Resultat för Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag kl. 09.00
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 19 marts 2016 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 772 | 29.77 | 1:03.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.93 | |||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 698 | 30.94 | 1:05.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 647 | 32.13 | 1:07.56 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.54 | |||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 611 | 31.99 | 1:08.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 605 | 32.28 | 1:09.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 600 | 32.00 | 1:09.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 593 | 32.29 | 1:09.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.21 | |||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 591 | 32.83 | 1:09.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
9 | Emil Knudsen | 1999 | 586 | 32.84 | 1:09.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.45 | |||||||||
10 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 576 | 32.46 | 1:10.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.55 | |||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 569 | 33.27 | 1:10.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
12 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 560 | 33.46 | 1:10.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
13 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 550 | 32.67 | 1:11.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
14 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 545 | 33.57 | 1:11.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
15 | Morten Due Nielsen | 1999 | 533 | 34.00 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
16 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 532 | 32.93 | 1:12.14 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
17 | Andreas Hougaard | 2000 | 531 | 33.74 | 1:12.16 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
18 | Jon Kærsgaard | 1984 | 520 | 32.04 | 1:12.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.44 | |||||||||
19 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 514 | 34.25 | 1:12.94 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.81 | |||||||||
20 | Magnus B. Høgild | 1999 | 494 | 35.07 | 1:13.92 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 489 | 35.35 | 1:14.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
22 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 481 | 34.03 | 1:14.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
23 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 481 | 35.51 | 1:14.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
24 | Rasmus Udbye | 2000 | 480 | 35.00 | 1:14.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
25 | Christian Koch | 1998 | 469 | 34.57 | 1:15.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
26 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 468 | 36.28 | 1:15.27 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:13.60 | |||||||||
27 | Magnus Yde | 1996 | 465 | 34.39 | 1:15.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.17 | |||||||||
28 | Alexander Fenger | 1999 | 458 | 35.51 | 1:15.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
29 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 456 | 35.12 | 1:15.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.78 | |||||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | 455 | 34.03 | 1:15.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.05 | |||||||||
31 | Andreas Bui | 2000 | 454 | 35.32 | 1:16.04 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.25 | |||||||||
32 | Ehab Basha | 2000 | 449 | 34.78 | 1:16.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.88 | |||||||||
33 | Magnus Gertz | 2000 | 445 | 35.21 | 1:16.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
34 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 444 | 35.30 | 1:16.58 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
35 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 441 | 35.69 | 1:16.75 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
36 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 435 | 36.49 | 1:17.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.79 | |||||||||
37 | Malthe Burgaard | 2000 | 425 | 36.27 | 1:17.74 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
38 | Martin Harder Bruun | 1998 | 413 | 36.78 | 1:18.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
39 | Mads L. Werther | 2000 | 406 | 37.54 | 1:18.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
40 | Lasse Jensen | 2000 | 403 | 36.29 | 1:19.13 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
41 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 401 | 36.66 | 1:19.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
42 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 400 | 36.39 | 1:19.30 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:18.94 | |||||||||
43 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 399 | 36.59 | 1:19.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
44 | Kasper Jørgensen | 2000 | 396 | 37.37 | 1:19.59 | |||||
Kolding SK | 1:19.35 | |||||||||
45 | Ludvig Lind | 1998 | 385 | 35.96 | 1:20.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.30 | |||||||||
46 | Casper Christiansen | 2000 | 381 | 37.70 | 1:20.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.63 | |||||||||
47 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 361 | 38.70 | 1:22.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.56 | |||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | Akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 19 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:27 |