2019-09-18   20:40:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Søby Mortensen  2001    727  29.76  1:01.47  1:33.68    2:05.63   
  Herning Svømmeklub  2:02.15                 
                     
Mie Ø. Nielsen  1996    718  30.30  1:03.26  1:36.33    2:06.16   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.83                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    687  30.29  1:03.34  1:36.26    2:08.04   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.21                 
                     
Iben Bak  2001    657  30.73  1:03.49  1:36.76    2:09.91   
  Nyborg Svømmeklub  2:10.58                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    655  30.66  1:03.26  1:37.31    2:10.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.03                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    654  30.89  1:04.24  1:37.73    2:10.11   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.77                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    643  31.04  1:04.65  1:38.24    2:10.89   
  Viborg Svømme Klub  2:05.84                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    639  31.16  1:04.47  1:38.30    2:11.14   
  Holstebro Svømme Club  2:10.00                 
                     
Jackie Gade  1998    630  30.77  1:04.13  1:38.36    2:11.74   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.00                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    630  31.00  1:04.24  1:38.30    2:11.74   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.61                 
                     
11  Snæfridur Sol  2000    630  30.56  1:04.04  1:37.71    2:11.79   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:14.74                 
                     
12  Klaudia W. Mogensen  2000    627  30.34  1:04.18  1:38.28    2:11.97   
  Silkeborg Svømmeklub  2:07.61                 
                     
13  Trine Kjøngerskov  2000    625  31.21  1:04.79  1:38.58    2:12.14  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svømmeklub  2:09.91                 
                     
14  Matilde Kjeldsen  1999    616  30.67  1:03.95  1:38.09    2:12.75   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.42                 
                     
15  Julie Oxenvad  1997    610  31.64  1:05.56  1:39.55    2:13.19  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  2:11.11                 
                     
16  Josefine Due Christensen  2001    605  31.22  1:05.67  1:39.94    2:13.56   
  Horsens Svømmeklub  2:12.74                 
                     
17  Emma Bugge Fynbo  2001    600  31.56  1:05.68  1:40.27    2:13.88   
  Holstebro Svømme Club  2:11.06                 
                     
18  Lea Moesgaard  1998    596  31.40  1:04.96  1:39.90    2:14.20   
  Viborg Svømme Klub  2:10.45                 
                     
19  Isabella Drest  1999    595  31.27  1:05.05  1:39.72    2:14.26   
  Odense Svømme Klub  2:12.21                 
                     
20  Karina Høybye Olesen  2001    593  31.43  1:05.21  1:39.88    2:14.45   
  Nyborg Svømmeklub  2:07.53                 
                     
21  Emma H. Christiansen  1999    572  31.84  1:06.82  1:41.57    2:16.09   
  Agfs Svømmeafdeling  2:13.46                 
                     
22  Camilla Rask  1999    570  31.13  1:05.26  1:40.55    2:16.22   
  Odense Svømme Klub  2:12.58                 
                     
23  Shanna Armstrong  1998    569  30.81  1:05.05  1:40.93    2:16.28  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  2:13.90                 
                     
24  Cecilie Baraviec  2000    566  32.34  1:07.75  1:42.55    2:16.56   
  Odense Svømme Klub  2:17.04                 
                     
25  Simone H. Lauridsen  1999    562  32.31  1:06.99  1:42.27    2:16.85   
  Esbjerg Svømmeklub  2:15.28                 
                     
26  Asta Blanch  1996    560  32.10  1:07.05  1:42.18    2:17.05   
  Aalborg Svømmeklub  2:13.88                 
                     
27  Line Sloth Holm  2001    555  31.51  1:05.80  1:41.98    2:17.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.91                 
                     
28  SIF Floor  2000    554  32.46  1:07.80  1:43.29    2:17.55   
  Odense Svømme Klub  2:16.80                 
                     
29  Julie Gadgaard  2001    550  32.41  1:06.99  1:42.61    2:17.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.58                 
                     
30  Line J. V. Hededal  2001    544  32.86  1:07.23  1:42.66    2:18.39   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:11.59                 
                     
31  Camilla Ottesen  2000    542  32.46  1:07.38  1:43.34    2:18.55   
  Svømmeklubben Nord  2:20.93                 
                     
31  Helena V. Ellling  2000    542  32.43  1:07.75  1:43.16    2:18.55   
  Silkeborg Svømmeklub  2:16.51                 
                     
33  Esther Flø  2001    534  32.60  1:08.37  1:44.21    2:19.19   
  Silkeborg Svømmeklub  2:19.14                 
                     
34  Silja Ösp Logadottir  2001    527  32.49  1:08.80  1:44.94    2:19.79   
  O.S.L.F.  2:18.18                 
                     
35  Freja Hamann Larsen  1999    527  32.36  1:07.75  1:43.93    2:19.84   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.29                 
                     
36  Dianna Au  2000    527  32.71  1:08.02  1:44.05    2:19.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:16.06                 
                     
37  Mia Seehausen  2001    525  32.51  1:08.13  1:44.57    2:20.01   
  Lyseng IF  2:15.67                 
                     
38  Jennifer Thorius Bek  2000    519  32.09  1:08.00  1:45.24    2:20.58   
  Horsens Svømmeklub  2:20.98                 
                     
39  Mie Buch Nielsen  2001    518  32.62  1:08.24  1:45.00    2:20.61   
  Horsens Svømmeklub  2:20.91                 
                     
40  Nicoline Bredahl  2000    511  31.86  1:07.18  1:44.12    2:21.26   
  Silkeborg Svømmeklub  2:14.96                 
                     
41  Laura Gam  2001    510  32.80  1:09.03  1:45.97    2:21.33   
  Herning Svømmeklub  2:22.38                 
                     
42  Maja Meinert  2001    508  32.44  1:07.31  1:44.62    2:21.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.17                 
                     
43  Nikoline Østerberg  2000    506  32.51  1:08.47  1:45.52    2:21.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:16.17                 
                     
44  Anne Nielsen  1999    503  31.49  1:07.59  1:45.71    2:21.98   
  Aars Svømmeklub  2:20.36                 
                     
45  Nicoline Rosenkilde  1999    498  33.02  1:08.70  1:45.69    2:22.45   
  Horsens Svømmeklub  2:16.26                 
                     
46  Enya Lindum Eskildsen  2000    497  32.15  1:08.39  1:45.91    2:22.54   
  DeltaSwim  2:19.64                 
                     
47  Mathilde Hvass Olesen  2001    491  33.37  1:09.96  1:46.98    2:23.15   
  Lyseng IF  2:19.07                 
                     
48  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    490  31.70  1:07.34  1:45.16    2:23.23   
  Horsens Svømmeklub  2:18.63                 
                     
49  Emma Jørgensen  2001    482  32.60  1:09.29  1:48.20    2:24.09   
  Esbjerg Svømmeklub  2:13.67                 
                     
50  Emma A Andersen  2000    476  33.36  1:09.79  1:47.63    2:24.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.46                 
                     
51  Cathrine Skau Hansen  1999    473  32.87  1:09.74  1:47.40    2:24.94   
  DeltaSwim  2:22.60                 
                     
52  Michelle Jatta  2001    472  34.01  1:09.49  1:46.37    2:25.01   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:14.86                 
                     
53  Astrid Yde  2000    467  33.92  1:10.66  1:48.97    2:25.57   
  Svømmeklubben S 68  2:23.46                 
                     
54  Stefanie Brun Koch  2001    463  33.91  1:11.02  1:48.76    2:25.97   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.40                 
                     
55  Camilla Johannesen  1999    446  33.06  1:09.54  1:48.15    2:27.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.28                 
                     
56  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    445  33.49  1:10.59  1:49.72    2:27.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:20.85                 
                     
57  Katharina Schmidt Madsen  2001    437  33.38  1:10.96  1:51.22    2:28.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.18                 
                     
58  Liv Hingeberg  2001    423  34.62  1:12.77  1:52.45    2:30.44   
  Odder Svømmeklub  2:27.71                 
                     
59  Helene Olesen  2000    421  32.80  1:10.37  1:50.34    2:30.66   
  Svømmeklubben Tempo  2:20.59                 
                     
60  Victoria Bang  2001    379  33.95  1:12.89  1:54.54    2:36.01   
  Svendborg Svømme Klub  2:24.51                 
                     
61  Mie Trothe  1998    341  36.88  1:17.45  1:59.35    2:41.71  S10 
  DeltaSwim  2:40.36                 
                     
Ellen Nielsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  2:07.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark