Results for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag kl. 16.30
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 19 marts 2016 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.41 2015-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 782 | 25.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 664 | 27.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 658 | 27.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.91 | |||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 654 | 27.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.00 | |||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 643 | 27.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.10 | |||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 628 | 27.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
7 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 624 | 27.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
8 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 622 | 27.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
DeltaSwim | 27.83 | |||||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 621 | 27.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.31 | |||||||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 610 | 27.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.94 | |||||||||
11 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 601 | 28.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
12 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 598 | 28.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.27 | |||||||||
13 | Matilde Schrøder | 1996 | 595 | 28.21 | ||||||
O.S.L.F. | 28.05 | |||||||||
14 | Anna Wermuth | 1996 | 594 | 28.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | 27.20 | |||||||||
15 | Camilla Rask | 1999 | 592 | 28.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | 27.97 | |||||||||
16 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 585 | 28.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
17 | Julie Oxenvad | 1997 | 581 | 28.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
Haderslev Svømme Klub | 28.04 | |||||||||
18 | Ellen Nielsen | 2001 | 578 | 28.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 577 | 28.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
20 | Emma Hansen | 1999 | 576 | 28.52 | ||||||
Odense Svømme Klub | 28.67 | |||||||||
20 | Michelle Jatta | 2001 | 576 | 28.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.37 | |||||||||
22 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 575 | 28.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
23 | Line Sloth Holm | 2001 | 567 | 28.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 559 | 28.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
25 | Dianna Au | 2000 | 558 | 28.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
26 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 557 | 28.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
27 | Emma Jørgensen | 2001 | 555 | 28.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 555 | 28.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
29 | Camilla Ottesen | 2000 | 552 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.01 | |||||||||
30 | Anne Nielsen | 1999 | 546 | 29.02 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
31 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 546 | 29.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
32 | Lea Moesgaard | 1998 | 543 | 29.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.76 | |||||||||
33 | Iben Bak | 2001 | 543 | 29.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
34 | Line Johannsen | 2001 | 541 | 29.11 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.84 | |||||||||
35 | Louise Hvarre | 2001 | 541 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.90 | |||||||||
36 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 538 | 29.16 | ||||||
O.S.L.F. | 30.19 | |||||||||
37 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 537 | 29.19 | ||||||
Kolding SK | 28.86 | |||||||||
38 | Helene Olesen | 2000 | 535 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 28.78 | |||||||||
39 | Kirstine Feldinger | 1996 | 528 | 29.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.78 | |||||||||
40 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 524 | 29.43 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.04 | |||||||||
41 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 522 | 29.47 | ||||||
DeltaSwim | 30.01 | |||||||||
42 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 521 | 29.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.22 | |||||||||
43 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 516 | 29.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
44 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 515 | 29.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
45 | Mia Seehausen | 2001 | 513 | 29.63 | ||||||
Lyseng IF | 29.09 | |||||||||
46 | Signe Villumsen | 2001 | 508 | 29.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
47 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 505 | 29.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.11 | |||||||||
48 | SIF Floor | 2000 | 503 | 29.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
49 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 502 | 29.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.06 | |||||||||
50 | Amalie Pedersen | 2000 | 497 | 29.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.03 | |||||||||
51 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 494 | 30.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.34 | |||||||||
52 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 492 | 30.05 | ||||||
Lyseng IF | 29.69 | |||||||||
53 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 490 | 30.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
54 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 485 | 30.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.28 | |||||||||
55 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 483 | 30.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.48 | |||||||||
55 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 483 | 30.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
57 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 479 | 30.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
58 | Alberte Korsgaard | 2001 | 477 | 30.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.42 | |||||||||
59 | Emma Lykke Holm | 2000 | 475 | 30.40 | ||||||
DeltaSwim | 29.96 | |||||||||
60 | Cecilie Dalgas | 2000 | 473 | 30.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
61 | Astrid Yde | 2000 | 471 | 30.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.32 | |||||||||
62 | Christine Nielsen | 2001 | 469 | 30.54 | ||||||
Odense Svømme Klub | 30.53 | |||||||||
63 | Maja Meinert | 2001 | 466 | 30.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
64 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 463 | 30.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.31 | |||||||||
65 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 462 | 30.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
66 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 461 | 30.71 | ||||||
DeltaSwim | 31.23 | |||||||||
67 | Caroline Larsen | 2001 | 458 | 30.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.41 | |||||||||
68 | Liv Hingeberg | 2001 | 456 | 30.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.52 | |||||||||
69 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 453 | 30.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
70 | Signe Christensen | 2001 | 394 | 32.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.23 | |||||||||
71 | Camilla Aagaard | 2000 | 393 | 32.37 | S13 Dansk Rekord | |||||
Svømmeklubben Nord | 33.28 | |||||||||
72 | Mie Trothe | 1998 | 336 | 34.13 | S10 | |||||
DeltaSwim | 34.41 | |||||||||
73 | Louise Winsley | 1998 | 205 | 40.21 | S8 | |||||
Kolding SK | 40.63 | |||||||||
- | Caroline Bo Nielsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | 28.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 19 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:34 |