2021-04-19   15:46:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2016    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 november 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    1:21.29  2:48.12  4:14.48    5:43.10   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:24.19  2:57.62  4:32.36    6:06.54   
Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    1:35.20  3:21.89  5:09.26    6:48.56   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.87  2:16.17  3:27.10    4:38.72   
Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.73  2:25.97  3:43.42    5:00.19   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:13.75  2:32.67  3:53.53    5:13.36   
Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.27  2:32.83  3:55.96    5:15.80   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.24  2:38.67  4:01.07    5:18.10   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:16.47  2:38.74  4:01.64    5:23.25   
Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub    1:19.35  2:44.63  4:09.30    5:32.51   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    1:14.97  2:40.75  4:09.95    5:39.78   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    1:19.46  2:46.26  4:14.46    5:42.12   
10  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    1:24.40  2:57.45  4:31.56    6:04.66   
11  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    1:25.24  2:59.21  4:34.44    6:10.54   
12  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    1:25.35  3:05.42  4:47.38    6:24.58   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    1:13.58  2:30.61  3:49.02    5:08.56   
Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:12.59  2:33.08  3:52.56    5:12.51   
Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    1:19.47  2:45.23  4:09.83    5:34.31   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.96  2:11.48  3:23.09    4:35.04   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    1:10.55  2:26.15  3:41.87    4:57.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner