2019-12-15   15:22:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Tobias B. Bjerg  1998    643          27.85   
  Agfs Svømmeafdeling  27.61                 
Magnus Fallesen  1998    613          28.29   
  Herning Svømmeklub  28.54                 
Oliver Broholm  1999    607          28.38   
  Ringe Svømme Klub  28.13                 
Daniel Steen Andersen  1995    603          28.45   
  Horsens Svømmeklub  28.97                 
Oliver Degn  1996    603          28.45   
  Odder Svømmeklub  28.16                 
Simon Vingolf Larsen  1998    594          28.59   
  Esbjerg Svømmeklub  27.36                 
Kasper Schultz  1995    584          28.76   
  Holstebro Svømme Club  27.81                 
Jakob Kornmaaler  1995    571          28.97   
  Agfs Svømmeafdeling  28.10                 
Emil Leander Bonderup  1998    556          29.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  29.43                 
10  Rasmus Udbye  2000    554          29.27   
  Horsens Svømmeklub  29.43                 
11  Anton Borg Hjort  2000    547          29.39   
  Lyseng IF  29.13                 
12  Johannes Kjærgaard  1998    543          29.46   
  Agfs Svømmeafdeling  28.35                 
13  Frederik Bendix  1995    528          29.73   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
14  Sebastian Brun Koch  1998    526          29.78   
  Aalborg Svømmeklub  29.59                 
15  Magnus Stender Berg  1999    523          29.82   
  Haderslev Svømme Klub  29.55                 
15  Rasmus Nørfjand  2000    523          29.82   
  Holstebro Svømme Club  30.61                 
17  Asger Winther  1993    510          30.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.57                 
18  Frederik Oxenvad  1999    506          30.15   
  Haderslev Svømme Klub  29.80                 
19  Gustav Yde  2000    498          30.31   
  Svømmeklubben S 68  30.74                 
20  Kristoffer Desmareth  2000    496          30.36   
  Ringe Svømme Klub  31.06                 
21  Martin Grønning  1997    495          30.39   
  Silkeborg Svømmeklub  29.45                 
22  Andreas Hansen  2000    493          30.42   
  Vejle Svømmeklub Triton  30.71                 
22  Jonas B. Jørgensen  1998    493          30.42   
  Agfs Svømmeafdeling  30.10                 
24  Lars Lyhne  1999    490          30.49   
  Aalborg Svømmeklub  29.52                 
25  Magnus Lerche  1999    486          30.56   
  Aars Svømmeklub  31.51                 
26  Casper Eickhardt  1999    486          30.57   
  Esbjerg Svømmeklub  28.64                 
27  Markus Kjeldsen  2000    485          30.59   
  Silkeborg Svømmeklub  30.06                 
28  Alexander Wildenschild  1997    482          30.66   
  Esbjerg Svømmeklub  29.25                 
29  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    478          30.74   
  Struer Svømmeklub  31.10                 
30  Søren Bisgaard  1998    470          30.91   
  DeltaSwim  30.88                 
31  Andreas Sehested  1996    469          30.92   
  Vejle Svømmeklub Triton  30.13                 
31  Simon Noesgaard Nielsen  1998    469          30.92   
  Odder Svømmeklub  31.25                 
33  Thomas Frederiksen  2000    460          31.14   
  Odder Svømmeklub  30.97                 
34  Magnus B. Høgild  1999    448          31.41   
  Herning Svømmeklub  29.14                 
35  Mikkel B. Høgild  1998    443          31.52   
  Herning Svømmeklub  29.65                 
36  Rasmus Jørgensen  1996    439          31.62  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svømme Klub  29.04                 
37  Jacob F. Frederiksen  1999    422          32.05   
  Silkeborg Svømmeklub  31.04                 
38  Jesper Stilling Julius  1993    419          32.11   
  Agfs Svømmeafdeling  29.04                 
39  Oliver Christensen  2000    418          32.13   
  Esbjerg Svømmeklub  32.41                 
40  Anders Esbjerg Nielsen  1997    410          32.34   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.52                 
41  David Hjort  2000    409          32.37   
  Agfs Svømmeafdeling  29.36                 
42  Matthias Bach Mikkelsen  2000    407          32.43   
  Kolding SK  31.48                 
43  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    398          32.68   
  Herning Svømmeklub  31.88                 
44  Benjamin Mads Andresen  2000    389          32.91   
  Odense Svømme Klub  32.96                 
45  Magnus Havemann  2000    385          33.02   
  Svømmeklubben Opnør  32.66                 
46  Kasper Jørgensen  2000    382          33.11   
  Kolding SK  32.74                 
47  Thorbjørn Udby Hansen  2000    341          34.40   
  Auning Svømmeklub  33.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark