2021-04-14   12:15:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Medley Race 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Veggerby  2003    426  34.60        1:16.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.82                 
                     
Lærke Blond  2003    326  40.55        1:23.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.31                 
                     
Lea Bach Nielsen  2003    217  47.83        1:35.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:39.29                 
                     
Emma Clausen  2003    212  47.76        1:36.26   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.73                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    304  41.28        1:25.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.35                 
                     
Laura Thomadsen  2004    192  45.45        1:39.46   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.89                 
                     
Johanna Dahms  2004    192  45.98        1:39.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:45.35                 
                     
Josefine Westergaard  2004    182  45.40        1:41.24   
  Helsingør Svømmeklub  1:44.47                 
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    162  48.34        1:45.18   
  Glostrup Svømmeklub  1:57.62                 
                     
Sofie Korczak  2004    155  50.54        1:46.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:50.27                 
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    155  50.46        1:46.92   
  Helsingør Svømmeklub  1:44.45                 
                     
Malene Langvad  2004              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:38.98                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Lund Hansen  2005    294  39.59        1:26.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.48                 
                     
Antoinette Zafra  2005    257  42.14        1:30.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:36.13                 
                     
Johanne Weber  2005    254  43.06        1:30.69   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.38                 
                     
Luna Christensen  2005    246  42.41        1:31.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.36                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    246  42.51        1:31.67   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.17                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    228  43.55        1:33.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:43.51                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    224  41.82        1:34.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.48                 
                     
Annika Køhn  2005    221  47.21        1:35.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.77                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    216  42.82        1:35.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.40                 
                     
10  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    216  43.78        1:35.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.51                 
                     
11  Mikkeline Rud Wiberg  2005    215  42.44        1:35.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Caroline Trøjgaard  2005    215  42.55        1:35.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.45                 
                     
13  Thea Mikkelsen  2005    214  44.50        1:36.00   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.72                 
                     
14  Nikoline Marie Lange  2005    213  43.10        1:36.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.54                 
                     
15  Emma S. Kristensen  2005    206  46.11        1:37.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.20                 
                     
16  Kristine Nilsson Norby  2005    203  46.44        1:37.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.48                 
                     
17  Josefine Staudt  2005    193  44.44        1:39.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.23                 
                     
18  Alma Olander  2005    186  47.02        1:40.53   
  Helsingør Svømmeklub  1:44.75                 
                     
19  Vilja Meinert Jacobsen  2005    177  46.76        1:42.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Mille Hansen  2005    171  50.60        1:43.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:42.29                 
                     
21  Alma Gotfredsen  2005    169  47.52        1:43.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.72                 
                     
22  Ane Burke  2005    168  46.30        1:44.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
23  Amalie-Victoria Kaae  2005    163  51.24        1:44.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:52.10                 
                     
24  Anna Østerby  2005    159  50.42        1:45.95   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.76                 
                     
25  Frederikke Vinderslev  2005    156  48.83        1:46.71   
  Gentofte Svømme Klub  2:01.84                 
                     
26  Safira Vestergaard  2005    143  51.21        1:49.64   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.45                 
                     
27  Emilia Clara Lindberg  2005    140  53.46        1:50.58   
  Gentofte Svømme Klub  2:04.41                 
                     
28  Neve Morrison  2005    137  51.17        1:51.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
29  Helena Fogh Kronborg  2005    137  49.45        1:51.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.71                 
                     
30  Semine Brandt  2005    132  52.19        1:52.63   
  Glostrup Svømmeklub  2:15.79                 
                     
31  Christine Heimann Larsen  2005    114  51.79        1:58.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
32  Line Pedersen  2005    82  1:06.64        2:12.00   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.19                 
                     
Andrea Elnif Christiansen  2005              DSQ  Ryg afs. mave v/50 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.23                 
                     
Emilie Olsen Bendixen  2005              DSQ  Ryg afs. mave v/50 
  Glostrup Svømmeklub  2:00.90                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:38.74                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Leonora M Postgaard  2006    199  47.13        1:38.34   
  Glostrup Svømmeklub  1:44.07                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    186  45.78        1:40.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:43.70                 
                     
Tate Green  2006    184  46.36        1:40.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.47                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    181  42.75        1:41.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.01                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    180  44.53        1:41.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.92                 
                     
Monika Dragieva  2006    164  49.39        1:44.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.15                 
                     
Sara Elmsted  2006    161  49.66        1:45.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.90                 
                     
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    155  51.84        1:46.86   
  Helsingør Svømmeklub  2:01.12                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    155  55.23        1:46.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.80                 
                     
10  Jasmine Løkkegaard  2006    143  50.53        1:49.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.84                 
                     
11  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    136  54.53        1:51.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:50.56                 
                     
12  Andrea Søeborg  2006    136  52.36        1:51.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:51.63                 
                     
13  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    120  48.34        1:56.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.90                 
                     
14  Emma Haagen  2006    116  54.52        1:57.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:05.40                 
                     
15  Maise Trærup Tychsen  2006    106  55.58        2:01.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.51                 
                     
15  Rebecca Ella Madsen  2006    106  55.90        2:01.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:56.92                 
                     
17  Sofie Ewers Stokholm  2006    105  1:29.34        2:01.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.11                 
                     
18  Bianca Roos  2006    103  1:01.45        2:02.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.64                 
                     
19  Milla Klausen  2006    88  1:01.32        2:08.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.75                 
                     
20  Maja Damkjær Bartels  2006    78  1:07.21        2:14.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.86                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:56.91                 
                     
Hanna Rørbech  2006              DSQ  Ryg afs. mave v/50 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:05.10                 
                     
Henriette Roos  2006              DSQ  Ryg afs. mave V/50 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.22                 
                     
Kamma Rasmussen  2006              DSQ  Svøm på mave i ryg 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.88                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:55.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  10:10 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Casper Koch Henriksen  2002    328  34.48        1:13.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.71                 
                     
Gustav D Nielsen  2002    138  43.64        1:38.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.64                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mohammed Ghizzaui  2003    358  33.48        1:11.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.24                 
                     
Joakim Køhn  2003    336  34.16        1:12.89   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.58                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    310  34.32        1:14.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.75                 
                     
Mikkel Hansen  2003    251  37.90        1:20.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.69                 
                     
Sebastian Rasmussen  2003    184  40.17        1:29.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.08                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    179  41.35        1:29.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.26                 
                     
Samuel Risager  2003    146  44.12        1:36.18   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.18                 
                     
Enzo Sorgini  2003    98  52.41        1:49.98   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.33                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andreas Ivang Ladefoged  2004    221  36.75        1:23.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.70                 
                     
Jeppe Kjær  2004    217  40.21        1:24.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.49                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    202  41.11        1:26.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.62                 
                     
Matias Munkholm  2004    174  42.72        1:30.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.16                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    173  42.60        1:30.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.24                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    169  42.15        1:31.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:34.36                 
                     
Anton Skov Grell  2004    169  42.78        1:31.68   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.13                 
                     
Lauritz Johansen  2004    163  41.33        1:32.74   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.71                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    163  42.31        1:32.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.92                 
                     
10  Eigil Sigfusson  2004    153  42.89        1:34.80   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.19                 
                     
11  Bjørn Cramer Hansen  2004    150  46.80        1:35.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.02                 
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004    145  47.16        1:36.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.30                 
                     
13  Alexander Griffin  2004    142  47.67        1:37.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.65                 
                     
14  Nikolaj Fallenkamp  2004    139  44.63        1:37.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.42                 
                     
15  Anton Hvistendahl Fabel  2004    132  49.20        1:39.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.82                 
                     
16  Frederik Stubbe Lundsby  2004    116  52.10        1:43.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Søren Wandall Ohlsen  2004    109  51.48        1:45.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.45                 
                     
18  William Leth  2004    108  50.00        1:46.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.19                 
                     
19  Silas Fessel  2004    102  50.43        1:48.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.56                 
                     
20  Jonas Vollquartz Svensson  2004    101  51.54        1:48.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:49.21                 
                     
21  Oliver Zeeberg Iversen  2004    94  50.09        1:51.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.84                 
                     
22  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    81  56.38        1:57.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.47                 
                     
23  Mads Ole Frederiksen  2004    63  1:01.55        2:07.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.06                 
                     
Matias Janischefska  2004              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.15                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emil Kruse Enemærke  2005    196  39.83        1:27.18   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.34                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    192  40.32        1:27.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.73                 
                     
Anders Gaard  2006    188  40.56        1:28.51   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.04                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    177  41.69        1:30.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.01                 
                     
Christopher Jørgensen  2005    145  43.57        1:36.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.55                 
                     
Sune Vergmann  2005    140  47.08        1:37.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:40.70                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    139  44.56        1:37.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.14                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    139  47.76        1:37.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.78                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    137  48.05        1:38.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.36                 
                     
10  William Bogø Andersen  2005    127  48.23        1:40.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.07                 
                     
11  Stefan Datcu  2006    118  49.83        1:43.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.70                 
                     
12  William Bendix Schmidt  2005    117  45.68        1:43.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.23                 
                     
13  Frederik Funder  2005    107  52.12        1:46.65   
  Glostrup Svømmeklub  1:51.61                 
                     
14  Peter K. M. Petersen  2006    106  50.50        1:47.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.56                 
                     
15  Asger Temdrup Hvilsom  2007    100  49.96        1:48.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Oscar Hansson  2005    86  52.21        1:54.73   
  Glostrup Svømmeklub  2:08.21                 
                     
17  Anders Junker  2005    86  53.29        1:54.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.36                 
                     
18  Victor Henrik Ritnagel  2005    75  1:00.46        2:00.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.57                 
                     
19  Frederik Molin  2005    70  56.78        2:02.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.58                 
                     
20  William F. Pilgaard  2006    68  59.39        2:03.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:07.06                 
                     
21  Emil Olsen  2006    66  55.51        2:05.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:13.85                 
                     
Mattias Sand Nielsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.26                 
                     
Sean Petersen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.93                 
                     
Frederik Rasmussen  2005              DSQ  Ryg afs. mave v/50 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.04                 
                     
Simon Hejbroch  2006              DSQ  Ryg afs. mave v/50 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Veggerby  2003    374  35.23        1:16.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.77                 
                     
Lærke Blond  2003    270  39.10        1:25.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.78                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    223  41.77        1:30.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.34                 
                     
Malene Langvad  2004    130  48.86        1:48.43   
  Glostrup Svømmeklub  1:47.58                 
                     
Johanna Dahms  2004    114  54.07        1:53.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Thomadsen  2004    100  52.50        1:58.22   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    81  57.22        2:07.03   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    79  57.17        2:08.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sofie Korczak  2004    71  1:02.41        2:12.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Lund Hansen  2005    283  39.16        1:23.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.00                 
                     
Antoinette Zafra  2005    199  43.27        1:34.16   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Caroline Villum Færch  2005    197  42.08        1:34.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    159  44.23        1:41.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.70                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    145  45.61        1:44.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Luna Christensen  2005    139  48.75        1:46.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.48                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    128  50.15        1:49.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.44                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    127  47.90        1:49.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.56                 
                     
Annika Køhn  2005    123  49.87        1:50.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Kristine Nilsson Norby  2005    117  52.12        1:52.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Alma Gotfredsen  2005    117  51.57        1:52.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.41                 
                     
12  Andrea Elnif Christiansen  2005    109  52.76        1:55.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.09                 
                     
13  Freya Ry Nielsen  2005    99  54.61        1:58.89   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
14  Helena Fogh Kronborg  2005    91  55.43        2:02.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.71                 
                     
15  Mille Hansen  2005    84  57.81        2:05.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Josefine Staudt  2005              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.91                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alma Møller-Ern  2006    155  44.61        1:42.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:46.64                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    123  45.44        1:50.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Tate Green  2006    103  55.55        1:57.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Monika Dragieva  2006    86  51.70        2:04.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.68                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    86  53.77        2:04.51   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Stella Demuth Andersen  2006    81  56.12        2:06.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    73  58.57        2:11.33   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Kamma Rasmussen  2006    72  56.45        2:12.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.31                 
                     
Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    72  58.66        2:12.29   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
10  Jasmine Løkkegaard  2006    63  1:03.71        2:17.79   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
11  Hanna Rørbech  2006    61  1:04.75        2:19.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
11  Sofie Ewers Stokholm  2006    61  59.50        2:19.73   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
13  Maise Trærup Tychsen  2006    60  1:01.31        2:19.90   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
14  Milla Klausen  2006    50  1:04.66        2:28.96   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
15  Bianca Roos  2006    35  1:13.55        2:47.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.98                 
                     
16  Maja Damkjær Bartels  2006    32  1:21.65        2:52.34   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Henriette Roos  2006              DSQ  bryst ben vend v/25 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.32                 
                     
Sara Elmsted  2006              DSQ  crawl arm 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Casper Koch Henriksen  2002    304  33.16        1:12.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.23                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mohammed Ghizzaui  2003    329  32.95        1:10.20   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.69                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    308  32.67        1:11.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.04                 
                     
Joakim Køhn  2003    300  33.77        1:12.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.99                 
                     
Mikkel Hansen  2003    169  38.66        1:27.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.52                 
                     
Sebastian Rasmussen  2003    166  39.28        1:28.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.16                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    109  45.98        1:41.29   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.16                 
                     
Samuel Risager  2003    96  48.01        1:45.82   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andreas Stampe Dalgaard  2004    157  40.36        1:29.76   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.21                 
                     
Anton Skov Grell  2004    139  43.90        1:33.41   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004    131  41.17        1:35.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.02                 
                     
Matias Munkholm  2004    127  43.53        1:36.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.06                 
                     
Jeppe Kjær  2004    119  46.01        1:38.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:48.40                 
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004    104  48.90        1:43.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.84                 
                     
Lauritz Johansen  2004    102  45.58        1:43.48   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    95  46.49        1:46.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.57                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    92  47.54        1:47.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:12.52                 
                     
10  Matias Janischefska  2004    85  50.90        1:50.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:06.64                 
                     
11  Alexander Griffin  2004    78  51.87        1:53.03   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004    65  53.38        2:00.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:17.21                 
                     
13  Oliver Zeeberg Iversen  2004    63  54.30        2:01.48   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
14  William Leth  2004    58  57.93        2:04.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.75                 
                     
15  Silas Fessel  2004    56  56.75        2:06.58   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
16  Jonas Vollquartz Svensson  2004    51  58.61        2:10.30   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
17  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    38  1:04.52        2:23.83   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
18  Mads Ole Frederiksen  2004    29  1:10.29        2:36.85   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004              DSQ  asynkron ben 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004              DSQ  crawl ben i bryst 75 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Rendlev  2005    167  41.63        1:27.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.80                 
                     
Anders Gaard  2006    155  42.62        1:30.20   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.95                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    122  41.71        1:37.74   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.50                 
                     
Christopher Jørgensen  2005    108  46.61        1:41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.50                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    94  46.30        1:46.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.37                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    89  51.57        1:48.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.09                 
                     
Frederik Rasmussen  2005    77  51.61        1:53.48   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Sune Vergmann  2005    72  52.80        1:56.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
William Bendix Schmidt  2005    64  54.45        2:01.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.72                 
                     
10  Nicholas H. Hansen  2005    45  1:02.96        2:16.27   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
11  William Bogø Andersen  2005    42  1:02.12        2:18.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.90                 
                     
12  Victor Henrik Ritnagel  2005    20  1:21.08        2:58.26   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Mattias Sand Nielsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Sean Petersen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.38                 
                     
Anders Junker  2005              DSQ  1 hånd i vend v/75 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Frederik Molin  2005              DSQ  crawl ben v/75 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Stefan Datcu  2006              DSQ  på ryg efter 25m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Veggerby  2003    425  35.34        1:13.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.70                 
                     
Lærke Blond  2003    219  44.80        1:31.51   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.81                 
                     
Emma Clausen  2003    208  46.80        1:33.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:45.19                 
                     
Lea Bach Nielsen  2003    177  47.99        1:38.35   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.70                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Josefine Westergaard  2004    224  44.70        1:30.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.48                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    223  44.91        1:31.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.71                 
                     
Malene Langvad  2004    185  47.87        1:36.87   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.79                 
                     
Laura Thomadsen  2004    147  50.21        1:44.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:52.75                 
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    138  52.81        1:46.62   
  Glostrup Svømmeklub  1:50.01                 
                     
Johanna Dahms  2004    134  51.02        1:47.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.19                 
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    132  52.73        1:48.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:38.93                 
                     
Sofie Korczak  2004              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:48.19                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Lund Hansen  2005    260  43.44        1:26.52   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.08                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    220  45.19        1:31.46   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.56                 
                     
Josefine Staudt  2005    215  45.11        1:32.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.28                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    202  45.56        1:33.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.87                 
                     
Johanne Weber  2005    202  46.23        1:34.04   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.62                 
                     
Luna Christensen  2005    192  46.62        1:35.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.93                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    189  45.52        1:36.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.38                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    180  47.76        1:37.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.80                 
                     
Annika Køhn  2005    167  48.29        1:40.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:42.30                 
                     
10  Vilja Meinert Jacobsen  2005    166  49.29        1:40.32   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.25                 
                     
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    162  50.17        1:41.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.53                 
                     
12  Ane Burke  2005    161  48.61        1:41.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Freya Ry Nielsen  2005    159  50.54        1:41.93   
  Glostrup Svømmeklub  1:42.91                 
                     
14  Andrea Elnif Christiansen  2005    157  50.12        1:42.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.00                 
                     
15  Alma Gotfredsen  2005    154  51.49        1:42.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.91                 
                     
16  Kristine Nilsson Norby  2005    153  48.40        1:43.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.90                 
                     
17  Frederikke Vinderslev  2005    152  50.62        1:43.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:56.13                 
                     
18  Thea Mikkelsen  2005    149  51.03        1:44.01   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.36                 
                     
19  Alma Olander  2005    143  50.86        1:45.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Helena Fogh Kronborg  2005    130  53.77        1:48.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:50.71                 
                     
21  Mille Hansen  2005    128  53.35        1:49.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:51.04                 
                     
22  Neve Morrison  2005    118  54.96        1:52.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:56.38                 
                     
23  Safira Vestergaard  2005    115  55.37        1:53.43   
  Glostrup Svømmeklub  2:13.59                 
                     
24  Emilia Clara Lindberg  2005    112  55.99        1:54.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:52.77                 
                     
25  Semine Brandt  2005    106  55.57        1:56.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:57.79                 
                     
26  Emilie Olsen Bendixen  2005    84  1:01.20        2:05.70   
  Glostrup Svømmeklub  2:06.44                 
                     
27  Line Pedersen  2005    76  1:03.37        2:10.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:25.64                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.67                 
                     
Anna Østerby  2005              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Antoinette Zafra  2005              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Glostrup Svømmeklub  1:35.67                 
                     
Christine Heimann Larsen  2005              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gentofte Svømme Klub  2:05.12                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Helsingør Svømmeklub  1:29.87                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Tate Green  2006    172  48.29        1:39.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.76                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    171  48.15        1:39.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:37.05                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    152  51.23        1:43.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.54                 
                     
Sara Elmsted  2006    147  50.27        1:44.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.84                 
                     
Lucca Kanstrup-Clausen  2006    139  51.75        1:46.50   
  Helsingør Svømmeklub  1:51.84                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    134  54.26        1:47.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.92                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    133  53.02        1:47.94   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.10                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006    132  52.21        1:48.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:51.54                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    131  53.09        1:48.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:53.46                 
                     
10  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    124  53.64        1:50.74   
  Helsingør Svømmeklub  1:50.61                 
                     
11  Hanna Rørbech  2006    115  54.33        1:53.48   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:48.10                 
                     
12  Emma Haagen  2006    114  55.50        1:53.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
13  Andrea Søeborg  2006    112  55.01        1:54.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:54.71                 
                     
14  Jasmine Løkkegaard  2006    112  54.98        1:54.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.82                 
                     
15  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    105  55.88        1:57.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.18                 
                     
16  Rebecca Ella Madsen  2006    104  57.58        1:57.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:03.95                 
                     
17  Maria Claudia S. Hansen  2006    102  59.75        1:57.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.19                 
                     
18  Maise Trærup Tychsen  2006    87  59.27        2:04.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.13                 
                     
19  Sofie Ewers Stokholm  2006    85  1:01.65        2:05.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.94                 
                     
20  Henriette Roos  2006    84  1:02.80        2:05.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.19                 
                     
21  Milla Klausen  2006    83  1:01.34        2:06.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.40                 
                     
Bianca Roos  2006              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.32                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gentofte Svømme Klub  1:44.08                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.37                 
                     
Monika Dragieva  2006              DSQ  2 armtag på mave 75 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Casper Koch Henriksen  2002    261  37.98        1:16.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.84                 
                     
Gustav D Nielsen  2002    112          1:41.26   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.82                 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mohammed Ghizzaui  2003    299  36.58        1:13.16  OD1 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.09                 
                     
Joakim Køhn  2003    299  35.79        1:13.16  OD2 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.65                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    263  37.01        1:16.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.25                 
                     
Mikkel Hansen  2003    208  41.09        1:22.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:21.68                 
                     
Sebastian Rasmussen  2003    181  41.88        1:26.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.85                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    165  44.48        1:29.08   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.47                 
                     
Samuel Risager  2003    130  46.92        1:36.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.37                 
                     
Enzo Sorgini  2003    101  50.47        1:44.92   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.05                 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jeppe Kjær  2004    217  41.08        1:21.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:22.03                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    172  44.23        1:28.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.83                 
                     
Eigil Sigfusson  2004    165  44.30        1:29.07   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.77                 
                     
Lauritz Johansen  2004    155  45.17        1:30.95   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.22                 
                     
Anton Skov Grell  2004    154  45.27        1:31.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.41                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    152  45.47        1:31.55   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.67                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004    151  45.51        1:31.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.79                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    149  44.78        1:32.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.01                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    139  46.44        1:34.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.40                 
                     
10  Matias Munkholm  2004    136  46.53        1:35.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.21                 
                     
11  Matias Janischefska  2004    124  48.55        1:38.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:49.54                 
                     
12  Nikolaj Fallenkamp  2004    115  51.16        1:40.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.11                 
                     
13  Alexander Griffin  2004    111  51.28        1:41.70   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.04                 
                     
14  Silas Fessel  2004    110  52.04        1:41.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.13                 
                     
15  Anton Hvistendahl Fabel  2004    107  49.83        1:42.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.54                 
                     
16  Kalle Gerner Knudsen  2004    106  51.46        1:43.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.05                 
                     
17  Oliver Zeeberg Iversen  2004    88  54.59        1:49.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.90                 
                     
18  William Leth  2004    86  58.76        1:50.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.37                 
                     
19  Mads Ole Frederiksen  2004    81  56.33        1:52.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.74                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.89                 
                     
Jonas Vollquartz Svensson  2004              DSQ  på mave v/25 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.36                 
                     
Phillip Maxmølris  2004              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gentofte Svømme Klub  1:44.78                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004              DSQ  svøm mave v/50 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.79                 
                     
Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.65                 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Rendlev  2005    171  43.72        1:28.01   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:33.02                 
                     
Anders Gaard  2006    156  44.55        1:30.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.02                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    154  45.26        1:31.23   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.97                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    142  46.07        1:33.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.66                 
                     
Christopher Jørgensen  2005    142  44.49        1:33.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.30                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    126  49.65        1:37.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.42                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    116  48.76        1:40.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.21                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    114  49.39        1:40.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.27                 
                     
William Bogø Andersen  2005    111  49.26        1:41.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.22                 
                     
10  Stefan Datcu  2006    106  52.74        1:43.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.76                 
                     
11  Frederik Funder  2005    104  52.36        1:44.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.09                 
                     
12  Asger Temdrup Hvilsom  2007    99  51.36        1:45.75   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Anders Junker  2005    94  54.29        1:47.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.68                 
                     
14  Frederik Rasmussen  2005    89  52.20        1:49.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.71                 
                     
15  Peter K. M. Petersen  2006    81  54.41        1:52.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:56.01                 
                     
16  Oscar Hansson  2005    76  53.78        1:55.25   
  Glostrup Svømmeklub  2:02.72                 
                     
17  Emil Olsen  2006    71  59.87        1:57.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:57.33                 
                     
18  Simon Hejbroch  2006    67  58.19        2:00.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:04.21                 
                     
19  Victor Henrik Ritnagel  2005    59  1:03.05        2:05.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.16                 
                     
20  Frederik Molin  2005    50  1:05.96        2:12.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.06                 
                     
Mattias Sand Nielsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.35                 
                     
Sean Petersen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.85                 
                     
William F. Pilgaard  2006              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Sune Vergmann  2005              DSQ  ej forsat bevægelse 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  12:52   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Blond  2003    350  42.01        1:28.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.87                 
                     
Caroline Veggerby  2003    301  43.94        1:33.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.97                 
                     
Emma Clausen  2003    240  47.27        1:40.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:43.34                 
                     
Lea Bach Nielsen  2003    223  47.64        1:42.69   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.36                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    246  47.44        1:39.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.00                 
                     
Laura Thomadsen  2004    167  53.79        1:53.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:50.42                 
                     
Malene Langvad  2004    167  54.16        1:53.13   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.81                 
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    132  57.10        2:02.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.53                 
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    117  59.63        2:07.14   
  Glostrup Svømmeklub  2:05.55                 
                     
Johanna Dahms  2004              DSQ  asynkron ben v/25 
  Gentofte Svømme Klub  2:00.93                 
                     
Sofie Korczak  2004              DSQ  tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:53.37                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Johanne Weber  2005    252  46.44        1:38.66   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.08                 
                     
Luna Christensen  2005    238  48.23        1:40.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.64                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    236  48.60        1:40.81   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.74                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    219  48.87        1:43.37   
  Helsingør Svømmeklub  1:37.26                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    216  49.39        1:43.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:56.65                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    204  49.43        1:45.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:57.21                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    194  52.67        1:47.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:00.24                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    190  50.60        1:48.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.12                 
                     
Josefine Staudt  2005    189  52.05        1:48.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.93                 
                     
10  Antoinette Zafra  2005    183  53.49        1:49.78   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.15                 
                     
11  Mille Hansen  2005    181  51.29        1:50.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:47.94                 
                     
12  Emma S. Kristensen  2005    177  53.41        1:51.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:57.29                 
                     
13  Rebecca Chur Fischer  2005    177  53.67        1:51.05   
  Gentofte Svømme Klub  2:04.85                 
                     
14  Annika Køhn  2005    158  54.56        1:55.20   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:56.24                 
                     
15  Anna Østerby  2005    158  54.82        1:55.24   
  Glostrup Svømmeklub  1:55.09                 
                     
16  Alma Olander  2005    155  55.59        1:56.05   
  Helsingør Svømmeklub  2:00.05                 
                     
17  Safira Vestergaard  2005    150  55.76        1:57.13   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.18                 
                     
18  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    147  56.60        1:58.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.83                 
                     
19  Emmely Östman Pedersen  2005    146  54.69        1:58.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Thea Mikkelsen  2005    145  57.26        1:58.61   
  Glostrup Svømmeklub  2:04.36                 
                     
21  Caroline Trøjgaard  2005    143  56.19        1:59.14   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.10                 
                     
22  Andrea Elnif Christiansen  2005    135  58.83        2:01.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.80                 
                     
23  Vilja Meinert Jacobsen  2005    132  57.00        2:02.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Frederikke Vinderslev  2005    130  57.96        2:03.07   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.20                 
                     
25  Amalie-Victoria Kaae  2005    129  58.87        2:03.16   
  Gentofte Svømme Klub  2:01.32                 
                     
26  Neve Morrison  2005    129  57.83        2:03.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Semine Brandt  2005    126  57.93        2:04.37   
  Glostrup Svømmeklub  2:05.45                 
                     
28  Alma Gotfredsen  2005    111  1:01.78        2:09.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.22                 
                     
29  Line Pedersen  2005    109  1:01.33        2:10.43   
  Glostrup Svømmeklub  2:38.84                 
                     
30  Helena Fogh Kronborg  2005    107  1:03.06        2:11.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.71                 
                     
Emilie Olsen Bendixen  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  2:12.83                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.94                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Monika Dragieva  2006    158  55.50        1:55.29   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Sara Elmsted  2006    152  53.93        1:56.80   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Tate Green  2006    149  58.10        1:57.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    140  55.56        2:00.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.86                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    139  58.92        2:00.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:55.77                 
                     
Andrea Søeborg  2006    137  57.46        2:00.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.33                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    135  58.14        2:01.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.40                 
                     
Bianca Roos  2006    123  1:01.64        2:05.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:07.89                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    121  1:00.50        2:05.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.67                 
                     
10  Dicte Laurberg Vedel  2006    119  59.78        2:06.76   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
11  Stella Demuth Andersen  2006    117  1:01.80        2:07.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.75                 
                     
12  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    116  1:00.39        2:07.52   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Henriette Roos  2006    111  1:02.04        2:09.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.73                 
                     
14  Alma Møller-Ern  2006    110  1:01.53        2:09.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Emma Haagen  2006    101  1:01.63        2:13.48   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:06.15                 
                     
16  Maja Damkjær Bartels  2006    87  1:05.62        2:20.29   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
17  Rebecca Ella Madsen  2006    69  1:14.06        2:31.76   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:26.73                 
                     
18  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    68  1:12.44        2:32.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:41.51                 
                     
19  Maise Trærup Tychsen  2006    68  1:11.27        2:32.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.41                 
                     
20  Hanna Rørbech  2006    62  1:14.97        2:37.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:26.83                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  2:24.30                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006              DSQ  en hånd v/75 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.40                 
                     
Milla Klausen  2006              DSQ  mange fly ben v/star 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Sofie Ewers Stokholm  2006              DSQ  flyspark v/75 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  12:52 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Casper Koch Henriksen  2002    337  37.99        1:19.88   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.14                 
                     
Gustav D Nielsen  2002    87  59.19        2:05.49   
  Helsingør Svømmeklub  1:56.50                 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mohammed Ghizzaui  2003    349  37.76        1:18.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.66                 
                     
Mikkel Hansen  2003    265  41.16        1:26.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.35                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    247  41.52        1:28.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.63                 
                     
Joakim Køhn  2003    237  42.63        1:29.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.73                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    147  50.71        1:45.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:56.13                 
                     
Samuel Risager  2003    118  53.96        1:53.34   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.02                 
                     
Enzo Sorgini  2003    105  55.88        1:57.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sebastian Rasmussen  2003              DSQ  Flyben 25 M, 50M 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:03.51                 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jeppe Kjær  2004    199  45.78        1:35.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.88                 
                     
Matias Munkholm  2004    158  48.73        1:42.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:39.38                 
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004    156  48.15        1:43.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:46.21                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    149  49.35        1:44.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.84                 
                     
Alexander Griffin  2004    147  50.98        1:45.34   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.67                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004    132  52.18        1:49.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.54                 
                     
Anton Skov Grell  2004    125  53.61        1:51.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.54                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    122  52.30        1:51.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.77                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    122  53.93        1:51.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:48.64                 
                     
10  Lauritz Johansen  2004    121  54.08        1:52.37   
  Glostrup Svømmeklub  2:20.88                 
                     
11  Silas Fessel  2004    116  54.44        1:53.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.73                 
                     
12  Frederik Stubbe Lundsby  2004    112  54.39        1:55.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Carl Krabbe Heldgaard  2004    108  55.27        1:56.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.87                 
                     
14  Anton Hvistendahl Fabel  2004    107  56.42        1:56.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.61                 
                     
15  Eigil Sigfusson  2004    104  55.58        1:57.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:52.27                 
                     
16  Niels Krogh-Olsen  2004    102  57.89        1:58.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.57                 
                     
17  Matias Janischefska  2004    101  57.87        1:59.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:03.59                 
                     
18  Nikolaj Fallenkamp  2004    83  1:00.20        2:07.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.35                 
                     
19  Jonas Vollquartz Svensson  2004    82  1:00.78        2:07.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.60                 
                     
20  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    75  1:01.09        2:11.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.58                 
                     
21  Mads Ole Frederiksen  2004    50  1:12.31        2:30.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.40                 
                     
22  William Leth  2004    50  1:11.95        2:30.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:43.00                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:57.39                 
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004              DSQ  Flyben ved 50m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emil Kruse Enemærke  2005    172  48.39        1:39.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.59                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    170  49.24        1:40.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.54                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    147  49.85        1:45.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:53.90                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    139  50.40        1:47.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.77                 
                     
Anders Gaard  2006    131  51.92        1:49.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nicholas H. Hansen  2005    128  53.67        1:50.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.02                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    105  55.76        1:57.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.37                 
                     
Sune Vergmann  2005    99  56.55        2:00.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:03.52                 
                     
William Bogø Andersen  2005    95  57.60        2:01.85   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
10  Frederik Rasmussen  2005    88  59.44        2:04.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
11  Victor Henrik Ritnagel  2005    86  58.69        2:05.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.81                 
                     
12  Stefan Datcu  2006    84  1:02.61        2:06.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
13  William Bendix Schmidt  2005    61  1:05.88        2:20.65   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
14  Oscar Hansson  2005    55  1:08.46        2:26.00   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Molin  2005    50  1:09.62        2:30.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.07                 
                     
16  Anders Junker  2005    48  1:14.02        2:31.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.86                 
                     
17  Emil Olsen  2006    45  1:14.28        2:35.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Mattias Sand Nielsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.63                 
                     
Sean Petersen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:24.77                 
                     
William F. Pilgaard  2006              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Christopher Jørgensen  2005              DSQ  1 hånd i vend 50M 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:13.09                 
                     
Frederik Funder  2005              DSQ  Flyben ved start 
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Frederik Stender-Petersen  2005              DSQ  Flyben ved start 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Simon Hejbroch  2006              DSQ  1 hånd i vend 25M 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:10.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Veggerby  2003    436  31.68        1:07.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.24                 
                     
Lærke Blond  2003    280  37.08        1:17.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.03                 
                     
Emma Clausen  2003    259  39.55        1:19.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.32                 
                     
Lea Bach Nielsen  2003    221  40.88        1:24.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.73                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    285  37.86        1:17.51   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.64                 
                     
Josefine Westergaard  2004    195  41.93        1:27.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.73                 
                     
Laura Thomadsen  2004    183  41.94        1:29.73   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.22                 
                     
Johanna Dahms  2004    167  43.82        1:32.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.89                 
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    147  46.71        1:36.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.47                 
                     
Malene Langvad  2004    142  47.14        1:37.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.61                 
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    127  47.28        1:41.40   
  Glostrup Svømmeklub  1:39.12                 
                     
Sofie Korczak  2004    123  48.45        1:42.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.96                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Lund Hansen  2005    317  36.01        1:14.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.52                 
                     
Annika Køhn  2005    254  39.20        1:20.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.41                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    249  37.99        1:21.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.99                 
                     
Antoinette Zafra  2005    246  39.52        1:21.31   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.79                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    237  39.76        1:22.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.97                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    234  39.36        1:22.71   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.06                 
                     
Johanne Weber  2005    218  40.91        1:24.74   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.58                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    214  40.36        1:25.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.37                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    211  39.17        1:25.60   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Alma Gotfredsen  2005    208  40.82        1:26.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.73                 
                     
11  Rebecca Chur Fischer  2005    202  42.26        1:26.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.04                 
                     
12  Freya Ry Nielsen  2005    202  42.34        1:26.93   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.21                 
                     
13  Alberte Kreiser-Petersen  2005    190  41.26        1:28.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.27                 
                     
14  Luna Christensen  2005    188  42.03        1:29.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.76                 
                     
15  Ane Burke  2005    179  42.16        1:30.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Thea Mikkelsen  2005    177  43.16        1:30.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.26                 
                     
17  Emma S. Kristensen  2005    174  43.54        1:31.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.71                 
                     
18  Andrea Elnif Christiansen  2005    170  43.84        1:31.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.26                 
                     
19  Amalie-Victoria Kaae  2005    166  43.53        1:32.70   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.07                 
                     
20  Anna Østerby  2005    166  43.97        1:32.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.21                 
                     
21  Alma Olander  2005    163  45.37        1:33.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.46                 
                     
22  Helena Fogh Kronborg  2005    162  45.41        1:33.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:41.56                 
                     
23  Josefine Staudt  2005    156  44.79        1:34.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.45                 
                     
24  Mille Hansen  2005    156  44.77        1:34.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.39                 
                     
25  Frederikke Vinderslev  2005    144  46.15        1:37.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.55                 
                     
26  Christine Heimann Larsen  2005    140  46.58        1:38.13   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.87                 
                     
27  Neve Morrison  2005    134  47.34        1:39.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.37                 
                     
28  Safira Vestergaard  2005    122  49.77        1:42.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:39.96                 
                     
29  Semine Brandt  2005    109  48.49        1:46.59   
  Glostrup Svømmeklub  1:44.23                 
                     
30  Line Pedersen  2005    76  56.26        2:00.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:00.49                 
                     
Emilie Olsen Bendixen  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.43                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.20                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  1:22.48                 
                     
Vilja Meinert Jacobsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:40.08                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Monika Dragieva  2006    185  42.29        1:29.42   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    181  42.56        1:30.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.02                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    178  42.98        1:30.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.61                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    177  45.35        1:30.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.36                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    168  44.74        1:32.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.16                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    158  44.60        1:34.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.25                 
                     
Lucca Kanstrup-Clausen  2006    156  44.36        1:34.59   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.79                 
                     
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    155  43.28        1:34.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.34                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    152  44.52        1:35.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.71                 
                     
10  Tate Green  2006    147  46.20        1:36.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.29                 
                     
11  Sara Elmsted  2006    141  43.88        1:37.94   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
12  Stella Demuth Andersen  2006    138  47.85        1:38.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.72                 
                     
13  Sofie Ewers Stokholm  2006    109  50.43        1:46.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.97                 
                     
14  Maise Trærup Tychsen  2006    109  48.56        1:46.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.88                 
                     
15  Jasmine Løkkegaard  2006    104  50.47        1:48.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.35                 
                     
16  Andrea Søeborg  2006    102  51.01        1:48.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.07                 
                     
17  Hanna Rørbech  2006    99  51.95        1:50.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.17                 
                     
18  Rebecca Ella Madsen  2006    97  52.97        1:50.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.83                 
                     
19  Bianca Roos  2006    95  51.45        1:51.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.45                 
                     
20  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    94  51.87        1:52.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.64                 
                     
21  Petrea Hostrup Stærke  2006    94  52.51        1:52.13   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.15                 
                     
22  Emma Haagen  2006    89  53.56        1:53.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:57.99                 
                     
23  Milla Klausen  2006    88  54.49        1:54.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.84                 
                     
24  Maja Damkjær Bartels  2006    84  54.63        1:56.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.93                 
                     
25  Henriette Roos  2006    73  56.36        2:01.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Casper Koch Henriksen  2002    311  32.14        1:06.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.68                 
                     
Gustav D Nielsen  2002    139  39.95        1:26.72   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.61                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Joakim Køhn  2003    366  30.29        1:02.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:02.58                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    344  31.27        1:04.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.20                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    313  31.97        1:06.17   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.70                 
                     
Mikkel Hansen  2003    243  34.42        1:11.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.24                 
                     
Sebastian Rasmussen  2003    228  35.87        1:13.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.54                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    192  38.02        1:17.88   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.95                 
                     
Samuel Risager  2003    133  42.05        1:27.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.15                 
                     
Enzo Sorgini  2003    118  43.83        1:31.38   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.38                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jeppe Kjær  2004    229  36.04        1:13.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.92                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    208  36.39        1:15.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.09                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004    203  36.10        1:16.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.80                 
                     
Anton Skov Grell  2004    195  38.85        1:17.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.56                 
                     
Lauritz Johansen  2004    176  39.20        1:20.11   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.40                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    171  39.14        1:20.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.43                 
                     
Eigil Sigfusson  2004    163  39.41        1:22.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.76                 
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004    158  40.74        1:22.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.72                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    155  39.86        1:23.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.89                 
                     
10  Matias Munkholm  2004    150  40.84        1:24.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.57                 
                     
11  Niels Krogh-Olsen  2004    149  41.21        1:24.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.99                 
                     
12  Nikolaj Fallenkamp  2004    148  40.52        1:24.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.13                 
                     
13  Matias Janischefska  2004    146  40.62        1:25.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.75                 
                     
14  Phillip Maxmølris  2004    133  41.41        1:27.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Frederik Stubbe Lundsby  2004    124  42.31        1:29.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.08                 
                     
16  Oliver Zeeberg Iversen  2004    120  41.77        1:30.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.04                 
                     
17  Jonas Vollquartz Svensson  2004    114  44.80        1:32.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.60                 
                     
18  Silas Fessel  2004    110  44.10        1:33.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.16                 
                     
19  Anton Hvistendahl Fabel  2004    109  44.26        1:33.95   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
20  Alexander Griffin  2004    104  45.88        1:35.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.54                 
                     
21  Søren Wandall Ohlsen  2004    90  46.97        1:40.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.08                 
                     
22  William Leth  2004    89  48.23        1:40.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.40                 
                     
23  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    86  48.40        1:41.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.48                 
                     
24  Mads Ole Frederiksen  2004    67  51.15        1:50.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.14                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.45                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
<
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emil Kruse Enemærke  2005    202  36.83        1:16.51   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.63                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    202  37.20        1:16.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.49                 
                     
Anders Gaard  2006    166  39.02        1:21.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.55                 
                     
Christopher Jørgensen  2005    157  39.81        1:23.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.89                 
                     
Sune Vergmann  2005    156  39.95        1:23.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.62                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    153  41.51        1:23.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.13                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    150  40.36        1:24.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.60