 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 50.73 | 1:45.91 | |||||
20 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.01 | 1:46.04 | |||||
21 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 56.22 | 1:57.80 | |||||
22 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 54.84 | 2:01.47 | |||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.02 | 1:12.29 | |||||
2 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 34.33 | 1:13.36 | |||||
3 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.11 | 1:13.82 | |||||
4 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:14.45 | |||||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.60 | 1:14.87 | |||||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 34.71 | 1:15.48 | |||||
7 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.87 | 1:16.46 | |||||
8 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 36.99 | 1:17.54 | |||||
9 | David Wollersjö | 2000 | Göteborg Sim | 36.84 | 1:18.94 | |||||
10 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.56 | 1:19.36 | |||||
11 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 36.99 | 1:20.99 | |||||
12 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 38.48 | 1:21.05 | |||||
13 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.15 | 1:22.07 | |||||
14 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 39.83 | 1:24.77 | |||||
15 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.38 | 1:25.88 | |||||
16 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 40.11 | 1:27.54 | |||||
17 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 42.78 | 1:30.23 | |||||
18 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.62 | 1:30.51 | |||||
19 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.03 | 1:32.17 | |||||
- | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 33.53 | 1:12.97 | EXTRA | ||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.92 | 1:07.79 | |||||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.98 | 1:07.82 | |||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.14 | 1:08.01 | |||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.50 | 1:08.44 | |||||
5 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.18 | 1:09.29 | |||||
6 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.96 | 1:12.62 | |||||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.35 | 1:13.72 | |||||
8 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 34.91 | 1:14.67 | |||||
9 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.96 | 1:15.53 | |||||
10 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 35.59 | 1:16.04 | |||||
11 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.26 | 1:18.29 | |||||
12 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.03 | 1:19.90 | |||||
13 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.43 | 1:21.57 | |||||
14 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 39.15 | 1:23.07 | |||||
15 | Jakob Persson | 1999 | Simklubben Njord | 39.46 | 1:24.85 | |||||
16 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 40.71 | 1:27.36 | |||||
17 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 40.60 | 1:27.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Borås Simarena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 33.07 | 1:12.10 | 1:55.84 | 2:29.53 | |||
2 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.62 | 1:09.35 | 1:56.02 | 2:30.73 | |||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.71 | 1:10.95 | 1:56.37 | 2:31.03 | |||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.33 | 1:14.15 | 1:58.46 | 2:33.25 | |||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.74 | 1:14.63 | 2:00.06 | 2:33.34 | |||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.90 | 1:14.21 | 1:59.72 | 2:34.83 | |||
7 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.45 | 1:11.12 | 1:57.65 | 2:35.06 | |||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:14.36 | 1:58.52 | 2:35.78 | |||
9 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.91 | 1:13.49 | 2:01.01 | 2:36.13 | |||
10 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.65 | 1:14.55 | 1:59.81 | 2:37.08 | |||
11 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.17 | 1:15.82 | 2:02.69 | 2:37.35 | |||
12 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.62 | 1:16.46 | 2:05.18 | 2:37.58 | |||
13 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.38 | 1:16.59 | 2:03.16 | 2:37.85 | |||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.42 | 1:13.45 | 2:01.40 | 2:38.83 | |||
14 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:17.16 | 2:00.82 | 2:38.83 | |||
16 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.31 | 1:15.91 | 2:02.25 | 2:40.10 | |||
17 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.23 | 1:16.70 | 2:03.42 | 2:40.18 | |||
18 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.63 | 1:15.09 | 2:03.00 | 2:40.27 | |||
19 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.14 | 1:17.03 | 2:06.11 | 2:40.28 | |||
20 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.76 | 1:17.17 | 2:05.63 | 2:42.05 | |||
21 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.87 | 1:20.33 | 2:06.69 | 2:42.25 | |||
22 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.73 | 1:20.88 | 2:04.53 | 2:42.71 | |||
23 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.73 | 1:18.54 | 2:06.50 | 2:43.41 | |||
24 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.97 | 1:19.52 | 2:04.20 | 2:43.68 | |||
25 | Sofia Bergkvist | 1995 | Örebro Simallians | 35.27 | 1:17.62 | 2:06.53 | 2:43.71 | |||
26 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 33.86 | 1:17.50 | 2:08.40 | 2:43.81 | |||
27 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:19.05 | 2:05.66 | 2:44.35 | |||
28 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 35.62 | 1:17.24 | 2:06.55 | 2:44.67 | |||
29 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 35.53 | 1:20.04 | 2:08.18 | 2:45.06 | |||
30 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:15.99 | 2:06.21 | 2:45.18 | |||
31 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.36 | 1:15.25 | 2:06.54 | 2:45.49 | |||
32 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.07 | 1:17.37 | 2:08.28 | 2:45.78 | |||
33 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.88 | 1:19.03 | 2:07.98 | 2:47.81 | |||
34 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.29 | 1:21.42 | 2:10.38 | 2:48.08 | |||
35 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 36.09 | 1:20.27 | 2:10.49 | 2:48.70 | |||
36 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.05 | 1:22.74 | 2:09.71 | 2:49.36 | |||
37 | Aurora Cartabellotta | 1999 | Simklubben S 02 | 37.35 | 1:22.98 | 2:11.83 | 2:49.37 | |||
38 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.50 | 1:15.95 | 2:10.68 | 2:49.61 | |||
39 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.06 | 1:23.50 | 2:09.10 | 2:49.73 | |||
40 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.02 | 1:21.39 | 2:11.99 | 2:50.22 | |||
41 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.21 | 1:22.90 | 2:14.22 | 2:51.69 | |||
41 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 37.35 | 1:20.16 | 2:14.75 | 2:51.69 | |||
43 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.14 | 1:24.85 | 2:11.98 | 2:52.47 | |||
44 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.49 | 1:22.40 | 2:15.08 | 2:52.66 | |||
45 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 35.35 | 1:17.34 | 2:12.16 | 2:53.65 | |||
46 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.70 | 1:24.18 | 2:13.15 | 2:54.19 | |||
47 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 35.69 | 1:22.20 | 2:14.84 | 2:55.34 | |||
48 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.24 | 1:24.86 | 2:15.14 | 2:55.79 | |||
49 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.24 | 1:25.89 | 2:19.83 | 2:56.95 | |||
50 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.38 | 1:24.16 | 2:18.43 | 2:59.12 | |||
51 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.32 | 1:23.90 | 2:19.88 | 2:59.65 | |||
52 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 38.09 | 1:27.81 | 2:20.03 | 2:59.94 | |||
53 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 39.88 | 1:28.02 | 2:21.05 | 3:01.59 | |||
54 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.81 | 1:28.71 | 2:21.45 | 3:01.88 | |||
55 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.77 | 1:28.47 | 2:21.46 | 3:02.40 | |||
56 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.06 | 1:29.38 | 2:21.88 | 3:04.05 | |||
57 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.15 | 1:31.32 | 2:23.01 | 3:04.32 | |||
58 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.02 | 1:25.83 | 2:22.49 | 3:05.73 | |||
59 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 46.23 | 1:34.20 | 2:26.28 | 3:07.90 | |||
60 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 43.97 | 1:32.84 | 2:27.76 | 3:08.88 | |||
61 | Negin Hashmati | 2000 | Angereds Simklubb | 39.52 | 1:26.99 | 2:26.34 | 3:09.52 | |||
62 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 42.43 | 1:34.83 | 2:29.44 | 3:11.09 | |||
63 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.35 | 1:33.82 | 2:27.98 | 3:12.70 | |||
64 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 46.02 | 1:35.26 | 2:30.56 | 3:14.02 | |||
65 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.12 | 1:35.25 | 2:37.76 | 3:18.18 | |||
66 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 48.23 | 1:38.59 | 2:36.05 | 3:22.02 | |||
67 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 44.40 | 1:35.99 | 2:43.95 | 3:29.25 | |||
68 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.08 | 1:43.37 | 2:44.69 | 3:32.95 | |||
69 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.17 | 1:43.20 | 2:48.74 | 3:35.72 | |||
- | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Brämhults Juice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:09.57 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 30.24 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 31.70 | 1:09.93 | 2:12.33 | ||||||
Adam Paulsson | 1995 | 28.13 | 1:01.06 | 3:13.39 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.81 | 56.18 | 4:09.57 | ||||||
2 | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | 4:10.58 | ||||||
Rick Cuperus | 1999 | 31.63 | 1:04.35 | 1:04.35 | ||||||
Navid Fageeh | 1997 | 32.72 | 1:11.10 | 2:15.45 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 26.88 | 58.93 | 3:14.38 | ||||||
Steven Angelo Larsson | 1998 | 26.35 | 56.20 | 4:10.58 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 4:13.44 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 31.00 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 32.54 | 1:08.69 | 2:11.43 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 29.30 | 1:03.59 | 3:15.02 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 27.87 | 58.42 | 4:13.44 | ||||||
4 | Mass Herrar 1 | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:14.05 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 32.48 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Harald Eriksson | 2000 | 34.54 | 1:14.68 | 2:21.60 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 28.43 | 1:01.95 | 3:23.55 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 24.10 | 50.50 | 4:14.05 | ||||||
5 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:18.94 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 33.54 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 32.05 | 1:08.69 | 2:17.23 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 29.45 | 1:03.49 | 3:20.72 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 27.54 | 58.22 | 4:18.94 | ||||||
6 | Ösa Herrar Lag 1 | 2003 | Örebro Simallians | 4:22.53 | ||||||
Victor Zetterman | 1995 | 32.08 | 1:06.04 | 1:06.04 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 35.07 | 1:16.23 | 2:22.27 | ||||||
André Gradin | 1994 | 27.76 | 1:01.77 | 3:24.04 | ||||||
Isak Meding | 1998 | 27.25 | 58.49 | 4:22.53 | ||||||
7 | S02 Herrar | 0 | Simklubben S 02 | 4:29.05 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 34.96 | 1:09.96 | 1:09.96 | ||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 36.78 | 1:19.52 | 2:29.48 | ||||||
Elias Gausel | 1996 | 28.61 | 1:03.54 | 3:33.02 | ||||||
Johannes Sköld | 1996 | 26.66 | 56.03 | 4:29.05 | ||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:36.22 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 32.84 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 36.94 | 1:19.46 | 2:28.21 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 30.24 | 1:06.66 | 3:34.87 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.06 | 1:01.35 | 4:36.22 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:36.73 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 36.82 | 1:16.17 | 1:16.17 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 34.45 | 1:13.57 | 2:29.74 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 28.95 | 1:02.68 | 3:32.42 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 29.98 | 1:04.31 | 4:36.73 | ||||||
10 | Elfsborg Herrar 3 | 0 | Simklubben Elfsborg | 4:38.85 | ||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 34.36 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 35.78 | 1:17.92 | 2:30.07 | ||||||
David Engström | 2001 | 32.10 | 1:09.89 | 3:39.96 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.91 | 58.89 | 4:38.85 | ||||||
11 | Uddevalla Herrar 2 | 0 | Uddevalla Sim | 4:40.12 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 34.37 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 36.84 | 1:20.81 | 2:32.26 | ||||||
Victor Engqvist | 1997 | 30.01 | 1:07.16 | 3:39.42 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 28.45 | 1:00.70 | 4:40.12 | ||||||
12 | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 4:48.25 | ||||||
Hazem Alhaskir | 2002 | 37.31 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
Tarek Alhaskir | 1997 | 37.68 | 1:21.34 | 2:36.80 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 29.56 | 1:08.46 | 3:45.26 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 30.08 | 1:02.99 | 4:48.25 | ||||||
13 | Kungälv Herrar Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:51.27 | ||||||
Sebastian Brulls | 2001 | 37.34 | 1:19.36 | 1:19.36 | ||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 37.03 | 1:21.63 | 2:40.99 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 30.13 | 1:08.38 | 3:49.37 | ||||||
Martin Isaksson | 1998 | 29.02 | 1:01.90 | 4:51.27 | ||||||
14 | Elfsborg Herrar 4 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:15.28 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 37.46 | 1:17.28 | 1:17.28 | ||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 41.15 | 1:31.04 | 2:48.32 | ||||||
David Reinholdsson | 2002 | 32.74 | 1:12.59 | 4:00.91 | ||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 34.44 | 1:14.37 | 5:15.28 | ||||||
15 | Elfsborg Herrar 5 | 0 | Simklubben Elfsborg | 6:47.94 | ||||||
Tim Nageus | 2005 | 46.07 | 1:35.88 | 1:35.88 | ||||||
William Dahlqvist | 2005 | 55.04 | 1:54.27 | 3:30.15 | ||||||
Gustav Askengren | 2004 | 40.63 | 1:31.75 | 5:01.90 | ||||||
Filip Hoff | 2005 | 47.43 | 1:46.04 | 6:47.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 25.76 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.22 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.32 | ||||||
4 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.45 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.50 | ||||||
6 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.74 | ||||||
7 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.37 | ||||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.46 | ||||||
9 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.49 | ||||||
10 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.52 | ||||||
11 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.61 | ||||||
12 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.65 | ||||||
13 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 28.01 | ||||||
14 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.06 | ||||||
15 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.09 | ||||||
16 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.11 | ||||||
17 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 28.49 | ||||||
18 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 28.52 | ||||||
19 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.58 | ||||||
20 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.60 | ||||||
21 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.64 | ||||||
22 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.67 | ||||||
23 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.96 | ||||||
24 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 28.97 | ||||||
25 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.42 | ||||||
26 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 29.67 | ||||||
27 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 29.81 | ||||||
28 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.04 | ||||||
29 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.10 | ||||||
30 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.18 | ||||||
31 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 30.20 | ||||||
32 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 30.40 | ||||||
33 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.75 | ||||||
34 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.79 | ||||||
35 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.98 | ||||||
36 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.06 | ||||||
36 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.06 | ||||||
38 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 31.16 | ||||||
39 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.38 | ||||||
40 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.56 | ||||||
41 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.54 | ||||||
42 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 33.28 | ||||||
43 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.31 | ||||||
44 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.40 | ||||||
45 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.79 | ||||||
46 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 34.25 | ||||||
47 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.13 | ||||||
48 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.84 | ||||||
49 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 36.37 | ||||||
50 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.89 | ||||||
51 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.26 | ||||||
52 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.89 | ||||||
53 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 38.20 | ||||||
54 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.64 | ||||||
55 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.42 | ||||||
56 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 25.53 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 25.68 | ||||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.90 | ||||||
4 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 25.91 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.23 | ||||||
6 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.58 | ||||||
7 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.10 | ||||||
8 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 28.62 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.06 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.36 | ||||||
4 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.48 | ||||||
5 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.66 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | ||||||
7 | Nike Kruners | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.79 | ||||||
8 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.25 | ||||||
9 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.33 | ||||||
9 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.33 | ||||||
11 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.55 | ||||||
12 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.77 | ||||||
13 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 30.90 | ||||||
14 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.96 | ||||||
15 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.05 | ||||||
16 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.06 | ||||||
17 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.27 | ||||||
18 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.29 | ||||||
19 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.30 | ||||||
20 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 31.45 | ||||||
21 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 31.47 | ||||||
22 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.50 | ||||||
23 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 31.56 | ||||||
24 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.66 | ||||||
25 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.72 | ||||||
26 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.80 | ||||||
27 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.81 | ||||||
28 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.98 | ||||||
29 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.01 | ||||||
30 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.22 | ||||||
31 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 32.34 | ||||||
32 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
32 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.38 | ||||||
34 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | ||||||
35 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.53 | ||||||
36 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.76 | ||||||
37 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 32.80 | ||||||
38 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.87 | ||||||
39 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.94 | ||||||
40 | Sofia Bergkvist | 1995 | Örebro Simallians | 33.04 | ||||||
41 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.16 | ||||||
42 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.19 | ||||||
43 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.31 | ||||||
44 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.35 | ||||||
45 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.62 | ||||||
46 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.69 | ||||||
47 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.81 | ||||||
47 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.81 | ||||||
49 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.84 | ||||||
50 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.93 | ||||||
51 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.00 | ||||||
52 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 34.20 | ||||||
52 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.20 | ||||||
54 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 34.32 | ||||||
55 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.40 | ||||||
56 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.42 | ||||||
57 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.44 | ||||||
58 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.81 | ||||||
59 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.88 | ||||||
60 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.91 | ||||||
61 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.99 | ||||||
62 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.10 | ||||||
63 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.80 | ||||||
64 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.54 | ||||||
65 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.70 | ||||||
66 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.81 | ||||||
67 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.97 | ||||||
68 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.14 | ||||||
69 | Aurora Cartabellotta | 1999 | Simklubben S 02 | 37.42 | ||||||
69 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 37.42 | ||||||
71 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.56 | ||||||
72 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.70 | ||||||
73 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 37.80 | ||||||
74 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.98 | ||||||
75 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.06 | ||||||
76 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.08 | ||||||
77 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.45 | ||||||
78 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 39.23 | ||||||
79 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 39.62 | ||||||
80 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 40.21 | ||||||
81 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.35 | ||||||
82 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.30 | ||||||
83 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 43.43 | ||||||
84 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.51 | ||||||
85 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 43.89 | ||||||
86 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 44.96 | ||||||
87 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 45.39 | ||||||
88 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.44 | ||||||
89 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 51.57 | ||||||
90 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 54.85 | ||||||
91 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 58.48 | ||||||
- | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 28.75 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.11 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.11 | ||||||
4 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.19 | ||||||
5 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.40 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.81 | ||||||
7 | Nike Kruners | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.05 | ||||||
8 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 19, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Bilpunkten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.74 | 1:11.06 | 1:49.54 | 2:27.60 | |||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.08 | 1:17.51 | 2:00.06 | 2:39.72 | |||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 38.46 | 1:20.88 | 2:01.66 | 2:40.90 | |||
4 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 39.11 | 1:21.31 | 2:02.46 | 2:43.23 | |||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.94 | 1:20.05 | 2:02.49 | 2:44.43 | |||
6 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 39.33 | 1:24.23 | 2:10.12 | 2:54.64 | |||
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.28 | 1:29.52 | 2:17.18 | 3:01.88 | |||
- | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bilpunkten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.04 | 1:08.39 | 1:46.45 | 2:24.08 | |||
2 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.39 | 1:12.35 | 1:50.42 | 2:27.73 | |||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.95 | 1:11.83 | 1:51.30 | 2:30.67 | |||
4 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 34.62 | 1:13.27 | 1:53.13 | 2:32.42 | |||
5 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 36.34 | 1:15.43 | 1:55.91 | 2:34.98 | |||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.98 | 1:15.44 | 1:56.49 | 2:37.23 | |||
7 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | 1:21.03 | 2:04.13 | 2:46.17 | |||
8 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 39.83 | 1:22.97 | 2:07.81 | 2:51.08 | |||
9 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 37.87 | 1:21.93 | 2:07.21 | 2:51.56 | |||
10 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 39.92 | 1:24.55 | 2:12.38 | 2:57.75 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Bilpunkten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.66 | 1:03.66 | 1:37.37 | 2:12.65 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.55 | 1:05.70 | 1:41.06 | 2:15.85 | |||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.93 | 1:07.94 | 1:43.70 | 2:18.11 | |||
4 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 32.07 | 1:07.27 | 1:42.97 | 2:18.22 | |||
5 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 32.36 | 1:08.58 | 1:46.43 | 2:22.15 | |||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.01 | 1:07.06 | 1:44.30 | 2:22.61 | |||
7 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.64 | 1:09.38 | 1:46.03 | 2:23.09 | |||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.92 | 1:11.09 | 1:49.18 | 2:27.78 | |||
9 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 33.44 | 1:12.38 | 1:52.10 | 2:28.33 | |||
10 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 36.43 | 1:14.48 | 1:54.05 | 2:32.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 36.75 | 1:17.34 | 1:58.81 | 2:39.59 | |||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.00 | 1:17.82 | 2:00.25 | 2:39.80 | |||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 37.51 | 1:17.56 | 1:59.46 | 2:39.82 | |||
4 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 38.36 | 1:20.00 | 2:01.06 | 2:41.54 | |||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.17 | 1:19.35 | 2:01.29 | 2:42.02 | |||
6 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.27 | 1:19.04 | 2:01.34 | 2:42.64 | |||
7 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:17.94 | 2:01.20 | 2:42.91 | |||
8 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.39 | 1:20.94 | 2:03.20 | 2:43.48 | |||
9 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.32 | 1:20.32 | 2:03.00 | 2:44.71 | |||
10 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.68 | 1:22.21 | 2:05.69 | 2:45.90 | |||
11 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 40.52 | 1:22.86 | 2:05.56 | 2:46.77 | |||
12 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 41.02 | 1:26.47 | 2:12.32 | 2:58.50 | |||
13 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.80 | 1:29.02 | 2:16.65 | 3:01.76 | |||
14 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.14 | 1:34.35 | 2:21.69 | 3:05.25 | |||
15 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.74 | 1:34.18 | 2:22.30 | 3:06.31 | |||
16 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 45.51 | 1:36.97 | 2:25.31 | 3:10.63 | |||
17 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 45.99 | 1:34.59 | 2:24.05 | 3:11.07 | |||
18 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.72 | 1:35.83 | 2:26.21 | 3:14.22 | |||
19 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 46.63 | 1:39.43 | 2:34.08 | 3:27.64 | |||
- | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.22 | 1:13.31 | 1:51.72 | 2:30.25 | |||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.66 | 1:14.77 | 1:53.45 | 2:31.34 | |||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 36.98 | 1:15.93 | 1:54.73 | 2:32.30 | |||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.55 | 1:16.48 | 1:56.78 | 2:36.31 | |||
5 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.65 | 1:15.08 | 1:56.36 | 2:38.16 | |||
6 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.61 | 1:15.16 | 1:56.54 | 2:38.40 | |||
7 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.08 | 1:19.79 | 1:59.82 | 2:39.14 | |||
8 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.61 | 1:16.70 | 1:58.21 | 2:39.21 | |||
9 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.33 | 1:17.61 | 1:59.28 | 2:39.73 | |||
10 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 37.36 | 1:18.39 | 2:00.23 | 2:40.58 | |||
11 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 37.35 | 1:18.05 | 1:59.77 | 2:41.23 | |||
12 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 37.50 | 1:18.25 | 2:00.31 | 2:42.22 | |||
13 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.77 | 1:23.73 | 2:06.65 | 2:47.94 | |||
14 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 41.08 | 1:23.64 | 2:06.73 | 2:49.57 | |||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.91 | 1:25.61 | 2:10.57 | 2:54.81 | |||
16 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.83 | 1:26.77 | 2:11.76 | 2:56.46 | |||
17 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.12 | 1:26.05 | 2:12.06 | 2:56.68 | |||
18 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.55 | 1:25.84 | 2:12.40 | 2:56.90 | |||
19 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.97 | 1:25.27 | 2:12.29 | 2:57.33 | |||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.22 | 1:28.52 | 2:15.16 | 2:59.92 | |||
21 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 42.97 | 1:29.88 | 2:16.90 | 3:03.26 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Terry&Friends |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 36.05 | 1:14.24 | 1:52.58 | 2:29.94 | |||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.12 | 1:14.81 | 1:54.54 | 2:33.42 | |||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:15.82 | 1:55.33 | 2:34.09 | |||
4 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.38 | 1:15.33 | 1:55.64 | 2:36.49 | |||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.17 | 1:17.39 | 1:57.61 | 2:37.16 | |||
6 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:14.58 | 1:55.95 | 2:37.27 | |||
7 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.25 | 1:17.90 | 1:59.45 | 2:38.57 | |||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.33 | 1:17.84 | 1:58.80 | 2:38.90 | |||
9 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.96 | 1:18.23 | 1:59.57 | 2:39.44 | |||
10 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 38.81 | 1:18.78 | 2:00.15 | 2:40.68 | |||
11 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.97 | 1:17.19 | 1:59.15 | 2:40.78 | |||
12 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.29 | 1:18.29 | 1:59.92 | 2:41.36 | |||
13 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.53 | 1:23.28 | 2:06.42 | 2:49.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Harrys Byttorp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.93 | 59.66 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.48 | 1:01.34 | |||||
3 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.27 | 1:02.38 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.99 | 1:02.47 | |||||
5 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.11 | 1:02.54 | |||||
6 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 30.26 | 1:02.56 | |||||
7 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.34 | 1:03.05 | |||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.29 | 1:03.53 | |||||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.30 | 1:05.11 | |||||
10 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.92 | 1:06.59 | |||||
11 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.12 | 1:06.76 | |||||
12 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.55 | 1:08.59 | |||||
13 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 32.93 | 1:08.68 | |||||
14 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 33.27 | 1:08.93 | |||||
15 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.80 | 1:09.96 | |||||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.74 | 1:10.00 | |||||
17 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.94 | 1:10.29 | |||||
18 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.62 | 1:11.13 | |||||
19 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 33.93 | 1:11.69 | |||||
20 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 34.17 | 1:13.07 | |||||
21 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 35.35 | 1:14.40 | |||||
22 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.02 | 1:16.43 | |||||
23 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.55 | 1:18.42 | |||||
24 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.02 | 1:27.26 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Harrys Byttorp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 27.48 | 56.93 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.03 | 58.81 | |||||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.52 | 59.33 | |||||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.58 | 59.46 | |||||
5 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 28.61 | 1:00.47 | |||||
6 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.70 | 1:00.59 | |||||
7 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 28.90 | 1:00.79 | |||||
8 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.47 | 1:01.98 | |||||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.74 | 1:02.37 | |||||
10 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 30.05 | 1:02.58 | |||||
11 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.74 | 1:03.83 | |||||
12 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.25 | 1:04.62 | |||||
13 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.37 | 1:05.59 | |||||
14 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 31.41 | 1:05.75 | |||||
15 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 31.82 | 1:06.77 | |||||
16 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 31.51 | 1:06.89 | |||||
17 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 31.22 | 1:07.58 | |||||
18 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.41 | 1:09.11 | |||||
19 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.79 | 1:11.62 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Harrys Byttorp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.66 | 50.93 | |||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 25.22 | 53.00 | |||||
3 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 25.73 | 53.23 | |||||
4 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 26.01 | 53.93 | |||||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.75 | 54.16 | |||||
6 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.10 | 55.69 | |||||
6 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.70 | 55.69 | |||||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 27.24 | 56.35 | |||||
9 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.01 | 56.49 | |||||
10 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.38 | 57.06 | |||||
11 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 27.11 | 57.13 | |||||
12 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.65 | 57.28 | |||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.89 | 57.29 | |||||
14 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.90 | 57.30 | |||||
15 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.55 | 57.80 | |||||
16 | Tarek Alhaskir | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 27.60 | 58.04 | |||||
17 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.20 | 58.09 | |||||
18 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 27.74 | 58.24 | |||||
19 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.09 | 58.77 | |||||
20 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 28.03 | 59.13 | |||||
21 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.06 | 59.60 | |||||
22 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.62 | 59.61 | |||||
23 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 28.50 | 59.68 | |||||
24 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 28.94 | 59.73 | |||||
25 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.78 | 59.86 | |||||
26 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 28.70 | 59.99 | |||||
27 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 29.08 | 1:00.08 | |||||
28 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.79 | 1:01.65 | |||||
29 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.35 | 1:01.68 | |||||
30 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.40 | 1:02.48 | |||||
31 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.06 | 1:02.79 | |||||
32 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 29.17 | 1:02.82 | |||||
33 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 30.35 | 1:04.07 | |||||
34 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 33.24 | 1:10.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.04 | 1:03.98 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.62 | 1:04.67 | |||||
3 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 31.76 | 1:05.58 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.88 | 1:06.17 | |||||
5 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.28 | 1:06.27 | |||||
6 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 31.97 | 1:07.49 | |||||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.96 | 1:07.75 | |||||
8 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 32.59 | 1:08.49 | |||||
9 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.62 | 1:08.80 | |||||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.79 | 1:09.15 | |||||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.12 | 1:09.37 | |||||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.55 | 1:09.79 | |||||
13 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 33.57 | 1:10.69 | |||||
14 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 33.76 | 1:11.64 | |||||
15 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.27 | 1:12.22 | |||||
16 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.85 | 1:12.25 | |||||
17 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 34.47 | 1:12.54 | |||||
18 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 34.82 | 1:12.59 | |||||
19 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.81 | 1:12.76 | |||||
20 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 36.19 | 1:13.18 | |||||
21 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 36.17 | 1:13.83 | |||||
22 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.97 | 1:14.28 | |||||
23 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.28 | 1:14.94 | |||||
24 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 36.32 | 1:16.15 | |||||
25 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.19 | 1:18.29 | |||||
26 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 36.82 | 1:18.54 | |||||
27 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.12 | 1:18.88 | |||||
28 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.66 | 1:19.31 | |||||
29 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.40 | 1:19.61 | |||||
30 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.11 | 1:22.50 | |||||
31 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.46 | 1:22.54 | |||||
32 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.61 | 1:26.34 | |||||
33 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.15 | 1:26.99 | |||||
34 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.59 | 1:27.45 | |||||
35 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.83 | 1:27.70 | |||||
36 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.21 | 1:31.62 | |||||
37 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.85 | 1:37.14 | |||||
38 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.53 | 1:40.81 | |||||
39 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.89 | 1:41.79 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.13 | 1:00.37 | |||||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.20 | 1:01.09 | |||||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.86 | 1:01.54 | |||||
4 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 29.87 | 1:01.60 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.09 | 1:01.67 | |||||
6 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.26 | 1:02.47 | |||||
7 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.65 | 1:02.58 | |||||
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.65 | 1:02.76 | |||||
8 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.75 | 1:02.76 | |||||
10 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.27 | 1:03.11 | |||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.71 | 1:03.78 | |||||
12 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.38 | 1:04.85 | |||||
13 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 31.56 | 1:05.36 | |||||
14 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.50 | 1:05.68 | |||||
15 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.93 | 1:06.11 | |||||
16 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 31.65 | 1:06.37 | |||||
17 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.89 | 1:06.45 | |||||
18 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 32.11 | 1:06.52 | |||||
19 | Felicia Thonander | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 31.23 | 1:06.54 | |||||
20 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.83 | 1:06.71 | |||||
21 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.18 | 1:06.72 | |||||
22 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 32.39 | 1:07.20 | |||||
23 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:07.32 | |||||
24 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.80 | 1:08.12 | |||||
25 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | 1:08.22 | |||||
26 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 31.92 | 1:08.31 | |||||
27 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.56 | 1:08.73 | |||||
28 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 33.45 | 1:09.65 | |||||
29 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 33.32 | 1:10.76 | |||||
30 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.33 | 1:10.78 | |||||
31 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.94 | 1:11.20 | |||||
32 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:11.30 | |||||
33 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.76 | 1:11.48 | |||||
34 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.86 | 1:12.30 | |||||
35 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 35.10 | 1:14.13 | |||||
36 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.35 | 1:14.80 | |||||
37 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:15.34 | |||||
38 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.52 | 1:17.13 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Blåkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 28.30 | 58.30 | |||||
2 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.25 | 59.55 | |||||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.18 | 1:00.35 | |||||
4 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 29.46 | 1:01.43 | |||||
5 | Nike Kruners | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.36 | 1:01.47 | |||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 29.96 | 1:02.04 | |||||
7 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.97 | 1:02.08 | |||||
8 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 29.62 | 1:02.15 | |||||
9 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.70 | 1:03.12 | |||||
10 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.14 | 1:04.41 | |||||
11 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.09 | 1:04.42 | |||||
12 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 30.85 | 1:04.60 | |||||
13 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.11 | 1:04.80 | |||||
14 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.91 | 1:05.15 | |||||
15 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.46 | 1:05.39 | |||||
16 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.31 | 1:05.50 | |||||
17 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.11 | 1:05.64 | |||||
18 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 31.22 | 1:06.13 | |||||
18 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.63 | 1:06.13 | |||||
20 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.73 | 1:06.34 | |||||
21 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.27 | 1:06.45 | |||||
22 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.96 | 1:07.03 | |||||
23 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.65 | 1:07.19 | |||||
24 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.90 | 1:07.49 | |||||
25 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 32.98 | 1:07.98 | |||||
26 | Sofia Bergkvist | 1995 | Örebro Simallians | 32.98 | 1:08.18 | |||||
27 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.86 | 1:09.50 | |||||
28 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.25 | 1:10.82 | |||||
29 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Angereds Simklubb | 32.95 | 1:10.87 | |||||
30 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 34.53 | 1:13.05 | |||||
31 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 34.66 | 1:14.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Avonova Företagshälsa |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 56.84 | 1:57.93 | 2:59.81 | 4:00.00 | |||
2 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.67 | 2:00.49 | 3:02.79 | 4:04.83 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.23 | 2:03.66 | 3:07.98 | 4:11.23 | |||
4 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.86 | 2:03.82 | 3:09.03 | 4:12.60 | |||
5 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 1:00.15 | 2:04.70 | 3:08.12 | 4:12.81 | |||
6 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.79 | 2:07.70 | 3:13.21 | 4:16.91 | |||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:01.99 | 2:07.80 | 3:13.21 | 4:19.68 | |||
8 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.98 | 2:07.28 | 3:15.94 | 4:20.47 | |||
9 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:04.98 | 2:13.85 | 3:23.02 | 4:29.19 | |||
10 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:04.03 | 2:14.16 | 3:22.26 | 4:29.61 | |||
11 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.27 | 2:14.43 | 3:23.42 | 4:31.54 | |||
12 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.02 | 2:14.83 | 3:24.67 | 4:32.84 | |||
13 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:03.71 | 2:14.75 | 3:26.14 | 4:33.77 | |||
14 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.74 | 2:12.98 | 3:23.47 | 4:33.79 | |||
15 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 1:03.77 | 2:14.60 | 3:26.08 | 4:35.45 | |||
16 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.56 | 2:17.37 | 3:28.81 | 4:39.40 | |||
17 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 1:05.67 | 2:17.06 | 3:29.19 | 4:39.88 | |||
18 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 1:05.81 | 2:17.08 | 3:28.72 | 4:40.50 | |||
19 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:06.17 | 2:17.56 | 3:30.38 | 4:41.69 | |||
20 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:07.20 | 2:19.29 | 3:33.06 | 4:42.37 | |||
21 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 1:06.41 | 2:18.92 | 3:32.20 | 4:43.64 | |||
22 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 1:08.17 | 2:21.99 | 3:35.48 | 4:45.03 | |||
23 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:06.27 | 2:19.42 | 3:33.27 | 4:46.41 | |||
24 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.85 | 2:19.85 | 3:34.74 | 4:47.96 | |||
25 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 1:09.30 | 2:23.64 | 3:37.11 | 4:49.05 | |||
26 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:09.48 | 2:24.84 | 3:38.79 | 4:49.99 | |||
27 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:08.45 | 2:24.77 | 3:39.73 | 4:52.20 | |||
28 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:08.24 | 2:22.35 | 3:38.12 | 4:52.93 | |||
29 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.01 | 2:26.74 | 3:42.95 | 4:57.01 | |||
30 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:09.76 | 2:26.03 | 3:43.19 | 4:59.46 | |||
31 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.12 | 2:25.81 | 3:43.59 | 5:01.79 | |||
32 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 1:10.14 | 2:29.40 | 3:46.88 | 5:03.28 | |||
33 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:09.75 | 2:27.36 | 3:47.84 | 5:08.12 | |||
34 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:14.33 | 2:35.05 | 3:53.57 | 5:09.22 | |||
35 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 1:15.34 | 2:35.82 | 3:56.14 | 5:14.03 | |||
36 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:15.59 | 2:35.57 | 3:55.49 | 5:14.18 | |||
37 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:14.87 | 2:35.62 | 3:57.84 | 5:17.36 | |||
38 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 1:14.22 | 2:35.91 | 3:59.47 | 5:17.54 | |||
39 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:15.90 | 2:36.09 | 3:57.84 | 5:18.17 | |||
40 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:16.29 | 2:39.70 | 4:04.21 | 5:25.06 | |||
41 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.92 | 2:41.83 | 4:06.99 | 5:30.26 | |||
42 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:16.52 | 2:41.45 | 4:09.03 | 5:33.59 | |||
43 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 1:18.94 | 2:49.71 | 4:20.27 | 5:50.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 24, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Brämhults Juice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | S02 Damer | 0 | Simklubben S 02 | 4:28.91 | ||||||
Ebba Hellström | 1992 | 34.94 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Lina Berg | 1996 | 34.72 | 1:14.68 | 2:24.49 | ||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 29.65 | 1:03.79 | 3:28.28 | ||||||
Julia Bellvik | 1996 | 28.77 | 1:00.63 | 4:28.91 | ||||||
2 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 4:34.70 | ||||||
Frida Andersson | 1991 | 32.13 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 36.30 | 1:18.40 | 2:24.96 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 30.77 | 1:07.47 | 3:32.43 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 28.45 | 1:02.27 | 4:34.70 | ||||||
3 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:35.35 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 34.21 | 1:10.40 | 1:10.40 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 35.57 | 1:17.06 | 2:27.46 | ||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 29.88 | 1:07.58 | 3:35.04 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 28.84 | 1:00.31 | 4:35.35 | ||||||
4 | Spårvägen Damer 1 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:36.22 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 34.27 | 1:12.14 | 1:12.14 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 35.05 | 1:17.58 | 2:29.72 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.59 | 1:05.63 | 3:35.35 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 29.19 | 1:00.87 | 4:36.22 | ||||||
5 | Mass Damer | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:41.57 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 34.86 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 36.74 | 1:19.26 | 2:30.78 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 31.56 | 1:09.09 | 3:39.87 | ||||||
Johanna Åberg | 1997 | 29.01 | 1:01.70 | 4:41.57 | ||||||
6 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:42.20 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 34.43 | 1:11.11 | 1:11.11 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 36.41 | 1:18.20 | 2:29.31 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 32.35 | 1:10.58 | 3:39.89 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 29.32 | 1:02.31 | 4:42.20 | ||||||
7 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 4:44.80 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 35.26 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Lina Maltesson | 2000 | 36.99 | 1:19.81 | 2:31.71 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 31.96 | 1:09.01 | 3:40.72 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 30.60 | 1:04.08 | 4:44.80 | ||||||
8 | Skövde SS Damer Lag 2 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:46.23 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 35.39 | 1:12.01 | 1:12.01 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 37.84 | 1:21.03 | 2:33.04 | ||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 31.81 | 1:10.44 | 3:43.48 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 29.61 | 1:02.75 | 4:46.23 | ||||||
9 | Skövde SS Damer Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:46.90 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 35.31 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 36.89 | 1:19.47 | 2:32.53 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 32.05 | 1:11.48 | 3:44.01 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 30.31 | 1:02.89 | 4:46.90 | ||||||
10 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:48.21 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 35.23 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 35.35 | 1:15.20 | 2:28.69 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 31.39 | 1:10.82 | 3:39.51 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 32.33 | 1:08.70 | 4:48.21 | ||||||
11 | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | 4:53.49 | ||||||
Maja Palmqvist | 1998 | 35.55 | 1:13.51 | 1:13.51 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 38.27 | 1:21.86 | 2:35.37 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 32.99 | 1:13.17 | 3:48.54 | ||||||
Thilda Larsson | 1999 | 31.31 | 1:04.95 | 4:53.49 | ||||||
12 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:53.65 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 36.97 | 1:15.97 | 1:15.97 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 37.02 | 1:21.43 | 2:37.40 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 32.95 | 1:11.95 | 3:49.35 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 30.34 | 1:04.30 | 4:53.65 | ||||||
13 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:55.43 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 37.56 | 1:17.57 | 1:17.57 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 37.17 | 1:20.29 | 2:37.86 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 32.69 | 1:10.88 | 3:48.74 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 31.18 | 1:06.69 | 4:55.43 | ||||||
14 | Alvesta SS Damer | 0 | Alvesta Simsällskap | 4:56.87 | ||||||
Lamia Kaltak | 2001 | 36.09 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 40.15 | 1:26.15 | 2:40.92 | ||||||
Sandra Lange | 1999 | 31.31 | 1:07.39 | 3:48.31 | ||||||
Adna Drincic | 2001 | 32.49 | 1:08.56 | 4:56.87 | ||||||
15 | Skövde SS Damer Lag3 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:57.40 | ||||||
Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | 36.23 | 1:16.44 | 1:16.44 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 37.56 | 1:22.05 | 2:38.49 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 33.14 | 1:10.52 | 3:49.01 | ||||||
Sara Helgesson | 2000 | 32.46 | 1:08.39 | 4:57.40 | ||||||
16 | Elfsborg Damer 3 [1916] | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:05.40 | ||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 35.90 | 1:14.70 | 1:14.70 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | 38.52 | 1:22.28 | 2:36.98 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 34.59 | 1:18.34 | 3:55.32 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 32.58 | 1:10.08 | 5:05.40 | ||||||
17 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 5:08.69 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 37.86 | 1:18.57 | 1:18.57 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 41.18 | 1:28.79 | 2:47.36 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 33.25 | 1:12.45 | 3:59.81 | ||||||
Melina Robertson | 2001 | 33.25 | 1:08.88 | 5:08.69 | ||||||
18 | Elfsborg Damer 4 [2005] | 2005 | Simklubben Elfsborg | 5:11.91 | ||||||
Julia Karamovic | 2001 | 38.45 | 1:20.45 | 1:20.45 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 38.60 | 1:23.57 | 2:44.02 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | 36.63 | 1:21.77 | 4:05.79 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 30.31 | 1:06.12 | 5:11.91 | ||||||
19 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:27.77 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 40.84 | 1:25.71 | 1:25.71 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 40.01 | 1:25.87 | 2:51.58 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 36.84 | 1:24.65 | 4:16.23 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 33.82 | 1:11.54 | 5:27.77 | ||||||
20 | Elfsborg Damer 5 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:37.55 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 40.99 | 1:25.47 | 1:25.47 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 39.58 | 1:27.04 | 2:52.51 | ||||||
Elsa Berge-Kleber | 2004 | 40.68 | 1:29.87 | 4:22.38 | ||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 35.49 | 1:15.17 | 5:37.55 | ||||||
21 | SK 1970 Damer | 2001 | Simklubben 1970 | 5:40.31 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 35.47 | 1:13.04 | 1:13.04 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 43.70 | 1:32.72 | 2:45.76 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 38.41 | 1:27.52 | 4:13.28 | ||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 40.26 | 1:27.03 | 5:40.31 | ||||||
22 | Elfsborg Damer 6 | 0 | Simklubben Elfsborg | 5:59.66 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 43.17 | 1:29.45 | 1:29.45 | ||||||
Ebba Wahlberg | 2002 | 45.34 | 1:39.01 | 3:08.46 | ||||||
Aoife Hjelm | 2002 | 42.62 | 1:37.75 | 4:46.21 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 33.61 | 1:13.45 | 5:59.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Försök |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 31.20 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.36 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.44 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.05 | ||||||
5 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.23 | ||||||
6 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.41 | ||||||
7 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.73 | ||||||
8 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.16 | ||||||
9 | Nike Kruners | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | ||||||
10 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.24 | ||||||
11 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.27 | ||||||
12 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 33.51 | ||||||
13 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.71 | ||||||
14 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.72 | ||||||
15 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.85 | ||||||
16 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.94 | ||||||
17 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.17 | ||||||
18 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.18 | ||||||
19 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.22 | ||||||
20 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.26 | ||||||
21 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.55 | ||||||
22 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | ||||||
23 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.68 | ||||||
24 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | ||||||
25 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.78 | ||||||
26 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.83 | ||||||
27 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.18 | ||||||
28 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.19 | ||||||
29 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 35.20 | ||||||
30 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 35.23 | ||||||
31 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 35.28 | ||||||
32 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 35.31 | ||||||
33 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.36 | ||||||
34 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.91 | ||||||
35 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 36.07 | ||||||
36 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 36.24 | ||||||
37 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.34 | ||||||
38 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.74 | ||||||
39 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 37.01 | ||||||
40 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 37.02 | ||||||
41 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.20 | ||||||
42 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.27 | ||||||
43 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 37.59 | ||||||
44 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.61 | ||||||
45 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | ||||||
46 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 37.83 | ||||||
47 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.94 | ||||||
48 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 38.04 | ||||||
49 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.35 | ||||||
50 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 38.38 | ||||||
51 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.62 | ||||||
52 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.65 | ||||||
53 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.69 | ||||||
54 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.80 | ||||||
55 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.05 | ||||||
56 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 39.37 | ||||||
57 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.48 | ||||||
58 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 39.49 | ||||||
59 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.09 | ||||||
60 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.11 | ||||||
61 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.14 | ||||||
62 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 40.26 | ||||||
63 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 40.38 | ||||||
63 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 40.38 | ||||||
65 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.80 | ||||||
66 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 40.96 | ||||||
67 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 41.15 | ||||||
68 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.82 | ||||||
69 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 42.28 | ||||||
70 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 42.57 | ||||||
71 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.93 | ||||||
72 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 43.18 | ||||||
73 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.68 | ||||||
74 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.06 | ||||||
75 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.27 | ||||||
76 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.53 | ||||||
77 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.80 | ||||||
78 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.34 | ||||||
79 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.52 | ||||||
80 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.64 | ||||||
81 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 52.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 30.78 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.96 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.02 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.88 | ||||||
5 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.26 | ||||||
6 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.40 | ||||||
7 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 32.70 | ||||||
8 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Försök |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.09 | ||||||
2 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 28.54 | ||||||
3 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.76 | ||||||
4 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.84 | ||||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.07 | ||||||
6 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.13 | ||||||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.37 | ||||||
8 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.43 | ||||||
9 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.57 | ||||||
10 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 29.77 | ||||||
11 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.06 | ||||||
12 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 30.15 | ||||||
13 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.42 | ||||||
14 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 31.28 | ||||||
15 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.60 | ||||||
16 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.79 | ||||||
17 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.85 | ||||||
18 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.02 | ||||||
19 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 32.13 | ||||||
20 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.44 | ||||||
21 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.47 | ||||||
22 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.53 | ||||||
23 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 32.64 | ||||||
24 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 32.92 | ||||||
25 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.93 | ||||||
26 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 33.29 | ||||||
27 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 34.04 | ||||||
28 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.20 | ||||||
29 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 34.43 | ||||||
30 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.54 | ||||||
31 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.61 | ||||||
32 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.68 | ||||||
33 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.73 | ||||||
34 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.79 | ||||||
35 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.42 | ||||||
36 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.49 | ||||||
37 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.58 | ||||||
38 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.78 | ||||||
39 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 37.03 | ||||||
40 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 37.11 | ||||||
41 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 37.38 | ||||||
42 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 37.68 | ||||||
43 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 37.89 | ||||||
44 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.64 | ||||||
45 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.31 | ||||||
46 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.13 | ||||||
47 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.33 | ||||||
48 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.35 | ||||||
49 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 40.40 | ||||||
50 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 41.88 | ||||||
51 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 42.20 | ||||||
52 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.72 | ||||||
53 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.97 | ||||||
2 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 28.25 | ||||||
3 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.58 | ||||||
4 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.63 | ||||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.15 | ||||||
6 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.40 | ||||||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.70 | ||||||
8 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:22 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.10 | 1:20.02 | 2:00.99 | 2:41.99 | |||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.68 | 1:21.29 | 2:05.76 | 2:50.51 | |||
3 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.61 | 1:23.87 | 2:08.25 | 2:52.42 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.13 | 1:24.61 | 2:10.68 | 2:55.16 | |||
5 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.78 | 1:23.70 | 2:09.62 | 2:55.33 | |||
6 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.85 | 1:21.56 | 2:10.02 | 2:57.79 | |||
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.94 | 1:25.53 | 2:12.07 | 2:57.90 | |||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.92 | 1:27.95 | 2:14.85 | 2:58.82 | |||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:25.70 | 2:12.39 | 2:59.59 | |||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 43.44 | 1:31.55 | 2:19.72 | 3:07.68 | |||
11 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.48 | 1:29.91 | 2:19.00 | 3:08.63 | |||
12 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.75 | 1:34.28 | 2:24.85 | 3:14.89 | |||
13 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 46.65 | 1:37.87 | 2:29.29 | 3:20.10 | |||
14 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 47.25 | 1:40.51 | 2:32.25 | 3:23.75 | |||
15 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 48.37 | 1:42.57 | 2:35.50 | 3:27.36 | |||
16 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.45 | 1:40.83 | 2:35.40 | 3:29.31 | |||
17 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.57 | 1:46.91 | 2:43.54 | 3:40.41 | |||
18 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 51.23 | 1:47.79 | 2:43.92 | 3:40.55 | |||
19 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.20 | 1:48.16 | 2:46.40 | 3:44.58 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.46 | 1:22.16 | 2:05.73 | 2:48.87 | |||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.71 | 1:22.06 | 2:06.16 | 2:49.98 | |||
3 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.53 | 1:22.24 | 2:05.88 | 2:50.23 | |||
4 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.23 | 1:23.07 | 2:07.25 | 2:51.72 | |||
5 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:23.56 | 2:07.71 | 2:52.00 | |||
6 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 39.43 | 1:24.30 | 2:09.06 | 2:53.35 | |||
7 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.42 | 1:23.53 | 2:08.41 | 2:53.84 | |||
8 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.41 | 1:26.10 | 2:13.22 | 3:00.18 | |||
9 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.28 | 1:31.75 | 2:20.43 | 3:09.27 | |||
10 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.45 | 1:33.23 | 2:23.03 | 3:12.67 | |||
11 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.61 | 1:34.54 | 2:26.57 | 3:17.68 | |||
12 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 46.31 | 1:40.69 | 2:35.39 | 3:27.77 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Pedab Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 37.52 | 1:20.49 | 2:04.46 | 2:46.30 | |||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 37.83 | 1:20.74 | 2:04.21 | 2:48.64 | |||
3 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 39.47 | 1:23.83 | 2:09.46 | 2:55.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Speed Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 38.03 | 1:22.23 | 2:06.04 | 2:49.20 | |||
2 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 38.08 | 1:20.93 | 2:05.66 | 2:50.89 | |||
3 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 37.59 | 1:21.29 | 2:06.90 | 2:51.66 | |||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.94 | 1:22.83 | 2:08.56 | 2:54.11 | |||
5 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.10 | 1:25.50 | 2:10.94 | 2:56.66 | |||
6 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.63 | 1:26.53 | 2:12.96 | 3:00.00 | |||
7 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 41.39 | 1:28.98 | 2:16.07 | 3:02.94 | |||
8 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 42.59 | 1:31.19 | 2:20.20 | 3:08.57 | |||
9 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 43.96 | 1:34.37 | 2:25.48 | 3:15.63 | |||
10 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 44.93 | 1:35.96 | 2:27.23 | 3:18.96 | |||
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Speed Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.92 | 1:16.01 | 1:57.53 | 2:39.72 | |||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.91 | 1:17.95 | 2:01.27 | 2:44.08 | |||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.21 | 1:17.89 | 2:01.26 | 2:44.72 | |||
4 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 38.39 | 1:21.17 | 2:03.70 | 2:45.19 | |||
5 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 39.69 | 1:24.85 | 2:10.59 | 2:54.56 | |||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.45 | 1:24.31 | 2:10.82 | 2:57.29 | |||
7 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 39.68 | 1:26.16 | 2:14.16 | 3:01.15 | |||
8 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.08 | 1:29.99 | 2:19.72 | 3:06.84 | |||
9 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 44.08 | 1:33.14 | 2:21.91 | 3:10.80 | |||
10 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.47 | 1:34.16 | 2:25.76 | 3:15.40 | |||
11 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 44.38 | 1:35.18 | 2:27.06 | 3:18.26 | |||
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Speed Group AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.72 | 1:08.85 | 1:45.70 | 2:23.27 | |||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 32.81 | 1:09.87 | 1:48.69 | 2:27.65 | |||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 35.10 | 1:15.12 | 1:54.28 | 2:34.39 | |||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.85 | 1:18.27 | 1:59.67 | 2:40.33 | |||
5 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 36.15 | 1:18.46 | 2:01.66 | 2:44.38 | |||
6 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 34.86 | 1:15.48 | 1:59.18 | 2:45.81 | |||
7 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 38.73 | 1:22.89 | 2:07.83 | 2:53.08 | |||
8 | Tarek Alhaskir | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.40 | 1:24.28 | 2:09.64 | 2:54.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Hyr mig/JD Tankstället |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.91 | 1:09.77 | |||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.99 | 1:11.70 | |||||
3 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.04 | 1:13.27 | |||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.40 | 1:13.95 | |||||
5 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 34.42 | 1:15.93 | |||||
6 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.36 | 1:16.58 | |||||
7 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.01 | 1:17.37 | |||||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.36 | 1:19.82 | |||||
9 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.38 | 1:19.86 | |||||
10 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.84 | 1:20.37 | |||||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 38.45 | 1:20.52 | |||||
12 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 39.11 | 1:22.07 | |||||
13 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.86 | 1:25.03 | |||||
14 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 40.26 | 1:26.35 | |||||
15 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.74 | 1:31.94 | |||||
16 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.74 | 1:32.99 | |||||
- | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hyr mig/JD Tankstället |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.13 | 1:08.22 | |||||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.03 | 1:09.15 | |||||
3 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.04 | 1:09.48 | |||||
4 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.94 | 1:09.50 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.77 | 1:10.83 | |||||
6 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.01 | 1:10.88 | |||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.72 | 1:11.29 | |||||
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.04 | 1:11.79 | |||||
9 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.97 | 1:12.32 | |||||
10 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.42 | 1:12.67 | |||||
11 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.23 | 1:12.98 | |||||
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 33.09 | 1:13.50 | |||||
13 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.97 | 1:15.08 | |||||
14 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 35.00 | 1:17.39 | |||||
15 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.88 | 1:17.42 | |||||
16 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 36.59 | 1:18.87 | |||||
17 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.50 | 1:19.18 | |||||
18 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.74 | 1:19.36 | |||||
19 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:19.74 | |||||
20 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 35.41 | 1:20.15 | |||||
21 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 37.68 | 1:22.97 | |||||
22 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.51 | 1:23.65 | |||||
23 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.02 | 1:23.97 | |||||
24 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.46 | 1:26.28 | |||||
25 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.39 | 1:27.83 | |||||
26 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.10 | 1:29.48 | |||||
- | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Hyr mig/JD Tankstället |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.35 | 1:04.20 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.91 | 1:05.68 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.79 | 1:08.66 | |||||
4 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.88 | 1:08.99 | |||||
5 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 32.17 | 1:09.14 | |||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.19 | 1:09.22 | |||||
7 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.82 | 1:10.71 | |||||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.83 | 1:10.75 | |||||
9 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.15 | 1:11.68 | |||||
10 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.39 | 1:13.63 | |||||
11 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.12 | 1:15.93 | |||||
12 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:16.10 | |||||
13 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:20.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Ocay |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.46 | 1:09.38 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.68 | 1:10.33 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 32.26 | 1:11.21 | |||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.23 | 1:11.85 | |||||
5 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 33.35 | 1:11.89 | |||||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.36 | 1:13.48 | |||||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.47 | 1:13.95 | |||||
8 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.73 | 1:13.98 | |||||
9 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 34.90 | 1:16.28 | |||||
10 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.41 | 1:18.16 | |||||
11 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 37.63 | 1:20.31 | |||||
12 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.78 | 1:21.89 | |||||
13 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.13 | 1:23.35 | |||||
14 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 39.94 | 1:26.03 | |||||
15 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:26.69 | |||||
16 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.49 | 1:29.58 | |||||
17 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 42.02 | 1:32.46 | |||||
18 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.15 | 1:33.08 | |||||
19 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 46.39 | 1:45.35 | |||||
- | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ocay |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.29 | 1:00.83 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.17 | 1:04.67 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.90 | 1:05.60 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.73 | 1:07.31 | |||||
5 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.58 | 1:07.39 | |||||
6 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 30.03 | 1:07.95 | |||||
7 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 32.12 | 1:08.74 | |||||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.57 | 1:10.12 | |||||
9 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.85 | 1:10.82 | |||||
10 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.97 | 1:12.04 | |||||
11 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 33.63 | 1:15.54 | |||||
12 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 34.13 | 1:16.26 | |||||
13 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.90 | 1:16.70 | |||||
14 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.93 | 1:25.90 | |||||
15 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.86 | 1:27.73 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Ocay |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.74 | 58.02 | |||||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.37 | 59.12 | |||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.10 | 59.28 | |||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.98 | 59.52 | |||||
5 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.74 | 1:00.74 | |||||
6 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.85 | 1:00.92 | |||||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.92 | 1:01.10 | |||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.96 | 1:01.32 | |||||
9 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 28.75 | 1:01.37 | |||||
10 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.04 | 1:01.84 | |||||
11 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.06 | 1:02.55 | |||||
12 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 29.30 | 1:02.76 | |||||
13 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 28.79 | 1:03.04 | |||||
14 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | 1:03.23 | |||||
15 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.94 | 1:03.25 | |||||
16 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 29.01 | 1:03.37 | |||||
17 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.10 | 1:03.39 | |||||
18 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 29.19 | 1:03.84 | |||||
19 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 29.57 | 1:03.93 | |||||
20 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 28.58 | 1:05.04 | |||||
21 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 29.54 | 1:05.13 | |||||
22 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.89 | 1:06.39 | |||||
23 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.34 | 1:07.13 | |||||
24 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 30.25 | 1:07.67 | |||||
25 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | 1:08.07 | |||||
26 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 31.30 | 1:08.27 | |||||
27 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.08 | 1:08.48 | |||||
28 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.01 | 1:09.64 | |||||
29 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.91 | 1:10.02 | |||||
30 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 31.23 | 1:10.04 | |||||
31 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 32.47 | 1:11.29 | |||||
32 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.76 | 1:12.70 | |||||
33 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 35.08 | 1:26.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Ahnviks |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:03.51 | 2:10.25 | 3:19.99 | 4:29.26 | |||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:05.99 | 2:16.16 | 3:26.20 | 4:33.11 | |||
3 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:07.97 | 2:21.14 | 3:34.14 | 4:42.64 | |||
4 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.12 | 2:21.10 | 3:33.97 | 4:42.78 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 1:08.29 | 2:20.60 | 3:33.52 | 4:43.96 | |||
6 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:08.53 | 2:21.49 | 3:34.81 | 4:44.13 | |||
7 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.99 | 2:18.15 | 3:32.24 | 4:44.40 | |||
8 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:09.44 | 2:23.85 | 3:38.47 | 4:51.24 | |||
9 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:09.25 | 2:23.86 | 3:38.91 | 4:51.86 | |||
10 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.49 | 2:26.25 | 3:41.60 | 4:54.37 | |||
11 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:08.55 | 2:23.26 | 3:38.98 | 4:54.63 | |||
12 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:11.34 | 2:27.66 | 3:44.14 | 4:57.12 | |||
13 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:10.26 | 2:25.64 | 3:41.55 | 4:57.23 | |||
14 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 1:08.82 | 2:23.56 | 3:40.63 | 4:57.44 | |||
14 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:10.82 | 2:27.35 | 3:42.51 | 4:57.44 | |||
16 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:10.81 | 2:27.57 | 3:43.74 | 4:59.11 | |||
17 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:12.29 | 2:29.65 | 3:47.71 | 5:02.24 | |||
18 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:10.82 | 2:27.08 | 3:44.59 | 5:02.80 | |||
19 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:12.65 | 2:30.77 | 3:48.94 | 5:03.73 | |||
20 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:11.67 | 2:29.16 | 3:47.32 | 5:04.04 | |||
21 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.17 | 2:27.79 | 3:47.54 | 5:04.19 | |||
22 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.64 | 2:30.59 | 3:47.78 | 5:04.85 | |||
23 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:11.66 | 2:29.91 | 3:47.58 | 5:04.87 | |||
24 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:12.03 | 2:30.15 | 3:48.10 | 5:05.03 | |||
25 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:13.55 | 2:32.44 | 3:51.12 | 5:05.35 | |||
26 | Aurora Cartabellotta | 1999 | Simklubben S 02 | 1:13.31 | 2:31.05 | 3:49.80 | 5:05.96 | |||
27 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.55 | 2:31.63 | 3:50.25 | 5:06.35 | |||
28 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:13.31 | 2:31.83 | 3:50.78 | 5:07.98 | |||
29 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 1:10.95 | 2:29.84 | 3:49.59 | 5:08.57 | |||
30 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:13.64 | 2:32.80 | 3:52.99 | 5:11.16 | |||
31 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:14.27 | 2:34.41 | 3:54.22 | 5:11.55 | |||
32 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 1:14.23 | 2:34.58 | 3:54.52 | 5:11.59 | |||
33 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:12.14 | 2:31.54 | 3:53.72 | 5:12.12 | |||
34 | Felicia Thonander | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 1:11.78 | 2:31.97 | 4:33.92 | 5:12.54 | |||
35 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:15.02 | 2:36.07 | 3:56.92 | 5:14.61 | |||
36 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 1:14.91 | 2:35.12 | 3:54.66 | 5:14.77 | |||
37 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:14.69 | 2:35.75 | 3:57.24 | 5:16.32 | |||
38 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:15.20 | 2:36.53 | 3:58.49 | 5:17.35 | |||
39 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.45 | 2:34.82 | 3:57.33 | 5:18.97 | |||
40 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:17.02 | 2:39.59 | 4:01.40 | 5:20.08 | |||
41 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:16.54 | 2:40.16 | 4:03.23 | 5:25.00 | |||
42 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:14.94 | 2:38.32 | 4:03.12 | 5:26.98 | |||
43 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:17.63 | 2:40.37 | 4:04.73 | 5:27.43 | |||
44 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 1:16.62 | 2:40.03 | 4:04.98 | 5:28.87 | |||
45 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:17.58 | 2:42.71 | 4:08.22 | 5:28.99 | |||
46 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 1:17.97 | 2:42.72 | 4:07.79 | 5:29.70 | |||
47 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:15.96 | 2:40.90 | 4:06.44 | 5:30.54 | |||
48 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:17.13 | 2:42.34 | 4:07.63 | 5:31.56 | |||
49 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 1:20.91 | 2:49.28 | 4:16.68 | 5:40.38 | |||
50 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:16.69 | 2:43.23 | 4:12.03 | 5:40.84 | |||
51 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:19.02 | 2:47.29 | 4:16.18 | 5:46.36 | |||
52 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:21.79 | 2:52.09 | 4:22.29 | 5:50.40 | |||
53 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:22.50 | 2:54.12 | 4:24.69 | 5:50.85 | |||
54 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 1:24.82 | 2:57.94 | 4:30.03 | 5:58.54 | |||
55 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:26.53 | 3:00.99 | 4:35.28 | 6:08.49 | |||
56 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:29.50 | 3:07.09 | 4:43.24 | 6:10.20 | |||
57 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:26.75 | 3:05.55 | 4:44.42 | 6:21.26 | |||
58 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:27.93 | 3:08.56 | 4:49.17 | 6:24.49 | |||
59 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:28.75 | 3:07.96 | 6:26.80 | 6:26.80 | |||
60 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:33.58 | 3:18.43 | 5:04.53 | 6:49.37 | |||
- | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Borås Speedo Meet 2016 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg och Speedo | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 februari 2016 |
Gren 32, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Brämhults Juice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 3:39.81 | ||||||
Adam Paulsson | 1995 | 25.87 | 53.21 | 53.21 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 26.60 | 55.14 | 1:48.35 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.29 | 56.29 | 2:44.64 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 26.43 | 55.17 | 3:39.81 | ||||||
2 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:44.47 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 27.40 | 57.48 | 57.48 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 27.42 | 57.43 | 1:54.91 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 26.43 | 54.82 | 2:49.73 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 26.32 | 54.74 | 3:44.47 | ||||||
3 | S02 Herrar | 0 | Simklubben S 02 | 3:45.47 | ||||||
Johannes Sköld | 1996 | 26.81 | 56.93 | 56.93 | ||||||
Elias Gausel | 1996 | 25.67 | 54.56 | 1:51.49 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 26.37 | 55.49 | 2:46.98 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 27.72 | 58.49 | 3:45.47 | ||||||
4 | Mass Herrar 1 | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:46.73 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 27.51 | 57.69 | 57.69 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 24.10 | 50.47 | 1:48.16 | ||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 29.80 | 1:02.61 | 2:50.77 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 26.85 | 55.96 | 3:46.73 | ||||||
5 | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | 3:48.80 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 27.44 | 57.15 | 57.15 | ||||||
Jesper Svensson | 1990 | 26.36 | 56.33 | 1:53.48 | ||||||
Steven Angelo Larsson | 1998 | 26.09 | 56.54 | 2:50.02 | ||||||
Rick Cuperus | 1999 | 28.08 | 58.78 | 3:48.80 | ||||||
6 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 3:51.62 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 26.64 | 57.40 | 57.40 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 26.73 | 56.48 | 1:53.88 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.70 | 58.55 | 2:52.43 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 28.00 | 59.19 | 3:51.62 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:54.60 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.01 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 27.37 | 58.58 | 1:58.93 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 26.29 | 55.67 | 2:54.60 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 28.07 | 1:00.00 | 3:54.60 | ||||||
8 | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 4:01.67 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 27.25 | 56.63 | 56.63 | ||||||
Tarek Alhaskir | 1997 | 27.49 | 58.08 | 1:54.71 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 29.54 | 1:03.18 | 2:57.89 | ||||||
Hazem Alhaskir | 2002 | 30.06 | 1:03.78 | 4:01.67 | ||||||
9 | Uddevalla Herrar 2 | 0 | Uddevalla Sim | 4:03.13 | ||||||
Daniel Börjesson | 1999 | 28.51 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Victor Engqvist | 1997 | 28.19 | 1:00.67 | 2:00.61 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 28.35 | 1:00.36 | 3:00.97 | ||||||
Navid Fageeh | 1997 | 28.90 | 1:02.16 | 4:03.13 | ||||||
10 | Kungälv Herrar Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:10.73 | ||||||
Rickard Thillman | 1997 | 28.47 | 1:00.14 | 1:00.14 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 27.43 | 57.35 | 1:57.49 | ||||||
Sebastian Brulls | 2001 | 32.17 | 1:09.44 | 3:06.93 | ||||||
Benjamin Gabrielsson | 1999 | 29.47 | 1:03.80 | 4:10.73 | ||||||
11 | Elfsborg Herrar 3 | 0 | Simklubben Elfsborg | 4:11.09 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 29.12 | 59.93 | 59.93 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 29.48 | 1:02.77 | 2:02.70 | ||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 29.27 | 1:01.71 | 3:04.41 | ||||||
David Engström | 2001 | 31.77 | 1:06.68 | 4:11.09 | ||||||
12 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:17.27 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 31.32 | 1:06.62 | 1:06.62 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 29.96 | 1:03.25 | 2:09.87 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 30.47 | 1:03.63 | 3:13.50 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 29.72 | 1:03.77 | 4:17.27 | ||||||
13 | Elfsborg Herrar 4 | 0 | Simklubben Elfsborg | 4:40.87 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 31.29 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
David Reinholdsson | 2002 | 31.23 | 1:06.26 | 2:11.39 | ||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 36.31 | 1:16.55 | 3:27.94 | ||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 34.54 | 1:12.93 | 4:40.87 | ||||||
- | Elfsborg Herrar 5 | 0 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gustav Askengren | 2004 | |||||||||
Klas Sandgren | 2002 | |||||||||
Tim Nageus | 2005 | |||||||||
Bálint Deák | 2002 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 28 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:16 |