2019-10-21   00:41:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Line Jørgensen Bruun  1995    779  1:03.65  2:09.55  3:15.26    4:19.06   
  Aalborg Svømmeklub  4:14.14                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    737  1:05.82  2:12.71  3:19.43    4:23.84   
  Herning Svømmeklub  4:24.21                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    737  1:04.92  2:12.29  3:19.60    4:23.86   
  Holstebro Svømme Club  4:25.56                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    684  1:05.74  2:14.55  3:22.65    4:30.47   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.28                 
                     
Anna Wermuth  1996    663  1:06.31  2:15.18  3:24.75    4:33.27   
  Odense Svømme Klub  4:32.32                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    659  1:06.28  2:15.97  3:25.49    4:33.83   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.64                 
                     
Jackie Gade  1998    653  1:06.42  2:16.19  3:25.93    4:34.63   
  Aalborg Svømmeklub  4:24.57                 
                     
Isabella Drest  1999    651  1:06.46  2:15.88  3:26.00    4:34.96   
  Odense Svømme Klub  4:36.40                 
                     
Iben Bak  2001    638  1:06.49  2:16.60  3:26.84    4:36.79   
  Nyborg Svømmeklub  4:36.52                 
                     
10  Matilde Kjeldsen  1999    622  1:05.93  2:16.10  3:27.49    4:39.15   
  Agfs Svømmeafdeling  4:31.30                 
                     
11  Mette Flaskager  1999    611  1:07.06  2:19.30  3:31.59    4:40.89   
  Herning Svømmeklub  4:54.29                 
                     
12  Josefine Due Christensen  2001    610  1:06.00  2:17.77  3:30.14    4:41.05   
  Horsens Svømmeklub  4:36.81                 
                     
13  Trine Kjøngerskov  2000    610  1:06.78  2:18.94  3:30.28    4:41.06   
  Herning Svømmeklub  4:38.46                 
                     
14  Lea Moesgaard  1998    608  1:08.58  2:20.84  3:32.31    4:41.37   
  Viborg Svømme Klub  4:36.75                 
                     
15  Lisa Rijkhoff  2001    603  1:06.72  2:18.51  3:31.67    4:42.07   
  Aalborg Svømmeklub  4:53.49                 
                     
16  Cecilie Baraviec  2000    601  1:07.81  2:19.77  3:31.72    4:42.32   
  Odense Svømme Klub  4:45.16                 
                     
17  Shanna Armstrong  1998    589  1:05.97  2:17.81  3:31.08    4:44.30   
  Esbjerg Svømmeklub  4:39.99                 
                     
18  Karina Høybye Olesen  2001    580  1:07.70  2:20.63  3:33.51    4:45.70   
  Nyborg Svømmeklub  4:32.24                 
                     
19  Julie Gadgaard  2001    571  1:07.97  2:20.62  3:34.55    4:47.21   
  Esbjerg Svømmeklub  4:44.31                 
                     
20  SIF Floor  2000    562  1:08.84  2:22.83  3:37.02    4:48.81   
  Odense Svømme Klub  4:50.69                 
                     
21  Gry Floor  2000    557  1:09.58  2:24.24  3:37.74    4:49.60   
  Odense Svømme Klub  4:58.52                 
                     
22  Nikoline Østerberg  2000    554  1:09.16  2:23.22  3:37.39    4:50.11   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:45.57                 
                     
23  Nicoline Pontoppidan  1998    553  1:07.91  2:21.69  3:35.88    4:50.31   
  Silkeborg Svømmeklub  4:32.66                 
                     
24  Freja Hamann Larsen  1999    539  1:08.72  2:23.28  3:37.86    4:52.84   
  Esbjerg Svømmeklub  4:44.50                 
                     
25  Lærke Toftgaard  2001    537  1:07.13  2:24.06  3:41.00    4:53.13   
  Kolding SK  5:06.76                 
                     
26  Esther Flø  2001    524  1:10.69  2:26.40  3:41.45    4:55.54   
  Silkeborg Svømmeklub  4:51.59                 
                     
27  Enya Lindum Eskildsen  2000    511  1:08.84  2:25.21  3:42.67    4:58.14   
  DeltaSwim  4:56.88                 
                     
28  Nicoline Rosenkilde  1999    508  1:10.36  2:25.81  3:42.67    4:58.58   
  Horsens Svømmeklub  4:43.92                 
                     
29  Camilla Ottesen  2000    507  1:09.38  2:26.03  3:43.87    4:58.91   
  Svømmeklubben Nord  4:54.85                 
                     
30  Nicoline Bredahl  2000    506  1:11.55  2:28.47  3:44.26    4:58.96   
  Silkeborg Svømmeklub  4:49.50                 
                     
31  Mie Buch Nielsen  2001    506  1:10.30  2:26.26  3:44.13    4:59.03   
  Horsens Svømmeklub  4:58.91                 
                     
32  Frederikke Asfeldt  1999    503  1:11.75  2:28.20  3:45.58    4:59.58   
  Herning Svømmeklub  4:51.17                 
                     
33  Ida L. Bendtsen  2000    494  1:10.95  2:28.80  3:45.66    5:01.48   
  DeltaSwim  5:00.66                 
                     
34  Emma Lykke Holm  2000    467  1:11.79  2:29.51  3:49.12    5:07.06   
  DeltaSwim  5:01.28                 
                     
35  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    452  1:13.48  2:33.08  3:52.73    5:10.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:58.61                 
                     
36  Victoria K. Jespersen  2001    451  1:15.06  2:34.42  3:53.49    5:10.65   
  IHF Svømning  5:04.42                 
                     
37  Marie Brandt Pedersen  2000    405  1:13.81  2:35.92  3:59.11    5:22.06   
  Svømmeklubben S 68  4:52.98                 
                     
38  Laura Christensen  1997    375  1:17.62  2:41.66  4:06.26    5:30.45  S9 
  Svømmeklubben Nord  5:32.58                 
                     
39  Mie Trothe  1998    342  1:17.44  2:44.08  4:13.00    5:40.86  S10 
  DeltaSwim  5:29.02                 
                     
Ellen Nielsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  4:31.20                 
                     
Maria Cleman Hatting  2001              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club  4:40.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark