Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2016, Aabybro
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2016 |
|
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Blanch |
1996 |
|
598 |
30.61 |
1:04.53 |
1:38.01 |
|
2:11.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michaela Prochazkova |
1995 |
|
552 |
30.71 |
1:04.22 |
1:39.43 |
|
2:15.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
541 |
31.68 |
1:06.83 |
1:40.96 |
|
2:15.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
515 |
32.02 |
1:07.56 |
1:44.20 |
|
2:18.19 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
506 |
32.56 |
1:07.72 |
1:43.49 |
|
2:18.94 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
494 |
32.75 |
1:07.88 |
1:43.67 |
|
2:20.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
385 |
35.27 |
1:13.65 |
1:53.08 |
|
2:32.19 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
358 |
34.83 |
1:14.64 |
1:56.47 |
|
2:35.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Kjær |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Andersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
544 |
31.55 |
1:06.15 |
1:41.14 |
|
2:15.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
491 |
32.26 |
1:07.67 |
1:44.46 |
|
2:20.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
488 |
33.19 |
1:09.39 |
1:45.90 |
|
2:20.64 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
487 |
32.83 |
1:08.07 |
1:45.00 |
|
2:20.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
447 |
33.66 |
1:11.41 |
1:49.25 |
|
2:24.81 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Rye |
2001 |
|
445 |
32.98 |
1:09.52 |
1:47.72 |
|
2:25.04 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
436 |
33.44 |
1:10.44 |
1:48.59 |
|
2:25.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Kornum |
2001 |
|
429 |
32.78 |
1:09.50 |
1:48.45 |
|
2:26.88 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
414 |
34.99 |
1:12.60 |
1:51.08 |
|
2:28.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
|
408 |
34.55 |
1:13.25 |
1:51.44 |
|
2:29.29 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
360 |
35.07 |
1:14.80 |
1:57.07 |
|
2:35.63 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
297 |
37.19 |
1:19.42 |
2:04.25 |
|
2:45.88 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Selina Munch Carlsen |
2001 |
|
296 |
36.79 |
1:19.68 |
2:03.55 |
|
2:46.06 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Nielsen |
2000 |
|
268 |
38.96 |
1:23.62 |
2:09.51 |
|
2:51.75 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
2:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Babette Thordal |
2001 |
|
254 |
39.51 |
1:23.98 |
2:55.91 |
|
2:54.92 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Mygdam |
2001 |
|
239 |
39.01 |
1:24.58 |
2:12.69 |
|
2:58.27 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Elise Schmidt |
2001 |
|
239 |
39.62 |
1:24.27 |
2:12.67 |
|
2:58.42 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
|
237 |
39.41 |
1:25.53 |
2:13.04 |
|
2:58.84 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rebecca Madsen |
2000 |
|
120 |
41.20 |
1:37.51 |
2:40.96 |
|
3:44.58 |
|
|
Frederikshavn FI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
510 |
32.73 |
1:08.43 |
1:44.27 |
|
2:18.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
501 |
32.72 |
1:08.04 |
1:44.16 |
|
2:19.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
491 |
32.21 |
1:07.94 |
1:44.28 |
|
2:20.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
411 |
35.56 |
1:14.18 |
1:52.21 |
|
2:28.90 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
407 |
34.42 |
1:13.09 |
1:51.38 |
|
2:29.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
406 |
34.89 |
1:12.66 |
1:51.17 |
|
2:29.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Als |
2002 |
|
395 |
33.26 |
1:10.65 |
1:52.59 |
|
2:30.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Therese Mardal |
2002 |
|
384 |
34.60 |
1:14.22 |
1:54.71 |
|
2:32.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
382 |
35.15 |
1:14.39 |
1:54.16 |
|
2:32.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
377 |
35.08 |
1:14.63 |
1:54.99 |
|
2:33.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marta Woroniecka |
2003 |
|
365 |
35.40 |
1:15.47 |
1:55.41 |
|
2:34.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Romanski |
2003 |
|
363 |
35.95 |
1:16.05 |
1:56.45 |
|
2:35.18 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
362 |
35.70 |
1:14.91 |
1:56.14 |
|
2:35.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Lumbye Damkjær |
2002 |
|
286 |
40.28 |
1:24.57 |
2:09.42 |
|
2:48.04 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
280 |
37.91 |
1:20.36 |
2:05.34 |
|
2:49.31 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
262 |
39.68 |
1:23.90 |
2:08.63 |
|
2:53.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
245 |
39.43 |
1:25.08 |
2:11.71 |
|
2:56.91 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mille Winther |
2003 |
|
240 |
39.96 |
1:26.02 |
2:13.15 |
|
2:58.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Jensen |
2003 |
|
235 |
42.07 |
1:27.30 |
2:14.27 |
|
2:59.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
|
209 |
43.06 |
1:32.66 |
2:23.49 |
|
3:06.45 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amelie Thordal |
2003 |
|
205 |
40.55 |
1:27.92 |
2:18.63 |
|
3:07.81 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
211 |
41.64 |
1:29.60 |
2:19.21 |
|
3:05.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
164 |
47.56 |
1:39.89 |
2:31.44 |
|
3:22.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freya Worm |
2006 |
|
134 |
45.71 |
1:39.93 |
2:38.50 |
|
3:36.38 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|