2021-04-19   15:13:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2016    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 november 2015         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.73        1:22.69   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    38.36        1:23.83   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.06        1:33.96   
Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    44.09        1:36.49   
Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.64        1:40.02   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.48        1:40.43   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    45.86        1:40.64   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning    45.24        1:41.75   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.93        1:42.50   
10  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    46.87        1:43.29   
11  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    47.56        1:44.64   
12  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    49.24        1:44.85   
13  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    50.06        1:45.02   
14  Sofia Wickmann Elkjær  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.43        1:45.68   
15  Luna Vorsaa Solander  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.04        1:52.45   
16  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby    49.22        1:54.17   
17  Caroline Østergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.81        1:55.34   
18  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    53.16        1:56.66   
19  Katrine Holm  2005  Vest-Brøndby    59.14        1:56.83   
20  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    53.80        1:57.57   
21  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    1:00.42        2:00.84   
22  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    1:01.53        2:08.60   
Clara Rosenkrandts Olsen  2005  Herlev Svømning            DNS   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            DNS   
Alberte Enggard Hvolby  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            DSQ  Crawlben v 50m 
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Afslut ryg på mav 50 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.68        1:09.67   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    32.40        1:10.43   
Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.26        1:12.55   
Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.53        1:13.91   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.89        1:15.33   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    34.77        1:16.53   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    35.38        1:18.08   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    36.13        1:18.72   
Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening    36.35        1:18.85   
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.76        1:19.68   
11  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    37.47        1:20.23   
12  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.42        1:20.29   
13  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub    38.56        1:23.93   
14  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    40.37        1:24.25   
15  Cathrine Østergaard Niels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    39.90        1:24.65   
16  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    38.51        1:24.79   
17  Marie Bernack  2003  Orient Svømning    39.95        1:25.10   
18  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub    39.00        1:25.79   
19  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    41.13        1:26.08   
20  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    39.03        1:26.46   
21  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub    41.64        1:26.47   
22  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    40.88        1:26.82   
23  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    40.87        1:27.17   
24  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    40.05        1:27.39   
25  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    41.49        1:30.65   
26  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub    44.45        1:31.98   
27  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    44.38        1:32.92   
28  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    44.54        1:33.43   
29  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    43.93        1:34.07   
30  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    44.75        1:34.43   
31  Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.47        1:37.17   
32  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    46.36        1:38.20   
33  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.91        1:39.00   
34  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning    46.58        1:39.02   
35  Signe Thornberg Bech  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.89        1:39.23   
36  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub    47.60        1:39.96   
37  Annika Gøtze Iversen  2003  Søllerød Svømmeklub    48.07        1:40.47   
38  Anne Bagge Ravn  2003  Søllerød Svømmeklub    47.75        1:40.73   
39  Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.31        1:43.51   
40  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub    49.87        1:44.48   
41  Sara-Louise Andersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.71        1:46.93   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
Marie Bylov Larsen  2003  Vest-Brøndby            DSQ  afslut på mav 50m 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    35.92        1:18.83   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub    36.68        1:19.29   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    39.23        1:21.35   
Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Svømmeklub    42.49        1:29.94   
Kamille Hjort Arndal  2002  Orient Svømning    44.45        1:33.75   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eline Victoria Rasmussen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.36        1:08.15   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    31.78        1:11.94   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub    35.04        1:16.57   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Svømmeklub    35.56        1:17.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner