2019-08-20   03:59:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aalborg Damer 1    742          8:30.29   
  Aalborg Svømmeklub  8:28.00                 
  Lisa Schøn  1999      1:03.58  2:08.96      2:08.96   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:04.63  2:12.51      4:21.47   
  Louise Bach Andersen  2001      1:01.73  2:07.06      6:28.53   
  Mie Ø. Nielsen  1996      58.38  2:01.76      8:30.29   
                     
Aalborg Damer 2    727          8:33.87   
  Aalborg Svømmeklub  8:28.00                 
  Amalie Bærentsen  2000      1:03.83  2:09.25      2:09.25   
  Jackie Gade  1998      1:03.34  2:10.47      4:19.72   
  Isabella K. Sørensen  1994      1:04.55  2:10.91      6:30.63   
  Line Jørgensen Bruun  1995      1:00.02  2:03.24      8:33.87   
                     
Stm Damer    676          8:46.34   
  Swim Team Midtjylland  8:49.17                 
  Mette Flaskager  1999      1:03.94  2:10.96      2:10.96   
  Trine Kjøngerskov  2000      1:02.69  2:10.37      4:21.33   
  Trine Guldberg  1999      1:06.94  2:19.58      6:40.91   
  Amalie Søby Mortensen  2001      59.96  2:05.43      8:46.34   
                     
Sto Penguins  2001    642          8:55.54   
  Swim Team Odense  8:48.19                 
  Anna Wermuth  1996      1:03.84  2:12.24      2:12.24   
  Matilde Schrøder  1996      1:05.80  2:14.89      4:27.13   
  Camilla Rask  1999      1:06.29  2:16.78      6:43.91   
  Isabella Drest  1999      1:03.67  2:11.63      8:55.54   
                     
Hsc Damer Monstars    628          8:59.55   
  Holstebro Svømme Club  9:00.00                 
  Maria Cleman Hatting  2001      1:07.18  2:19.04      2:19.04   
  Helena Rosendahl Bach  2000      1:02.77  2:09.76      4:28.80   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:05.95  2:13.98      6:42.78   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:05.87  2:16.77      8:59.55   
                     
Silkeborg Piger 1  1999    589          9:11.03   
  Silkeborg Svømmeklub  8:45.40                 
  Klaudia W. Mogensen  2000      1:03.99  2:10.81      2:10.81   
  Dianna Au  2000      1:07.42  2:21.47      4:32.28   
  Nicoline Pontoppidan  1998      1:07.06  2:19.78      6:52.06   
  Helena V. Ellling  2000      1:05.83  2:18.97      9:11.03   
                     
Agf Damer 1  1996    585          9:12.32   
  Agfs Svømmeafdeling  9:00.10                 
  Emma H. Christiansen  1999      1:04.46  2:14.40      2:14.40   
  Stine Mary Vissing  1997      1:10.09  2:26.29      4:40.69   
  Matilde Kjeldsen  1999      1:03.11  2:11.01      6:51.70   
  Amalie Fisker Brøchner  1999      1:07.47  2:20.62      9:12.32   
                     
Viborg Damer    566          9:18.41   
  Viborg Svømme Klub  9:05.00                 
  Lea Moesgaard  1998      1:06.05  2:17.58      2:17.58   
  Ida Kristensen  1998      1:08.52  2:23.55      4:41.13   
  Laura Glerup Jensen  1998      1:02.81  2:11.32      6:52.45   
  Christie Prøhl  1998      1:08.58  2:25.96      9:18.41   
                     
Be Awesome    535          9:28.91   
  Elite Swim Vejle  9:35.00                 
  Helene Olesen  2000      1:08.98  2:28.19      2:28.19   
  Louise Hvarre  2001      1:08.04  2:23.12      4:51.31   
  Michelle Jatta  2001      1:06.94  2:20.71      7:12.02   
  Line J. V. Hededal  2001      1:04.80  2:16.89      9:28.91   
                     
10  Delta Damer    527          9:31.92   
  DeltaSwim  9:36.00                 
  Ida L. Bendtsen  2000      1:07.84  2:21.45      2:21.45   
  Cathrine Skau Hansen  1999      1:08.96  2:24.88      4:46.33   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      1:07.95  2:22.43      7:08.76   
  Emma Lykke Holm  2000      1:09.60  2:23.16      9:31.92   
                     
11  Rsk Piger    446          10:04.70   
  Ringe Svømme Klub  10:09.18                 
  Nicoline Ahrentsen  2000      1:12.01  2:31.80      2:31.80   
  Anna Hertzog  1999      1:10.82  2:30.12      5:01.92   
  Stine Madsen  1999      1:10.77  2:27.78      7:29.70   
  Amalie Pedersen  2000      1:14.29  2:35.00      10:04.70   
                     
Aarhus Swim Piger              DNS   
  Aarhus Swim  9:07.16                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Esbjerg Damer              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  8:55.86                 
  Ellen Nielsen  2001      1:03.75  2:12.97      2:12.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark