2019-09-16   23:13:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma D. Rasmussen  1996    657  34.98        1:13.99   
  Holstebro Svømme Club  1:13.22                 
                     
Pernille H. Gravgaard  1997    641  34.76        1:14.60   
  DeltaSwim  1:15.01                 
                     
Matilde Schrøder  1996    630  36.21        1:15.04   
  O.S.L.F.  1:10.56                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    617  35.56        1:15.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.43                 
                     
Julie D. Hald  1996    611  35.06        1:15.83   
  Herning Svømmeklub  1:10.99                 
                     
Ghita Kobbelgaard  1995    597  37.64        1:16.40   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.84                 
                     
Simone H. Lauridsen  1999    573  37.10        1:17.44   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.75                 
                     
Mathilde Hansen  1998    569  36.18        1:17.63   
  Svømmeklubben Tempo  1:17.90                 
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    566  37.57        1:17.78   
  Kolding SK  1:15.68                 
                     
10  Emma-Sofie Hestbech  1996    551  36.38        1:18.45   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.75                 
                     
11  Amalie Fisker Brøchner  1999    548  36.71        1:18.59   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.91                 
                     
12  Line Johannsen  2001    547  37.25        1:18.66   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:15.99                 
                     
13  Anna Brandenborg Jensen  1999    546  36.83        1:18.73   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:17.28                 
                     
14  Maja Sandholm Pedersen  1998    537  37.63        1:19.16   
  Holstebro Svømme Club  1:19.59                 
                     
15  Lærke Toftgaard  2001    532  36.36        1:19.37  Deltager ikke i finalen 
  Kolding SK  1:19.53                 
                     
16  Christina Christensen  2000    526  37.74        1:19.68   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.50                 
                     
17  Christine Nielsen  2001    506  38.15        1:20.71   
  Odense Svømme Klub  1:19.70                 
                     
18  Camilla Rask  1999    501  38.59        1:20.98   
  Odense Svømme Klub  1:21.22                 
                     
19  Esther Flø  2001    499  38.59        1:21.10   
  Silkeborg Svømmeklub  1:19.02                 
                     
20  Freja Nicholas  2000    496  37.64        1:21.26   
  Frem Odense  1:21.89                 
                     
21  Line Gertz  2001    494  37.58        1:21.35   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.60                 
                     
22  Rebecca Haahr Pallesen  2000    491  38.26        1:21.56   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.03                 
                     
23  Helene Olesen  2000    489  37.66        1:21.63   
  Svømmeklubben Tempo  1:16.99                 
                     
24  Natascha Holm Byskov  2000    489  39.11        1:21.66   
  Holstebro Svømme Club  1:20.30                 
                     
25  Anna Emilie Hansen  1999    488  38.67        1:21.69   
  Svømmeklubben Tempo  1:20.68                 
                     
26  Josefine Bladt Wichmann  2000    486  39.10        1:21.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.99                 
                     
27  Laura Gam  2001    480  38.64        1:22.16   
  Herning Svømmeklub  1:19.84                 
                     
28  Kathrine Fog  2000    478  38.30        1:22.25   
  Viborg Svømme Klub  1:17.19                 
                     
29  Line Sloth Holm  2001    468  38.97        1:22.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.10                 
                     
30  Maria Rye  2001    463  39.82        1:23.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:21.42                 
                     
31  Mette Dyrhauge Winther  1998    457  39.31        1:23.53   
  Odder Svømmeklub  1:21.17                 
                     
32  Annabell Skytt Kristensen  1999    453  39.26        1:23.74   
  Kolding SK  1:20.39                 
                     
33  Nicoline Ahrentsen  2000    443  39.26        1:24.39   
  Ringe Svømme Klub  1:19.47                 
                     
34  Sille Ibsen  2001    441  39.23        1:24.48   
  Horsens Svømmeklub  1:19.26                 
                     
35  Ane Emilie Nielsen  1996    437  40.15        1:24.75   
  Viborg Svømme Klub  1:22.43                 
                     
36  Dianna Au  2000    434  40.14        1:24.93   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.89                 
                     
37  Freja Winkler  2001    434  39.47        1:24.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:22.46                 
                     
38  Ida Kristensen  1998    432  39.75        1:25.07   
  Viborg Svømme Klub  1:21.81                 
                     
39  Kathrin B. Poulsen  2000    429  40.73        1:25.29   
  Aars Svømmeklub  1:22.96                 
                     
40  Enya Lindum Eskildsen  2000    428  39.46        1:25.33   
  DeltaSwim  1:22.89                 
                     
41  Nadia Nørskov Vogt  2000    427  40.04        1:25.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:22.10                 
                     
42  Olivia Poulsen  2001    419  40.68        1:25.96   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:25.38                 
                     
43  Nikoline Mathiesen  2000    418  40.96        1:26.04   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:24.47                 
                     
44  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    417  40.35        1:26.09   
  Horsens Svømmeklub  1:23.11                 
                     
45  Cecilie Dalgas  2000    413  40.15        1:26.41   
  Odder Svømmeklub  1:22.99                 
                     
46  Jennifer Thorius Bek  2000    407  41.51        1:26.78   
  Horsens Svømmeklub  1:23.24                 
                     
47  Emma Uhrenfeldt Jensen  2000    407  41.27        1:26.80   
  Auning Svømmeklub  1:24.90                 
                     
48  Caroline Larsen  2001    403  40.15        1:27.05   
  Ringe Svømme Klub  1:23.44                 
                     
49  Freya Ellehus  2000    399  40.75        1:27.40   
  Svendborg Svømme Klub  1:23.90                 
                     
50  Maja Meinert  2001    398  40.94        1:27.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:23.32                 
                     
51  Charlotte Gravgaard  2001    397  41.89        1:27.52   
  Kolding SK  1:25.07                 
                     
52  Frederikke Brændgaard  2001    389  41.61        1:28.12   
  Horsens Svømmeklub  1:25.22                 
                     
53  Amalie Pedersen  2000    379  40.42        1:28.85   
  Ringe Svømme Klub  1:23.48                 
                     
54  Christine Rasmussen  2001    379  42.82        1:28.91   
  Haderslev Svømme Klub  1:26.05                 
                     
55  Signe Christensen  2001    377  41.55        1:29.03   
  Svømmeklubben S 68  1:26.42                 
                     
56  Malea Benediktson  2001    373  42.41        1:29.38   
  Odense Svømme Klub  1:30.42                 
                     
57  Laura Christensen  1997    346  43.72        1:31.66  SB8 
  Svømmeklubben Nord  1:33.88                 
                     
58  Camilla Aagaard  2000    327  44.38        1:33.35  SB13 Dansk Rekord 
  Svømmeklubben Nord  1:35.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark