2019-09-19   04:58:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicolas Blanch  1997    665  27.27  57.68  1:27.30    1:56.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.72                 
                     
Jakob Kornmaaler  1995    660  27.34  57.59  1:27.53    1:57.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:54.53                 
                     
Andreas Hansen  2000    652  27.86  58.34  1:28.51    1:57.62   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:57.86                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    643  27.10  56.69  1:27.40    1:58.14   
  Esbjerg Svømmeklub  1:53.89                 
                     
Bo Volf Brøchner  1996    626  28.42  58.70  1:29.21    1:59.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:55.04                 
                     
Jens Bach  1997    625  28.06  59.46  1:30.55    1:59.26   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.32                 
                     
Steffen Skipper Petersen  1996    624  27.49  58.01  1:29.14    1:59.36   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:59.55                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    622  28.18  58.82  1:30.10    1:59.46   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.23                 
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    621  28.00  58.71  1:29.53    1:59.50   
  Esbjerg Svømmeklub  1:57.81                 
                     
10  Rasmus Udbye  2000    621  27.26  56.90  1:27.95    1:59.51   
  Horsens Svømmeklub  1:54.17                 
                     
11  Frans Johannessen  1992    620  28.54  59.17  1:30.14    1:59.61   
  Esbjerg Svømmeklub  1:50.51                 
                     
12  Jonas Gadegaard Hansen  1998    619  28.02  59.01  1:30.02    1:59.68   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:57.69                 
                     
13  Magnus B. Høgild  1999    611  28.23  59.56  1:30.10    2:00.17   
  Herning Svømmeklub  1:58.71                 
                     
14  Oskar Jørgensen  1998    609  28.09  58.60  1:29.71    2:00.27   
  Odder Svømmeklub  1:57.19                 
                     
15  Jonas Bruun Sleiman  1998    608  27.77  58.23  1:28.97    2:00.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:57.73                 
                     
16  Magnus Fallesen  1998    600  28.09  58.42  1:29.96    2:00.87   
  Herning Svømmeklub  1:55.84                 
                     
17  Jonas Hørslev Sørensen  1999    587  29.34  1:00.30  1:31.28    2:01.76   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.83                 
                     
18  Magnus Stender Berg  1999    584  28.56  59.29  1:30.85    2:02.01   
  Haderslev Svømme Klub  2:00.37                 
                     
19  Anton Borg Hjort  2000    579  28.55  1:00.51  1:32.04    2:02.32   
  Lyseng IF  2:02.49                 
                     
20  Jakob Juul  2000    577  27.97  58.87  1:31.57    2:02.45   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:00.15                 
                     
21  Martin Grønning  1997    573  28.40  59.69  1:31.42    2:02.75   
  Silkeborg Svømmeklub  2:02.60                 
                     
22  Søren Villumsen  1998    571  28.11  59.10  1:31.23    2:02.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.46                 
                     
23  Alexander Wildenschild  1997    569  28.75  1:00.60  1:32.33    2:03.02   
  Esbjerg Svømmeklub  2:01.70                 
                     
24  Andreas Sehested  1996    564  28.24  59.40  1:31.53    2:03.44   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:00.19                 
                     
25  Jonas Rohwedder  1998    562  29.65  1:00.86  1:33.22    2:03.58   
  Haderslev Svømme Klub  2:01.47                 
                     
26  Christian Rasmussen  1998    561  29.42  1:00.74  1:32.86    2:03.62   
  Holstebro Svømme Club  1:59.85                 
                     
27  Laust Moesgaard  1996    560  28.03  58.48  1:30.63    2:03.68   
  Viborg Svømme Klub  1:57.75                 
                     
28  Mads Sørensen  2000    558  29.48  1:00.95  1:33.09    2:03.87   
  O.S.L.F.  2:03.96                 
                     
29  Gustav Yde  2000    554  28.74  1:00.22  1:32.94    2:04.17   
  Svømmeklubben S 68  1:59.91                 
                     
30  Rasmus Nørfjand  2000    548  28.80  1:00.23  1:32.73    2:04.57   
  Holstebro Svømme Club  2:01.55                 
                     
31  Matthias Bach Mikkelsen  2000    547  28.83  1:00.46  1:32.65    2:04.70   
  Kolding SK  2:01.29                 
                     
32  August Stamp Kirkeby  1999    546  29.72  1:01.30  1:33.74    2:04.78   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.63                 
                     
33  Magnus Yde  1996    544  28.58  1:00.14  1:32.64    2:04.89   
  Svømmeklubben S 68  2:02.54                 
                     
34  Christian Holm Jørgensen  1999    543  28.27  59.42  1:32.26    2:04.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.04                 
                     
35  Alexander Fenger  1999    542  29.14  1:00.74  1:32.97    2:05.03   
  Horsens Svømmeklub  2:03.62                 
                     
36  Simon B. Jeppesen  1997    534  28.59  1:00.72  1:33.58    2:05.72   
  Herning Svømmeklub  1:58.78                 
                     
37  Oliver Broholm  1999    528  29.87  1:02.08  1:34.46    2:06.12   
  Ringe Svømme Klub  2:07.35                 
                     
38  Dan Izhar-Larsen  1999    526  28.91  1:00.98  1:33.80    2:06.33   
  IHF Svømning  2:05.95                 
                     
39  Søren B. Jeppesen  1999    524  29.10  1:01.57  1:34.05    2:06.44   
  Herning Svømmeklub  2:01.76                 
                     
40  Victor Kristensen  1999    522  28.33  1:00.10  1:32.92    2:06.62   
  Haderslev Svømme Klub  2:05.08                 
                     
41  Malthe Burgaard  2000    522  29.16  1:01.48  1:34.73    2:06.64   
  Odense Svømme Klub  2:04.31                 
                     
42  Casper Eickhardt  1999    522  29.38  1:01.09  1:34.07    2:06.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.44                 
                     
43  Andreas Bui  2000    516  29.21  1:02.31  1:35.06    2:07.09   
  O.S.L.F.  2:02.60                 
                     
44  Mikkel B. Høgild  1998    515  29.01  1:01.44  1:34.36    2:07.18   
  Herning Svømmeklub  1:58.81                 
                     
45  Mathias Kjær Nielsen  2000    506  29.45  1:01.24  1:34.43    2:07.97   
  Haderslev Svømme Klub  2:08.21                 
                     
46  Frederik Oxenvad  1999    498  29.40  1:02.29  1:36.00    2:08.67   
  Haderslev Svømme Klub  2:07.41                 
                     
47  Andreas M. Porsmose  1998    497  30.34  1:02.93  1:36.26    2:08.75   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.23                 
                     
48  Jacob F. Frederiksen  1999    487  29.07  1:02.51  1:36.30    2:09.61   
  Silkeborg Svømmeklub  2:05.62                 
                     
49  Oliver Kramer Andersen  1999    485  30.22  1:02.95  1:36.74    2:09.81   
  Esbjerg Svømmeklub  2:07.15                 
                     
50  Lars Lyhne  1999    484  29.79  1:02.87  1:36.83    2:09.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.12                 
                     
51  Frederik Juhl Leiszner  1999    481  29.39  1:01.59  1:36.06    2:10.13   
  Horsens Svømmeklub  2:11.36                 
                     
52  Kaare Fisker Larsen  1998    479  30.06  1:03.37  1:37.20    2:10.31   
  O.S.L.F.  2:06.36                 
                     
53  Rune Nørgaard  2000    476  30.14  1:03.39  1:37.05    2:10.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.19                 
                     
54  Oliver Christensen  2000    475  29.44  1:02.67  1:36.67    2:10.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:09.39                 
                     
55  Andreas Jørgensen  2000    471  29.29  1:02.72  1:36.90    2:11.03   
  Kolding SK  2:10.76                 
                     
55  Jonas B. Jørgensen  1998    471  28.75  1:01.81  1:36.17    2:11.03   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.93                 
                     
57  Marcus Brandborg  1997    469  29.01  1:02.26  1:36.85    2:11.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.01                 
                     
58  Jonatan Balladone  1997    462  30.39  1:03.40  1:37.66    2:11.94   
  Odder Svømmeklub  2:09.57                 
                     
59  Steffen Vesterø Uldal  1999    459  29.53  1:02.93  1:37.38    2:12.18   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.90                 
                     
60  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    458  29.44  1:01.82  1:37.03    2:12.28   
  Herning Svømmeklub  2:03.89                 
                     
61  Andreas Rasmussen  2000    457  30.28  1:03.68  1:38.30    2:12.34   
  Horsens Svømmeklub  2:08.98                 
                     
62  Kasper Laursen  1998    457  30.04  1:03.09  1:37.85    2:12.41   
  Holstebro Svømme Club  2:06.06                 
                     
63  Christian V. Rasmussen  1996    451  31.08  1:03.95  1:38.22    2:12.96   
  Odense Svømme Klub  1:59.01                 
                     
64  Emil Leander Bonderup  1998    450  29.77  1:03.36  1:38.09    2:13.06   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:06.79                 
                     
65  Andreas Hougaard  2000    438  29.91  1:03.62  1:39.05    2:14.29   
  Auning Svømmeklub  2:14.25                 
                     
66  Magnus Havemann  2000    437  29.85  1:03.27  1:38.72    2:14.40   
  Svømmeklubben Opnør  2:12.81                 
                     
67  Mathias Maarbjerg Toft  1998    436  30.84  1:05.65  1:41.72    2:14.51   
  Aars Svømmeklub  2:13.89                 
                     
68  Kristian Berthelsen  1999    434  29.56  1:02.57  1:38.11    2:14.72   
  Aabybro Idrætsforening  2:10.98                 
                     
69  Viktor Bull Kramer  2000    429  30.74  1:05.27  1:41.25    2:15.23   
  Horsens Svømmeklub  2:14.38                 
                     
70  Mikkel Weis Kallesøe  2000    426  30.64  1:04.90  1:40.42    2:15.47   
  Viborg Svømme Klub  2:11.40                 
                     
71  Nikolaj J. Jørgensen  1998    417  30.59  1:04.72  1:40.45    2:16.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.34                 
                     
72  Christopher Kristiansen  2000    417  30.81  1:05.46  1:41.43    2:16.46   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:20.37                 
                     
73  Mads Alnor  2000    417  29.96  1:04.18  1:40.44    2:16.48   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:14.18                 
                     
74  Christian Juul Jensen  2000    398  30.53  1:05.81  1:43.00    2:18.62   
  Horsens Svømmeklub  2:14.54                 
                     
75  David Hjort  2000    386  31.13  1:06.38  1:43.18    2:20.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:12.56                 
                     
76  Jonas Nibe Klit  1994    247  36.64  1:19.20  2:01.43    2:42.37  S14 
  Svendborg Svømme Klub  2:30.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark