2019-11-14   23:41:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Grand Prix

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 2 Saturday 30 January 2016 17.00

Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Malmö (SWE)    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 10, 200m Medley Women, Finaler 
Sponsor: OATLY 
World Seniors: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 
Europe Seniors: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 
Nation Seniors: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 
Nation Juniors: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jaqueline Hippi  1996    771  30.13  1:06.80  1:46.81    2:17.56   
  Simklubben Neptun  2:16.35                 
                     
Amit Ivri  1989    725  29.13  1:05.11  1:46.32    2:20.37   
  Israel  2:13.30                 
                     
Sophie Hansson  1998    684  30.93  1:10.64  1:49.90    2:23.11   
  Helsingborgs Simsällskap  2:21.88                 
                     
Alida Ramdén  1997    683  30.51  1:08.92  1:51.33    2:23.19   
  Södertälje Simsällskap  2:21.40                 
                     
Frida Berggren  1994    683  30.24  1:06.87  1:50.48    2:23.19   
  Västerås Simsällskap  2:20.27                 
                     
Hanna Jörlund  1991    655  30.96  1:08.44  1:50.62    2:25.21   
  Södertörns Simsällskap  2:24.59                 
                     
Hannah Nissen  1997    649  31.26  1:07.41  1:51.63    2:25.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.63                 
                     
Rebecca Håkansson  1996    624  31.66  1:08.70  1:52.19    2:27.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:23.29                 
                     
Vilma Unnermark  1997    661  30.11  1:07.02  1:50.26    2:24.77   
  Södertörns Simsällskap  2:27.08                 
                     
10  Wilma Johansson  2001    660  31.54  1:10.67  1:51.08    2:24.82   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.59                 
                     
11  Vilma Ekström  1994    657  30.83  1:10.76  1:50.08    2:25.06   
  Linköpings Allmänna SS  2:20.39                 
                     
12  Laura Findal Andersen  2001    625  32.21  1:10.09  1:52.44    2:27.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.00                 
                     
13  Emma Sundstrand  2001    619  32.06  1:11.69  1:54.52    2:27.95   
  Södertälje Simsällskap  2:27.00                 
                     
14  Matilda Weiler  1998    604  31.20  1:11.63  1:54.99    2:29.22   
  Helsingborgs Simsällskap  2:29.05                 
                     
15  Marie-Loiuse Stentved  2000    590  31.29  1:09.16  1:55.84    2:30.39   
  Herlev Svømning  2:24.70                 
                     
16  Sara Junevik  2000    577  28.95  1:10.07  1:56.27    2:31.45   
  Falu Simsällskap  2:35.23                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner