2019-09-23   18:07:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Tobias B. Bjerg  1998    772  29.77        1:03.71   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.93                 
                     
Kristoffer Moos  1996    698  30.94        1:05.88   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.12                 
                     
Christian V. Rasmussen  1996    647  32.13        1:07.56   
  Odense Svømme Klub  1:02.54                 
                     
Janus Meinert  1995    611  31.99        1:08.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.19                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    605  32.28        1:09.10   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.21                 
                     
Marcus Brandborg  1997    600  32.00        1:09.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.06                 
                     
Emil Kamuk Frederiksen  1995    593  32.29        1:09.58   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:08.21                 
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    591  32.83        1:09.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.68                 
                     
Emil Knudsen  1999    586  32.84        1:09.84   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.45                 
                     
10  Jonas Gadegaard Hansen  1998    576  32.46        1:10.23   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:07.55                 
                     
11  Simon Lundby Pedersen  1998    569  33.27        1:10.53   
  Esbjerg Svømmeklub  1:08.72                 
                     
12  Mikkel Kirkegaard  1999    560  33.46        1:10.90   
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.95                 
                     
13  Esben Vad Arentoft  1999    550  32.67        1:11.32   
  Horsens Svømmeklub  1:09.24                 
                     
14  Nicklas Steen Hansen  1999    545  33.57        1:11.54   
  Horsens Svømmeklub  1:11.12                 
                     
15  Morten Due Nielsen  1999    533  34.00        1:12.07   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.26                 
                     
16  Nikolaj Isdahl  1999    532  32.93        1:12.14   
  Odder Svømmeklub  1:08.39                 
                     
17  Andreas Hougaard  2000    531  33.74        1:12.16   
  Auning Svømmeklub  1:12.45                 
                     
18  Jon Kærsgaard  1984    520  32.04        1:12.68  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.44                 
                     
19  Benjamin Mads Andresen  2000    514  34.25        1:12.94   
  Odense Svømme Klub  1:12.81                 
                     
20  Magnus B. Høgild  1999    494  35.07        1:13.92   
  Herning Svømmeklub  1:10.98                 
                     
21  Viktor Bull Kramer  2000    489  35.35        1:14.18   
  Horsens Svømmeklub  1:15.12                 
                     
22  Bastian Løve Høegh  2000    481  34.03        1:14.57   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.38                 
                     
23  Jacob F. Frederiksen  1999    481  35.51        1:14.61   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.02                 
                     
24  Rasmus Udbye  2000    480  35.00        1:14.64   
  Horsens Svømmeklub  1:16.27                 
                     
25  Christian Koch  1998    469  34.57        1:15.24   
  Horsens Svømmeklub  1:12.72                 
                     
26  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    468  36.28        1:15.27   
  Struer Svømmeklub  1:13.60                 
                     
27  Magnus Yde  1996    465  34.39        1:15.41   
  Svømmeklubben S 68  1:13.17                 
                     
28  Alexander Fenger  1999    458  35.51        1:15.83   
  Horsens Svømmeklub  1:14.98                 
                     
29  Anders Esbjerg Nielsen  1997    456  35.12        1:15.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.78                 
                     
30  Lasse Kammer  1995    455  34.03        1:15.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.05                 
                     
31  Andreas Bui  2000    454  35.32        1:16.04   
  O.S.L.F.  1:13.25                 
                     
32  Ehab Basha  2000    449  34.78        1:16.32   
  Agfs Svømmeafdeling  1:20.88                 
                     
33  Magnus Gertz  2000    445  35.21        1:16.57   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.59                 
                     
34  Søren B. Jeppesen  1999    444  35.30        1:16.58   
  Herning Svømmeklub  1:14.92                 
                     
35  Thorbjørn Udby Hansen  2000    441  35.69        1:16.75   
  Auning Svømmeklub  1:17.08                 
                     
36  Rasmus Jørgensen  1996    435  36.49        1:17.10   
  Viborg Svømme Klub  1:13.79                 
                     
37  Malthe Burgaard  2000    425  36.27        1:17.74   
  Odense Svømme Klub  1:15.27                 
                     
38  Martin Harder Bruun  1998    413  36.78        1:18.45   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.64                 
                     
39  Mads L. Werther  2000    406  37.54        1:18.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.21                 
                     
40  Lasse Jensen  2000    403  36.29        1:19.13   
  Hobro Svømmeklub  1:19.05                 
                     
41  Oliver Kramer Andersen  1999    401  36.66        1:19.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.32                 
                     
42  Sebastian Halvorsen  1999    400  36.39        1:19.30   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:18.94                 
                     
43  Andreas M. Porsmose  1998    399  36.59        1:19.36   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.08                 
                     
44  Kasper Jørgensen  2000    396  37.37        1:19.59   
  Kolding SK  1:19.35                 
                     
45  Ludvig Lind  1998    385  35.96        1:20.30   
  Svømmeklubben Nord  1:15.30                 
                     
46  Casper Christiansen  2000    381  37.70        1:20.60   
  Holstebro Svømme Club  1:20.63                 
                     
47  Kristoffer Desmareth  2000    361  38.70        1:22.10   
  Ringe Svømme Klub  1:20.56                 
                     
Kasper Laursen  1998                Akut syg 
  Holstebro Svømme Club  1:11.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark