2019-10-22   04:29:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Viktor B. Bromer  1993    716          25.07   
  Aalborg Svømmeklub  24.48                 
Daniel Steen Andersen  1995    636          26.08   
  Horsens Svømmeklub  24.94                 
Lasse Dall  1997    633          26.11   
  Odder Svømmeklub  25.15                 
Ralf Dalby  1995    626          26.21   
  Silkeborg Svømmeklub  26.39                 
Magnus Fallesen  1998    614          26.38   
  Herning Svømmeklub  26.15                 
Johannes Kjærgaard  1998    612          26.41   
  Agfs Svømmeafdeling  25.61                 
Jens Bach  1997    590          26.73   
  Aalborg Svømmeklub  26.45                 
Nicolas Blanch  1997    590          26.74   
  Aalborg Svømmeklub  26.64                 
Jesper Stilling Julius  1993    585          26.81   
  Agfs Svømmeafdeling  25.97                 
10  Jonas B. Jørgensen  1998    572          27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  27.32                 
11  Simon B. Jeppesen  1997    566          27.11   
  Herning Svømmeklub  25.83                 
12  Tais Andkjær Kristensen  1999    565          27.13   
  Nyborg Svømmeklub  27.14                 
13  Jakob Juul  2000    557          27.25   
  Vejle Svømmeklub Triton  28.01                 
14  Michael Terp Olesen  1999    557          27.26   
  Esbjerg Svømmeklub  26.39                 
15  Oliver Degn  1996    551          27.35   
  Odder Svømmeklub  27.19                 
16  Andreas Hansen  2000    550          27.36  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub Triton  27.69                 
17  Mathias Bech  1996    543          27.49   
  Vejle Svømmeklub Triton  26.48                 
18  Christian Holm Jørgensen  1999    542          27.51   
  Esbjerg Svømmeklub  26.18                 
19  Kasper Jørgensen  2000    536          27.61   
  Kolding SK  28.24                 
20  Gustav Yde  2000    534          27.63   
  Svømmeklubben S 68  27.71                 
21  Simon Lundby Pedersen  1998    534          27.64   
  Esbjerg Svømmeklub  27.48                 
22  Emil Leander Bonderup  1998    532          27.68   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  27.74                 
23  David Hjort  2000    531          27.69   
  Agfs Svømmeafdeling  27.18                 
24  Karl Meisner-Jensen  1999    530          27.70   
  Svømmeklubben Nord  28.34                 
25  Jonas Rohwedder  1998    529          27.72   
  Haderslev Svømme Klub  27.72                 
26  Mikkel B. Høgild  1998    521          27.86   
  Herning Svømmeklub  27.23                 
26  Søren Villumsen  1998    521          27.86   
  Aalborg Svømmeklub  26.95                 
28  Magnus Yde  1996    520          27.88   
  Svømmeklubben S 68  27.51                 
29  Matthias Bach Mikkelsen  2000    520          27.89   
  Kolding SK  28.24                 
30  Rune Friis Petersen  1996    518          27.92   
  Horsens Svømmeklub  27.36                 
31  Jonathan Kristensen  1998    517          27.93   
  Odder Svømmeklub  26.27                 
32  Rune Nørgaard  2000    508          28.10   
  Aalborg Svømmeklub  29.56                 
33  Benjamin Mads Andresen  2000    506          28.14   
  Odense Svømme Klub  29.22                 
34  Magnus B. Høgild  1999    503          28.19   
  Herning Svømmeklub  27.57                 
35  Andreas Jørgensen  2000    494          28.36   
  Kolding SK  29.53                 
36  Morten Due Nielsen  1999    492          28.41   
  Aalborg Svømmeklub  28.58                 
37  Casper Christiansen  2000    490          28.44   
  Holstebro Svømme Club  28.54                 
38  Christian Juul Jensen  2000    484          28.56   
  Horsens Svømmeklub  28.81                 
39  Kaare Fisker Larsen  1998    483          28.57   
  O.S.L.F.  28.00                 
40  Lukas Lindstrøm  1998    483          28.58   
  Horsens Svømmeklub  27.75                 
40  Simon Noesgaard Nielsen  1998    483          28.58   
  Odder Svømmeklub  28.71                 
42  Malthe Burgaard  2000    482          28.59   
  Odense Svømme Klub  28.66                 
43  Søren B. Jeppesen  1999    479          28.65   
  Herning Svømmeklub  28.70                 
44  Rasmus Jørgensen  1996    477          28.70  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svømme Klub  26.66                 
45  Rasmus Udbye  2000    476          28.72   
  Horsens Svømmeklub  28.18                 
46  Mads Sørensen  2000    475          28.74   
  O.S.L.F.  29.22                 
47  Nicklas Steen Hansen  1999    474          28.75   
  Horsens Svømmeklub  29.61                 
48  Esben Vad Arentoft  1999    467          28.91   
  Horsens Svømmeklub  29.31                 
49  Mathias Maarbjerg Toft  1998    465          28.94   
  Aars Svømmeklub  28.72                 
50  Mathias Kjær Nielsen  2000    465          28.95   
  Haderslev Svømme Klub  30.16                 
51  Oliver Frøsig  2000    462          29.01   
  Esbjerg Svømmeklub  29.89                 
52  Thomas Christiansen  1999    461          29.03   
  Haderslev Svømme Klub  29.66                 
53  Oliver Kramer Andersen  1999    458          29.08   
  Esbjerg Svømmeklub  29.74                 
54  Emil Knudsen  1999    458          29.09   
  Haderslev Svømme Klub  29.58                 
55  Daniel H. Johannesen  1999    456          29.13   
  Horsens Svømmeklub  30.19                 
56  August Stamp Kirkeby  1999    455          29.15   
  Agfs Svømmeafdeling  29.26                 
57  Simon Juhl Schmidt  1997    449          29.29   
  Esbjerg Svømmeklub  27.65                 
58  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    445          29.36   
  Herning Svømmeklub  28.91                 
59  Kristoffer Desmareth  2000    441          29.45   
  Ringe Svømme Klub  29.59                 
60  Kristian Berthelsen  1999    433          29.64   
  Aabybro Idrætsforening  29.43                 
61  Mads Alnor  2000    425          29.82   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  30.41                 
62  Nicolai Andersen  1998    421          29.92   
  Nyborg Svømmeklub  31.29                 
63  Thorbjørn Udby Hansen  2000    406          30.29   
  Auning Svømmeklub  31.23                 
64  Niels K. Mortensen  1995    396          30.52  S8 
  Agfs Svømmeafdeling  30.54                 
65  Steffen Jes Vestergaard  2000    391          30.65   
  Svømmeklubben Nord  31.01                 
66  Magnus Havemann  2000    388          30.74   
  Svømmeklubben Opnør  30.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark