2019-09-18   10:01:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mie Ø. Nielsen  1996    710  31.58        1:05.14   
  Aalborg Svømmeklub  58.84                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    679  32.34        1:06.11   
  Viborg Svømme Klub  1:04.69                 
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    644  32.83        1:07.30   
  Odder Svømmeklub  1:06.64                 
                     
Julie Oxenvad  1997    634  33.29        1:07.63   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.40                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    611  32.99        1:08.49   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.22                 
                     
Snæfridur Sol  2000    605  32.89        1:08.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:08.92                 
                     
Emma H. Christiansen  1999    604  33.29        1:08.74   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.39                 
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    602  33.31        1:08.82   
  Kolding SK  1:08.40                 
                     
Mette Flaskager  1999    573  34.02        1:09.96   
  Herning Svømmeklub  1:07.89                 
                     
10  Matilde Schrøder  1996    566  34.02        1:10.23   
  O.S.L.F.  1:12.23                 
                     
11  Sofie Rasmussen  1999    564  34.46        1:10.31   
  Svømmeklubben S 68  1:08.30                 
                     
12  Julie Gadgaard  2001    561  34.82        1:10.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.48                 
                     
13  Jennifer Thorius Bek  2000    556  34.36        1:10.64   
  Horsens Svømmeklub  1:13.65                 
                     
14  Johanne Skovgaard Terp  1999    555  34.18        1:10.72   
  Odder Svømmeklub  1:07.86                 
                     
15  Josefine Due Christensen  2001    554  34.59        1:10.76   
  Horsens Svømmeklub  1:12.96                 
                     
16  Natascha Alexandra Green  2000    550  33.95        1:10.92   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.74                 
                     
17  Line Sloth Holm  2001    535  34.68        1:11.56   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.69                 
                     
18  Trine Guldberg  1999    532  34.73        1:11.70   
  Herning Svømmeklub  1:10.52                 
                     
19  Line J. V. Hededal  2001    531  33.76        1:11.73   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:08.29                 
                     
20  Lea Moesgaard  1998    531  35.19        1:11.74   
  Viborg Svømme Klub  1:11.85                 
                     
21  Maria Cleman Hatting  2001    526  35.19        1:11.98   
  Holstebro Svømme Club  1:10.64                 
                     
22  Amalie Bach Nielsen  1999    525  35.04        1:12.00   
  Horsens Svømmeklub  1:08.62                 
                     
23  Trine Kjøngerskov  2000    525  35.11        1:12.02   
  Herning Svømmeklub  1:14.64                 
                     
24  Lenette Nielsen  1997    524  34.88        1:12.06   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:10.25                 
                     
25  Emma Hansen  1999    517  34.98        1:12.38   
  Odense Svømme Klub  1:10.84                 
                     
25  Maria M. Porsmose  2000    517  35.25        1:12.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.24                 
                     
27  Anna Emilie Hansen  1999    513  35.06        1:12.56   
  Svømmeklubben Tempo  1:09.39                 
                     
28  Cecilie B. Andersen  2001    509  34.83        1:12.79   
  Horsens Svømmeklub  1:11.55                 
                     
29  Anna Wermuth  1996    507  35.21        1:12.88   
  Odense Svømme Klub  1:10.87                 
                     
30  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    505  35.36        1:12.96   
  Horsens Svømmeklub  1:12.12                 
                     
31  Johanne Marie Poulsen  2001    499  35.82        1:13.26   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.87                 
                     
32  Agnes Astrup Christiansen  1997    494  35.26        1:13.49   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:13.39                 
                     
33  Amalie Søby Mortensen  2001    493  35.82        1:13.57   
  Herning Svømmeklub  1:11.89                 
                     
34  Ditte Toft Ibsen  2001    483  36.47        1:14.05   
  Hobro Svømmeklub  1:13.74                 
                     
35  Klaudia W. Mogensen  2000    475  36.08        1:14.46   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.01                 
                     
36  Stefanie Brun Koch  2001    471  36.14        1:14.68   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.02                 
                     
37  Asta Blanch  1996    471  35.90        1:14.69   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.77                 
                     
38  Kirstine Feldinger  1996    462  36.03        1:15.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.12                 
                     
39  Laura Buur Rasmussen  2001    452  36.48        1:15.73   
  Odder Svømmeklub  1:13.79                 
                     
40  Nanette Nikolajsen  2000    447  36.86        1:15.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.62                 
                     
41  Signe Villumsen  2001    442  37.23        1:16.27   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.34                 
                     
42  Katrine Lund Hansen  1999    439  37.19        1:16.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.24                 
                     
43  Nicoline Ahrentsen  2000    438  36.65        1:16.53   
  Ringe Svømme Klub  1:14.91                 
                     
44  Nicoline Bredahl  2000    434  37.40        1:16.76   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.56                 
                     
45  Nanna Bøgild Lundahl  2001    422  37.65        1:17.45   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.30                 
                     
46  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    409  38.29        1:18.25   
  Struer Svømmeklub  1:14.74                 
                     
47  Freja Larsen  2001    400  37.39        1:18.86   
  Haderslev Svømme Klub  1:16.94                 
                     
47  Michelle Jatta  2001    400  38.14        1:18.86   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.37                 
                     
49  Emma A Andersen  2000    396  38.41        1:19.13   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.02                 
                     
50  Kasandra Isager  2000    394  39.00        1:19.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.22                 
                     
51  Louise Winsley  1998    161  52.46        1:46.74  S8 
  Kolding SK  1:42.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark